BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 07:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Rejestracja auta z komisu.
PostNapisane: 7 grudnia 2008, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Jak to jest. ( autko zakupione od komisu na polskich blachach )
Jedni mówią ze można zarejestrować auto zakupione z komisu na "samą" fakturę VAT wydaną przez komis.
Mówiąc "samą" mam na myśli taką sytuację pewna osoba X daje samochód do komisu ( chyba sprzedaje do komisu ) osoba Y kupuje od komisu samochód a komis wydaje tej osobie tylko fakturę VAT zakupu samochodu z komisu oraz dowód rejestracyjny osoby X, samochód, tablice, kartę pojazdu i aktualne OC osoby X.

Czy w takiej sytuacji jest możliwa rejestracja samochodu bez umowy osoby X z komisem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 09:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Zależy od urzędasów. Generalnie to niby jak komis ma Tobie dać umowę między sobą a klientem? A co potem powie jak przyjdzie jakaś kontrola? Fakturka wystawiona a skąd samochód był? Rzeczywistość jest jednak taka że pewne patałachy z mazowieckiego chcą taką umowę i teraz muszę się bujać z jej załatwianiem. W moim mieście takich cyrków nie ma i starcza f-a z komisu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 09:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
na wszystko w tym kraju są panowie przepisy , nie raz juz musialem urzednikowi udowadniac iz nie ma racji a to co mu daje do reki musi mu wystarczyc do np. zarejestrowania auta !
w przypadku komisów też tak jest ! komis musi skads auto posiadac jak go nie kupił , to ma wstawienie w komis (komisówke)
najwieksze jaja mialem w uzredie komunikacyjnym w Bedzienie , czy Dabrowie Górniczej ! tam to dopiero ekipa zasiada ! łacznie z naczelnikiem osłem . zazadano odemnie potwierdzenia dokumentu orygianłu iz jest oryginałem :rotfl: :rotfl: :rotfl: chodziło o dokument sadowy sad mial wystawic iż ich dokument z 2000 roku jest oryginalny :rotfl: :rotfl: dwa tygoanie zalatwiania !! przez kretyna i kretynki

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
TomekB napisał(a):
Generalnie to niby jak komis ma Tobie dać umowę między sobą a klientem? A co potem powie jak przyjdzie jakaś kontrola?

A kserokopia ?
Bo przecież na dowodzie widnieje osoba X wiec jak osoba Y ma zarejestrować samochód mając tylko fakturę z komisu ? czy faktura ma jakaś inną "moc" niż umowa kupna-sprzedaży że nie potrzeba ciągu umów czyli umowy osoby X że sprzedała samochód do komisu. ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 18:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
ArczeX napisał(a):
A kserokopia ?


[potwierdona notarialnie - tylko taka ma racje bytu - a to kosztuje znowu :hyhy:

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 18:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
witam nie wiem jak jest kupujac z komisu ale ja prowadze auto handel i przekazuje nabywcy fakture.jesli sprzedaje z domu paragon ,wpis do ewidencji ,oryginal umowy miedzy mna a osoba od ktorej kupilem i potwierdzenie zaplaty przeze mnie skarbowki te rzeczy wiem ,ze sa potrzebne ,co do komisu mysle ,ze powinno byc tak samo tylko ,ze bez umowy miedzy komisem a tym od kogo kupili


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
tomekgdz napisał(a):
co do komisu mysle ,ze powinno byc tak samo tylko ,ze bez umowy miedzy komisem a tym od kogo kupili

A czy mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego ?
Jakieś paragrafy czy coś ?
i nawet jeśli komis zakupił od polaka na polskich blachach samochód to po zakupie od komisu można zarejestrować samochód mając fakturę Vat z komisu dowód rejestracyjny osoby która wstawiła auto do komisu ale nie posiadając umowę między komisem a osobą wstawiającą (sprzedającą) auto w komis ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 20:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Komis rzadko kupuje auto, komis pobiera % za pośrednictwo w sprzedaży auta. Podobnie jak biuro nieruchomości nie kupuje mieszkania, a pobiera % za pośrednictwo w sprzedaży/wynajmie nieruchomości.
Powinien komis dać potwierdzoną za zgodnośc z oryginałem umowe komis-osoba X, że osoba X zleca komisowi pośrednictwo w sprzedazy. Rozne urzędasy pracuja w wydziale komunikacji, jedni tego dokumentu nie wymagaja, inni tak.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, 08:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
czyli tzw. komisówkę

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL