BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy można jeździć autem nieprzerejestrowanym na siebie?
PostNapisane: 5 marca 2009, 14:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: KRAKÓW
Witam mam pytanko czy można jeżdzić autem nieprzerejestrowanym na siebie jeśli tak to jak długo?? Czy jak pójdę po 2 miesiącach do wydziału komunikacji -dostanę jakąś karę za przekroczenie terminu 30 dni od kupna pojazdu???Czy da się przepisać OC na siebie nieprzerejestrowując samochodu (auto zarejestrowane na poprzedniego właściciela). Podatek w urzędzie skarbowym (40zł) już jest opłacony od tej Betuni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 15:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
Oc da się przepisać bez problemu. podobny kłopot miałem z moją była e30... jezdziłem pół roku na blachach poprzedniego właściciela, ale z opłaconą skarbówką. problem rozwiązał się sam, gdy sprzedałem auto i wręczyłem nabywcy dokumenty wraz z opłaconą skarbówką

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: KRAKÓW
Ok. czyli rozumiem że moge jeździć dalej na tamtego właściciela nieprzerejestrowując auta....Skarbówkę mam opłaconą także git. tylko to OC muszę przepisać na siebie??jeśli tak to bęndą znowu koszty poprostu rekalkulacja składki oc (dziwne jak dlamnie ; OC przepisane na mnie a auto na poprzedniego właściciela...)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 11:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Kazimierza Wielka
...no nie zupełnie jest tak jak to pisze bnd07...miałem taką samą sytuacje z crossem...kupiłem go ale nie rejestrowałem gdzyż chcialem sprzedać.Zgadza się,polise OC można przepisać bez problemu(na polisie zmieni się właściciel a nr rejestracyjny pozostanie taki sam) ale w przypadku umowy można jeździć na niej do 30dni...później w razie kontroli policji sporo by Cię to kosztowało gdyż pojazd niezarejestrowany do okresu ważności umowy nie może uczestniczyć w ruchu drogowym...wniosek? Będziesz miał auto,ale nie będzie można z niego korzystać...Jeżeli chodzi o urząd komunikacji i drogownictwa nie ma to większego znaczenia kiedy auto było kupione,ważne jest aby opłacić opłate skarbową ktorą już posiadasz :]
pozdro.:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2009, 17:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
zaraz zaraz - skad zes Pan takie wnioski wywlókł , a ze mogę sie ja mylic wiec prosze o zródło tych informacji
Bo ja jezdze swa BMW juz od listopada i nie mam i nie zamierzam ją pzrerejestrowywać bo i po co ? mam dokument swiadczacy o tym iz to ja jestem wlascicielem a policja tej informacji nie musi posiadac ! bi o pokazuje dowód rejestracyjny prawo jazdy i polise i jest oki , nikt nigdy nic nie pyta , a ostatnio mam pechozola bo zarobilem 12 punktów w sumie , a pały mnie ciagle jakos zatrzymują , moze dlatego , ze to BMW ?? wczesniej takich problemów nie mialem , a swego poprzedniego merca rejestrowalem po 7 miesiacach i bez zadnych problemów ! zatem ....

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2009, 17:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
baton50, nie masz racji. Mogą w teorii zabrać dowód za niezgodność danych ale w praktyce jak stwierdzą tą niezgodność? Nijak. Wiem z praktyki ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2009, 17:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
baton50, miał▲em sporo kontroli, dostawałem mandaty ale nigdy nie miałem problemu z faktem że auto nie stoi na mnie. w piąte opłacałem OC i poruszyłem ten temat z babka od ubezpieczeń. powiedziała, że ważna jest umowa k/s, to ona świadczy o tym czyj jest samochód.

z drugiej jednak strony sam jestem zwolennikiem załatwienia wszystkiego na tip top

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2009, 08:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
Tip top - hmmm :znudzony: po co mam placic około 168 zł za przerejestrowanie auta ? skoro nie musze tego robic ? a ze se tam gdzies pisze ze niby do miesiaca .... kolejny martwy przepis .

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2009, 18:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
krzys124, zgadzam się.. jak wiedzialem że samochodem długo nie pojeżdżę nie rejestrowałem go na siebie :D

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 21:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Moje poprzednie BMW kupilem od faceta, ktory jej nie przerejestrowal na siebie przez kilka miesiecy, mial tylko umowe. Ja sprzedalem ja w krotkim czasie wiec tez nie przerejestrowywalem. Odsprzedalem ja koledze ktory do dnia dzisiejszego z tego co widze po blachach tez jej nie przerejestrowal. Ja mialem kilka razy kontrole, kolega tez i policja nie czepiala sie mimo ze samochod tak naprawde zarejestrowany jest na 3 wlasciciela wstecz;) jeden byl dociekliwy, dostal 3 umowy do reki, zasalutowal i zakonczyl kontrole wiec faktycznie jest to martwy przepis. :)
Zreszta ta ktora mam obecnie bede rejestrowal dopiero w przyszlym tygodniu bo nie mialem czasu podskoczyc, wypowiedzialem tylko OC, zakupilem nowe, oplacilem skarbowke i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 41
Lokalizacja: Lębork
Szanowni koledzy chciałbym wyjaśnić i rozwiać wasze wszelkie niejasności. :cisza: Otóż Obowiązkiem każdego kupującego jest przerejestrowanie auta na siebie w ciągu 30dni,o czym informuje nas stosowny zapis w dowodzie rejestracyjnym oraz rekalkulacja składki OC
Opłacając umowę K/S w Skarbówce stajemy się prawowitym właścicielem pojazdu,nie będąc wpisanym w dowodzie.Kupując auto "na chwilę" lub na handel" faktycznie dużo prościej jest nie odwiedzać wydziału komunikacji,zaoszczędzimy czas i pieniądze :hyhy: Sprawa się komplikuję gdy sprzedamy takie auto dalej bez odwiedzenia skarbówki,Sam doświadczyłem takiej sytuacji gdzie w dowodzie był kto inny na umowie inny a sprzedawał jeszcze inny,wszystkich umów miałem chyba z 5 rejestrując auto zrobił się niezły młyn żeby to wszystko odkręcić straciłem sporo cennego czasu i pieniędzy o nerwach nie wspomnę.Inny przykład po sprzedaży auta nie przerejestrowanego innej osobie,zostałem wezwany na Policję celem wyjaśnienia co działo się z "moim" autem gdyż zostało ono użyte do popełnienia przestępstwa,oraz kradzieży i rozboju,a także potrącono nim osobę,dostałem również Nakaz Sądowy w trybie wykonawczym do zapłacenia zaległego ubezpieczenia,oraz wszelkich kosztów na szczęście jakoś udało się z tego wybrnąć.Nikomu nie życzę tego samego.Wracając do tematu Policja przy zwykłej kontroli nie sprawdza dokładnie danych osobowych tylko ważność i kompletność wymaganych dokumentów.Tak więc lepiej nie kombinować bo można na tym interesie wyjść jak"Zabłocki a mydle" Pozdrawiam :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 16:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
NIE ! to ty wyszedles na tym jak zablocki na mydle , ja już np. nie wyjde bo wiem co mam miec , jak i wiem , ze piszesz bzdury juz Cie cytuję "Opłacając umowę K/S w Skarbówce stajemy się prawowitym właścicielem pojazdu,nie będąc wpisanym w dowodzie"
bowiem wlascicielem staje sie po podpisaniu umowy kupna sprzedaży !! zaplacenie podatku to juz calkiem inna kwestia nie stanowiaca o tym kto jest wlascicielem prawowitym . To ze miales umów 5 to nie jest problem , problem jest w tym , ze Ty nie wiedziales co masz miec do nich , a jak to kazy sad powie ... NIE ZNAJOMOSCIĄ PRAWA TŁUMACZYC SIE NIE MOZNA ! :super:

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 17:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
auto to nie rower ani telefon komórkowy. wszystkie kwity trzeba mieć. jezeli masz umowy k/s poprzednich właścicieli oraz potwierdzenie ich oskarbienia to wszystko jest ok.

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 17:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 142
Lokalizacja: UK
Panowie sorry za małe OT ale jak to jest w przypadku auta sprowadzonego, ile jest czasu na zarejestrowanie?
Chce do polski przywieźć auto ktorego właścicielem jestem w UK. Czy mam jakiś określony czas na zarejestrowanie auta? Jeszcze na stałe nie zjeżdżam więc auto pewnie postoi z rok nieużywane, czy będą potem problemy z rejestracją?

_________________
100% Benzyny w ÂżyÂłach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: nie przerejestrowanie auta :)
PostNapisane: 5 kwietnia 2009, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 41
Lokalizacja: Lębork
krzys124 napisał(a):
NIE ! to ty wyszedles na tym jak zablocki na mydle , ja już np. nie wyjde bo wiem co mam miec , jak i wiem , ze piszesz bzdury juz Cie cytuję "Opłacając umowę K/S w Skarbówce stajemy się prawowitym właścicielem pojazdu,nie będąc wpisanym w dowodzie"
bowiem wlascicielem staje sie po podpisaniu umowy kupna sprzedaży !! zaplacenie podatku to juz calkiem inna kwestia nie stanowiaca o tym kto jest wlascicielem prawowitym . To ze miales umów 5 to nie jest problem , problem jest w tym , ze Ty nie wiedziales co masz miec do nich , a jak to kazy sad powie ... NIE ZNAJOMOSCIĄ PRAWA TŁUMACZYC SIE NIE MOZNA ! :super:

Kolego dzięki za szczegółowy opis sprawy,chciałbym przypomnieć że w dowodzie jest jasno napisane że właściciel ma obowiązek zgłosić w ciągu 30dni organowi który wydał dowód wszelkie zmiany ..tak więc spisując umowę stajesz sie właścicielem i masz obowiązek przerejestrować auto na siebie czy Ci się to podoba czy nie,właśnie po to żeby ktoś kto kupi nie miał później takich przygód.Ale wiadomo każdy robi jak uważa :) Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 08:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
Tak masz racje , ale co sie dzieje jak nie zglosisz po miesiacu auta do rejestracji ? NIC ! DALEJ JESTES wlascicielem danego samochodu o czym swiadczy tylko i wyłacznie umowa kupna .

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL