BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: odnośnie zakupu auta
PostNapisane: 11 marca 2009, 02:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 104
Lokalizacja: ÂŚroda wlkp.
mam pewien problem, otóż chce kupić auto (bmw ;) ) podczas zakupu mojego poprzedniego auta był ze mną ojciec i umowa była spisana na niego, tak samo rejestracja i ubezpieczenie a ja byłem jako współwłaściciel. Z różnych względów teraz żaden rodzic nie ma czasu jechać ze mną po auto i spisywać umowę i teraz pojawia się pytanie: czy umowa może być podpisana przeze mnie a rejestracja i ubezpieczenie już na ojca tak żeby dalej jego zniżki leciały?

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 02:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: WrocÂław
smialo spisuj umowe K/S na siebie


nastepnie :

umowa darowizny pomiedzy Toba a Ojcem - np. darujesz mu 50% auta

z tymi dwiema umowami lecisz do wydzialu komunikacji (musisz miec upowaznienie Ojca do dokonania wszelkich czynnosci zwiazanych z rejestracja auta + jego dowód osobisty) i po sprawie

to samo robisz w ubezpieczalni - bierzesz Ojca historie znizek, umowe KS, umowe darowizny, upowaznienie Ojca, jego dowów i wsio

po wiecej szczegolow jak cos pisz - mam to obcykane :) chyba 6-te auto tak rejestruje i ubezpieczam i nie mam z tym najnmejszych problemow :)

peace


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 03:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
hard_styler napisał(a):
musisz miec upowaznienie Ojca do dokonania wszelkich czynnosci
Najlepiej potwierdzone przez notariusza. Z tego co wiem to taka usluga nie jest droga a przy nieuprzejmosci Pań urzedniczek lub w ubezpieczalni pozwoli zaoszczedzic kupe czasu :)

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 03:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 104
Lokalizacja: ÂŚroda wlkp.
urząd i ubezpieczalnie to już mamy pod ręką i tyle się dojdzie, problem jest z wyjazdami w dłuższe trasy :zdegustowany:

_________________
- no i co Âże mam auto na gaz?
- có¿.. nawet porz¹dne zapalniczki s¹ na benzyne...
Obrazek ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 07:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
Kiedyś z toyotą też zrobiłam tak, jak napisał hard_styler - darowałam mamie pół auta i dzięki temu korzystałam z jej zniżek; a w wydz.komunikacji do złozenia dokumentow mama podjechałam razem ze mną i na miejścu przy urzędniczce podpisala mi upoważnienie do odbioru dowodu

_________________
ex - e36 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 10:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Jak ubezpieczysz w Warcie to możesz korzystać ze zniżek współużytkownika (taki ich dziwny twór) podanego w polisie OC. Nie trzeba wtedy nic kombinować z rejestracją i właścicielem.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 10:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
nie chce zakladać nowego tematu a ze sprawa jest podobna zapytam tutaj ( sorry grub3r, ;) ) :

auto kupiłem od brata, było ono współwłasnością brata i ojca. teraz chce go zarejestrować na siebie, ale z racji tego że nie mam zniżek także na Ojca.

pytanie brzmi: czy sporządzać umowę k/s na mnie i brata, po czym jak napisał hard_styler, przekazać darowizne na rzecz Ojca??? a może kombinować coś z darowizną Brata przekazaną na mnie???

sprawa jest zagmatwana, liczę jednak że ktoś pomoże :]

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 14:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Nie musisz robić darowizny bo już w umowie możesz być wpisany z rodzicem wystarczy do tego własnoręcznie podpisane upoważnienie (ale musi być w nim napisane do czego jest to upoważnienie tj. w tym wypadku do kupna wymienionego w nim samochodu) przez rodzica oraz jego dowód. Sam tak robiłem w grudniu. Natomiast do rejestracji z tego co wiem wymagane bedzie już potwierdzone notarialnie pełnomocnictwo ( ja jak kiedyś zostawiałem ojcu do złożenia papierów na studia to zapłaciłem 20zł)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 14:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
bialy, z tego co piszesz umowa ma wygladac że sprzedającym jest Rafal g. (brat) i Stanisław g. (ojciec, współwłaściciel) a kupującym Paweł g. (ja) i Stanisław g. (ojciec, były współwłaściciel) :zakrecony: co więcej od takiej umowy płace wzbogacenie ( około 150 pln) - ale nie oto mi chodzi, chcę żeby to wszystko miało ręce i nogi

z tego co wiem, możliwe jest przekazanie darowizny od której nie płaci się wzbogacenia.

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 22:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
tzn, ja pisałem tak do sytuacji założyciela tematu :) Twoja jest bardziej zagmatwana i tu nie mam pojecia jak to od strony prawnej powinno wyglądać

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: odnośnie zakupu auta
PostNapisane: 22 marca 2009, 17:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
grub3r napisał(a):
mam pewien problem, otóż chce kupić auto (bmw ;) ) podczas zakupu mojego poprzedniego auta był ze mną ojciec i umowa była spisana na niego, tak samo rejestracja i ubezpieczenie a ja byłem jako współwłaściciel. Z różnych względów teraz żaden rodzic nie ma czasu jechać ze mną po auto i spisywać umowę i teraz pojawia się pytanie: czy umowa może być podpisana przeze mnie a rejestracja i ubezpieczenie już na ojca tak żeby dalej jego zniżki leciały?

pozdr

a po co ci ojciec potrzebny , wpisujesz na owa umowe tylko jego dane i tyle , podpisujesz za niego i juz , a w wydziale komunikacji juz go nie potrzebujesz bo jako współwłasciciel ty wszystko zalatwisz !!

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL