BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co najpierw?
PostNapisane: 11 maja 2009, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: WaÂłbrzych
Czesc

Mam problem, mianowicie niedawno kupilem samochod i zostaly mi oplaty do splacenia:

Podatek w skarbowce
Rejestracja samochodu

Chce splacac stopniowo bo na wszystko mi kasy nie starczy. Chcialbym najpierw zarejestrowac samochod i pytanie, koniecznie musze uregulowac podatek czy nie trzeba przy rejestracji samochodu?

Oc mam na poprzedniego wlasciciela i wazne jest do 13 lipca i czy to nie ma znaczenia na kogo jest oc? Czy musi byc koniecznie na wlasciciela pojazdu?

Czekam na odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 13:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Podatek do 14 dni musisz oplacic. Rejestracja moze zaczekac, za to kar nie ma. Co do ubezpieczenia lepiej dowiedz sie czy dany zaklad robi korkte skladki, bo np jesli poprzedni wlasciciel mial 60% znizki a ty zadnych to PZU obliczy ci nowa skladke za pozostaly okres i wysle note obciazeniowa a np Samopomoc HDI nie robi korekty do czasu wygasniecia podpisanej umowy, jedynie przepisujesz polise na siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: WaÂłbrzych
Ok a jesli sie przekroczy 14dni splaty podatku to co sie wtedy stanie?


Co do OC to sie nie oplaca na miesiac korekte robic, bo i tak bede zmianial na inna firme. Czyli jak jest na kogos innego to nie bedzie mozna rejestrowac pojazdu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 14:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Kamiloxi napisał(a):
Ok a jesli sie przekroczy 14dni splaty podatku to co sie wtedy stanie?


Co do OC to sie nie oplaca na miesiac korekte robic, bo i tak bede zmianial na inna firme. Czyli jak jest na kogos innego to nie bedzie mozna rejestrowac pojazdu?


Nic sie nie stanie. Skarbowka wreczy ci prezencik ;)

Tylko w ciagu tych 30 dni wypowiedz oc bo pozniej i tak ci wylicza korekte nawet jak wykupisz gdzie indziej. Oc nie ma nic do rejestracji auta. Masz miec dowod i umowe ze je kupiles. Dobrze ci radze najpierw oplac skarbowke a pozniej sie zajmij przerejestrowaniem. Ja mam auto oplacone, zmienione oc na mnie itp a do dzisiaj go nie przerejestrowalem bo tocze wojne z poprzednim wlascicielem. Auto kupilem w grudniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: WaÂłbrzych
Tylko mnie dziwi jak mi wrecza jak nie na mnie jest teraz zarejestrowany, tylko w umowie ;]

OC tez jest potrzebne przy rejestracji auta, bez niego nie zarejestruje samochodu. Wiec z tad moje pytanie czy jak wezme te OC co jest zarejestrowane na poprzedniego wlasciciela to czy bez problemu przejdzie przebieg czy tez tylko przyjmuja OC wlascicieli auta?.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 08:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Liczy sie data od umowy. Skarbowka nie jest niecierpliwa. Uparles sie zeby najpierw przerejestrowac samochod wiec nie bedzie tylko w umowie tylko bedzie juz na ciebie zarejestrowany. A czas od umowy leci. Przy rejestracji oc moze byc na poprzedniego wlasciciela, musza zgadzac sie tylko dane pojazdu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: WaÂłbrzych
ok dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 19:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: Olsztyn
Kamiloxi napisał(a):
Ok a jesli sie przekroczy 14dni splaty podatku to co sie wtedy stanie?


200 zl mandatu skarbowego- to się stanie :P Tyle że u mnie była recydywa to może dlatego nie 100 :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 20:33 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Kamiloxi napisał(a):
Chcialbym najpierw zarejestrowac samochod i pytanie, koniecznie musze uregulowac podatek czy nie trzeba przy rejestracji samochodu?


Najpierw skarbówka bedziesz mial opieczetowana umowe i na tej podstawie wydział komunikacji rejestruje auto.

Kamiloxi napisał(a):
Oc mam na poprzedniego wlasciciela i wazne jest do 13 lipca i czy to nie ma znaczenia na kogo jest oc? Czy musi byc koniecznie na wlasciciela pojazdu?


Na OC z nazwiskiem poprzedniego własciciela mozna jezdzic do momentu przerejestrowania auta: wozisz ze sobą stare OC + umowe kupna sprzedazy.
Natomiast, gdy masz juz przerejestrowane auto i dowod rejestracyjny ze swoim nazwiskiem to rowniez musisz miec OC na swoje nazwisko czyli aktualnego wlasciciela pojazdu, poniewaz OC to ubezpieczenie odpowiedzialnosci cywilnej kierujacego, a nie pojazdu. Pojazd nie ma odpowiedzialnosci, bo to przedmiot martwy.
Mozesz przepisac OC poprzedniego wlasciciela na siebie albo tez zrezygnowac z tego OC. Przy rezygnacji z OC musisz pamietac zeby to OC wypowiedzieć, bo jak tego nie zrobisz, to OC ulega przedluzeniu na rok nastepny.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, 13:54 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Kamiloxi napisał(a):
OC tez jest potrzebne przy rejestracji auta, bez niego nie zarejestruje samochodu.

Nie jest potrzebne...
Ale wiem, że w WK żądają sobie tego. Tyle że bezprawnie.
Kamiloxi napisał(a):
Oc mam na poprzedniego wlasciciela i wazne jest do 13 lipca i czy to nie ma znaczenia na kogo jest oc? Czy musi byc koniecznie na wlasciciela pojazdu?

W przypadku kupna auta, masz 30 dni na wypowiedzenie umowy OC zawartej przez poprzednika.
Jeśli nie wypowiesz - wstępujesz w umowę OC w miejsce poprzedniego posiadacza auta.
W zwykłym trybie (tzn. nie wtedy, gdy kupujesz auto) możesz wypowiedzieć umowę OC najpóźniej na 1 dzień przed końcem obowiązywania umowy. Jeśli nie wypowiesz - automatycznie się przedłuża.
Poza tym, temat był omawiany na forum sryliard razy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL