BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rozcięte opony.
PostNapisane: 11 lipca 2009, 23:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 130
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: m40b16
Witam.
Dziś zdarzyła mi się nie miła sytuacja, mianowicie wpadłem w dziure, na której przeciąłem dwie opony na lewej stronie auta. Powietrze nie zeszło, ale wyszły guzy, i widoczne powierzchowne nacięcia od felg.
Wezwałem Policje na miejsce, napisali notatke, zrobili zdjęcia (ja prywatnie też) i co dalej?
Jak myślicie, warta gra świeczki? Felgi nie wiem w jakim stanie(215/45/17), ale przy takim uderzeniu mogły się zwichrować, panowie z policji nakazali nie naprawianie kół do czasu zakończenia sprawy, ale nie bardzo wiem jak teraz działać. Co powinienem jeszcze wiedzieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, 07:06 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Po 1 - sprawdź, czy felgi proste, bo uszkodzenia mogą się nie ograniczać tylko do opon.
Po 2 - dowiedz się, jakiej kategorii to jest droga.
Po 3 - zwróć się do odpowiedniego zarządcy drogi (zależy od jej kategorii, np. miejski zarząd dróg, powiatowy zarząd dróg etc) - jednostki te często (jeśli nie zawsze) są ubezpieczone od takich zdarzeń, więc problemów z wypłatą odszkodowania nie robią, zwłaszcza jeśli masz podkładkę w postaci notatki policyjnej i fotek.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 10 marca 2010, 13:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Odświeżam. Problem taki sam , ciemno , dziura i 2 guzy po prawej stronie auta. Policja spisala notatke, zglosilem dzie w ZDMie i bylem u ich ubezpieczyciela na ogledzinach. Teraz czekam na decyzje okolo 30 dni. Zastanawia mnie tylko czy w takim przypadku ubezpieczyciel wyplaca oszkodowania za 4 opony (bo przeciez wymienia sie je parami) czy tylo za 2 sztuki? Miał ktos z Was już taką przygodę???

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 10 marca 2010, 16:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jezeli wyplaca Ci odszkodowanie za 2 opony ( chociaz nie powinni) to po prostu napisz odwolanie ze wymieniasz 4 bo do tego zobowiazuja przepisy zeby jezdzic takimi samymi oponami na osi i napewno bedzie OK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 10 marca 2010, 18:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 130
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: m40b16
Moja sprawa zakończyła sie niestety fiaskiem. Ubezpieczyciel oszacował moje opony na 0% (w sumie miał racje, bo i tak już miałem je zmieniać), ale wyliczył kwote odszkodowania na 500zł wliczając w to kwotę ewentualnego malowania, prostowania felg. w Sumie ok, ale okazało się, że droga na której doszło do uszkodzenia nie należy do m. Krakowa, lecz do spółdzielni mieszkaniowej- ok, zaniosłem tam co potrzeba i dostałem odmowę, z bardzo prozaicznym wytłumaczeniem, że wynikając z rysunku na notatce policyjnej, nie mogło przejechać przez dziurę, bo po kolizji auto stało w takim miejscu, a nie innym...itp... no pierdoły. Nie ważne, ratuje tylko sąd, ale odpuszczam, bo mi się nie chce już... Powodzenia w bojach. Kupiłem komplet nowych opon, felgi proste, zawieszenie ok, a mam inne zmartwienia, niż kawałek gumy,..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 18:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Odgrzeję trochę temat, ale może komuś się przyda, znalazłem artykuł co zrobić jak się wpadnie w dziurę i uszkodzi samochód: http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8991170,W ... alej_.html

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 22:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Pół roku już bujam się z ZDM. W tym czasie sprzedałem samochód i nie wiem czy dokończę sprawę.
W moim przypadku przez te pół roku od złożenia wniosku o odszkodowanie była cisza, a później po naciskach przypomnieli sobie o notatce policyjnej i poprosili o nią. Czekam teraz na ową notatkę z komendy, ale jak pisałem auto już sprzedałem. Będę dochodzić swojego dalej. :shoot:

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozcięte opony.
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 22:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
viewtopic.php?f=10&t=90057&start=0
tutaj wałkujemy temat

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL