BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lekkie stuknięcie w tył - czy są szanse na odszkodowanie?
PostNapisane: 15 lipca 2009, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 72
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E39 523i
Witam, dzisiaj na pomarańczowym świetle zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i niestety oberwałem lekko w tył (moje auto to BMW E39 sedan). Sprawa wyglądała w ten sposób że jadący za mną kierowca towarowego Mercedesa zobaczył że już praktycznie stoję i dość mocno przyhamował, niestety jadący za nim kierowca ciężarowego Mana nie dał rady się zatrzymać i uderzył w tył Mercedesa a Mercedes we mnie. Przestraszyłem się że tył mojego auta bardziej ucierpiał ale na szczęście są tylko następujące uszkodzenia:

- lekko przekrzywiony tłumik (najprawdopodobniej troszkę skrzywiła się rura)
- kilka obtarć lakieru na zderzaku + małe wgniecenie (około 1cmx1cm) - z większej odległości praktycznie niewidoczne
- powiększyła się szczelina pomiędzy zderzakiem a karoserią

Na miejsce przyjechała Policja (zadzwonił kierowca Mercedesa, ja nie chciałem robić zamieszania gdyż uznałem że moje straty nie są wielkie i że przeprosiny wystarczą). W notatce informacyjnej zaznaczone zostały moje uszkodzenia i poinformowano mnie abym w terminie tygodnia udał się do ubezpieczyciela sprawcy kolizji (PZU).

Chciałbym zapytać czy przy tak niewielkich uszkodzeniach są szanse na jakiekolwiek odszkodowanie, z tego co słyszałem PZU nie jest zbyt skore do płacenia. Jeżeli ktoś miał podobną historię to będę wdzięczny za wypowiedź.

A tak na marginesie BMW to bardzo twarde samochody. Kierowca Mercedesa który we mnie uderzył stwierdził że gdybym jechał jakąś Laguną to auto nie wyglądałoby tak dobrze.

Przy okazji życzę wszystkim szerokiej drogi i żadnych stłuczek, nawet takich najmniejszych :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, 23:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
Koszta naprawy mogą być większe niż myślisz. Samo lakierowanie to nie mała kwota, a nie wiadomo co pod zderzakiem, sam plastik nie zamortyzuje uderzania zrobiła to belka, w jakim jest stanie zobaczysz po zdjęciu zderzaka. Jeżeli jest z tworzywa sztucznego to pewnie popękała.

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 06:59 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
krzysiek90210 napisał(a):
Chciałbym zapytać czy przy tak niewielkich uszkodzeniach są szanse na jakiekolwiek odszkodowanie, z tego co słyszałem PZU nie jest zbyt skore do płacenia. Jeżeli ktoś miał podobną historię to będę wdzięczny za wypowiedź.

Oczywiście, że szansa jest, poniosłeś szkodę i musi ona zostać naprawiona, odpowiedzialność ubezpieczyciela nie jest tu w żaden sposób limitowana. Jeśli nie będzie ubezpieczyciel chcial płacić - sąd.
Zresztą, może być tak, jak pisze ironman ;-)
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL