BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 20:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ja dostałem kiedys mandat w holandii 490euro :wstyd: i po 2 miesiacach dostałem pismo z holandi przetłumaczone na polski ze jak nie zapłace to policja wpadnie do mnie i mnie zwiną do paki albo odrobie mandat w czynie społecznym :P .Więc zapłaciłem :zdegustowany:

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 22:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
harnas621 napisał(a):
-ostatni kolega to spod jakiego zaboru pochodzi ze nie nauczyli porzadku ?a co do meneli to i tu w niemczech tez sa i leja gdzie popadnie -psy tez sraja na trawniki - puszki tez zbieraja -tez zachodza zjesc jak nasi i tez sie czasami usmaruja -skuteczniejsi tez nie sa - tylko tu wiecej kapusiow jak u nas -tu sasiad na sasiada zadzwoni -krotko mowiac wole polska policje - co do mandatu to zaplac - bo jak by sie zdarzylo ci byc tu autem a bez pieniedzy przy sobie- to koszty wielkie -wlacznie z aresztem - widzialem jak ruska sciagali za mandat - nie wiem ile mial - ale to byl mandat niezaplacony - wiem bo nas obu zatrzymali do kontroli


No w jakim zaborze Augustów był, to chyba wiadomo :/

Na sąsiada nie ma co dzwonić, lepiej mu samodzielnie w gębę dać;)

A co do dzwonienia na policję, to zdarza mi się czasem. Ostatnio jak nie mogłem rowerem przejechać, a ludzie po krzakach musieli łazić, bo jakieś cwaniaki sobie motocykle w poprzek deptaka zaparkowały.
Sam bym te chromowane poczwary powywracał albo wepchnął do rzeki żeby kultury nauczyć, ale wiadomo, że raczej nagrody bym za to nie dostał.
Panowie policjanci przyjechali, popytali dookoła czy nie ma właściciela i pojechali. W ten sposób 4 godziny ludzie łazili po krzakach, rowerzyści musieli nagle hamować za zakrętem i zeskakiwać z siodełek, ale chromy w słońcu się błyszczały bezkarnie.

Nie dzwoniłem już ponownie żeby spytać, czy nie znają instytucji odholowania na parking strzeżony na koszt parkowacza utrudniającego wszystkim życie.

A mandat 490 euro to już srogo:/
Za co tak??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 22:30 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
qqiz napisał(a):
A mandat 490 euro to już srogo:/
Za co tak??

Przekroczenie predkosci :] Jechałem do kumpla o godzinie 23 a na zderzaku siedzialo mi jakies audi,jak ja przyspieszałem to ono tez jak sie okazało to była policja.Na 50(roboty drogowe) miałem 120.Zabrali mi prawko na tydzien.Jak prawko odebrałem to po tygodniu przyszedł mandat na adres w polsce.Olałem to bo myslałem ze nic mi nie zrobiom.A po 2 miesiącach przyszedł list ze jak nie zapłace to mam przeje :cenzura:

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 23:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
Ja raz, jadąc jeszcze parę lat temu E30, miałem 140km/h i okazało się (po fakcie), że było ograniczenie do 50. Niemieccy policjanci zatrzymali mnie w najbliższej miejscowości, ale na szczęście ich koledzy z pobocza nie zdążyli mnie wtedy zmierzyć radarem... Inaczej bym popłynął z kasą

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 13:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
przema436, nie strasz ludzi, gadamy o fotoradarach a nie videorejstratorach. Jak zabrali ci prawko to potem już mieli prostą drogę do wysłania mandatu.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 17:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
GP-T1000 napisał(a):
przema436, nie strasz ludzi,

Ja nikogo nie strasze.Tylko lepiej zapłacic te 20e i mieć święty spokój.

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
przema436 napisał(a):
Ja nikogo nie strasze


No ale ty zapłaciłeś 490 euro to niejednego Polaka cała pensja :-)

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 00:21 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
przema436 napisał(a):
Ja dostałem kiedys mandat w holandii 490euro :wstyd:


sprawe miałeś w sądzie ?

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 10:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Borsuk napisał(a):
sprawe miałeś w sądzie ?

Sprawy nie miałem ale pewnie jak bym nie zapłacił to bym miał sprawe.

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 13:14 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
przema436 napisał(a):
Borsuk napisał(a):
sprawe miałeś w sądzie ?

Sprawy nie miałem ale pewnie jak bym nie zapłacił to bym miał sprawe.


no to chyba bardzo dawno temu to było ...

w tym momencie za przekroczenie przedkosci o 60 km/h w nl maja prawo zabrac samochód jeżeli jest zarejestrowany na terenie holandii i własciciel siedzi za kierownica ...

obcokrajowiec jeżeli nie mieści sie z wykroczeniem w taryfikatorze ma sprawe w sądzie ...


moj kierowca miał kiedyś sprawe w sądzie ... zmierzyli go ponad 130km/h w terenie zabudowanym ...

dostał 250 euro mandatu ...

Twoj mandat jest dla mnie bardzo dziwny ...

poza tym jak dostałeś ten mandat ?? zatrzymali Cie na drodze ??

jeżeli tak to dlaczego nie zaplaciles na miejscu ( innej opcji nie ma dla obcokrajowca)

zdjęcia z fotoradaru nie biore pod uwage poniewaz do dnia dzisiejszego mandaty takowe do polski nie przychodza :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 16:49 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Mandat dostałem jakies 4 lata temu.Jechał za mna radiowoz z wideorejstratorem.To nie był moj pierwszy mandat w holandii wszystkie inne musiałem płacic od reki ale ten przyszedł do polski.Nie wiem dokładnie dlaczego.Ale jak go nie zapłaciłem to po czasie dostałem pismo z wezwaniem do zapłaty ktore zawierało jakies 5 kartek wielkosci A4 :szok:

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, 10:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 484
Lokalizacja: Dwola/ Caerdydd
Moje BMW: 535i
Kod silnika: M62
Odgrzewam kotleta.
Przyszło mi jakieś powiadomienie z DE ze zdjęciem ale bez mandatu. Mam chyba dwa tyg żeby "zająć stanowisko w sprawie" i odesłać im swoje dane, Co robić?

edit: za zdjęciem z fotoradaru rzecz jasna

_________________
I drive real fuckin’ fast, so keep up. If I get my car back any different than I gave it, Monster Joe’s gonna be disposing of two bodies.
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, 11:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
ja dostałem takie pismo we wrześniu ubiegłego roku, olałem i do tej pory cisza, a przekroczenie było spore, bo coś kolo 120 na 50

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
chłopaki, a ile czasu po fotce przyszło Wam pismo do Polski? Bo ja już parę razy się nadziałem na błysk, ale jeszcze nic nie przyszło...
Kiedyś tylko jak mnie złapali i miałem ledwo 71/50 to zapłaciłem 94 euro na miejscu. To był chyba 2010 lub 2011 rok.
Później przyszło pismo do Polski że takie zdarzenie miało miejsce i że jest zapłacone.
Swoją drogą jak mnie złapali to mieli takie uśmiechy od ucha do ucha :D jakby Putina złapali czy co hehehe.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, 20:13 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
u mnie po 2miesiącach przyszło, może nawet nie

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 4 sierpnia 2015, 17:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 880
Lokalizacja: Żywiec
Moje BMW: e60 LCI
Kod silnika: M57D30O2
Garaż: Obecne e60 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147101
Byłe e46 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136636
Z tego co mi się kojarzy to jak nie zapłacisz a zatrzymają Cię do kontroli w DE a będziesz miał np. 3 zaległe mandaty to będziesz musiał wypłacić im od ręki bo jesteś obcokrajowcem jak nie to na posterunek. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, 12:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Wojt4S90 napisał(a):
ja dostałem takie pismo we wrześniu ubiegłego roku, olałem i do tej pory cisza, a przekroczenie było spore, bo coś kolo 120 na 50


To radziłbym spokojne przejazdy przez Niemcy, bo jak Ciebie skontrolują to zaraz prawo jazdy zabiorą.

[img]…61%20-%2070%20km/h 440%20€ 2%20Punkte%202%20Monate%20Fahrverbot[/img]

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, 14:02 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
proSTo napisał(a):
Z tego co mi się kojarzy to jak nie zapłacisz a zatrzymają Cię do kontroli w DE a będziesz miał np. 3 zaległe mandaty to będziesz musiał wypłacić im od ręki bo jesteś obcokrajowcem jak nie to na posterunek. :)


Jestesmy w uni i nie mozesz byc traktowany inaczej bo jestes obcokrajowcem.
Mialem juz podobna sytuajce w Polsce ze policjan nie chcial mi dac kredytowanego madatu w Polsce bo mam pawko z UK, wystarczy sie troche poklucic, uzyc slowa dyskryminacja i zrobia to co im powiesz.

Cytuj:
W dniu 15.04.2014 roku ogłoszona została w Dzienniku Ustaw RP ustawa z dnia 14 marca 2014r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r, poz. 486).
Zmiany dotyczą przede wszystkim powołania Krajowego Punktu Kontaktowego przy centralnej ewidencji pojazdów umożliwiającego uprawnionym podmiotom identyfikację sprawców wykroczeń z zakresu naruszeń przepisów ruchu drogowego, kierujących na terenie Państw członkowskich Unii Europejskiej i odwrotnie. Wśród uprawnionych podmiotów znalazły się również straże miejskie i gminne. Do Ustawy o strażach gminnych i miejskich dodano art. 10 b w brzmieniu:


„ Art. 10b. W celu wykonywania zadań w zakresie kontroli ruchu drogowego, o których mowa w art. 129b ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o Ruchu Drogowym straż może prowadzić wyszukiwania informacji za pośrednictwem Krajowego Punktu Kontaktowego, na zasadach określonych w art. 80k – 80r tej ustawy.”

Wymiana informacji będzie następowała w zakresie danych dotyczących pojazdów i ich właścicieli lub posiadaczy wyłącznie w związku z zamkniętym katalogiem wykroczeń dotyczących ściśle określonych naruszeń przepisów ruchu drogowego takich jak:
- niestosowanie się do sygnałów świetlnych lub znaków nakazujących zatrzymanie pojazdu
- niestosowaniem się do ograniczenia prędkości.
Ponadto zgodnie z przedmiotową nowelizacją dokonano również zmian w ustawie z dnia 24 sierpnia 2001 roku Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, a zmieniono zapisy art. 98§3. Według nowego brzmienia artykułu, nałożenie mandatu karnego kredytowanego będzie możliwe również wobec osób czasowo przebywających na terenie RP lub nie posiadających stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju pod warunkiem, iż posiadają one miejsce stałego zamieszkania lub pobytu na terenie kraju państwa członkowskiego UE. Dotychczas istniała wyłącznie możliwość nałożenia mandatu karnego gotówkowego.
Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wymiana informacji dotyczących pojazdów i ich właścicieli przez Krajowy Punkt Kontaktowy prowadzony będzie niejako w dwie strony. Dlatego należy spodziewać się, że znaczna ilość kierujących otrzyma korespondencję z państw członkowskich, jeżeli naruszyła przepisy ruchu drogowego na terenie innych krajów, a postępowanie nie uległo jeszcze przedawnieniu. Na chwilę obecną, wskazywanie również sprawcy wykroczenia – obcokrajowca w celu uniknięcia odpowiedzialności, będzie niosło za sobą również konsekwencje karne.
Zmiana przepisów niewątpliwie wpłynie pozytywnie na skuteczność egzekwowania przepisów prawa na terenie całej UE.


to samo dotyczy kazdeko kraju czlonkowskiego. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, 16:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Jakis rok temu moj padre dostał z gestapowa foto mandat i olał. Ale od tamtej jeszcze kontroli u esesmanow nie miał.
Jezdzi na trasie holandia polska od 10 lat, mowi ze ma juź oczy naswietlone jak spawacz od fotopstryczkow. Ale tylko jeden przyszedł. Tak mysle, ze to zalezy jak komu sie trafi.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: przyszedł mandat z Niemiec
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, 18:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
kirpek napisał(a):
gestapowa
,
kirpek napisał(a):
esesmanow
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale ty dowcipny, jak tys na to wpadl. Długo myslales? :padam: :padam:
Dowcip ostry jak brzytwa, tylko po co jazdzisz jakby nie było autem od tych zbrodniarzy?

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL