BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 16:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: OC
PostNapisane: 19 października 2009, 15:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
Witam
A więc sprawa wygląda następująco- Poprzedni właściciel od którego kupiłem moją 316stkę miał OC w MTU na 4 raty. Jak sie niedawno dowiedziałem zapłacił tylko pierwszą, lecz policja nie ingerowała w to przy kontrolach, dla nich ważne było że na kwicie jest OC ważne do 14.11 . I tutaj moje pytanie co teraz zrobić. Czy ja będę miał jakieś nie przyjemności z tego powodu ?Będę musiał zapłacić te jego zaległości? Czy poprostu czekać aż skończy się ta polisa i wykupić na siebie u jakiegoś innego ubezpieczyciela?
Bardzo proszę o poradę bo niedługo kończy się oc i trzeba coś z tym zrobić. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, 15:33 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Kiedy kupiles auto? Po zakupie masz prawo wypowiedziec OC sprzedajacego i wykupic nowe OC na siebie. W takim wypadku nic Cie nie obchodzi, ze sprzedajacy nie placił, Ty wypowiedziales stare OC i ok, bo masz swoje OC.
Natomiast jesli od sprzedazy mineło sporo czasu, a Ty jezdziles na OC sprzedajacego ,a sprzedajacy byl ''szybszy'' i zawiadomil ubezpieczyciela ze sprzedal auto, to bedziesz musial placić za zaległosci.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 14:21 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zbywca pojazdu mechanicznego jest obowiązany do przekazania nabywcy dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w terminie 30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego pojazdu i o danych osobowych nabywcy.
Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej zakładowi ubezpieczeń za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa wyżej.
Ty odpowiadasz za składkę od chwili nabycia auta i za ten okres ubezpieczyciel może żądać od Ciebie zapłaty.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 14:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
Wątpię że 'zbywca' wogóle powiadomił ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu...a już na pewno nie wciągu 30 dni od daty sprzedaży. Co w takim razie zrobić? Wypowiedzieć to OC ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 15:57 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Pablosek, jezeli nie wypowiesz starej polisy OC, to ona zostanie automatycznie przedluzona na kolejny rok. Zatem najrozsadniej bedzie wypowiedziec stare OC i wykupic nowe od 15.11.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: wawa
Miałem podobną sytuację i po prostu zmieniłem polise na link4, bo po pierwsze w poprzedniej mieli drożej a po drugie wolałem dmuchać na zimne. Tak jak wspomniano historia poprzedniego właściciela Ciebie nie dotyczy. I ja mogę z całą odpowiedzialnością polecić Link4 nie mam zastrzeżeń, ostatnio nawet mają jakąś jesienną promocje. A propos bierzesz samo OC? Ile masz zniżek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2009, 09:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
farek12 biorę samo OC z racji tego że nie mam żadnych zniżek bo jest to mój 1 samochód :) i będę szukał najtańszego a z tego co wiem to link4 nie ma jakichś super warunków dla 'młodych kierowców' . Pozostaje mi wypowiedzieć stare OC w MTU i wykupić u nich na siebie. Dziękuję wszystkim za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2009, 10:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Pablosek napisał(a):
MTU i wykupić u nich na siebie.


Kontynuować stare, możliwe że za kontynuacje na siebie dostaniesz z 5%, ale nie jestem pewny.

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2009, 14:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: wawa
No więc zdziwię Cię ponieważ link4 podchodzi moim zdaniem najbardziej liberalnie do młodych kierowców. Jako chyba jedyne towarzystwo zdejmują zwyżki za wiek kierowcom już od 24roku życia w innych typu PZU, AXA od 25roku a Warcie nawet od 26roku. W obecnej promocji możesz mieć niską składkę, a w link4 najszybciej zdejmą Ci zwyżek za wiek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL