BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 11:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 19:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Witam. Kupiłem samochód, dostałem fakturę Vat-marża i komisowe miesięczne ubezpieczenie.
Co dalej? Z umową kupna sprzedaży drałuje do skarbowego i płacę podatek, a tu? Podatku zdaje się nie ma, ale czy muszę to zgłosić?





* Szukałem podobnego tematu, nie znalazłem... ale chętnie przeczytam jeśli ktoś pamięta o istnieniu takiego.

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Ostatnio edytowano 29 listopada 2009, 20:01 przez JSG, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 19:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Nie idziesz do skarbowego, z fakturą udajesz się od razu do wydziału komunikacji. Jesteś zwolniony z opłaty skarbowej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 20:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Rozumiem że przerejestrowaniem można spokojnie poczekać jakiś czas? Myślę że do stycznia, wtedy prawo jazdy będę miał ponad rok, zniknie zwyżka.

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 20:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Teoretycznie powinieneś zrobić to w przeciągu miesiąca. Ale z tego co się orientuje nie ma kary za przekroczenie tego terminu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 20:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
Witam ,nie ma na to jednoznacznej odp poniewaz zalezy od urzedu i milej pani tam siedzacej pijacej kawke , z tego co wiem{a wystawiam takie fakturki} idziesz prosto rejestrowac auto i podatku oczywiscie nie placisz .Fakt jest na to miesiac i tu znow kwestia urzedu, znam przyklad co dostal mandat za spoznienie sie o kilka dni z oplata PCC-chyba3 150 zl bo to pierwszy raz a normalnie ok 125 zl za jeden dzien zwloki z tym,ze osob prywatnych az tak bardzo sie nie czepiaja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 20:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
tomekgdz napisał(a):
Witam ,nie ma na to jednoznacznej odp poniewaz zalezy od urzedu i milej pani tam siedzacej pijacej kawke , z tego co wiem{a wystawiam takie fakturki} idziesz prosto rejestrowac auto i podatku oczywiscie nie placisz .Fakt jest na to miesiac i tu znow kwestia urzedu, znam przyklad co dostal mandat za spoznienie sie o kilka dni z oplata PCC-chyba3 150 zl bo to pierwszy raz a normalnie ok 125 zl za jeden dzien zwloki z tym,ze osob prywatnych az tak bardzo sie nie czepiaja


Nie myl pojęć i nie mieszaj,
Co do przerejestrowania, to jest jednoznaczna odpowiedź i nic nie zależy od Pani w okienku. Po prostu nie ma żadnej sankcji za przerejestrowanie za miesiąc, dwa, pięć czy 4 lata i kropka. Idzie przerejestrować kiedy chce i bez obaw.
Co do podatku, to też jest jednoznaczna odpowiedź i obowiązek podatkowy nie zależy od Pani w okienku czy smaku jej kawy, ale od ustawy i rozporządzeń. Jak masz fakturę na auto to żaden podatek od czynności cywilno prawnych Cię nie dotyczy. Do urzędu skarbowego po prostu nie musisz iść wcale.

Podsumowując, pamiętaj o ubezpieczeniu, a z przerejestrowaniem na luzie się nie spiesz. Ja radziłbym tego w ogóle nie robić, bo w sumie jest to kasa w bloto;p


A od tego typu pytań jest chyba taki dział na forum:

viewforum.php?f=38

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 21:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
kolego to co powiesz na brak mozliwosci rejestracji za wzgladu na brak nr na fakturze?tez rozporzadzenie? i nie pisz bzdur masz bite 30 dni na przerejestrowanie auta ,z tego co pamietam jeszcze nawet takie pytanie jest w testach na prawo jazdy wiec cala reszta zalezy tak jak wspomnialem od "pani w okienku i jej smaku kawy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 21:03 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
JSG napisał(a):
Rozumiem że przerejestrowaniem można spokojnie poczekać jakiś czas? Myślę że do stycznia, wtedy prawo jazdy będę miał ponad rok, zniknie zwyżka.


30 dni, ale weekendy swieta, nowy rok, wiec spoko do stycznia

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 21:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
tomekgdz napisał(a):
kolego to co powiesz na brak mozliwosci rejestracji za wzgladu na brak nr na fakturze?tez rozporzadzenie? i nie pisz bzdur masz bite 30 dni na przerejestrowanie auta ,z tego co pamietam jeszcze nawet takie pytanie jest w testach na prawo jazdy wiec cala reszta zalezy tak jak wspomnialem od "pani w okienku i jej smaku kawy"


Co do braku numeru na fakturze to z pewnością ustawa i rozporządzenie a nie widzimisię urzędnika. Rzecz oczywista.

A co do przerejestrowania, to tak jak napisałem nie ma sankcji.
I łaskawie nie cwaniakuj, że piszę bzdury, tylko pokaż nam tu przepis, który takową sankcję niby ustanawia. Póki co, to istnieje ona chyba tylko w Twojej wyobraźni ;)

Art. 78. prawa o ruchu drogowym
1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.
4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

W cytowanym przepisie sankcji nie ma, w całej ustawie też nie znalazłem. Z zasady jak kupuje sobie auto, to nie wyrzucam w błoto tej kasy w wydziale komunikacji i go nie przerejestrowuje i nigdy żadna sankcja ani problem mnie z tego tytułu nie spotkały:)


Ostatnio edytowano 29 listopada 2009, 22:08 przez qqiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
Zanim wyjaśnimy tajniki związane z tym procesem na wstępie zaznaczamy, że czeka nas mozolne stanie w kolejkach w urzędach oraz przedłożenie stosu dokumentów. Niestety jest to konieczne, bowiem rejestracja samochodu jest warunkiem koniecznym dopuszczenia pojazdu do ruchu po drogach publicznych.

Głównymi instytucjami, jakie musimy odwiedzić jest Urząd Skarbowy, w którym należy przedłożyć opłaty z tytułu umów kupna-sprzedaży, fakturę lub orzeczenie Sądu o nabyciu spadku (w tym wypadku danego samochodu) oraz Wydział Komunikacji. Kolejność wizytacji tych dwóch urzędów jest dowolna, jednak w przypadku Urzędu Skarbowego na przedstawienie stosownych danych mamy zaledwie 14 dni od momentu zakupienia pojazdu. Z kolei na załatwienie formalności w Wydziale Komunikacji mamy dni 30 - wyjaśnia Paweł Strzelczyk*. Chociazby tu takie pierwsze lepsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
i znowu sie czegos nauczyles ale tak to jest czlowiek uczy sie cale zycie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
tomekgdz napisał(a):
i znowu sie czegos nauczyles ale tak to jest czlowiek uczy sie cale zycie ;)



Jednak nie wszyscy mają zdolność uczenia się i czytania ze zrozumieniem :(

Przestań więc mieszać w temacie albo pokaż magiczny przepis wprowadzający sankcję za nieprzerejestrowanie w terminie 30dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 741
tomekgdz proszę Cię,nie spinaj się tak.Jeśli chcesz się przekonać że nie ma sankcji to poprostu kup samochód i nie przerejestruj go na siebie a zobaczysz.Teoretycznie jest "nakaz" ale... Nawet moja koleżanka z wydziału na moje pytanie "co mi zrobią jak nie przyjdę do ciebie przerejestrować,mogą mi dowalić później?" odpowiada uśmiechem na twarzy i wysyła mnie spokojnie do domu... No i tak sobie autko jeździło półtora roku,potem następne rok i jakoś nikt nie ścigał.Co śmieszniejsze policjant nawet pytał dlaczego tak a nie inaczej,więc dowiedział się że będzie przerejestrowane tylko jakoś czasu nie było,ale mówiłem mu to wiesz tak naprawdę spokojnie bo troszkę bałem się że jednak coś dowali,ale oddał papiery i nic.Więc nie wiem czy to taki dziwny zbieg okoliczności,czy tylko mnie się tak udało...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
nudny robi sie ten temat ,nie przedstawie Ci konkretow co za to grozi bo nie jestem prawnikiem,pracownikiem urzedu itd .ale skoro twierdzisz ,ze nie ma zadnych za to konsekwencji to pewnie uwazasz ze te 14 dni na oplate skarbowa tez jest nieobowiazkowe? wiec niewiem wkleic mandat czy jak? i strone A4 z pierdolami ,ze nie znalem przepisow itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
tomekgdz napisał(a):
nudny robi sie ten temat ,nie przedstawie Ci konkretow co za to grozi bo nie jestem prawnikiem,pracownikiem urzedu itd .ale skoro twierdzisz ,ze nie ma zadnych za to konsekwencji to pewnie uwazasz ze te 14 dni na oplate skarbowa tez jest nieobowiazkowe? wiec niewiem wkleic mandat czy jak? i strone A4 z pierdolami ,ze nie znalem przepisow itp


Nie trzeba być prawnikiem żeby umieć czytać i logicznie rozumować.
Co do obowiązku podatkowego już się wypowiedziałem. Obowiązek ten wynika z ustaw i rozporządzeń i sankcję za jego niedotrzymanie przepisy skarbowe również przewidują.

Jeśli chodzi o obowiązek przerejestrowania, to też już się wypowiedziałem, cytując ustawę. Sankcji za niedotrzymanie obowiązku w tym przypadku nie ma i basta. Jeśli z uporem maniaka twierdzisz inaczej to podeprzyj się przepisem a nie swoim przekonaniem, bo to nie ankieta na temat przekonań, tylko wątek o tym jak jest.
A jako, że służy on informowaniu, a nie przekonywaniu w nieskończoność nieumiejących czytać, to uważam, że swój obowiązek już spełniłem:)

A temat o tym też był: viewtopic.php?f=38&t=42145

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
moze i masz racje nie bede sie spieral w nieskonczonosc ale skoro jest obowiazek zarejestrowania auta w ciagu 30 dni i uiszczenia oplaty skarbowej do 14 dni to na logike jesli istnieje kara za nie odprowadzenie podatku w terminie to powinna rowniez istniec kara za nie zarejestrowanie auta w danym terminie i o tym bylem wrecz przekonany ale zeby zakonczyc milym akcentem kolego nie martw sie zyjemy w Polsce pewnie niebawem to zmienia jesli twierdzisz ,ze tej kary jeszcze nie ma to napewno bedzie.Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 798
Wygląda na to, że przy nowelizacjach ustawy zapomnieli o przyporządkowaniu paragrafu karnego do tego przepisu ;) Ale co będzie jeśli kupisz auto od kogoś z drugiego końca kraju a policja zabierze Ci dowód rejestracyjny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 22:58 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
no to niestety do wydzialu komunikacji ,w ktorym jest zarejestrowane auto tez mialem taki przypadek z tym,ze 70 km ode mnie wiec nie az tak zle


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 23:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 798
Ale komu wydadzą dowód? Chyba temu na kogo jest zarejestrowane ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochód z fakturą vat marża i co dalej
PostNapisane: 29 listopada 2009, 23:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
jesli masz umowe z odprowadzona oplata to wydadza Tobie tak bylo w moim przypadku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL