BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 02:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Po stłuczce E46
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 13:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Witam.

Wczoraj zostałem uderzony w tył mojego E46 kombi 2002r. Skutek: pęknięty zderzak, rysa na lampie w błotniku, wgniotka na klapie z odpryśnięciem lakieru, być może zakrzywiona belka wzmacniająca i odbojniki chociaż tego nie wiem - zderzak raczej nie wsunął się w głąb pojazdu.

Pytanie:
W jaki sposób najkorzystniej rozliczyć szkodę z OC sprawcy? "Bawić się" , w używany zderzak, lampę i klapę?Jakie mogą to być koszty w serwisie i jakiej wysokości odszkodowania się spodziewać? Dodam, że sprawca ubezpieczony jest w PZU.

Proszę o poradę!!!

_________________
Rzadki3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po stłuczce E46
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 14:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 957
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E61 / F11
Kod silnika: M57D30 / N57D30
rzadki3,

rozwiązanie jest proste.
Jedziesz do serwisu BMW. a najlepiej autoryzowanego i mówisz, że masz szkode do naprawienia.
oni Ci wystawią fakture i rozliczysz się bezszkodowo.
wtedy ceny elementów Cię nic nie obchodzą bo PZU opłaca po prostu fakture.

zacząłem troche od tyłu, no ale wiadomo, że musisz zgłosić sie najpierw do PZU i zgłosić u nich stłuczkę z winy ich klienta.
rzeczoznawca będzie robił oględziny auta (pamiętaj aby mu wmawiać jak najwiecej rzeczy co jest źle i co się zepsuło po stłuczce - niech wypisuje wszystko i nie ma, że wg niego tak nie jest- kłóć się)

no i potem to co powyżej - czyli jedziesz do ASO i Ci robią bezgotówkowo.

CHYBA ŻE
chcesz aby CI coś zostało w kieszeni.
wtedy mówisz, że czekasz na wypłate z OC klienta na Twoje konto i sam za tę kase naprawiasz.
Wtedy możesz sie bawić w zakłady różne prywtne/tanie plus własna robota i używane cześci - napewno coś tam Ci zostanie w kieszeni.


Pozdrawiam,

Tomek


PS. Sam to przeżywałem i bywało różnie.
Czasem za to co ja uważałem, że powinienem dostać 2 tys dostawałem 500 zł
a raz za ryse na drzwiach dostałem 2200 - nie ma reguły moim zdaniem.
WALCZ

_________________
jestem wielkim fanem car detailingu :P
"Gdy mężczyzna utrzymuje kilka samochodów, to jest to dla niego uczuciowy odpowiednik haremu."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po stłuczce E46
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 15:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Ok. Ale czy można po oględzinach auta i opinii rzeczoznawcy PZU (na piśmie) jakie części mają być wymienione zwrócić się o wycenę właśnie do serwisu BMW w celu wyceny takiego zakresu prac??No i potem żądać od PZU odszkodowania w gotówce w takiej wysokości????????????????Przed ich wykonaniem!

Piszę tak bo miałem ostatnio robiony właśnie tylny zderzak z belką i listwą bezgotówkowo a potem przy odbiorze auta kazali mi podpisać, że jak wypłata z ubezpieczenia nie wystarczy to ja pokryję resztę. Nie zgodziłem się na taki zapis i po utarczkach słownych wydali auto. Części były oryginalne, zakład lakierniczy ASO ale nie BMW no a teraz mam powtórkę z "rozrywki" i myślę jak by to najlepiej rozegrać. Używanych klap i zderzaków sporo na allegro.

Proszę o poradę.

_________________
Rzadki3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po stłuczce E46
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 15:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 957
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E61 / F11
Kod silnika: M57D30 / N57D30
samochód masz na firme, czy prywatnie ?

Ja myśle, że jak dostaniesz liste rzeczy z PZU to z taką listą możesz zawitać do BMW i po prostu z nimi pogadać - powiedzieć, że taką liste dostałeś z PZU i czy to wystarczy do dobrego naprawienia auta.
tylko problem polega na tym, że jak tak im powiesz, to pewnie będą chcieli $$ za wycene szkody.

Myslę, że w odwrotnej sytuacji, że najpierw BMW -> potem PZU to będzie ciężko to tak załatwić.
być może to będzie jakaś sugestia dla osoby oglądającej Twojego auto z PZU.
Możesz spróbować - wtedy miałbyś pewność, że będzie wszystko zrobione.

Ja to największe mam obawy, aby było to po prostu zrobione dobrze i na oryginalnych częściach.

Ciężka sytuacja.
Natomiast zawsze w ASO podpisuje sie takie formularze, że jak ubezpieczyciel nie wypłaci to z Twojej kieszeni idzie.
To zabezpieczenie serwisów po tym jak masowo rozliczali się bezgotówkowo w zakładach swoich przyjaciół i kolegów (po przetarciu połowa auta nowa) także wiesz...
no były swego czasu problemy z tym, bo zawyżane były faktury - ubezpieczyciele nie zgadzali się tym - wiec nie płacili i ludzie na lodzie zostawali.
a jak rzeczywiście będzie robione to co ma być robione to nie powinno być problemu.
Zaznacz osobie, która będzie oglądała auto z PZU, że Ty to będziesz robił w ASO BMW
bo to w miare nowe auto i nie wierzysz w Pana Czesia w garażu i koniec kropka.
Z resztą - dopilnuj tego, aby wypisał najwiecej jak się da.
Obejrzyj jeszcze auto sam przed oględzinami abyś wiedział co masz mówić.


POWODZENIA

pozdrawiam,

Tomek

PS. Może zadzwoń do BMW i zapytaj się czy zrobią Ci taką wycene stłuczki przed oględzinami w PZU

_________________
jestem wielkim fanem car detailingu :P
"Gdy mężczyzna utrzymuje kilka samochodów, to jest to dla niego uczuciowy odpowiednik haremu."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL