BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 21:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Assistance?
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 20:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Witam. Może mi ktoś objaśnić temat? Potrzebuję assistance za granicę, jakbym miał niespodzianke, ze np zepsuje mi się auto, to żeby mnie odholowali/naprawili auto itp. Mam wykupione tylko OC w MTU. Jak patrze po necie to we większości firm assistance jest jako dodatkowa opcja do AC i np do aut tylko do 10 lat. Czy ktoś zna jakąś firmę w której da rade wykupić sam assistance bez AC i zostając przy OC wykupionym w MTU (auto ma 13 lat). Ile to mniej więcej kosztuje i na jaki okres czasu. Miałem juz kiedyś taką niespodziankę - zepsuł mi się pojazd w Rumunii w górach z daleka od cywilizacji :przestraszony: Teraz się z tego śmieję, ale wtedy średnio mi było do śmiechu :D Dziękuję za wszelką pomoc :padam:

Dodam jeszcze, że nie jestem właścicielem auta, czy nie będzie ewentualnie z tym problemu przy korzystaniu z usług ubezpieczalni za granicą?

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 21:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Gdzieś na forum było takich assistance ADAC, z tego co pamiętam to było niecałe 100e, poszukaj

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 22:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Weź z PZMOTu pakiet. Z 50zł to kosztuje za rok.
Zresztą podobnie jest z krótkoterminowymi assistance u "normalnych" ubezpieczycieli.

Możesz też kombinować z polisą AC i jej wypowiedzeniem po powrocie ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 22:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
W GENERALI masz bardzo dobry assistance chyba wiecej niz 100zl nie kosztuje na 30 dni ( albo 15 nie jestem teraz pewien, ale raczej ta pierwsza wersja) . Mozesz go wykupic jako oddzielny produkt bez OC i AC w Generali. Naprawde polecam jak masz mozliwosc kontaktu z agenetm jakims Generali to przejrzyj ogolne warunki albo moze w necie sa. To jest ten wariant Luksusowy ( chyba tak sie nazywa) w kazdym razie ten najlepszy bo tylko jego mozesz wykupic na krotki okres bez ubezpieczenia OC lub AC w Generali. Oczywiscie bardzo wysoka suma ubezpieczenia plus odpowiedzialnosc za granica i wiele innych przydatnych opcji. Jak bede mial chwilke jutro w pracy to przejrze OWU i napisze Ci co i jak dokladnie bo dawno go nie robilem , zazwyczaj przekonuje ludzi do dobrego assistance przy wykupowaniu OC lub AC bo to najbardziej sie oplaca :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 1 lutego 2010, 14:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Więc tak niestety w Generali można zrobić tylko pojazdy do 10 lat. Dzwoniłem do WARTY i tam jest możliwośc zrobienia takiego ass na auta pow 10 lat. Z tego co mi tłumaczyli to są dwa warianty: Podróżnik 15 ( 15 dni za 45zł), Podróżnik 30 ( 30 dni za 65zł). Zakres ochrony obowiązuje poza RP na terenie Europy ( niżej zamieszczam OWU poczytaj dokładnie bo państwa byłego ZSRR są zapewne wyłączone). Ja tego produktu nie sprzedaję więc więcej nie pomogę to co mogę jeszcze zrobić to zachęcić do przeczytania warunków i skontaktowania sie z agentem Warty jak się zdecydujesz :)

http://www.warta.pl/dynamic/common/Arty ... active=368

Nizej na tej stronie masz warunki do Warta Moto Assistance w formacie pdf , tylko się nie pomyl bo jeszcze niżej są do pojazdów ciężarowych. Jak by coś nie działało to wpisz stronę http://www.warta.pl , później zakładka produkty i tam będzie ASS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 22 lutego 2010, 17:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Super, dzięki wielkie, o to właśnie mi chodziło :ok: Na 15 dni jest w sam raz, bo na dłużej się na wakacje nie wybieram i cena też przystępna. Mam nadzieję, ze nie będę musiał jednak z niego korzystać :D Jeszcze raz wielkie dzięki :padam:

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 22 lutego 2010, 17:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Oby sie nie przydal :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 22 lutego 2010, 17:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
w PZU na pare dni kosztuje grosze ,tez brałem takie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 25 marca 2010, 08:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: z nowego miasta
Teraz w PZU jak się wykupi OC to zielona kartę dostaje się gratisem, ale karta pzu pomoc też działa za granicą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 25 marca 2010, 12:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
terdanka napisał(a):
Teraz w PZU jak się wykupi OC to zielona kartę dostaje się gratisem


Zielona karta jest gratis jesli wykupimy OC w wiekszosci firm , ale to nie ma nic wspolnego z ubezpieczeniem assistance


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Też słyszałem że w PZU ta opcja za granicę się sprawdza...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, 15:21 
Jeśli chodzi o dobre car assistance to zostaje tylko niemieckie ADAC
Wszystkie informacje na www.adac24.pl
Na tej stronie znajduje się też kompleksowe porównanie ofert assistance wszystkich polskich ubezpieczycieli.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 30 września 2010, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Udało Ci się rozwiązać ten problem ? Ciekaw jestem gdzie ostatecznie kupiłeś ubezpieczenie i za ile ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 12 października 2010, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Zabawny ten filmik z atrapami http://www.youtube.com/atrapy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 17:24 
odgrzeję trochę, potrzebuję assistance na wyjazd za granicę, 2 tygodnie, wstępnie patrzyłem na Generali oferta wydaje się ok, może coś innego godnego polecenia?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 21:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Zostań przy Generali, oferta nie jest droga a wariant LUX bo taki tylko można wykupić krótkoterminowo jest na prawdę bardzo dobry. Z tego co pamiętam suma ubezpieczenia to 45 tys zł. W tamtym roku np. mój klient skasował auto w Chorwacji i przywieźli wrak do Polski bez problemu. Znajomy ostatnio kupował assistance ADAC i kosztowało go to chyba 80 Euro na cały rok ( wariant na całą Europę). Nie wybrał Generali bo auto było starsze niż 10 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 23:18 
dzięki, to tak zrobię, cenowo też nawet korzystnie wygląda. A orientujesz się może czy jest możliwość wykupienia gdzieś za rozsądne pieniądze zielonej karty, też na krótki termin, bo niestety mój ubezpieczyciel tego nie przewidział :mur:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 15:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jak to nie przewidział? Gdzie jesteś ubezpieczony ? Idziesz do TU i prosisz o zieloną kartę a oni wystawiają taką kartę do końca trwania okresu ubezpieczenia. Z tego co się orientuje to wykupienie ZK w TU gdzie się nie ma OC to jest kilka stówek. Przypadkowo się o tym dowiedziałem ale nigdy tak nie wypisywałem nawet. Dokąd jedziesz, może wcale Ci nie jest potrzebna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 17:33 
mam z mBanku ubezpieczenie (mDirect) i niestety nie ma opcji ZK. W planie jest Chorwacja i Dubrownik więc lądem trzeba przejechać przez BiH, co prawda odcinek tylko około 10km, ale podobno czasem sprawdzają na granicy. Generalnie jak nic taniego nie znajdę (bo jak na razie to ceny z kosmosu) to kupię na granicy albo promem ominę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Assistance?
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 18:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
smietnik napisał(a):
mam z mBanku ubezpieczenie (mDirect) i niestety nie ma opcji ZK


Dziwna sprawa, jak to nie ma opcji, jeżeli zajmują się działalnością ubezpieczeniową na terenie RP to należą do Polskiego Biura ubezpieczycieli Komunikacyjnych więc powinni mieć ZK ( oczywiście nie muszą to być nieodpłatne ale w TU gdzie wykupione jest OC opłata jest raczej symboliczna). W takim razie klient mbanku nie mógłby jechać do żadnego z krajów systemu ZK ? Zadzwoń do nich i się zapytaj dokładnie, powiedz że masz u nich OC i chcesz wyjechać i co masz teraz zrobić, niech podadzą Ci podstawę do nie wypisania ZK. Jutro podzwonię i się popytam jakie są ceny ZK ale w międzyczasie zadzwoniłem do koleżanki z TU i powiedziała mi, że z tego co pamięta to kilka stówek za miesiąc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL