BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 22:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 3 lutego 2010, 21:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
witam w grudniu kupilem swoje bmw posiadalo ono polise do listopada 2010 umowe spisalismy na ojca oc bylo w axa direct

dzis rano ojciec dzwoni ze otrzymal do zaplaty z axa 400zl ;/

problem polega na tym ze pozniej spisalismy darowizne na mnie czyli jak ojciec zglosi to jesszcze

ja musze zaplacic za oc oczywiscie bez znizek +zwyzki ??

jak to mozliwe ze kupione auto z polisa trzeba placic znow oc ?

co zrobic w tej sytuacji by jak najmniej zaplacic auto obecnie jest tylko na mnie ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 01:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Jeśli teraz auto jest w axa ubezpieczone to niech zrobią rekalkulację polisy na Ciebie. Kupując auto, polisa przechodzi na nabywcę. Nie wiem czy w wszystko napisałeś. Podpisaliście umowę z innym ubezpieczycielem bez wypowiedzenia starego OC? Polisa jest do listopada 2010? Ile wkońcu tych polis jest, bo z tytułu wynika że 3 :zdziwko: Napisz jaśniej :)

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 08:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Spisaliscie umowe na ojca wiec na niego przeszly prawa i obowiazki zwiazane z polisa. Ma 30 dni albo na wypowiedzenie albo na przepisanie polisy. Ale auto zostalo darowane=sprzedane dalej, wiec przechodzi to wszytsko na Ciebie. jezeli ojciec zmiescil sie w terminie 30 dni to poprostu idzie do axa pokazuje umowe darowizny z ktorej wynika ze juz jest nowy wlasciciel. W ten sposob on unika placenia i polisa przechodzi na Ciebie , Ty jako ostatni wlasciciel powinienes ja wypowiedziec lub przepisac na siebie , jesli nie zmiesciles sie w terminie 30 dni to musisz ja przepisac. Napisz dokladnie kiedy kupil auto ojciec i kiedy Tobie darowal to zobaczymy co i jak z terminami. Jesli byly gdzies raty na polisie to napisz termin raty .


Ostatnio edytowano 4 lutego 2010, 08:46 przez jawa85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 08:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Na przyszlosc polecam ten artykul

viewtopic.php?f=38&t=66823

Jezeli przekroczyles juz ten termin 30 dni na wypowiedzenie i wykupiles gdzie indziej polise to jest jeszcze jedno wyjscie awaryjne ktore niekoniecznie moze okazac sie skuteczne. Kilka razy przyszedl do mnie klient z taka sytuacja i napisalismy pismo z prosba o odstapienie od tej naleznosci z polisy nie wypowiedzianej zalaczylismy kopie nowej polisy i wyslalismy do kierownika danej jednostki czyli Ty np powinienes wyslac do AXA oni maja struktury naziemne tez wiec zapytaj sie gdzie najlepiej to zrobic ( nie probuj zalatwic tego z pania co sprzedaje ubzpieczenia za biurkiem bo ona zacytuje Ci ustawe) . Kilka razy tak sie udalo ale ... musisz to zrobic szybko bo jak wysla te 400zl do jakiejs fiormy windykacyjnej to juz nie zrobisz nic. A skad 3 OC?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 12:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
jawa85 napisał(a):
napisalismy pismo z prosba o odstapienie od tej naleznosci z polisy nie wypowiedzianej zalaczylismy kopie nowej polisy i wyslalismy do kierownika danej jednostki czyli Ty np powinienes wyslac do AXA oni maja struktury naziemne tez wiec zapytaj sie gdzie najlepiej to zrobic ( nie probuj zalatwic tego z pania co sprzedaje ubzpieczenia za biurkiem bo ona zacytuje Ci ustawe) . Kilka razy tak sie udalo ale ...

Zawsze są dwa uda, albo się uda, albo się nie uda, mi się nie udało :kwasny:

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 12:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
jurexxx napisał(a):
Zawsze są dwa uda, albo się uda, albo się nie uda, mi się nie udało


Wiem kolego ale probowac trzeba,bo jezeli jest 50% szans no to chyba 400zl na ulicy nie lezy.W ciagu ostatnich miesiecy mialem dwa takie przypadki. W jednym klient zostal obciazony kwota ponad 800zl i sie udalo umorzyc , w drugim przypadku niestety klient byl zmuszony zaplacic 300zl. Duzo zalezy od polityki firmy i dbalosci o potencjalnych klientow oraz od tego czy poszla sprawa do firmy windykacyjnej. Bo jezeli taka firma przejmuje dlug to prakycznie nie ma szans na umorzenie tej naleznosci.

Poczekajmy co kolega odpisze z tymi terminami wszystkimi bo wtedy bedzie mozna jasno powiedziec kto i co powinien zaplacic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 12:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
gdy ojciec darował ci samochód powinienes najlepiej na drugi dzien isc wypowiedziec oc,a jak tego nie zrobiłes to mozesz miec problemy typu: ze stracisz wiecej kasy :) .miałem podobna sytuacje w Warcie.wojowałem z nimi pół roku,ale sie udało,spróbowac zawsze można to nic nie kosztuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 14:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jest jeszcze jedna mozliwosc w tej sytuacji. Ojciec kupil auto i minelo 30 dni, a nastepnie darowal je synowi. W takiej sytuacji towarzystwo moze odrazu zrobic rekalkulacje na syna albo zrobic najpierw rekalkulacje na ojca ( bo minal mu termin do wypowiedzenia) nastepnie zrobic rekalkulacje na syna (jezeli tez minelo 30 dni) ktory doplaca roznice miedzy tym co zaplacil pierwszy wlasciciel i ojciec ( wiem jest to pokrecone).

Moze byc tez tak ze ojciec przekroczyl ten termin 30 dni i darowal synowi ktory nie przekroczyl jeszcze terminu 30 dni na wypowiedzeni. W takiej sytuacji ojciec powinien zaplacic rekalkulacje a gdy syn wypowie w ustawoym terminie to ma prawo do zwrotu skladki.

To chyba juz wszytskie mozliwosci jakie mogly zajscy w tej calej sytuacji. Romanw napisz mi dokladnie tak jak pisalem wyzej :

1 okres obowiazywania polisy
2 kiedy kupil auto ojciec
3 kiedy darowal Tobie
4 czy byly jakies raty na polisie ktora dostaliscie z autem

To postaram sie jak najlepiej doradzic zeby to bylo w miare zrozumiale i przejrzyste, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 20:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
auto kupione 17.12.09

ojciec darowal mi 12.1.2010

oc nie bylo rat zadnych itp termin do 21.10.2010 ;/


ale to jeszcze nie koniec problemow

miesiac temu przyszlo za oc z firmy alianz 900zl do zaplaty za auto ktore sprzedalem 3 lata temu ;/

wyslalem im umowe kupna sprzedazy co zrobic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 4 lutego 2010, 23:41 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
romanw napisał(a):
auto kupione 17.12.09

ojciec darowal mi 12.1.2010

oc nie bylo rat zadnych itp termin do 21.10.2010 ;/


ale to jeszcze nie koniec problemow

miesiac temu przyszlo za oc z firmy alianz 900zl do zaplaty za auto ktore sprzedalem 3 lata temu ;/

wyslalem im umowe kupna sprzedazy co zrobic ?



No to bez paniki Twoj ojciec w ciagu 30 dni ktore mial na wypowiedzenie darowal Tobie auto wiec obowiazki przeszly na Ciebie. Teraz niech on pojdzie z umowa darowizny do AXA pokaze ze juz nie byl wlascicielem a Ty razem z nim i odrazu wypowiesz ta polise bo masz na to 30 dni od momentu sporzadzenia umowy darowizny :) Tylko szybko bo termin Ci sie skonczy 10 lutego na wypowiedzenie ale ja bym nie czekal do ostatniego dnia. W ten oto sposob uda Ci sie uniknac placenia tego OC :D jezeli cos by bylo nie tak to daj znac, nie pamietam jak to jest z darowizna ale tez chyba musi najpierw isc i wyrejestrowac auto w wydziale komunikacji zeby miec pieczatke na umowie

Przyszlo Ci do placenia z Alianz dlatego ze nie dostarczyles im umowy i mysleli ze caly czas jestes wlascicielem i to jest po prostu zaleglosc za OC. Zgodnie z ustawa jezeli nie wypowiesz umowy jest ona wznawiana na kolejny rok i stad pewnie ta naleznosc plus odsetki. Teraz musisz im zaniesc podsteplowana w wydziale komunikacji umowe ze auto wyrejestrowales. Oczywiscie mechanizm jest taki jezeli sprzedales auto w okresie trwania tego ubezpieczenia w Alianz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 5 lutego 2010, 18:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
dlaczego jesli kupilem auto z polisa trzeba placic 2 raz ?


jak zaniose do allianz umowe to nie trzeba bedzie nic placic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 5 lutego 2010, 18:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
romanw napisał(a):
dlaczego jesli kupilem auto z polisa trzeba placic 2 raz ?


jak zaniose do allianz umowe to nie trzeba bedzie nic placic ?



czy mozna zrobic tak ze glownym kierowca osoba ze znizkami 60% bedzie kto inny

a inny wlasciciel w tym wypadku ja chyba w link4 przez internet cos takiego jest tak slyszalem co wy o tym mysliscie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 5 lutego 2010, 18:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
jawa85 myślę że dobrze podpowiada,tak spróbuj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 5 lutego 2010, 18:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
romanw napisał(a):
czy mozna zrobic tak ze glownym kierowca osoba ze znizkami 60% bedzie kto inny

Właścicielem bądź współwłaścicielem musi być taka osoba.
romanw napisał(a):
a inny wlasciciel w tym wypadku ja chyba

Tak się nie da.
W tym przypadku jeśli chcesz korzystać ze zniżek ojca i przy okazji nabijać swoje, musi być autko na was dwoje.

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 5 lutego 2010, 18:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
romanw napisał(a):
dlaczego jesli kupilem auto z polisa trzeba placic 2 raz ?


przeciez napisalem Ci wszystko wyzej nie musisz placic , tylko niech ojciec Twoj zaniesie umowe darowizny (musi wyrejestrowac tez auto w wydziale komunikacji bo sie moga przyczepic o pieczatke ) a Ty wypowiedz OC w terminie. Jest temat ktory zalozylem odnosnie wypowiedzenia OC bo wiem z doswiadczenia ze sa z tym rozne cyrki , przeczytaj a napewno sie dowiesz :)

romanw napisał(a):
jak zaniose do allianz umowe to nie trzeba bedzie nic placic ?


tak, jak zaniesiesz umowe (tylko podstepluj ja w wydziale komunikacji ze jest wyrejestrowany) to nic nie zaplacisz chyba ze tak jak pisalem sprzedales auto po okresie obowiazywania polisy.

romanw napisał(a):
czy mozna zrobic tak ze glownym kierowca osoba ze znizkami 60% bedzie kto inny

a inny wlasciciel w tym wypadku ja chyba w link4 przez internet cos takiego jest tak slyszalem co wy o tym mysliscie ?


Pisz troche jasniej , jesli chodzi Ci o to czy moze byc na polisie ktos kto nie jest w dowodzie zebys mial znizki to nie moze byc. Na polisie wpisywane sa osoby widniejace w dowodzie rejestracyjnym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 15:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
witam niestety wyslanie umowy sprzedazy do allianz nic nie dalo auta nie ma od 3 lat a oni chca kase za polise 2010-2011 ;/ 1000zl odpisali ze umowa nie jest czytelna i w tym wypadku nie jest mozliwe rozwiazanie umowy ;/ jakies pomysly ?

jak nie zaplace to dlug idzie do windykacji ............ :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 3 razy za oc ;/ co zrobic ?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 15:50 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
romanw napisał(a):
witam niestety wyslanie umowy sprzedazy do allianz nic nie dalo auta nie ma od 3 lat a oni chca kase za polise 2010-2011 ;/ 1000zl odpisali ze umowa nie jest czytelna i w tym wypadku nie jest mozliwe rozwiazanie umowy ;/ jakies pomysly ?


Przejdz sie do nich osobiscie z ta umowa, napewno w trojmiescie jakas placowka sie znajdzie. Bo jak wysylasz faxem to mozliwe ze jest nieczytelna. Druga sprawa to konieczne jest podbicie umowy w wydziale komunikacji ze auto wyrejestrowales.

Jezeli faktycznie chca kase za polise z roku 2010-2011 to jedyna opcja jest taka ze gosc ktory auto od Ciebie kupil przez te wszystkie lata kontynuowal polise na Twoje nazwisko i nikt tego nie sprawdzil przy zawieraniu kolejnych ubezpieczen.

Jezeli nawet bys nie wypowiedzial umowy sprzed 3 lat to taka umowa wznawia sie tylko na nastepny rok i pozniej wygasa (a Ty placisz za wznowiona plus odsetki) , nie ma mozliwosci zeby nie wypowiedziana umowa wznawiala sie co roku automatycznie.


romanw napisał(a):
umowa nie jest czytelna i w tym wypadku nie jest mozliwe rozwiazanie umowy


O jaki konkretnie wypadek chodzi (bo jezeli jest nieczytelna to nie jest zadna przeszkoda, po prostu wysylasz jeszcze raz) ? Jak masz skaner to wklej tutaj pismo z T.U. i zobacze co tam napisali, bo chyba Ty wszystkiego nie piszesz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL