BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 20:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 10:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
krzysztof325 napisał(a):
Pół roku temu zapłaciłem akcyzę za e46 330d z 2004r w kwocie 1386zł, wyjęte było wnętrze i zamek w drzwiach kierowcy, zawiozłem opinię rzeczoznawcy, opiewającą na kwotę 7-8tyś zł, stosowne zdjęcia dołączone, wezwano mnie na oględziny pojazdu i... stwierdzono, że wszystko się zgadza. Nikt się nie podkłada, jeżeli przywozisz np. uszkodzone auto to UC ma to gdzieś i tak zapłacisz od kwoty za auto sprawne, ale gdy masz dowody na to, że stan faktyczny jest inny i auto jest faktycznie uszkodzone zapłacisz od kwoty, na jaką wyceni rzeczoznawca. Ostatnio opłacałem akcyzę za inne auto, którę miało na oryginalnej fakturze zdecydowanie niższą wartość od cen rynkowych w Polsce i miły Pan w UC poprosił mnie o jak największą liczbę dowodów potwierdzających stan faktyczny, a najlepiej jak byłaby ocena biegłego, ze zwględu na to, że na auto była akcyza 3,1%, nie opłacało mi się wzywać biegłego, bo kwota akcyzy która była wyższa od zadeklarowanej, wynosiła 330zł, a wycena biegłego 300-400zł.


Pozdrawiam.

zgadza sie, kolesiowi audike a4 2007 3.0tdi na fulu wycenili na 24 kola, oczywiscie porozbierana :rotfl: , wezwali go tylko na wyjasnienie- bo w ciagu 3 dni zrobil przeglad i pytali skad mial czesci :rotfl: powiedzial, ze teraz jest cos takiego jak allegro, i dali mu spokoj, teraz w modzie jest sciaganie z niemiec pojazdow technicznych, narazie nikt kogo znam nie mial zadnego problemu z UC...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 marca 2012, 22:20 
Ja gdzieś czytałem, o tym żeby załatwić sobie papier(fakturę) na to że w aucie został zamontowany silnik <2.0l
i jechać na przegląd do zaprzyjaźnionej stacji i wtedy powinno przejść zamiast 18% te 3%. Jak myślicie jest coś takiego wykonalne?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 marca 2012, 15:14 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Myślę, że diagnosta nie będzie aż tak głupi :-) Ale kto wie, kto wie...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 marca 2012, 18:21 
Nie bez powodu napisałem "zaprzyjaźniony" :hyhy:, jak myślicie, mi się wydaje realny taki myk. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 marca 2012, 20:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
jeśli zrobił byś przegląd za granicą i i wydali by Ci nowy dowód
to bez problemu
jeżeli już w Polsce to pewnie dużo więcej roboty i raczej bez rzeczoznawcy się nie obędzie
o takim myku jeszcze nie słyszałem najprościej na ciężarówkę lub pojazd specjalny :D zarejestrować i z powrotem na osobowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 marca 2012, 20:41 
Tutaj by prawie nie było kosztów z przeróbką bo była by fikcyjna, czyli akcyzę płaci się przed zrobieniem polskiego przeglądu tak. Czyli dane pojazdu biorą z briefu, jeżeli zrobiło by sie najpierw polski przegląd to mogli by wziąć z polskich papierków czy raczej nie?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 marca 2012, 23:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
lordluker napisał(a):
Nie bez powodu napisałem "zaprzyjaźniony" :hyhy:, jak myślicie, mi się wydaje realny taki myk. :)


Kolego teraz to już nic nie chcą przybijać na stacjach diagnostycznych nawet zaprzyjaźnieni diagności. Myślisz, że ktoś będzie się podkładał żebyś Ty sobie mniejszą akcyzę zapłacił?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 marca 2012, 00:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
jawa85 napisał(a):
Kolego teraz to już nic nie chcą przybijać na stacjach diagnostycznych nawet zaprzyjaźnieni diagności.

bo teraz za pewne występki nie pierdziela sie tylko zabierają uprawnienia,
mój ojciec jest diagnosta wiec dość się nasłucham... ostatnio jak pojechałem do przeglądu z autem który miał przycienione folia przednie szyby to mi kazał na miejscu zdzierać..

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 marca 2012, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
jeszcze są stacje co podbijają bez auta,byłem ostatnio na takiej Gadka była szybka dowód i 98zł przyjechałem Bmką a robiłem przegląd Lanosa :rotfl: pytałem czy przyjechać pokazać tego lanosa,to się mnie zapytał czy nie mam nic innego do roboty :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 marca 2012, 00:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Po prostu uprawnienia diagnosty b. trudno zrobić, a b. łatwo stracić. U mnie gość szuka 2-3, nie ma chętnych :-D Pensja: circa 3000 zł na rękę ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 marca 2012, 09:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
Nightfox napisał(a):
Gadka była szybka dowód i 98zł przyjechałem Bmką a robiłem przegląd Lanosa

taaaak zwłaszcza ze kamery na stacji to zazwyczaj norma

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 11:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Witam,
jak wygląda sprawa z autem którego np.nie ma w bazie eurotaxu, biorą z umowy? Jest to auto 10-13 letnie ale mało spotykane a silnik BMW Z3 2.8 lub większy. Będąc w mieście zaglądnąłem do celnego i p.urzednik lekko sie zdziwił że nie ma w bazie eurotaxu i w takim razie skoro chce wiedzieć ile orientacyjnie zapłace akcyzy, kazał jechać do rzeczoznawcy ktory powie mi ile dane auto jest warte na polskim rynku.
Reasumując kwota którą wpisze na umowie będzie chyba jedynym odnośnikiem do obliczenia akcyzy (na allegro tych aut nie ma, a w ubezpieczalni np.axa direct za 2.8-3.0 pokazuje od 20-40tyś.pln)

Druga sprawa to jak to w ogóle jest z tym eurotaxem można niby zaniżyć do 30% -ja to rozumie tak że od danej wartości katalogowej odejmujemy kwote akcyzy i vat co da nam te 30%
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, 00:48 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
a jak jest w takim prypadku - sprowadzam x5 przerabiam na lkw przed wjazdem do polski w firmie z allegro a te 3 tys i co dalej?
mam lkw wbite ide do celnikow pokkauje im to oni mnie zwalniaja z akcyzy tak ? reestruje jako lkw i na przyklad po kilku tygoniach nudzi mi sie lkw bo mam 2 miejsca a che miec 5 robiei te przerobke z homologacja i przeresjetrowuje i co teraz moga sie do mnie przyczepic o akcyze?przeciez auto jest drugi raz rejestrowane w polsce w sumie przerejestrowywane wiec reguluje to jakas ustawa czy co <wiem ze maja 5 lat a co jesli auto sprzedam po roku i dawno o nim zapomne ?>

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, 13:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A nie lepiej było zapytać w tej firmie zanim Ci przerobili?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 23 września 2012, 20:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witam. W 2008 r sprowadziłem z Holandii auto.
Zakupiłem go na fakturę, oczywiście akcyzę uisciłem z wartości na fakturze, a treaz po czterech latach dostałem z Urzedu Celnego powinszowanie że zamało zapłaciłem że wartośc rynkowa auta była wyzsza i mam teraz dopłacić wraz z odsetkami .Co zrobić doradźcie coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 7 października 2012, 19:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: X5
Garaż: http://www.8704.pl
Gregor2299 napisał(a):
Witam. W 2008 r sprowadziłem z Holandii auto.
Zakupiłem go na fakturę, oczywiście akcyzę uisciłem z wartości na fakturze, a treaz po czterech latach dostałem z Urzedu Celnego powinszowanie że zamało zapłaciłem że wartośc rynkowa auta była wyzsza i mam teraz dopłacić wraz z odsetkami .Co zrobić doradźcie coś?

Podaj więcej szczegółów: czy był bity i czy rzeczywiście znacznie odbiegał od ceny rynkowych albo eurotaxu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 7 października 2012, 19:39 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
Gregor2299 napisał(a):
Witam. W 2008 r sprowadziłem z Holandii auto.Zakupiłem go na fakturę, oczywiście akcyzę uisciłem z wartości na fakturze, a treaz po czterech latach dostałem z Urzedu Celnego powinszowanie że zamało zapłaciłem że wartośc rynkowa auta była wyzsza i mam teraz dopłacić wraz z odsetkami .Co zrobić doradźcie coś?

gdzie masz urzad? w jakim miescie?
od kazdej decyzji jest odwolanie, pytanie czy warto...o jaka kwote chodzi?

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 18 lutego 2013, 21:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e34
odgrzewam temacik.

przymierzam się do kupna e39 530 za granica i właśnie martwi mnie wysoka akcyza. z tego co wyczytałem jest kilka możliwości ale jakoś nie jestem przekonany do przerabiania samochodu itp. wolałbym już zapłacić nawet te 3-4 tys zł i mieć z bani.

najbardziej optymalną dla mnie opcją jest racjonalne zaniżenie kwoty rzeczywiście zapłaconej, aby jakoś drastycznie nie odbiegała od norm w tabelkach eurotaxu. na samo auto (bez opłat) zamierzam przeznaczyć do 25 tys. także będzie to na pewno egzemplarz b.dobrze utrzymany i teraz moje pytanie: czy akcyza (18.6%)jest naliczana od kwoty na umowie? czyli np. zapłacę Niemcowi 25 tys i tyle wpisze na umowie to będę musiał od tej kwoty liczyć akcyzę? ktoś wcześniej pisał o jakiś odliczeniach podatku i dopiero obliczaniu akcyzy, wiec jak to jest? drugie pytanie: jak wygląda kupno auta przez komis w Niemczech? jakieś ulgi? wydaje mi się ze inne są zasady jak od prywatnej osoby. pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 lutego 2013, 00:09 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
ile mozna zapalcic akcyzy od E39? no bez jaj jak auto warte 8-15tys..? wychodzi mi ze z 2000-2500 max a pewnie w 2 tys sie zmiescisz

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 19 lutego 2013, 10:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
beltusss napisał(a):
. wolałbym już zapłacić nawet te 3-4 tys zł i mieć z bani.


Chcesz wydac 3tysiace na przerobienie E39 aby zaoszczedzic 2.5tyisaca na akcyzie? Podziwiam Twoj tok rozumowania :rotfl:

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL