BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 10:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Witam

Chcialbym przyprowadzic sobie e60, jednak 520d nie budzi u mnie zbytnio entuzjazmu, marzy mi sie 530d, ale to 18%...

jakim cudem moze byc takie prawo, skoro wspolnota zakazuje stanowczo takich praktyk, a u nas dziala to bez przerwy...

pytanie- jak mozna ominac ten przykry obowiazek? slyszalem, ze opinie rzeczoznawcow polskich sa juz podwazane, takze chyba odpada, prosilbym o zdanie kogos, komu ostatnio udalo sie sprowadzic samochod ZGODNIE Z PRAWEM UNII, czyli sporo taniej...

dziekuje i pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Ominąć się nie da, jedynie wypełnić wg. litery prawa czyli odprowadzić akcyzę od kwoty na umowie. Wałki z rzeczoznawcami to chwyt na równi z poobijaniem sobie auta żeby zaniżyć wartość :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
slyszalem, ze jeszcze niedawno mozna bylo takie rzeczy robic i przechodzily.

jestem taki przekorny polak i jednak kombinuje, podobno rzeczoznawca niemiecki jest niepodwazalny, ale jak to zrobic...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
No ale do czego ci ten rzeczoznawca?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 19:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jak bylem w agencji celnej to spytalem z ciekawosci jak ludzie placa takie akcyzy wysokie. Mila pani odpowiedziala ze duzo osob sprowadza po prostu auta "uszkodzone" i wpisuja niska wartosc na umowie.

A pozniej przyszedl gosciu i narzeka ze za duzo akcyzy mu policzyli . Babka sie patrzy jaka marka i mowi ... " BMW pan kupil to niech pan nie marudzi , trzeba bylo sobie kupic peugeota" :super: to byl jakis staly klient ich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Tomek napisał(a):
No ale do czego ci ten rzeczoznawca?


wlasnie sie dowiedzialem- trwa to wtedy ok msc w urzedzie skarbowym, ale obniza o polowe, nie wiem czy akcyze, czy wartosc auta, ale jednak zostale to 9%, a to dalej nie malo...

a nie jestem az tak glupi, zeby kupic auto w kraju od rodaka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Jesli ci to pomoze to znajomy sprowadzal tydzien temu auto i zanizyli kwote na umowie ponad 100% i nie robili problemu..

Powodem byla uszkodzona skrzynia biegow , ze niby 5 nie dziala ...

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Ponad 100% mówisz?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
samochod z tego co kojarze kupil za 9000 euro na umowie bylo 4000. Dziwie się ze ten wal przeszedl,. Mowil mi ze nawet debile do eurotaxu nie zagladali tylko z umowy wzieli :D

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jak by zaniżył ponad 100% to ponad 9000 euro :P
4000E to około 45% z 9000E więc zaniżył 55%.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
fakt.Sory pomylilem sie :D to juz ta godzina . No ale i tak duzo "wycyganil"

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Przemoo napisał(a):
Dziwie się ze ten wal przeszedl,. Mowil mi ze nawet debile do eurotaxu nie zagladali tylko z umowy wzieli


Ich zasrany obowiązek brać z umowy.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Tomek napisał(a):
Przemoo napisał(a):
Dziwie się ze ten wal przeszedl,. Mowil mi ze nawet debile do eurotaxu nie zagladali tylko z umowy wzieli


Ich zasrany obowiązek brać z umowy.



nie koniecznie... Mnie brali z eurotaxu :)

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 11 lutego 2010, 23:24 
Przemoo napisał(a):
Tomek napisał(a):
Przemoo napisał(a):
Dziwie się ze ten wal przeszedl,. Mowil mi ze nawet debile do eurotaxu nie zagladali tylko z umowy wzieli


Ich zasrany obowiązek brać z umowy.



nie koniecznie... Mnie brali z eurotaxu :)



Ile zapłaciłeś akcyzy?.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 00:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
wszystkim biora z eurotaxu..., chyba, ze mieli rzeczoznawce ktory obnizyl cene o 55%- czyli jak mowilem wyzej, 19% z polowy ceny e60 to nadal sporo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 08:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
pan_prezes_skora napisał(a):
wszystkim biora z eurotaxu..., chyba, ze mieli rzeczoznawce ktory obnizyl cene o 55%- czyli jak mowilem wyzej, 19% z polowy ceny e60 to nadal sporo


Kolego z tego co czytam to Ty bys najlepiej w ogole tej akcyzy nie zaplacil :D od calosci za duzo, od polowy tez sporo, takie mamy prawo niestety . Wpisz na umowie 1000 euro moze Ci sie uda i sie nie skapna :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 09:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
RYBIK

Bylo dokladnie tak : Na umowie mialem wpisane chyba 4000 euro . On sprawdzil w eurotaxie i mowil ze za niska cena ale zerknol jeszcez raz na umowe i powiedzial "a widze ze samochod ma jakas wade" po czym rzekl "mozemy wziasc z umowy tą kwote"

Zaplacilem 2400zl. Jakis 1000 udalo sie mi "przycyganic"

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 09:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
To się zdecyduj czy ciebie brali z umowy czy od dupy strony z eurotaxu?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 09:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
1 sprawdzal na umowie . Nastepnie zerknol do eurtoaxu dla porownania bo mu sie cos cena nie spodobala ale mialem napisane ze cos tam jest uszkodzone i powiedzial "no dobrze wezmiemy to z umowy" ale podkreslil ze zawsze biora z eurotaxu i "jakby pan mial w pelni sprawne auto musialym wziasc cene z eurotaxu i bylo by drozej"


CHodzilo mi o to , ze raczej ciezko w urzedach celnych , zeby sugerowali sie umowami. Z tego co znajomy mowil to jak cena rozni sie gdzies -10% od tej z eurotaxu to biora z umowy ale jak sa juz wieksze walki i za duze roznice w stosunku co daje eurotax to sa nie ugieci. BTW w kazdym urzedzie maja pewnie swoje zasady i prawa

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 10:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Kolejny wesoły wątek :rotfl:
Nie ma to jak zaniżyć ponad 100% albo doradzać lewą opinię rzeczoznawcy podając współczynnik o jaki obniża to należność akcyzową.

Może ograniczę się do zacytowania:
Konstytucja RP:
Cytuj:
Art. 87.

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.


Jak widać, wśród źródeł prawa Konstytucja nie wymienia widzimisię celnika Janka ani Ździśka :)

Ustawa o podatku akcyzowym:
Cytuj:
Art. 104. 1. Podstawą opodatkowania w przypadku samochodu osobowego jest:

1) kwota należna z tytułu sprzedaży samochodu osobowego na terytorium kraju pomniejszona o kwotę podatku od towarów i usług oraz o kwotę akcyzy należne od tego samochodu osobowego;

2) kwota, jaką podatnik jest obowiązany zapłacić za samochód osobowy - w przypadku jego nabycia wewnątrzwspólnotowego, z tym że w przypadku, o którym mowa w art. 101 ust. 2 pkt 3, podstawą opodatkowania jest średnia wartość rynkowa samochodu osobowego pomniejszona o kwotę podatku od towarów i usług oraz o kwotę akcyzy;

3) wartość celna samochodu osobowego powiększona o należne cło - w przypadku importu tego samochodu, z zastrzeżeniem ust. 2-5.

2. W przypadku samochodu osobowego, wobec którego mają zastosowanie przepisy dotyczące procedury uszlachetnienia biernego, podstawą opodatkowania jest różnica między wartością celną produktów kompensacyjnych lub zamiennych dopuszczonych do obrotu a wartością produktów wywiezionych czasowo, powiększona o należne cło.

3. Podstawą opodatkowania z tytułu importu samochodu osobowego objętego procedurą odprawy czasowej z częściowym zwolnieniem od należności celnych przywozowych lub procedurą przetwarzania pod kontrolą celną jest wartość celna powiększona o cło, które byłoby należne, gdyby samochód ten byt objęty procedurą dopuszczenia do obrotu.

4. Podstawa opodatkowania w przypadku importu samochodu osobowego obejmuje również prowizję oraz koszty transportu i ubezpieczenia, jeżeli nie zostały do niej włączone, a zostały już poniesione do pierwszego miejsca przeznaczenia na terytorium kraju. Przez pierwsze miejsce przeznaczenia rozumie się miejsce wymienione w dokumencie przewozowym lub innym dokumencie, na podstawie którego samochód jest importowany.

5. Do podstawy opodatkowania z tytułu importu samochodu osobowego dolicza się określone w odrębnych przepisach opłaty oraz inne należności, jeżeli organy celne mają obowiązek pobierać te należności z tytułu importu samochodu.

6. Podstawą opodatkowania z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego dopuszczonego wcześniej do obrotu w innym państwie członkowskim Wspólnoty Europejskiej zgodnie z przepisami celnymi, ale niezarejestrowanego na terytorium innego państwa członkowskiego jest wartość, o której mowa w ust. 1 pkt 3, z uwzględnieniem prowizji, kosztów transportu i ubezpieczenia, jeżeli nie zostały uwzględnione w cenie, ale zostały już poniesione do miejsca, w którym nastąpiło objęcie towaru procedurą celną.

7. Jeżeli nie można określić kwot, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, w szczególności w przypadku darowizny samochodu osobowego, za podstawę opodatkowania przyjmuje się średnią wartość rynkową samochodu osobowego na rynku krajowym, pomniejszoną o kwotę podatku od towarów i usług oraz o kwotę akcyzy.

8. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku czynności, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

9. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.

10. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.

11. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, tego samego modelu, rocznika oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.

12. Do przeliczenia podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej stosuje się bieżący kurs średni waluty obcej wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski w dniu powstania obowiązku podatkowego.

13. W przypadku gdy w dniu powstania obowiązku podatkowego nie został wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni waluty obcej, do przeliczenia podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej stosuje się ostatni, przed dniem powstania obowiązku podatkowego, bieżący kurs średni wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski.



I żeby nie było, art.101 ust. 2 pkt 3, ma brzmienie:

Cytuj:
Art. 101. 1. Obowiązek podatkowy z tytułu importu samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym powstaje z dniem powstania długu celnego w rozumieniu przepisów prawa celnego.

2. Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym powstaje z dniem:

1) przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium państwa członkowskiego na terytorium kraju - jeżeli nabycie prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel nastąpiło przed przemieszczeniem samochodu na terytorium kraju;

2) nabycia prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel - jeżeli nabycie prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel nastąpiło po przemieszczeniu samochodu osobowego na terytorium kraju;

3) złożenia wniosku o rejestrację samochodu osobowego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym - jeżeli podmiot występujący z wnioskiem o rejestrację na terytorium kraju nabytego wewnątrzwspólnotowo samochodu osobowego nie jest jego właścicielem.




pan_prezes_skora napisał(a):
a nie jestem az tak glupi, zeby kupic auto w kraju od rodaka


Chciałeś obrazić DarPieta i innych sprowadzaczy z tego forum, czy może wszystkich, którzy kupili swoje auta w Polsce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL