BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 03:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 1 listopada 2010, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Convertible
Kod silnika: M54
rok 2000. Tak Utrata. Ogólnie gdy oni wyliczają akcyzę z średniej z tabelek to odejmują od tego VAT i jeszcze akcyzę, którą trzeba by zapłacić i dopiero od tej kwoty liczą. E46 328 Ci teraz tam jest warte koło 20tyś. Gdy biorą z umowy to wtedy trzeba sztywno od tej kwoty zapłacić u mnie się okazała nie wielka różnica na moja korzyść więc już wzięli z umowy. :) a i właśnie gdy ktoś będzie miał w umowie z 5tys euro bo za tyle kupił to wezmą z umowy i będzie prawie 4tys samej akcyzy także radze uważać.

Dodam jeszcze, że od około miesiąca zaostrzyła się dosyć sprawa z rzeczoznawcami, bo teraz podobno trzeba pokazać fotki uszkodzonego silnika np. zdjęta głowica czy chociaż miska olejowa. Generalnie gra nie warta świeczki chyba że przy drogich samochodach powyżej 50 tyś zł minimum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 25 listopada 2010, 13:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Peter E36, Dzięki wielkie za pomoc i doradztwo. Przypomniał mi się tekst:

-I co? Da się?
-A co ma sie niedać!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 25 listopada 2010, 19:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Convertible
Kod silnika: M54
Widzę że wszystko się udało i zapłaciłeś mniejszą akcyzę, teraz tylko śmigać nowym nabytkiem :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 25 listopada 2010, 19:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jutro rejestruje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 19:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Nikt nie napisal jak wogole nie placic akcyzy, a sprawa jest prosta: auto osobowe mozna sprowadzic jako LKW (ciezarowe) bez tylnich siedzen, jest kilka firm ktore przerabiaja przy zachodniej granicy, ale tez mozna kupic takie auto w danii juz z gotowymi papierami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 21:39 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
KubaMpakiet napisał(a):
Nikt nie napisal jak wogole nie placic akcyzy, a sprawa jest prosta: auto osobowe mozna sprowadzic jako LKW (ciezarowe) bez tylnich siedzen, jest kilka firm ktore przerabiaja przy zachodniej granicy, ale tez mozna kupic takie auto w danii juz z gotowymi papierami...

to zes wymyślił... a przeróbka auta na LKW ze 3tys albo więcej...
a potem znowu przeróbka w Polsce, i po roku panowie z US pukpuk..
temat teoretycznie dobry pod warunkiem ze sprowadzasz drogie auto >2000 ccm
ale tylko teoretycznie, UC ci tak szybko nie odpuści kilkanaście tysięcy akcyzy

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 21:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
Darek napisał(a):
KubaMpakiet napisał(a):
Nikt nie napisal jak wogole nie placic akcyzy, a sprawa jest prosta: auto osobowe mozna sprowadzic jako LKW (ciezarowe) bez tylnich siedzen, jest kilka firm ktore przerabiaja przy zachodniej granicy, ale tez mozna kupic takie auto w danii juz z gotowymi papierami...

to zes wymyślił... a przeróbka auta na LKW ze 3tys albo więcej...
a potem znowu przeróbka w Polsce, i po roku panowie z US pukpuk..
temat teoretycznie dobry pod warunkiem ze sprowadzasz drogie auto >2000 ccm
ale tylko teoretycznie, UC ci tak szybko nie odpuści kilkanaście tysięcy akcyzy


miałem taki zabieg robiony u siebie w aucie...
myślisz że może do mnie skarbówka zawitać i za co mogę być ukarany wszystko zrobiłem legalnie i na wszystko posiadam państwowe dokumenty :|
jeśli nikt nie jest pewien to proszę nie straszyć ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 22:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Dobry temat.
Ja tam akurat g. wiem jeśli chodzi o prawo, ale jak jest z zaniżaniem wartości aut?
W samochodach tylko E38/E39/E46 jestem w sanie tak zakombinować, że połowa systemów przestanie działać poprawnie, a większość rzeczoznawców nie kapnie się, że to celowe....
Konkretów nie było od początku, więc małymi kroczkami:
- czy uwalony "jeż" obniża wartość pojazdu?
- czy brak nasadek regulacyjnych foteli elekt. obniża wartość pojazdu?
- czy uwalony LCM i brak możliwości zgaszenia świateł pojazdu obniża jego wartość?
- czy tryb awaryjny skrzyni obniża wartość pojazdu
- czy brak systemów ABS i każdym innym opierającym się o te same czujniki zaniża wartość pojazdu?
- czy uwalony CR w Mx7Dx obniża...
- etc, etc....

{do modów - zrozumiem skasowanie tego - normalna rzecz, poczekajmy jednak kilka dni za odpowiedziami, ludzie, nie cytujcie mnie ok?}

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Ostatnio edytowano 26 grudnia 2010, 22:59 przez mroova81, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 22:18 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
A za co skarbowka? sa papiery to moga cie cmoknac!!! wszysto dzieje sie legalnie...
A za 3 kola to chyba X5 przerobic mozna, za osobowe juz widzialem za 1000 ogloszenia, a po oplatach to samemu mozesz sobie wstawic siedzienia i na przeglad! oto cala filozofia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 22:57 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
KubaMpakiet napisał(a):
a po oplatach to samemu mozesz sobie wstawic siedzienia i na przeglad! oto cala filozofia...

i zmiana auta z ciężarowego na osobowe, musi oczywiscie mieć homologacje, pisanie do producentów auta, a jak zmienisz kwalifikacje na osobowe do roku czasu od sprowadzenia to spodziewaj sie ponownej wizyty w UC
i wszystko to tylko po to zeby 1000zl zaoszczędzić?

a wcześniej musisz mieć papiery ze auto jako ciężarowe wyjechało z kraju pochodzenia, we Włoszech taka zmiana min 350 euro,
warto?

mroova81 napisał(a):
Ja tam akurat g. wiem jeśli chodzi o prawo, ale jak jest z zaniżaniem wartości aut?

jak chcesz bezstresowo to najlepiej do agencji celnych zlokalizowanych kolo UC, zazwyczaj tam goście maja dobre układy z celnikami i wiedza do jakiej kwoty bezstresowo można zejść z ceny, to kosztuje cie zazwyczaj ok 100zl,

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 23:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Darek napisał(a):
mroova81 napisał(a):
Ja tam akurat g. wiem jeśli chodzi o prawo, ale jak jest z zaniżaniem wartości aut?

jak chcesz bezstresowo to najlepiej do agencji celnych zlokalizowanych kolo UC, zazwyczaj tam goście maja dobre układy z celnikami i wiedza do jakiej kwoty bezstresowo można zejść z ceny, to kosztuje cie zazwyczaj ok 100zl,


Dokładnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 23:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
KubaMpakiet napisał(a):
A za co skarbowka? sa papiery to moga cie cmoknac!!! wszysto dzieje sie legalnie...


Do czasu aż się komuś uwidzi że papiery nie są legalne i trzeba będzie zapłacić akcyzę albo kilkadziesiąt tyś vatu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 00:38 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
Tomek napisał(a):
i trzeba będzie zapłacić akcyzę albo kilkadziesiąt tyś vatu.

plus karne odsetki
mąż siostry mojej Kasi prowadzi od 10 lat firmę transportowa, przez pierwszych 8 lat działalności byl na karcie podatkowej, bo takie decyzje o formie opodatkowania dawał co roku urząd, ostatnio opamiętali sie i w połowie roku cofnęli mu decyzje o tym ze ma byc na karcie i musi byc na książce podatkowej, wyliczając zaległy podatek na 18 tys zl, odwołał sie od decyzji do izby podatkowej no ale wyrok byl jednoznaczny:izba podtrzymała decyzje urzędu-przecież nie będą "srali do własnego gniazda"

jak ktoś chce robic taki przypałowy manewr z przekwalifikowaniem auta na LKW żeby ominąć akcyzę to tylko przez firme która sprowadza auto i potem wystawia fakturę na sprzedawany samochód, bo wtedy to ich sciga US i UC

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 09:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Dobrze gdybac, co by bylo jakby bylo.... narazie jest to legalne i zadna polska instytucja nie ma prawa sie do*ebac... w danii mozna nawet golfa II kupic jako LKW czy tez NOWE M5 i sprowadzic bez akcyzy.... a to jest temat jak uniknac akcyzy!? wiec pisze, a wasze gdybanie jest tu nie na miejscu!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 10:15 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
KubaMpakiet napisał(a):
Dobrze gdybac,

to nie gdybanie tylko fakty,

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 10:41 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Darek napisał(a):
KubaMpakiet napisał(a):
Dobrze gdybac,

to nie gdybanie tylko fakty,

Znasz kogos kto mial jakas kontrole? bo ja nie znam... US i UC raczej nie maja wgladu w zagraniczne urzedy, i nie sa w stanie stwierdzic jak dlugo dane auto latalo na zachodzie jako LKW, poza tym chocby nawet dowiedzieli sie ze bylo przerobione na chwile przed sprowadzeniem to i tak wg. prawa wszystko odbylo sie legalnie bo prawo ma luke i poki co mozna z niej korzystac, no i mozna odrazu po oplatach wstawiac siedzenia na tyl i rejestrowac na osobowy bez strachu!!! wiem bo moj koles sprowadza sobie takie auta....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 11:16 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
KubaMpakiet napisał(a):
US i UC raczej nie maja wgladu w zagraniczne urzedy

buahaha

KubaMpakiet napisał(a):
i nie sa w stanie stwierdzic jak dlugo dane auto latalo na zachodzie jako LKW,

:rotfl: :rotfl: :zabawa: :zabawa: :zabawa:

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 11:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Dobra widze ze jestes najmadrzejszy, to jeszcze napisz madralo czy znasz kogos kto mial problem z takowym autem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 12:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
KubaMpakiet napisał(a):
Darek napisał(a):
KubaMpakiet napisał(a):
Dobrze gdybac,

to nie gdybanie tylko fakty,

Znasz kogos kto mial jakas kontrole? bo ja nie znam... US i UC raczej nie maja wgladu w zagraniczne urzedy, i nie sa w stanie stwierdzic jak dlugo dane auto latalo na zachodzie jako LKW, poza tym chocby nawet dowiedzieli sie ze bylo przerobione na chwile przed sprowadzeniem to i tak wg. prawa wszystko odbylo sie legalnie bo prawo ma luke i poki co mozna z niej korzystac, no i mozna odrazu po oplatach wstawiac siedzenia na tyl i rejestrowac na osobowy bez strachu!!! wiem bo moj koles sprowadza sobie takie auta....


Ja znam.

Tak ogólnie, to jak najbardziej zgadzam się z Twoimi twierdzeniami. Należy tylko pamiętać, że Polska to póki co niewiele ma wspólnego z państwem prawa. Wciąż baaardzo wiele przykładów nieprzestrzegania i łamania prawa przez urzędy, kosztem obywatela.
Ba, mało tego, jest mnóstwo wyroków, które aż biją po oczach :kwasny:

Wystarczy wspomnieć przykład samej akcyzy w dawnym kształcie. Wiadomo było, że rząd rżnie głupa, ale łupili obywateli w najlepsze.
Sam zacząłem procedurę kwestionowania akcyzy i ubiegania się o jej zwrot 4.maja 2004, a kasę w końcu dostałem, po kilku rozprawach i chyba 3 latach.
Tak to (nie)działa :kwasny:

A co do meritum i LKW. Mój kolega sprowadził sobie LKW. I to takie prawdziwe LKW, bo dodge Dacota to sie nazywa i jest prawidzwym pickupem.
Mało tego, było prawdziwą ciężarówką za granicą i on używa tego do wożenia towarów przy budowie dróg. Auto pustak, ma korby w drzwiach.
Właśnie przyszedł do niego UC z informacją, że mają jakieś nowe wytyczne, weryfikacji wszystkich LKW z ostatnich 5 lat i zbadania pod kątem akcyzy.

Kolega był spokojny, bo to w końcu dacota, a nie x6.
I co?
Zdzwiko. Pokazują mu, że do pickupów mają teraz stosować jakąś dyrektywę ujednolicającą taką a taką. Jest decyzja, że ma się stawić samochodem do oględzin.

Ppojechał, panowie zmierzyli pakę, zrobili zdjęcia i powiedzieli że sprawdzą jeszcze dokumenty producenta.
No i przyszła decyzja, że ma zapłacić 10tys zł akcyzy plus jakieś tam odsetki.
Według jakiegoś ich nowego aktu prawnego, który sobie właśnie wygrzebali, mogą stosować do oceny czy pojazd jest LKW jakąś tam dyrektywę. Według niej właśnie, paka dacoty jest o 17mm za krótka, żeby mógł być ciężarówką.

Praktyczny przykład sprzed dosłownie kilku tygodni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 18:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
nieciekawie to wygląda ...
mam auto przerobione na LKW, pójdę siedzieć ? czy sprzedać je jak najszybciej i niech kogoś innego zamkną?
bo nie rozumiem dlaczego mam być karany za coś co zrobiłem zgodnie z prawem i płacić akcyzę z odsetkami bo wprowadzili jakiś nowy akt prawny
co jeśli wprowadza nowy akt prawny który mówi, że każdy kto sprowadził pojazd z za granicy ma zapłacić dziesięcinę ?
chory kraj ... chore rządy ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL