BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 16:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Auto z Włoch
PostNapisane: 28 lutego 2010, 23:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 492
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E34 Touring
Kod silnika: M50B20
Witam wszystkich!
Mam mały dylemat, czy samochód z Włoch, który ma oczywiście certyfikat i tablice włoskie oraz pieczątkę wymeldowania w dowodzie ale..uwaga, pieczatka Z PRZED ROKU! :przestraszony: czy będzie zarejestrowany bez problemów? chodzi o to że samochód stał we włoszech wymeldowany i czekał na zwiezienie do PL.
Czy mogę mieć jakieś problemy w wydziale komunikacji i urzędzie celnym? :zakrecony:
pozdrawiam

_________________
Fun for ride...only with BMW :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto z Włoch
PostNapisane: 28 lutego 2010, 23:51 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
gugus89 napisał(a):
czy będzie zarejestrowany bez problemów?

tak, wazne jest tylko to co podasz we wniosku o akcyze. kiedy auto przyjechalo do Poslki.

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto z Włoch
PostNapisane: 1 marca 2010, 14:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 492
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E34 Touring
Kod silnika: M50B20
Czyli kiedy już na spokojnie samochód dotrze do kraju, wystarczy że pójdę do urzędu celnego, zapłacę akcyzę, recykling i śmiało mogę udać się do wydz. komunikacji? oczywiscie wczesniej przeglad i ubezpieczenie załatwie..
Aha, jeszcze co do pierwszego przegladu w kraju ktory jest niezbedny do rejestracji, samochod wymaga naprawy, czy zwłoka z rejestracją pojazdu z racji czasu ktory jest mi potrzebny na doprowadzenie samochodu do stanu uzywalnosci, bedzie miała jakiś wpływ na tok postępowań rejestracyjnych? z tego co mi wiadomo, mam 30 dni na zarejestrowanie samochodu.
I ostatnia sprawa, jeżeli posiadam umowę z włochem, która jest wydrukowana w oby językach, czyli w j. polskim oraz włoskim, nie muszę oddawać jej do tłumacza przysięgłego? zawsze te pare groszy zostaje w kieszeni..
pozdrawiam

_________________
Fun for ride...only with BMW :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto z Włoch
PostNapisane: 1 marca 2010, 16:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
gugus89 napisał(a):
Czyli kiedy już na spokojnie samochód dotrze do kraju, wystarczy że pójdę do urzędu celnego, zapłacę akcyzę, recykling i śmiało mogę udać się do wydz. komunikacji?


Jeszcze do US z wypelnionym formularzem vat-24 by wydali Ci vat-25 ,bez tego nie zarejestrujesz auta.

gugus89 napisał(a):
Aha, jeszcze co do pierwszego przegladu w kraju ktory jest niezbedny do rejestracji, samochod wymaga naprawy, czy zwłoka z rejestracją pojazdu z racji czasu ktory jest mi potrzebny na doprowadzenie samochodu do stanu uzywalnosci, bedzie miała jakiś wpływ na tok postępowań rejestracyjnych? z tego co mi wiadomo, mam 30 dni na zarejestrowanie samochodu.


Najwazniejsze by w ciagu 5 dni od zawarcia umowy oplacic akcyze,wtedy nawet po pol roku mozesz jechac na przeglad i oplacac recykling itd.

gugus89 napisał(a):
I ostatnia sprawa, jeżeli posiadam umowę z włochem, która jest wydrukowana w oby językach, czyli w j. polskim oraz włoskim, nie muszę oddawać jej do tłumacza przysięgłego? zawsze te pare groszy zostaje w kieszeni..


Zalezy ,jednia uznaja inni nie,lepiej daj tlumaczowi ta umowe zrobi pieczatke i bedziesz ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto z Włoch
PostNapisane: 3 marca 2010, 12:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Na złożenie deklaracji akcyzowej masz 5 dni od daty, którą sam zadeklarujesz jako moment przekroczenia przez auto granicy :)
Jednak jak i tak chcesz rejestrować, to rzecz jasna najlepiej zrobić to od razu jak należy.

Termin 30 dni na zarejestrowanie, o czym było już wiele razy, nie jest zagrożony żadną sankcją, więc bez stresu.

Co do tłumaczenia umowy dwujęzycznej, to zbędny wydatek. Jak można przeczytać po polsku o co chodzi i są podpisy, to wystarczy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto z Włoch
PostNapisane: 3 marca 2010, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: ToruĂą
Panowie,
pozwolicie, że trochę skoryguje. Na opłatę akcyzy ma się obecnie 14 dni (wliczając soboty i niedziele) od deklarowanej daty przekroczenia granicy.
Co do starego wyrejestrowania, to prawdopodobnie urzędy (zarówno celny i skarbowy) będą chciały oświadczeń co działo się z samochodem przez okres od wyrejestrowania do przywozu. Jednocześnie pamiętajcie, że zgodnie z ordynacją podatkową urzędy skarbowe (w tym celny) mogą żądać każdego dokumentu, a podatnik ma bezdyskusyjnie dostarczyć.

_________________
--
pozdrawiam, krzysztof kmiecikowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL