BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 10 maja 2010, 19:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
dobrze tylko interesuje mnie Zwrot " ustalenie w terminie było nie mozliwe"
Co moze spowodowac ze ustalenie bylo nie mozliwe i oni moga skorzystac z takiego prawa, jakie niejasnosci?? skoro były juz ogledziny moto, ogledziny auta sprawcy, wycena moto, sprawca sie przyznał, tylko obejrzeli sie po 25 dniach ze nie zrobili zdjec z miejsca zdarzenia ale to juz chyba nie moj problem prawda?
przeciez rownie dobrze mogą w kazdym przypadku nie tylko moim powiedzieć ze w terminie 30 dni sie nie idało ustalić odpowiedzialności bo coś tam coś tam?czy moze sie myle?

poczekam na list z TU i zobaczę co napisali w wyjaśnieniu, bo ponoć taki wysłali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 10 maja 2010, 19:57 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No i ile kojarzę, to były tam jakieś zawirowania z kaskiem (i zniszczoną odzieżą?), więc może z tego względu...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 maja 2010, 08:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Ale oni jeszcze ustalaja "odpoweidzialność swojego Towarzystowa" kask to inna historia,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 maja 2010, 16:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Jak dla mnie to jak TU może wypłacić odszkodowanie, skoro rdk nie potrafi prowadzić motoru??? (Oczywiście w myśl przepisów prawa) nie ujmując Twoim umięjtnościom?.Gdyby małe dziecko prowadziło motor np 9 letnie, co wówczas??? Z drugiej zaś strony wina została niby określona.

Myślę że to powód mimo wszystko do niewypłacenia odszkodowania.

CIekawy jestem jak to się skończy. :)

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 maja 2010, 18:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
dobrze tylko interesuje mnie Zwrot " ustalenie w terminie było nie mozliwe"
Co moze spowodowac ze ustalenie bylo nie mozliwe i oni moga skorzystac z takiego prawa, jakie niejasnosci?? skoro były juz ogledziny moto, ogledziny auta sprawcy, wycena moto, sprawca sie przyznał, tylko obejrzeli sie po 25 dniach ze nie zrobili zdjec z miejsca zdarzenia ale to juz chyba nie moj problem prawda?
przeciez rownie dobrze mogą w kazdym przypadku nie tylko moim powiedzieć ze w terminie 30 dni sie nie idało ustalić odpowiedzialności bo coś tam coś tam?czy moze sie myle?

poczekam na list z TU i zobaczę co napisali w wyjaśnieniu, bo ponoć taki wysłali.


Kontaktowales sie z sprawca? Czasem jest tak ze wyplata OC sie opoznia bo sprawca nie dostarczyl potrzebnych dokumentow do TU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 maja 2010, 19:15 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
BARNABA napisał(a):
Jak dla mnie to jak TU może wypłacić odszkodowanie, skoro rdk nie potrafi prowadzić motoru???

Bo przesłanką odpowiedzialności TU nie jest umiejętność prowadzenia motocykla, tylko 1. szkoda, 2. wina ubezpieczonego sprawcy. Skoro przyczynienie się poszkodowanego do wystąpienia szkody zostało wykluczone (sprawca jadący samochodem się przyznał), nie ma podstaw do obciążania prowadzącego motocykl współodpowiedzialnością.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 maja 2010, 20:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
BARNABA napisał(a):
Myślę że to powód mimo wszystko do niewypłacenia odszkodowania.


Koledzy odszkodowanie bedzie , jesli nie jest sprawca to nie ma problemu. To ze sie troche przedluza wyplata to sie zdarza. Nie nakrecajcie kolegi bo sie tylko stresuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 12 maja 2010, 06:20 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Tak konatktowałem sie ze sprawaca i on przyznał sie, wysłał do nich stosowne oswiadczenie ktore zostało mu wreczone do wypełnienia. Sprawca nie robi zadnych problemow tylko widze ze TU stwarza je na siłę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 16:13 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Dostałem dzisiaj pismo z TU ze sprawa sie przdłuza bo trwauja " postepowania dotyczace ustalnia stanu faktycznego zdarzenia, zasadnosci zgloszonych roszczen i wyskosci odszkodowania"

Czy ktos orientuje sie czy juz po wycenie szkody TU moze jeszcze raz dokonac wyceny i wyplacic mi inna kwote niż ta ktroa byla wczesniej,?
I jak dlugo moga ustalać faktyczny stan zdarzenia?? A jak juz mowielm sprwaca sie przyznał i zlorzył im odpowiedznie dokumeny,.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 16:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Kolego jutro sie dopytam dokladnie co to moze oznaczac i Ci napisze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 16:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
Jeśli sprawca ubezpieczony jest w jakimś linku czy innym tego typu wynalazku, może to potrwać naprawdę długo.
Kiepskie ubezpieczalnie maja problem z płynnością finansową i nierzadko kończy się sprawa w sądzie, później na TU wchodzi komornik ale niestety niema z czego kasy ściągnąć bo na kontach pustynia, wówczas pozostaje tylko czekanie i ewentualnie dalsze sądzenie :/
TU jak najbardziej może odwołać się od obecnej wyceny i jest prawdopodobne, że się odwoła Ty również możesz się odwołać od ich wyceny i tak w kółko aż dojdziecie do jakiegoś porozumienia

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 16:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Apollon napisał(a):
Kiepskie ubezpieczalnie maja problem z płynnością finansową i nierzadko kończy się sprawa w sądzie, później na TU wchodzi komornik ale niestety niema z czego kasy ściągnąć bo na kontach pustynia, wówczas pozostaje tylko czekanie i ewentualnie dalsze sądzenie


Kolego nad tym wszystkim czuwa KNF to juz nie sa czasy bankructw Towarzystw Ubezpieczeniowych, ciezko jest w ogole znalezc TU gdzie kapital jest tylko polski wiekszosc to zachodnie grupy kapitalowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 17:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
jawa85 nikt nie mówi o bankructwie, mówię o graniu na zwlokę i tym podobnych zagrywkach.
Wiadomo, że pieniądze prędzej czy później zostaną wypłacone, jednak czasami potrafi trwać to naprawdę długo.
Choćby ostatni przykład na tym forum, skradziono audi a Allianz odmówił wypłaty odszkodowania przez rysę na kluczyku :cenzura: (zakładam, że znasz temat)
Ponad 2 lata trwało zanim sąd zasądził wypłatę odszkodowania.
Nie twierdzę, że Allianz niema kasy bo jak najbardziej ma, jednak dla nich te 60 000zł które musieli wypłacić właścicielowi audi to jak "tania pożyczka" mogli sobie przez 2 lata jeszcze śmiało obracać tymi pieniędzmi i zarabiać na nich bez większych kosztów.
Mam znajomego prowadzącego warsztat blacharski i już kilkakrotnie miał problem z wypłatą odszkodowań (mowa o bezgotówkowych naprawach) bo TU grały na zwlokę a po wejściu komornika okazało się, że konta są puste (przyp. LINK4).
W lepszych ubezpieczalniach nie zdarzają się takie rzeczy ale w słabych owszem.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 19:53 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Ten osobnik ma w PZM i z tego co wiem z opinji na necie :looka: oni zawsze stwarzaja jakies problemy :wstyd:

Wyglada na to ze oni robia co moiga zeby nie wyplacic, ale mam nadzieje ze obejdzie sie bez sadow etc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 20:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
Popytaj w centrali, o co chodzi? jak zaczną kręcić, to zwyczajnie poinformuj ich, że wejdziesz na drogę sądową.
Być może dojdą do wniosku, że nie dasz sobie w kaszę dmuchać i przestaną kombinować

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 20:33 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Nigdy nie maiłem do czynienia z sadami i nie za bardzo wiem w jaki sposob sie to wszystko odbywa, jakie koszta mnie czekają, czy bedzie znowu jakies kolejne postepowanie wyjaśniające itd
Ewentualnie moze napisac do Rzecznika Ubezpieczen?
Zająć sie tym teraz czy moze czekać az minie te 90 dni i dopiero wtedy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
Na razie nie zaprzątał bym sobie tym głowy, bo zwyczajnie szkoda sobie psuć nerwy.
Wyluzuj, poczekaj dzwoń do nich od czasu do czasu aby się przypomnieć i tyle, trzeba być dobrej myśli :ok:

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 17 maja 2010, 21:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
Nigdy nie maiłem do czynienia z sadami i nie za bardzo wiem w jaki sposob sie to wszystko odbywa, jakie koszta mnie czekają, czy bedzie znowu jakies kolejne postepowanie wyjaśniające itd
Ewentualnie moze napisac do Rzecznika Ubezpieczen?
Zająć sie tym teraz czy moze czekać az minie te 90 dni i dopiero wtedy?



A ja bym Ci radzil wyluzowac narazie, zadzwon moze do nich masz numer szkody niech wyjasnia o co im chodzi i jakie maja niejsnosci. OC to nie jest AC gdzie czasem konczy sie to w sadzie bo TU szuka dziury w calym. Jesli wina sprawcy jest ewidentna to wyplacaja z OC i koniec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 18 maja 2010, 08:50 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
Dostałem dzisiaj pismo z TU ze sprawa sie przdłuza bo trwauja " postepowania dotyczace ustalnia stanu faktycznego zdarzenia, zasadnosci zgloszonych roszczen i wyskosci odszkodowania"

Czy ktos orientuje sie czy juz po wycenie szkody TU moze jeszcze raz dokonac wyceny i wyplacic mi inna kwote niż ta ktroa byla wczesniej,?
I jak dlugo moga ustalać faktyczny stan zdarzenia?? A jak juz mowielm sprwaca sie przyznał i zlorzył im odpowiedznie dokumeny,.



Wiec jest ponoc taka procedura ze gdy TU nie moze w ciagu 30 dni wyplacic odszkodowania to musi powiadomic o tym poszkodowanego bo inaczej moze zostac na nie nalozona kara z KNF. Wszystko jest ok tylko nie moga zmiescic sie w terminie z wyplata i wysylaja takie pisemko zebys pozniej nie pisal na nich skarg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 19 maja 2010, 06:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Kontaktowałem sie z osoba prowadzaca sprawe, i =>" trwajace postepowanie ma na celu wyjśnić na podstawie uszkodzeń i podanych oklocznośći czy wogole mogło dojść do tego zdarzenia" normalnie rece opadaja :mur:

Gdyby ktoryś osiol z tegi TU zjawił sie na miejscu zdarzenia nawet tydzien po, to by bez problemu znalazł resztki plastikow i delikatne slady lakieru na kostce, a nie zajwia sie po 3,5 tyg deszczowej pogody i teraz jeszcze Sugerują mi ze kolizji wogole nie bylo, co to wogole ma byc??

Jezeli "spotkacie sie" z kimś kto ma w PZM obrazu wzywajcie policje!


Ostatnio edytowano 19 maja 2010, 07:07 przez rdk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL