BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 18:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 13:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 230
Lokalizacja: Gołdap
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131331
Witam. Temat o bmw ale raczej od innej strony... Miałem nie miała sytuacje... koleś skasował mi auto nie mocno ale skasował.. ubezpieczalnia w której ten pan był ubezpieczony wyceniła mi koszt naprawy na 1500zł po zorientowaniu się w cenach jakie mi wywalili za zderzak atrapę itp jestem w szoku... na allegro czy tez ze szrotu nie kupie zderzaka do e36 za 78 zł;| lakiernika wycenili mi na 150zł :rotfl: itp itd.. pytanie takie.. jak mam sie zwracać do tej ubezpieczalni by uzyskać większe odszkodowanie ?
walić z grubej rury ze wale do ASO ? i mnie nie interesuje ta wycena?
czy pisać podanie z wycena części bardziej wiarygodnymi na polskim rynku? jakaś porada Panowie? bowiem to moja pierwsza taka akcja gdy ktoś mi skasował bunie :rozpacz:

_________________
Obrazek
Bety krążą po mieście i część twarzy płonie. Bo siedząc na przystanku ty też marzysz o niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 13:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 194
Moje BMW: E61 530i
Kod silnika: N52B30
Musisz na pewno na początek napisać reklamacje do wyceny w 2 tygodnie jeśli się nie myle.
Dużo czytałem na ten temat w auto świat proponuje szukać na ich stronie lub w gazecie mają taki numer tel. to powinni ci powiedzieć co dokłanie zrobić żeby się odwołać.

_________________
Moje byłe 523i
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73397
E39 530i
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114132
Obecnie E61 530i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 14:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: e30
dokladnie jak kolega pisal powyzej musisz sie odwolac od tej decyzji teraz nie pamietam czy to jest 2 tygodnie czy 30 dni, najlepiej isc do firmy gdzie jestes ubezpieczony i zlozyc podanie, bo poczta to wiadomo jak wysyla listy, dochodzi lub nie dochodzi. Wtedy znowu powinien do Ciebie przyjsc gosciu i jeszcze raz to wycenic. Pozdrawiam i zycze powodzenia:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 14:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 230
Lokalizacja: Gołdap
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131331
rozmawiałem z mechanikiem poradził mi wysłac podanie/oświadczenie do nich ze nie zgadzam sie z wycena auta ponieważ uwzględnili części zamienne o zaniżonej wartości 50%, w aucie mam 100% oryginalne także mogę sie ubiegać o kosztorys uwzględniający części w serwisie bmw?
dodatkowo gdzie zdobędę cennik części bmw?

_________________
Obrazek
Bety krążą po mieście i część twarzy płonie. Bo siedząc na przystanku ty też marzysz o niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 14:49 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
To zalezy jaki wariant naprawy wybrales bo jesli wybrales ze wezmiesz pieniadze do reki to wyplacili Ci niestety na zamienniki. Teraz pozostaje Ci sie odwolac od decyzji i wszytsko opisac niech mechanik Ci powie co i jak , tylko nie licz oryginalow bo nie oddadza i nie po chamsku bo tak nic nie zdzialasz. Napisz odwolanie z dobrym uzasadnieniem. Jak byl szkodowiec to mogles zazadac przywrocenia pojazdu do stanu z przed wypadku i naprawy bezgotowkowej. Jak juz zdecydowales sie brac kase do reki to zostaje Ci odwolanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 14:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 230
Lokalizacja: Gołdap
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131331
były 3 opcje kasa do reki naprawa na faktury oraz jeszcze się nie zdecydowałem. wybrałem tą 3 opcje wiec wycenili mi to wstępnie.. teraz pytanie jak miało by wyglądać te oświadczenie? co uwzględnić? rzeczoznawca był ... ale zupełnie nie reprezentował tej firmy był niezależnym wynajętym przez tą firmę i to ja musiałem wypełniać papiery...

_________________
Obrazek
Bety krążą po mieście i część twarzy płonie. Bo siedząc na przystanku ty też marzysz o niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 15:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
JELO napisał(a):
były 3 opcje kasa do reki naprawa na faktury oraz jeszcze się nie zdecydowałem. wybrałem tą 3 opcje wiec wycenili mi to wstępnie.. teraz pytanie jak miało by wyglądać te oświadczenie? co uwzględnić? rzeczoznawca był ... ale zupełnie nie reprezentował tej firmy był niezależnym wynajętym przez tą firmę i to ja musiałem wypełniać papiery...



Wiec chyba nie ma sie co zastanawiac jezeli masz jeszcze taka mozliwosc to zapytaj sie do jakiego serwisu mozesz wstawic zeby zrobili to bezgotowkowo, badz po prostu spytaj czy faktura z ASO moze byc bo wiadomo E36 juz swoje lata ma i nie wiadomo czy sie TU zgodzi na naprawe w ASO czy jakims innym warsztacie.

Myslalem ze juz wzieles kase to wtedy tylko odwolanie.

I jeszcze jedno jezeli piszesz ze masz wszytsko oryginalne to najlepiej jak bys mial papiery jesli cos wymieniales i wtedy pokaz im wszytskie papiery ze czesci byly wczesniej nowe ori( nie jakies zamienniki czy ze "szrotu") . Taka opcja to przy odwolaniu bo wtedy latwiej bedzie podwazyc ich wycene.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 15:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 230
Lokalizacja: Gołdap
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131331
czyli bezsensem będzie pisanie odwołania do TU o przyznanie wikszej kwoty..?
z tego co się orientuję mam prawo naprawić auto w ASO czy nawet w stodole a ubezpieczalnia musi pokryć koszty naprawy.. tylko do ASO mam 200km... wiec bardziej by mi sie opłacało dogadać z TU by przyznali mi większą kwotę. Zgodna z wycena mechanika.
wiec co robić?

_________________
Obrazek
Bety krążą po mieście i część twarzy płonie. Bo siedząc na przystanku ty też marzysz o niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 16:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
JELO napisał(a):
czyli bezsensem będzie pisanie odwołania do TU o przyznanie wikszej kwoty..?
z tego co się orientuję mam prawo naprawić auto w ASO czy nawet w stodole a ubezpieczalnia musi pokryć koszty naprawy.. tylko do ASO mam 200km... wiec bardziej by mi sie opłacało dogadać z TU by przyznali mi większą kwotę. Zgodna z wycena mechanika.
wiec co robić?



Jesli wezmiesz kase do reki to nigdy nie dostaniesz na czesci oryginalne tak po prostu jest (wariant kosztorysowy) , policza Ci amortyzacje badz zamiennik. Jesli zdecydujesz sie wstawic auto do warsztatu nie koniecznie ASO wtedy rozliczenie odbywa sie po przedstawieniu faktur badz bezgotowko miedzy TU a warsztatem ( oczywiscie TU jak i warsztat musza to zaakceptowac) i wtedy mozesz zarzadac przywrocenia do stanu sprzed wypadku. Jesli w stodole wystawia Ci faktury na naprawe to ubezpieczalnia je pokryje.

Zadzwon do TU zapytaj sie czy jest w okolicy warsztat z ktorym sie rozliczaja bezgotowko albo czy Ty mozesz wybrac warsztat ktory wystawi, Ci fakture i wtedy oni pokryja te koszty. Jesli chcesz pisac odwolanie to mozesz sprobowac ale nie kombinuj za duzo bo z tego co piszesz to wnioskuje ze wolalbys na tym zarobic niz wstawic auto do warsztatu i rozliczyc sie bez gotowki, a czasem nawet mechanicy do konca nie stwierdza co sie stalo i pozniej podczas naprawy okazuje sie ze brakuje kasy bo cos jeszcze wypadlo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 16:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 230
Lokalizacja: Gołdap
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131331
kombinować nie kombinuje tylko wiesz.. koszt naprawy Zderzak przedni atrapa chłodnica klimatyzacji belka rozporowa odboje nadkola rejestracja itp itd to jednak koszta sa.. a za 1500zl mogę co najwyżej kupić atrapę i zderzak.. lakiernik zaśpiewał mi 300zł za zderzak oraz 200 za atrapę samo lakierowanie a gdzie cena za wymianę części?.. gdzie Ubezpieczalnia wyceniła mi lakiernika na 250zł paranoja..
dlatego też chce sie doinformować czy lepiej domagać sie wyższego odszkodowania.. czy też dać do serwisu i zostawić to dla nich..
bo rożnie to bywa z mechanikami od ubezpieczalni...

_________________
Obrazek
Bety krążą po mieście i część twarzy płonie. Bo siedząc na przystanku ty też marzysz o niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 16:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
JELO napisał(a):
dlatego też chce sie doinformować czy lepiej domagać sie wyższego odszkodowania.. czy też dać do serwisu i zostawić to dla nich..
bo rożnie to bywa z mechanikami od ubezpieczalni...


Jesli chcesz pisac odwolanie to po prostu musisz konkretnie uzasadnic ze ceny uslug, czesci itp odbiegaja od tych co oni napisali podac jakies przyklady. Wszystko narazie na spokojnie bez nerwow i straszenia , w wiekszosci przypadkow TU na poczatku licza po kosztach a pozniej doplacaja ( jesli bedzie odwolanie) pamietaj ze oni tez staraja sie zarobic i tak to wyglada. Gdyby wszystkim wyplacali od tak wielkie odszkodowania to by poszli z torbami :)

Pisales ze dali Ci mozliwosc przedstawienia faktur to wstaw do mechanika ktory wystawi fakture za cala naprawe i ja pokryja .Tylko dowiedz sie wczesniej czy oni nie maja swoich warsztatow , albo uzgodnij do jakiego chcesz wstawic auto , bo jak pojedziesz do kogos kto wystawi fakture oczywiscie zawyzona to tez bedzie problem niepotrzebny.

Ja za kazdym razem likwidowalem szkode w serwisie. Pamietam jak szkodowiec chcial mi wyplacic 300zł za przednia szybe w seico to wstawilem auto do fiata ktory sie rozliczyl z TU i faktura byla na kwote 750zł :szok: ale to juz ich problem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 17:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 194
Moje BMW: E61 530i
Kod silnika: N52B30
Zawyżać nie ma co faktury bo mogą wyliczyć po swojemu i pokryją tylko część a reszte będziesz musiał sam pokryć.
Najłatwiej jak byś wybrał warsztat ktory ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem i odpowiada tobie wtedy będziesz miał pewność że zrobią ci samochód i nie będziesz musiał nic dopłacać.
Wszystko zależy jaką forme wybierzesz.
W opcji gotówkowej jest tak jak kolega wcześniej pisze że idą po najniższej lini oporu i dają minimalnie licząc że ktoś przyjmie.

_________________
Moje byłe 523i
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73397
E39 530i
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114132
Obecnie E61 530i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 11 maja 2010, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: 320i e36
miałem podobny przypadek. rozbiłem moje e39 nie zmojej winy. głupek wyprzedzał na zakręcie i spowodował wypadek że 4 aua do kasacji. wartość bmki według ich programu to 21 tyś zł. pomijam że dostała w słupek przedni razem z drzwiami, progiem, i błotnikiem, i na łączeniu tylnych drzwi z tylnym błotnikiem sprinter tak sięwbił że drzwi były z 30 cm wbite tak że koło cofło się o 10 ccm. i wogle plastiki itp. pa naliczył 8000zł za naprawę. wogle ceny z kosmosu. opona 265/35/18 dunlop z 7mm bierznika on liczył mi 67 zł wartości bo używana. poszycie drzwi 70 zł, lusteko 50 zł malowanie 6 elementów 1200 zł. wogle skandal. wziołem umuwiłem się na drugą wycenę wraz z rzeczoznawca z pzmotu który nadzorował tą wycene i nagle okazało się że należy sie 19 500 zl ze wszystkimi kosztami transportu i kosztów pośrednich których było 2000zł. radzę odrazu walić z grubej rury do ubezpieczalni i już. najlepiej właśnie tak jak ja brać biegłych i na kosztorys według zakładu. i nie pozwul sobie na stawki za malowanie amatorski. robisz to w zakladzie i wartość malowania jednego elementu to minimum 350 zł +vat. powodzenia w odzyskiwaniu należności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 15 maja 2010, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Jednym słowem jak by tamten pan miał OC w PZU nie było by problemu a tak firma krzak i jest problem a kolega z forum musi tracić czas na takie nieprzyjemności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia - Niska wycena
PostNapisane: 15 maja 2010, 17:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
tethra napisał(a):
Jednym słowem jak by tamten pan miał OC w PZU nie było by problemu a tak firma krzak i jest problem a kolega z forum musi tracić czas na takie nieprzyjemności



Jeszcze nie spotkalem osoby co przy wyborze OC kieruje sie dobrem innych kierowcow i dba o to zeby im bylo latwiej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL