BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 07:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: OC - czy da sie uniknać tak wysokiej składki?
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 23:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
Witam mam 23 lata 20% znizek od niedawna mam auto 2.5l tds e36 oc konczy sie za 3 tygodnie

zarejestrowalem je na siebie wyliczalem oc w axa ,link 4 itp wszedzie 2000-3000 na rok !!!

co zrobic by tyle na placic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 23:42 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Darujesz udział w aucie komuś, kto ma np. 60% zniżek (ojciec, wujek, mama itp). Przerejestrowujesz auto (współwłasność) i ta osoba bierze OC na siebie.
Co do ubezpieczyciela - spróbuj w MTU, oni mają tanio.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 00:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: trojmiasto
witam osoba ktora mobylbym zrobic wspolwlascicielem jest z innego miasta czy auto moze zostac na tych numerach rejestracyjnych co obecnie czyli na mnie i jedynie dopisac 2 wlasciciela ? czy aby byly uwzlgednione znizki auto musi byc na tamta osobe ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 00:32 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Można dopisać 2 współwłaściciela.
romanw napisał(a):
czy aby byly uwzlgednione znizki auto musi byc na tamta osobe ?

Jeśli oboje będziecie współwłaścicielami, to oboje macie takie same prawa - nieważne, kto gdzie w dowodzie jest wpisany, więc z honorowaniem zniżek nie powinno być problemu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 06:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
romanw napisał(a):
witam osoba ktora mobylbym zrobic wspolwlascicielem jest z innego miasta czy auto moze zostac na tych numerach rejestracyjnych co obecnie czyli na mnie i jedynie dopisac 2 wlasciciela ? czy aby byly uwzlgednione znizki auto musi byc na tamta osobe ?


W sytuacji gdy kupujesz auto na dwoch wlascicieli to numery rejestracyjne beda z miejsca zameldowania pierwszego wlasciciela z umowy poniewaz on jako pierwszy wpisany jest w dowod rejestracyjny. W Twoim przypadku numery zostana te same jak dopiszesz wspolwlasciciela.

Co do drugiego pytania , to jezeli ktos jest wpisany w dowod to mozna korzystac z jego ulg i nie wazne czy bedzie 1,2 czy 3 wlascicielem

Nie szukaj dla siebie ubezpieczenia w direct bo oni tam sprytnie chca omijac najbardziej ryzykownych kierowcow skup sie na "naziemnych" TU. Ja ostatnio dzwonilem do axa, aviva, link4 zeby z ciekawosci zapytac ile kosztuje ubezpieczenie pojazdu o D.M.C. pow 3.5t lub ciagnika siodlowego i za kazdym razem mila pani mowila ze niestety ich oferta na te pojazdy nie jest korzystna i odeslal mnie do konkurencji. Na takie ryzyka robia stawki zaporowe zeby nikt nie chcial sie ubezpieczyc, bo nie moga odmowic zawarcia polisy OC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 07:20 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
maaaad napisał(a):
Darujesz udział w aucie komuś, kto ma np. 60% zniżek (ojciec, wujek, mama itp). Przerejestrowujesz auto (współwłasność) i ta osoba bierze OC na siebie.
Co do ubezpieczyciela - spróbuj w MTU, oni mają tanio.

MTU to syf, nie dbają o klienta, nie polecam, ja mam w axa i uważam, że jest najlepsze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 07:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Ratuje tylko wspolwlasciciel z 60% znizki,zapytaj ile wyjdzie w Compensie.A najlepiej to isc do biura ktore obsluguje wszystkie towarzystwa i tam wybiora najtansza i najlepsza oferte.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 08:10 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
rafal_13 napisał(a):
MTU to syf, nie dbają o klienta

Ale jak nie dbają? :-k Idę, płacę składke, dostaję papierek... Więcej nie oczekuję :-D Kolega miał u nich AC, kamień uderzył mu w szybę - nie było żadnych problemów z uzyskaniem odszkodowania...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 08:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
spider napisał(a):
(...)A najlepiej to isc do biura ktore obsluguje wszystkie towarzystwa i tam wybiora najtansza i najlepsza oferte.

To jest najlepsze rozwiązanie. A ze swojej strony dodam, że jeszcze lepiej jest wziąć ze sobą pakę dobrych ciastek i kawy i czasami nawet współwłaściciel nie będzie potrzebny. W tajemnicy dodam, że maxa zniżek na A4kę dostałem za piękne oczy ;)
(miałem około 15%)

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 08:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
maaaad napisał(a):
Ale jak nie dbają? Idę, płacę składke, dostaję papierek... Więcej nie oczekuję

A kawa,herbata,rozmowa z piekna hostessa? :rotfl:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 09:05 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No tak, zapomniałem o "wartości dodanej" :hihi:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 09:26 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
mroova81 napisał(a):
W tajemnicy dodam, że maxa zniżek na A4kę dostałem za piękne oczy


Co niektorzy agenci maja takie praktyki zeby jak najwiecej nalapac klientow. Tylko najczesciej laczy sie to z tym ze klient czasem nieswiadomie podpisuje wniosek lub oswiadczenie o wysokosci znizek. Przy szkodzie gdy weryfikuja znizki agent jest czysty bo przeciez klient sie podpisal pod tym ze ma 60% .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 12:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M54B30
Polecam Allianz Direct czyli ubezpieczenie przez Internet. Mam samochód zarejestrowany na siebie i mamę po 50%, dopiero w tym roku dostałem 10% zniżki(wcześniej żadne z nas nie miało żadnej zniżki) i do tego jakieś 7% w promocji i płacę 1100 zł za E-36 320i, do tego mam krótko prawo jazdy, jestem młody i z Warszawy(zwyżki), także dla mnie bardzo dobrze.

Jak pójdziesz osobiście, to naliczą około 3000 zł. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 12:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Dla mlodych osob (badz tych co maja wiecej niz 25 lat) bez znizek (lub z mala iloscia) polecam PAKIET WIELKOPOLSKI w PTU ( dotyczy tylko osob zameldowanych w Wielkopolsce) stawki sa naprawde bardzo konkurencyjne. Oplata jest stala dla okreslonej pojemnosci i wieku kierowcy, znizki nie sa brane pod uwage. Czasem nawet lepiej wychodzi ten pakiet niz jak ktos ma przypuscmy 30,40% w innym TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 13:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1525
Lokalizacja: Poznań
Garaż: Byłe E36 318iS Motorsport International
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112799
Elo. Ja też borykam się z wyborem nowej firmy ubezpieczającej nasze bolidy. Mam 22 lata, zero zniżek i mój typ padł na HDI.
Chodziłem po wszystkich możliwych punktach sprzedaży OC w mojej okolicy i HDI mi wchodzi w sumie najtaniej. Obecne OC mam z poprzedniego właściciela które jest w Compensie i co mogę powiedzieć ze od "złodziei" trzymać się najlepiej najdalej. Chciałem przepisać OC na mnie i po wyliczeniu wyszło ze mam dopłacić ok 2500zł i oc będę mieć do końca daty jaką mam na kwitku a nie rok od daty przepisania. Obecne OC było opłacone na rok z góry i kosztowało ok 800zł ja z moimi 2500zł gdybym dopłacił zapłacił bym ponad 3tyś. Normalne zdzierstwo w biały dzień, 2 x płacić za to samo OC do tego samego autka.

_________________
|•|Była czerwonka >> E36 318i |•|
|••|Obecna czerwonka >> E36 318iS Motorsport International |••|
|•••| SPOTY W POZNANIU|•••|

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 14:26 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
HeniuS napisał(a):
Elo. Ja też borykam się z wyborem nowej firmy ubezpieczającej nasze bolidy. Mam 22 lata, zero zniżek i mój typ padł na HDI.
Chodziłem po wszystkich możliwych punktach sprzedaży OC w mojej okolicy i HDI mi wchodzi w sumie najtaniej. Obecne OC mam z poprzedniego właściciela które jest w Compensie i co mogę powiedzieć ze od "złodziei" trzymać się najlepiej najdalej. Chciałem przepisać OC na mnie i po wyliczeniu wyszło ze mam dopłacić ok 2500zł i oc będę mieć do końca daty jaką mam na kwitku a nie rok od daty przepisania. Obecne OC było opłacone na rok z góry i kosztowało ok 800zł ja z moimi 2500zł gdybym dopłacił zapłacił bym ponad 3tyś. Normalne zdzierstwo w biały dzień, 2 x płacić za to samo OC do tego samego autka.


Albo zle zrozumiales agenta albo zle Ci sprawe wytlumaczyl. Jezeli chciales miec OC na rok od daty przepisania to znaczy ze ta stara polisa zostalaby wypowiedziana a wykupilbys nowa w tym samym TU czyli Compensa. Jak przepisujesz polise to znaczy ze korzystasz z niej do konca okresu ubezpieczenia , czyli np kupujesz polise i zbywca mial OC do grudnia 2010 i Ty do grudnia na niej jezdzisz. Tyle ze przy przepisywaniu polisy zbywcy na siebie TU czesto robia rekalkulacje i nawet jezeli sie do nich nie zglosisz to majac Twoje dane z umowy ktora dostarczyl do nich zbywca pojazdu moga wyslac Ci rekalkulacje do domu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 15:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1525
Lokalizacja: Poznań
Garaż: Byłe E36 318iS Motorsport International
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112799
Dokładnie kupowałem auto 28.08.2009 roku, nowe oc było kupowane w dniu 31.07.2009 wiec miesiąc jazdy by kosztował ok 800zł. A jak ja byłem to była polowa listopada i chciałem przepisać oc na mnie a tamci mi zaczęli rekalkulować i dlatego tyle wyszło. Więc obrót na pięcie, zelówka spalona i juz mnie tam nie było. Teraz na dniach będe miał już własne OC a do tej nieszczęsnej compensy wyśle ładne pisemko i cya z nimi.


A miałbym prośbę, możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym:

Cytuj:
PAKIET WIELKOPOLSKI w PTU
bo akurat jestem z WLKP więc może coś ciekawszego by było niż OC w HDI

_________________
|•|Była czerwonka >> E36 318i |•|
|••|Obecna czerwonka >> E36 318iS Motorsport International |••|
|•••| SPOTY W POZNANIU|•••|

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: oc czy da sie uniknac tak wysokiej skladki
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 15:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
rafal_13 napisał(a):
maaaad napisał(a):
Darujesz udział w aucie komuś, kto ma np. 60% zniżek (ojciec, wujek, mama itp). Przerejestrowujesz auto (współwłasność) i ta osoba bierze OC na siebie.
Co do ubezpieczyciela - spróbuj w MTU, oni mają tanio.

MTU to syf, nie dbają o klienta, nie polecam, ja mam w axa i uważam, że jest najlepsze


Przy OC decyduje najniższa składka, jeśli taka jest w MTU to dlaczego nie skorzystać.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OC - czy da sie uniknać tak wysokiej składki?
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 17:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Mi najtaniej ten pieprzony podatek wyszedł u Maxa Kolonki, szkoda że sprawdziłem już po fakcie. Drugi w kolejności był mBank. U brokera to w ogóle wychodziło w wuj drogo, prawie 2x drożej w sumie.

A unikanie to standard - inny właściciel/współwłaściciel/użytkownik, do tego rejestrować w tańszej strefie. No i nie musze mówić że jak się zapłaciło to najlepiej skorzystać przed końcem okresu ubezpieczenia :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OC - czy da sie uniknać tak wysokiej składki?
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 17:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
HeniuS napisał(a):
Dokładnie kupowałem auto 28.08.2009 roku, nowe oc było kupowane w dniu 31.07.2009


No wiec wlasnie jezeli kupiles auto w sierpniu , a zbywca mial oc od lipca 2009 to mozesz spokojnie z tej polisy korzystac. Tylko chodzilo mi o to ze jesli na to sie zdecydowales to oni moga wyslac Ci do domu reklkulacje i wtedy bedziesz placil roznice miedzy Twoja skladka a skladka zbywcy pomniejszona oczywiscie o ten jeden miesiac gdzie ni byles wlascicielem ( rozna jest polityka firm w tym zakresie jedni wysylaja inni nie, mi kolezanka z compensy powiedziala ze jak system wychwyci to wysla ale nie musi tak byc)

HeniuS napisał(a):
bo akurat jestem z WLKP więc może coś ciekawszego by było niż OC w HDI


Jezeli chodzi o to auto co masz w opisie i jestes z poznania to jutro dam Ci odp ile to by wyszlo, jak bedzie korzystnie skontaktujesz sie z agentem jakims PTU i zapytasz go o pakiet wlkp :)

Tomek napisał(a):
Mi najtaniej ten pieprzony podatek wyszedł u Maxa Kolonki


ale lepiej juz chyba zaplacic ten podatek niz nie miec oc i bulic komus z wlasnej kieszeni za auto a co gorsza jakas rente ze spowodowane kalectwo np.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL