BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 15:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
jawa85 napisał(a):
Ale ten artykuł dotyczy sytuacji kiedy zbywca nie powiadamia w terminie 30 dni TU o sprzedazy pojazdu.


Jestem przekonany, że poprzedni właściciel nie powiadomił TU o sprzedaży pojazdu.

Czyli jedyna rada jest taka, żeby nie odpisywać im na listy... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 15:41 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Łukasz_P napisał(a):
Jestem przekonany, że poprzedni właściciel nie powiadomił TU o sprzedaży pojazdu.

Czyli jedyna rada jest taka, żeby nie odpisywać im na listy...


No wiesz tak jak pisalem zdarzylo sie to raz w ciagu kilku lat, jak sam zauwazyles roznie TU interpretuja przepisy ktore nie w kazdym przypadku sa jednoznaczne. Wyzej juz Ci pisalem ze Hestia w ogole by Cie nie obciazyla ta rata gdybys wypowiedzial( nawet po terminie raty) a AVIVA jak najbardziej chce abys to Ty zaplacil. Jezeli nie zgadzasz sie z jakas interpretacja to zawsze mozna dochodzic swoich racji w sadzie, bo TU do swojego zdania ciezko bedziesz mial przekonac ;) (oni maja swoje biura prawne ktore juz tak kombinuja zeby bylo "dobrze")

Pamietaj o tym ze jak nie bedziesz odpowiadal na listy to moga sprzedac ten dlug do windykacji ( czesto tak sie zdarza). TU moze scigac zbywce ale nie musi i wtedy upra sie zebys to Ty zaplacil a odsetki ciagle rosna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 09:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Minęło ok 1,5 miesiąca i sprawa dodatkowej opłaty zrobiła zwrot niemal o 180 st.

Dwa tygodnie temu wpłaciłem na konto firmy Aviva żądaną kwotę skłądki, którą opisywałem w tym wątku.
Tego samego dnia zgłosiłem również reklamację oraz zgłosiłem interwencję na stronie internetowej Auto Świat Polska.

Kolejność może nieco idiotyczna (najpierw przelać kasę a dopiero potem zgłaszać reklamację) ale cóż taki już jestem uczciwy frajer... :kwasny:

550 zł, które wpłaciłem przeznaczyłem już z ciężkim bólem na straty aż do momentu, w którym otrzymałem telefon od przedstawiciela Aviva. Zostałem powiadomiony, iż moja reklamacja została przyjęta i pieniądze zostaną mi przelane z powrotem na konto. Potrącona zostanie jedynie symboliczna kwota za okres 30-dni.

Sprawę uważam za zamkniętą. Firma Aviva początkowo było dla mnie mało przyjazna ale jak widać wszystko dobrze się skończyło.

Dziękuję wszystkich a w szczególności koledze jawa85, za porady w tej kwestii.

jawa85, masz u mnie zgrzewkę dobrego browara :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 09:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Czyli czasem warto TU postraszyc i walczyc o swoje :) Dobrze ze sie sprawa tak skonczyla, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 10:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Jak ktoś jest zainteresowany polecam najnowszy Auto Świat strona 39 dział Interwencje. Co prawda trochę przekręcili moją wypowiedź ale sens jest mniej więcej podobny. Odpowiedź Avivy na łamach gazety nieco pokrętna ale cóż... :D

Nie sądziłem, że znajdzie się to w numerze. Nie znam nikogo w AŚ więc, żeby nie było, że wykorzystuje jakieś znajomości. Myślałem, że w związku z tym, że sprawa została rozwiązana darują Avivie opisanie tego przypadku w gazecie ale jak widać Panowie z AŚ są bezlitośni... i dobrze...chwała im za to :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 20:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 651
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: Z06
Kod silnika: LS7
Dzisiaj kupiłem gazetkę, przeglądam i widzę małą fotkę rekina, no to czytam tytuł i podpis Łukasz P. i odrazu skojarzyłem o kogo chodzi :)
Odpowiedź Avivy czytałem chyba z 5 razy i dopiero ją zrozumiałem, oni chyba tak specjalnie piszą aby nie dac jednoznaczej odpowiedzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 20:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Hehe przecież nie napiszą w gazecie, że oddali mi kasę bo zostali by zawaleni innymi roszczeniami... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL