BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 04:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 13:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Z dniem 21.05.2010 zakupiłem moje BMW - model 728i rok.prod 1983. Pojazd ubezpieczony był w firmie Aviva. Około tygodnia od dnia zakupu zgłosiłem ubezpieczycielowi fakt, iż to ja obecnie użytkuję ten samochód. Podczas rozmowy z konsultantką dowiedziałem się, iż poprzedni właściciel nie opłacał rat za ubezpieczenie OC i w związku z tym koniczna będzie rekallkulacja składki OC uwzględniając moje dane jako nowego właściciela. Po kolejnym tygodniu otrzymałem informację o kwocie rekalkulacji składki ubezpieczenia OC. Ponieważ kwota jaką wyliczona była dla mnie niesatysfakcjonująca z dniem 17.06.2010 wypowiedziałem umowę OC . Tego samego dnia zakupiłem ubezpieczenie OC w innym towarzystwie.
Kilka dni później otrzymałem informację od firmy Aviva o tym, iż umowa została anulowana ale w związku z tym, że poprzedni właściciel nie opłacił składki ja jestem zobowiązany zapłacić kilkaset złotych za 30 dni, które użytkowałem pojazd. W związku z opowiązującymi przepisami kupujący ma prawo bezpłatnie użytkować pojazd na dotychczasowym ubezpieczeniu przez okres 30 dni od daty zakupu pojazdu. W związku z tym, iż wypowiedziałem umowę firmie Aviva 27 dni po zakupie auta, czyli 3 dni przed czasem określonym w ustawie, uważam, że żądanie zapłaty jest czymś niedorzecznym i skandalicznym. Nie mam zamiaru opłacać żądanej kwoty.
Pragnę zauważyć, iż po rozmowie z konsultatką zostałem poinformowany o tym, że gdyby poprzedni właściciel opłacał składki, nie żądano by ode mnie dodatkowych opłat. Skąd ja mogę wiedzieć, czy poprzedni właściciel opłacał składki z ubezpieczenie czy też nie...
Nie mam zamiaru opłacać żądanej kwoty. Jeśli firma Aviva ma inne zdanie na ten temat wydaje mi się, że spotkamy się z tą firmą w sądzie.

Czy ktoś wie czy oni mają prawo żądać ode mnie zapłaty za te ustawowe 30 dni od dnia zakupu auta...??

Strzeżcie się tych $%^^%^$$ z Avivy, kasy szukają nie tam gdzie trzeba... :zly:


EDIT: ZMIANA TYTUŁU W ZWIĄZKU Z NOWYMI INFORMACJAMI


Ostatnio edytowano 21 czerwca 2010, 18:45 przez Łukasz_P, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Łukasz_P napisał(a):
Skąd ja mogę wiedzieć, czy poprzedni właściciel opłacał składki z ubezpieczenie czy też nie...


Dostajesz kwit OC, w ktorym jest napisane wysokosc skladki i czy zostala oplacona w calosci czy w ratach.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:22 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Kolego, o co ta awantura?
Łukasz_P napisał(a):
W związku z opowiązującymi przepisami kupujący ma prawo bezpłatnie użytkować pojazd na dotychczasowym ubezpieczeniu przez okres 30 dni od daty zakupu pojazdu.

A z czego to niby wynika?
Z chwilą zakupu pojazdu przechodzą na Ciebie wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczenia OC, w tym obowiązek zapłaty składki. Skoro sprzedający nie opłacił Ci całej składki do końca, to Ty masz obowiązek ją zapłacić - chciałbyś OC przez 30 dni za darmo? :-k
Niestety, za okres od zakupu auta, do wygaśnięcia polisy musisz składkę opłacić i psioczenie na Avivę nic Ci nie pomoże - w każdym innym TU byłoby tak samo.

Gdyby sprzedający zapłacił całą składkę z góry, a nie w ratach, nie byłoby problemu, miałbyś OC opłacone, a tak to pluj sobie w brodę, że nie zapytałeś o to sprzedającego.

Oczywiście nie mogą ściągnąć z Ciebie tych zaległych rat, nieopłaconych przez sprzedającego.
BTW - kilkaset złotych za 30 dni??

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 21 czerwca 2010, 14:30 przez maaaad, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Napisz kiedy przypadala rata i jaki jest okres ubezpieczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
maaaad napisał(a):
Oczywiście nie mogą ściągnąć z Ciebie tych zaległych rat, nieopłaconych przez sprzedającego.
BTW - kilkaset złotych za 30 dni??


prawie 600 zł...


jawa85 napisał(a):
Napisz kiedy przypadala rata i jaki jest okres ubezpieczenia.


Nie wiem kiedy przypada rata. Ubezpieczenie Avivy, które wypowiedziałem było ważne do 20.09.2010.

Rozmawiałem ze znajomym ubezpieczycielem i mówił, że żądanie ode mnie zapłaty za te 30 dni to chyba kiepski żart... :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Łukasz_P napisał(a):
Rozmawiałem ze znajomym ubezpieczycielem i mówił, że żądanie ode mnie zapłaty za te 30 dni to chyba kiepski żart...


Nie jest tak ze Ty placisz za te 30 dni bo za to placi zbywca pojazdu i to jest termin dla Ciebie na decyzje co dalej robisz z polisa ( ostatnio taka sytuacje przerabialem z Hestia). Problem jest gdy przypada w trakcie trwania tych 30 dni rata wtedy nalezy ja zaplacic jezeli nie wypowiedziales polisy bo na Ciebie przeszly prawa i obowiazki z nia zwiazane.

Jezeli ubezpieczenie jest do wrzesnia to rata pewnie byla na marzec wiec gdy wypowiadasz polise w ciagu 30 dni od zakupu nie musisz jej placic bo w marcu nie byles wlascicielem . Obowiazek zaplaty bylby wtedy gdybys korzystal z polisy do wrzesnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 14:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
jawa85, dzięki za odpowiedź.
Tak jak pisałem, umowę wypowiedziałem 27 dni od dnia zakupu auta -tak więc wszystko zgodnie z prawem.
Czyli z tego co rozumiem mają prawo żądać ode mnie zapłaty tylko wtedy gdyby w ciągu tych 30-tu dni wypadała rata składki...?? W innym przypadku nie...??

Konsultantka na ich infolinii mówiła, że ustawa nie określa kto ma opłacać za te 30 dni więc oni zawsze przyjmują, że płaci nowy właściciel auta. Jednak znając życie mówi tak bo ja po prostu odbieram telefon (w przeciwieństwie do poprzedniego właściciela) i ze mnie łatwiej "ściągnąć" pieniądze...


Piotrek, na kwicie OC jaki dostałem razem z dowodem nie ma żadnej informacji o tym czy składka była płacona w ratach czy w całości. Mam napisaną jedynie kwotę składki rocznej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 15:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Łukasz_P napisał(a):
Tak jak pisałem, umowę wypowiedziałem 27 dni od dnia zakupu auta -tak więc wszystko zgodnie z prawem.
Czyli z tego co rozumiem mają prawo żądać ode mnie zapłaty tylko wtedy gdyby w ciągu tych 30-tu dni wypadała rata składki...?? W innym przypadku nie...??


Roznie do tego podchodza ogolnie ja polecam klientom zeby wypowiadali przed dniem kiedy wypada rata ( jezeli termin raty miesci sie w tych 30 dniach) ale ostatnio rozmawialem z kims z centrali z hesti i pani mowila ze nawet jak wypada rata w ciagu tych 30dni od zakupu i klient zmiesci sie w 30 dniach ale wypowie np po terminie raty to hestia bedzie sciagala ta skaldke od zbywcy



Przykladowo masz ubezpieczenie od stycznia , na 10 czerwiec masz rate , Ty kupiles 5 czerwca z polisa Hestii i chcesz ja wypowiedziec np 15 to nie ma problemu raty nie zaplacisz ( tak przynajmniej interpretuje to hestia)

Łukasz_P napisał(a):
Konsultantka na ich infolinii mówiła, że ustawa nie określa kto ma opłacać za te 30 dni więc oni zawsze przyjmują, że płaci nowy właściciel auta.


Ale te 30 dni to jest czas na Twoja decyzje i jezeli bys kontynuowal to musisz placic a jezeli zdecydujesz ze wypowiadasz to nie ma obowiazku zaplaty bo zrezygnowales i takie jest twoje prawo nabywcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 15:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Właśnie do nich dzwoniłem i okazuje się, że kolejna rata wypadała 8.06 czyli właśnie w trakcje tych 30 dni a Pani na infolinii twierdzi, że mają taki zwyczaj, że jeśli nie wypowiedziłem umowy przed dniem kolejnej raty ale zrobiłem to do tych 30-tu dni (czyli tak jak w moim przypadku) to ściągają pieniądze od nowego nabywcy...

Czyli generalnie muszę te 600 zł zapłacić. Nie ma to jak udany początek tygodnia... !! :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 15:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Łukasz_P napisał(a):
Właśnie do nich dzwoniłem i okazuje się, że kolejna rata wypadała 8.06 czyli właśnie w trakcje tych 30 dni a Pani na infolinii twierdzi, że mają taki zwyczaj, że jeśli nie wypowiedziłem umowy przed dniem kolejnej raty ale zrobiłem to do tych 30-tu dni (czyli tak jak w moim przypadku) to ściągają pieniądze od nowego nabywcy...

Czyli generalnie muszę te 600 zł zapłacić. Nie ma to jak udany początek tygodnia... !! :zly:


No widzisz to nie ma sie co klucic w takim wypadku trzeba zaplacic. Musial chyba miec koles na cztery raty bo normalnie sa po pol roku , no i to chyba jakis mlodzian ze placil 4x600zł ( popytaj jeszcze dokladnie ile tam jest rat bo az dziwna ta sytuacja)

Jezeli to 600 zl mialoby byc do wrzesnia to jak niedawno kupiles gdzie indziej polise to idz i zapytaj czy jej nie anuluja ze wzgledu na taka sytuacje. Agencje nie rozliczaja sie codziennie i jak bys przyszedl do mnie za dzien lub dwa to bym Ci ja anulowal i oddal kase


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva bezprawnie żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 16:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Dzięki ale to się nie opłaca. Rekalkulacja w Avivie była wyższa mniej więcej o te 600 zł w stosunku do tego co teraz płacę w nowym towarzystwie. Więc wyjdzie w zasadzie na to samo a chodzenia i załatwiania 3x tyle... :kwasny:

Co do poprzedniego właścicela to tak jak mówisz to był "młodzik"...tak jak ja z resztą, mam 20 lat więc płacę OC prawie 3/4 tego co dałem za auto... :kwasny:

Poprzedni właściciel miał jakoś dziwnie te raty rozłożone. Ubezpieczenie obowiązywało do kwietnia ta rata która ja płace miałą być 08.06 a jak pytałem o poprzednią ratę to na infolinii mówili, że poprzednia rata była w kwietniu... :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 17:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Łukasz_P napisał(a):
Co do poprzedniego właścicela to tak jak mówisz to był "młodzik"...tak jak ja z resztą, mam 20 lat więc płacę OC prawie 3/4 tego co dałem za auto...


Dlatego zawsz uczulam takie osoby zeby przed kupnem przyszly do mnie jak to moi klienci ( lub innej gencji ubezpieczeniowej) i sie dowiedzialy co i jak. Czesto jest tak ze po zarejestrowaniu przychodzi taki mlody z autem pow 2L i zaczyna sie dramat. Wtedy mowie zeby spisali na szybko umowe darowizny na spolke z ojcem ( o ile ma 60%) i jest juz znaczna roznica w skladce

Łukasz_P napisał(a):
Poprzedni właściciel miał jakoś dziwnie te raty rozłożone. Ubezpieczenie obowiązywało do kwietnia ta rata która ja płace miałą być 08.06 a jak pytałem o poprzednią ratę to na infolinii mówili, że poprzednia rata była w kwietniu...


Bardzo dziwnie , musialby placic kilka rat po 600zł . Mnie cos tu nie pasuje , szkoda ze nie mozesz dotrzec do tej polisy ( pewnie dostales takie male potwierdzenie zaplaty OC a nie duza polise bo czesto zbywcy tylko to daja zapominajac o tym duzym papierku)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 17:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Może uda mi się dodzwonić do poprzedniego właściciela i dowiem się jak on te raty miał rozłożone a najlepiej jak bym dostał od niego całą umowę... :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aviva żąda zapłaty za wypowiedzianą umowę OC !!!
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 18:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Popraw TEMAT bo to nie SUPER EXPRES ani FAKT. Nie żądają kasy za wypowiedzenie, tylko za nieopłacony okres.

PS. kozak felgi na E23.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 18:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Poprawione

P.S Dzięki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 22:18 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Kolego, płacisz składkę za usługę, jaką jest ochrona ubezpieczeniowa. Logicznym jest zatem, że powinieneś płacić JEDYNIE za okres, który Ciebie dotyczy. Nie to, że zapłata ostatniej składki wypada na okres, kiedy Ty jesteś właścicielem auta. Składka dla Ciebie, za te niecałe 30 dni, powinna zatem być rozliczona i ściągnięta proporcjonalnie do czasu, jaki obejmowało Cię ubezpieczenie. Z tego, co wiem, różne TU stosują różną praktykę, niektóre również dokonują rozliczeń tak, jak piszę i moim zdaniem to jest najwłaściwsze rozwiązanie, w świetle przepisów.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 11:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Cytuj:
Art. 32.
1. Zbywca pojazdu mechanicznego jest obowiązany do przekazania nabywcy do-
kumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w ter-
minie 30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego po-
jazdu i o danych osobowych nabywcy.
2. Skutki wyrządzenia szkody po dniu zbycia pojazdu mechanicznego nie obciążają
zbywcy tego pojazdu.
3. Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność soli-
darną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej
zakładowi ubezpieczeń za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń o
okolicznościach, o których mowa w ust. 1.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 12:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Tomek, dzięki.
Rozumiem, że jest to fragment ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 22 maja 2003...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 13:19 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tak.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ubezpieczeniem OC - niespodziewane koszta
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 14:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tomek napisał(a):
Cytuj:
Art. 32.
1. Zbywca pojazdu mechanicznego jest obowiązany do przekazania nabywcy do-
kumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w ter-
minie 30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego po-
jazdu i o danych osobowych nabywcy.
2. Skutki wyrządzenia szkody po dniu zbycia pojazdu mechanicznego nie obciążają
zbywcy tego pojazdu.
3. Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność soli-
darną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej
zakładowi ubezpieczeń za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń o
okolicznościach, o których mowa w ust. 1.


Ale ten artykuł dotyczy sytuacji kiedy zbywca nie powiadamia w terminie 30 dni TU o sprzedazy pojazdu. kiedy zbywca sprzeda pojazd i nie powiadomi o tym TU ( nie dostarczy umowy sprzedazy) wtedy ponosi on odpowiedzialnosc solidarna za reszte skladki ktora powinna byc oplacona. W praktyce wyglada to tak ze jezeli jest rata na polisie i przed terminem ktos sprzeda auto i zapomni powiadomic o tym TU w ciagu 30 dni to maja oni prawo zwrocic sie do niego o zaplate raty. Przez kilka lat spotkalem sie tylko raz z taka sytuacja kiedy zbywca przyszedl po dwoch latach do mnie i powiedzial ze scigaja go za rate a on dawno sprzedal pojazd. Jak zadzwonilem do TU to pani powiedziala ze wysylali pisma do nabywcy ale nie reagowal wiec poszlo do zbywcy i powolala sie na ten artykul


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL