BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 09:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Mam pytanie dotyczące tego kto powinien być napisany na umowie kupna-sprzedaży samochodu z niemiec.

W dokumentach samochodu KFZ Brief i odpowiedniku karty pojazdu widnieje nazwisko syna osoby która sprzedawala mi samochod. Na umowie kupna sprzedazy mam nazwisko wlasciciela pojazdu(ojca), a nie syna na ktory samochod byl zarejstrowany. Sprzedajacy mowil mi ze tak bedzie ok (pewnie w niemczech ale nie wiem jak w pl...) Caly sęk w tym że osoba bedąca w dokumentach to 2 letni syn wlasciciela, a na umowie wlasciciel podpisal sie swoim imieniem i nazwiskiem.
Przejdzie cos takiego czy lepiej wykombinowac umowe na ktorej bedzie imie i nazwisko z dokumentow? Czy moze w dokumentach jest osoba na ktora jest samochod zarejstrowany a wlascicielem moze byc zupelnie inna osoba ? Obydwie osoby maja oczywiscie ten sam adres zamieszkania

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 10:58 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Przede wszystkim trzeba ustalić, kto jest właścicielem samochodu - skoro w briefie wpisany jest mały, to zdaje się, że u nas na to będą właśnie patrzeć. A w takiej sytuacji, najprostszym sposobem byłoby chyba wpisanie w umowie sprzedaży, jako sprzedającego, syna z adnotacją, że działa przez przedstawiciela ustawowego - swojego ojca. Podpisze się w takim układzie ojciec. Swoją drogą, ciekaw jestem, jak mały stał się właścicielem samochodu :-D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 13:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jeżeli masz inną osobę w briefie i inną na umowie to się doczepią w UC a jeżeli nie to w skarbówce przy opłacaniu VAT-25 bo musisz podać osobę od której kupiłeś (dołączasz też umowę) auto i będzie inna niż w dokumentach. Może w Niemczech tak jest , że rejestrują auto na dziecko a wszystko załatwia przedstawiciel ustawowy. Tylko czy w takim wypadku na umowie nie powinien być syn i ojciec jako przedstawiciel ustawowy z jakąś adnotacją. Ciekawa sytuacja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 17:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Z tego co wlasciciel mi powiedzial to u nich bez problemu mogl zarejstrowac samochod na syna (bo jakby mial na siebie nie dostalby służbówki :D)
Jednak na dokumentach kupna samochodu a pozniejszej sprzedaży pisał swoje dane bo po prostu mały jest za młody żeby nawet sie podpisac

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 17:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
tomaszeklolek napisał(a):
Z tego co wlasciciel mi powiedzial to u nich bez problemu mogl zarejstrowac samochod na syna (bo jakby mial na siebie nie dostalby służbówki :D)
Jednak na dokumentach kupna samochodu a pozniejszej sprzedaży pisał swoje dane bo po prostu mały jest za młody żeby nawet sie podpisac



Musisz to teraz wytłumaczyć ładnie w okienku albo napisać jakieś wyjaśnienie odrazu do UC i US żeby się nie przyczepili później i nie wzywali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 22:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
w umowie kupna sprzedazy mozesz wpisac BYLE CO KOWALSKI i i tak przejdzie (przynajmniej na slasku), nie ma to zadnego znaczenia

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 12 października 2010, 23:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
właściciel wytlumaczył mi że nigdy nie bylo problemu. Wlasciciel pracuje w lexusie jako sprzedawaca i mowi ze czesto sprzedaje używane samochody i zawsze wpisuje swoje dane. Tylko że ja nie zawierałem umowy o samochód którymi on tam sobie handluje tylko o zupełnie inny, jego prywatny samochód. Tlumaczy ze w niemczech nie wpisuje na umowie dane pomiedzy dawnym właścicielem a nowym, tylko pomiędzy osobami które zawierają umowe kupna sprzedaży co znaczy że zawrzeć taką umowę mogą nie stary i nowy właściciel tylko osoby które sprzedają i kupują samochód.
Tak sobie pomyslalem ze moze wystarczy deklaracja że koleś sprzedawał samochód w imieniu swojego syna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Umowa kupna oraz właściciel w dokumentach
PostNapisane: 13 października 2010, 12:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
A więc jednak zdecydowałeś się na zakup tego auta, którego papiery trzymał bank. Ciekaw jestem jakie jeszcze kwiatki z tym będziesz miał...

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL