BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 kwietnia 2024, 00:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podatek PCC
PostNapisane: 10 czerwca 2007, 23:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Coś o podatku który uiszczamy w momencie nabycia autka..... ;)

W tym roku zmieniły się druki PCC.Po pierwsze poprzednio druk był oznaczony jako PCC-1 w tej chwili jest PCC-3 i dotyczy osób które nabyły auta w tym roku począwszy od stycznia 2007.
Po drugie uległa zmianie treść owego druku.Do tej pory na PCC poza danymi przedmiotu który nabywaliśmy, w tym wypadku autka, były również dane sprzedającego,wymagające jego podpisu. Jak wiadomo większość osób wypełniała te deklarację sama "fałszując" podpisy sprzedającego. W większości wypadków Urzędy Skarbowe sprawę zlewały " Niech pan podpisze tak żebym nie widziała/nie widział" i deklaracja przechodziła aczkolwiek byli dociekliwi ( ile się namęczyłem :D ). Teraz na deklaracji są tylko nasze dane + opis przedmiotu i jego wartość a także kwota podatku do uiszczenia (o tym za chwilę) co pozwala uniknąć fałszerstwa i niepotrzebnego gadania :hyhy: . Jeśli mamy współwłaściciela, prosimy o stosowny załącznik. Niestety tu sytuacja się powtarza i podpis współwłaściciela jest potrzebny więc..... :D

Co do kwoty podatku to wynosi ona nadal 2 % wartości.....no właśnie ;) i tu pojawia się problem bo teoretycznie wartości rynkowej wg. katalogu który urzędy posiadają =>> na moje oko to był eurotax. Ale myk polega na tym że jeśli kwota na naszej umowie jest niższa niż katalogowa ==> Płacimy od wartości w katalogu.Jeśli natomiast jest wyższa na umowie niż rynkowo...coż płacimy wg. umowy.I tu też pojawia się wątek "uznania" danego urzędu bo niektórzy katalogu nie wyciagają :D
O ile przy umowach rzędu 10 tyś. kwota podatku zamyka max w kwocie 200 złotych tak przy umowach na kwoty 20 tysi i więcej robi się od 400 w zwyż.
Głupio iść z zaniżoną kwotą ( a nuż się uda ) i dostać z katalogu kwotę o te kilka tysi większą bo model jest "w cenie".
Więc jako myk proponuję sprawdzić wartość rynkową autka przed napisaniem umowy kupna sprzedaży żeby kwota na umowie cyrkulowała możliwie najbliżej wartości rynkowej.

http://www.eurotax.pl/P/index.php

http://moto.wp.pl/wycenyaut

Zawsze te parę złotych w kieszeni może zostać....i tak bulimy za Pb jak za zboże więc.... :D
Poniżej link do PCC-3 i załącznika w przypadku współwłaściciela:

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/fo ... /pcc_3.pdf

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/fo ... pcc_3a.pdf

Pozdrawiam

CiOoS

Ps. Wiem że ktoś może powiedzieć że w jego urzędzie nie pytali. Ale w moim w Wawie na Lindleya pytali. :D

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 10:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
jak kupowałem samochód, to cena zawierała od razu podatek (auto kupione w komisie), więc nie musiałem się fatygować z urzędami

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 11:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Zapewne dostałeś z komisu fakturę, a mnie chodzi o zwykła transakcję z umową kupna sprzedaży między dwoma zwykłymi osobami fizycznymi. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 11:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
właśnie tak to wyglądało

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL