BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 03:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 10:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Witam

We wrześniu 2010 dostałem mandat z fotoradaru na kwotę raptem 100zł i 4pkt karne, z racji jego małej kwoty nie chciało mi się z nimi kłócić ( mimo, że jak miałem na zdjęciu 71km/h to stwierdzili, że przekroczyłem prędkość o 25km/h to co ograniczenie było do 46km/h?? ) nie chciałem tez pozwolenia na postawienie tam radaru itp bo dla 100zł nie chciało mi się z tym bawić listownie to zapłaciłem.

Ale że tak akurat i pasowało to w 2 ratach jedna w listopadzie druga w grudniu ( termin płatności był pod koniec października ) i teraz wczoraj dostałem od nich list, że chcą mnie pozwać do sądu bo zapłaciłem po terminie i chcą mi oddać moje 100zł mam podać w jaki sposób a oni potem skierują sprawę do sądu z racji, że nie zapłaciłem w terminie.

Najlepsze jest to, że list nawet nie jest od straży miejskiej czy od policji tylko od księgowej miasta i gminy Czerwionka-Leszczyny 44-230.

Po przeczytaniu, że chcą mnie pozwać do sądu za nieterminową spłatę tej należności do tego urząd miasta i gminy a nie policja czy straż stwierdziłem, że chyba się komuś całkiem we łbie popierdzieliło w tym kraju bo nie dosyć, że robią z fotoradarów maszynki do robienia kasy t jeszcze może będą mi chcieli dołożyć koszty sadowe

Co o tym myślicie bo ja nie zamierzam brać od nich tej kasy z powrotem i mocno zastanawiam się nad opisaniem tego w jakiejś gazecie bo to spora przesada wg mnie, żeby przysłali jeszcze, że chcą jakichś tam odsetek 20zł to bym to olał ale to wg mnie trochę przesada.

Co radzicie jak to najlepiej rozegrać???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 10:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
zaplacic zaplaciles...jestes czysty...ja bym zadzwonil albo napisal do nich list i dokladnie opisal co sobie o nich mysle i, ze jak im sie nudzi to niech sie wkoncu zabiora za powazna robote a nie uczciwych ludzi niepokoja :wstyd:

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 10:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Ja bym ich jeszcze obsmarował, jak ograniczenie do 40km/h? Zapłaciłeś, więc im się wypiąć możesz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 10:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
ciekawe ile odstetek naliczą. 2zł? śmiech

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 10:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Choćbyś zapłacił 5 zł na poczet mandatu, to nie może rozpocząć się egzekucja komornicza za pozostałe 95 zł, wiec możesz delikatnie dać do zrozumienia Pani księgowej, że może sobie to pisemko wsadzić czy co tam lubi robić w czasie / po pracy.

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 11:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2178
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Moje BMW: e 60
Kod silnika: 530 I
Napisz kolego czy w tym pismie jest podana jakakolwiek podstawa prawna mowiąca o wplacie po terminie lub skierowaniu postępowania do sądu. Jeśli jest to zwykłe pismo informujace to ja bym olał sytuacje. Jeśli możesz to mam prośbe o zrobienie foto tego pisma i wklejenie go tutaj. Oczywiście pozasłaniaj swoje dane osobowe i aders coby nikt nie miał do tego wglądu. Ewentualnie jeśli nie chcesz tego wklejac tutaj to dawaj na pw. temat do ogarnięcia. luzik :cwaniak:

_________________
"wóz najszybszy w mieście"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 12:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
hubi e46coupe napisał(a):
Jeśli możesz to mam prośbe o zrobienie foto tego pisma i wklejenie go tutaj. Oczywiście pozasłaniaj swoje dane osobowe i aders coby nikt nie miał do tego wglądu.

No, również poproszę, bo szczerze mówiąc, pierwszy raz o takiej "perełce" słyszę :zdziwko:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 12:20 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Spoko nie mam jak wkleić to przepiszę ci bo to jest kilka linijek:


Numer pisma i data

Adresat czyli ja itreść:

W związku z wpłatą grzywny w wysokości 100zł ( słownie: sto złotych ) z tytułu mandatu karnego zaocznego ( CJ 3169091 ) po terminie, zostanie skierowany wniosek do sądu. Wobec powyższego proszę o kontakt w celu ustaleni sposobu zwrotu w/w wpłaty.

Wszelkich informacji można uzyskać w Wydziale finansowo-Budżetowym tutejszego Urzędu ( pokój nr 8 ) lub pod numerem telefonu 32 4295974

I pieczatką i podpis pani głównej księgowej z uprawnień burmistrza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 12:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No tak, zaoczny - właśnie przed chwilą wpadłem na to.

Art. 99 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia:
W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego lub nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem zaocznym, organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. We wniosku tym należy zaznaczyć, że obwiniony odmówił przyjęcia mandatu albo nie uiścił grzywny nałożonej mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.

Sprawdź, czy na mandacie było pouczenie, że nieuiszczenie w terminie skutkować będzie skierowaniem sprawy do sądu.

PS. Ustrzelił Cię fotoradar gminny, stąd pismo z urzędu gminy - wpłaciłeś kasę na ich konto, więc oni Ci ją chcą zwrócić.

Zadzwoń do urzędu gminy i zapytaj, czy już wystąpili z tym wnioskiem o ukaranie, bo jeżeli trafił on do postępowania nakazowego, to nie musisz nawet nic o tym wiedzieć (sąd orzeka w nim bez udziału stron). Nie przyjdzie więc zatem żadne wezwanie, tylko od razu wyrok.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 8 stycznia 2011, 12:37 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 12:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 356
Lokalizacja: Szczerców EBE
Moje BMW: e30
Kod silnika: m62b44
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=95148 e36 320i m50b20
z mandatami bywa różnie niestety każdy u nas interpretuje prawo jak chce...Ja dostałem mandat 30.03.2010 równiez 100 zł i 4pkt i nie zaplacilem g do litopada bo o nim zapomniałem :super: siedze przed kompem pewnego pieknego przedpoludnia a tu puk puk otwieram "dzien dobry poborca skarbowy" najpierw cisnienie mi skoczylo bo zaczalem glowkowac o co moze chodzic a jak powiedzial ze nie zaplacilem mandatu to chyba sie zdziwil, bo byłem jedna z niewielu osob jak mysle ktora z mandatu sie ucieszyła :hurra: naliczyl mi 11 zł i chyba 40 groszy grzywny czy jak to sie tam nazywa...koszty windykacji czy jakos tak :zabawa: Napisz list lub jak masz niedaleko podjedz i zagadaj- przedstaw dowody wplaty jak masz...a jakby co do listu dolacz kopie dowodów wplaty ale nie oryginały!!! Żeby nie zaginely w akcji, bo bedziesz w grocie nestle.

_________________
Moja była http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=95148

Albo grubo, albo wcale!

Moje byłe: e36 320i '92, e36 316i '91, e36 325i '91, e38 740iA '97...

Obecne BMW: e30 '88 340 4.4 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 12:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 200
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b28
No ciekawe ja dostałem 200zł i to już z pół roku temu narzazie mi nic nie przychodzi ciekawe czy dużo mi odsetek nalicza

_________________
Wiele Serc! Jedno BICIE!
BMW ponad zycie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 13:04 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
I szybko byś został sprowadzony do parteru :hah:

A tak to chłopak pójdzie do sądu, pokaja się, pokaże skruchę, wniesie o wymierzenie kary nagany bez kosztów i jest cień szansy, że 100 zostanie w kieszeni ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 16:43 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Z fotoradarami to jest cyrk i to zgodny z prawem. Na wystawienie mandatu mają 30 dni, ale nie od daty popełnienia wykroczenia/zrobienia zdjęcia, ale od daty ujawnienia wykroczenia. :dobani:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 16:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
Nawet jakby bylo w tym pismie ze nie uiszczenie naleznosci w terminie spowoduje skierowanie sprawy do sadu to i tak cie moga teraz w dupe pocalowac :) ,skoro zaplacilaes zanim skierowali sprawe do sadu.Co innego jak by skierowali sprawe zanim bys zdazyl wplacic pieniazki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 17:46 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Bzdura.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 21:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
A czemu wedlug ciebie bzdura?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:07 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Przeczytaj przepis, który wyżej wkleiłem - to idzie automatem. Brak wpłaty w terminie = dorozumiana odmowa przyjęcia mandatu = skierowanie wniosku o ukaranie. Gmina ma prawo to zrobić i nic na to nie poradzisz.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
No dobra masz racje brak wplaty w terminie to maja jak najbardziej mozliwosc skierowania wniosku do sadu,ale w momencie jezeli on juz zaplacil,zanim oni sprawe skierowali do sadu, to jaki wniosek niby do sadu ma zglosic ta gmina.Moga jedynie domagac sie odsetek ktore w tym wypadku beda smiesznie niskie.
A propo przepisu na ktory sie powolujesz:
Art. 99 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia:
"W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego lub nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem zaocznym, organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. We wniosku tym należy zaznaczyć, że obwiniony odmówił przyjęcia mandatu albo nie uiścił grzywny nałożonej mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy".
Jest jak byk napisane ze we wniosku nalezy zaznaczyc ze obwiniony odmowil przyjecia mandatu albo go nie zaplacil.A jak wiemy juz zaplacil.
Pozatym czemu nie skieruja sprwy do sadu od razu tylko najpierw chca oddac pieniadze.Bo poprostu nie maja podstaw :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:47 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Jak byk to jest również mowa o nieuiszczeniu grzywny w terminie i o to się właśnie rzecz rozbija. Prosta operacja logiczna: jest wpłata=brak wniosku, brak wpłaty w terminie=wniosek o ukaranie.
maly3 napisał(a):
Pozatym czemu nie skieruja sprwy do sadu od razu tylko najpierw chca oddac pieniadze.Bo poprostu nie maja podstaw :)

Dlatego, że gdy zaistniała przesłanka do złożenia wniosku o ukaranie, to świadczenie, które wpłacił kolega, jest świadczeniem nienależnym. O tym, jaka będzie kara i czy w ogóle będzie, teraz może orzec tylko sąd.

Wiem, że głupio to wygląda, no ale ustawodawca nie przewidział niestety takiej sytuacji, że ktoś wpłaca po terminie. Ot taka luka aksjologiczna ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z mandatem pomocy...
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 20:08 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
To co najlepiej zrobić maad odebrać kase czy nie i czy warto się z nimi kłócic i pisac pismo do sadu bo osobiscie tomam tam 300km w jedna strone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL