BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 21:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:21 
Temat trochę z ciekawości... otóż mam inne miejsce zamieszkania i inne zameldowania. W praktycznie wszystkich ubezpieczalniach przez internet/telefon podaje się miejsce parkowania samochodu, czy ktoś to weryfikuje w razie wypadku lub kradzieży?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:27 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Do wyliczenia składki potrzebne jest miejsce zameldowania bo takie wpisuje się do dowodu rejestracyjnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:44 
no właśnie niekoniecznie zameldowania, spotkałem się z tym, że trzeba podać miejsce parkowania samochodu, tak pierwsze z brzegu to AXA i Aviva


Ostatnio edytowano 28 lutego 2011, 21:49 przez smietnik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
smietnik napisał(a):
no właśnie niekoniecznie zameldowania, spotkałem się z tym, że trzeba podać miejsce parkowania samochodu

jawa85, dobrze Ci pisze, zresztą On w tym pracuje. Najważniejsze jest miejsce zarejestrowania samochodu i rzecz jasna zameldowania właściciela, adres korespondencyjny, więcej adresów nie kojarzę :P
Miejsce parkowania: parking podziemny, ulica, garaż, parking strzeżony :]

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:50 
zrobiłem edycję poprzedniego, sprawdź formularz na przykład AXA lub Aviva, to tak pierwsze z brzegu pytają o miejsce parkowania samochodu (kod pocztowy+ tak jak piszesz ulica, garaż, itp.) nie zameldowania


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 22:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Co do ubezpieczeń direct to może i oni tak sobie liczą nie twierdzę , że nie. Na polisę i tak muszą wpisać Twoje dane z adresem zameldowania bo inaczej dane z polisy nie zgadzałyby się z danymi w dowodzie rejestracyjnym. W "stacjonarnych" TU nie spotkałem się jeszcze żeby wyliczając składkę opierali się na kodzie pocztowym postoju samochodu. Dla mnie taka taryfikacja jest dziwna z tego względu , że będąc np. mieszkańcem Warszawy gdzie wyjściówki są największe w skali kraju , po prostu "parkowałbym" auto kawałek za miastem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 22:10 
jawa85 napisał(a):
dziwna z tego względu , że będąc np. mieszkańcem Warszawy gdzie wyjściówki są największe w skali kraju , po prostu "parkowałbym" auto kawałek za miastem
no właśnie o to mi chodzi, jeśli wybieram miejsce zameldowania, małą miejscowość, posesja + garaż, a miejsce zamieszkania - parkowanie na ulicy to różnica na pakiecie jest całkiem spora. Jednocześnie przecież samochodem ciągle jeździmy, więc jeśli nawet zostanie skradziony z innego adresu niż parkujemy zazwyczaj to nie powinno być w tym nic dziwnego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 22:41 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Może pytając się o miejsce parkowania wiązało się to z dodatkową zniżką lub zwyżką w zależności gdzie zostawiamy auto. Czy w tym formularzu nie trzeba później podać adresu zameldowania i oni sobie to weryfikują?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ubezpieczenie, a miejsce zameldowania/zamieszkania
PostNapisane: 28 lutego 2011, 23:59 
jawa85 napisał(a):
Może pytając się o miejsce parkowania wiązało się to z dodatkową zniżką lub zwyżką w zależności gdzie zostawiamy auto.
no pewnie dlatego, tylko pytanie czy oni to jak w jakiś sposób weryfikują?
jawa85 napisał(a):
Czy w tym formularzu nie trzeba później podać adresu zameldowania i oni sobie to weryfikują?
chyba trzeba, bo pewnie inaczej nie można podpisać umowy. Tylko, że na podstawie adresu zameldowania oni nic nie zweryfikują. Weź mój przypadek, jeśli podam adres parkowania jako zameldowania to ubezpieczalni jest to nie na rękę, bo wtedy płacę mniejszą składkę, a ryzyko jest większe. Fakt, że bardziej w tym przypadku
jawa85 napisał(a):
że będąc np. mieszkańcem Warszawy gdzie wyjściówki są największe w skali kraju, po prostu "parkowałbym" auto kawałek za miastem
mogliby się przyczepić, ale jak udowodnią, że rzeczywiście nie parkuję za miastem?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL