BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 09:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 12:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39 528
Kod silnika: M52
Witam,
mam pewien problem,nie wiem w jakim dziale go napisać więc pisze tutaj,


W czerwcu sprzedałem auto marki BMW 528 1997r. dlatego pisze na forum moze ktos jest jakims prawnikiem lub ma znajomosci cokolwiek...

W czerwcu 2011 sprzedałem auto BMW 528 E39 przebieg 395 tys KM z gazem,auto kupilem jak mialo 350 tys,przejeździłem rok i sprzedałem(jak z większością aut które posiadałem)
Wystawilem je na allegro za 11500 i po jakims czasie zadzwonil gosc z ogłoszenia że chce przyjechac obejrzec,przyjechał w niedziele z kolegą i ja byłem z kolegą w trakcie oglądania przez nich,przyjechal autko było ładne pooglądał przejechał sie z 15 km i pozniej stanelismy na cpn on podniosl maske w góre i odkrecil korek od oleju po czym silnik lekko przyśpieszył i powiedział że niedawno oglądali taka bmw niedaleko i tamta przysłabła po odkreceniu i że moja jest o niebo lepsza niż tamta,nie jeździlismy do żadnego warsztatu nigdzie po czym kupujacy odjechał i powiedział że musi sie zastanowic,na nastepny dzien przyejchał do mnei do pracy z gotówką i zawinął auto...mieszka ok 80km od mojej miejscowosci...Pojechał...dojechał...mineło jakies 3 dni i dzwoni że nie dalem mu karty pojazduy mowie ok moze zapomiałem i przyjechał po nia do mnie po czym udał sie spowrotem do siebie zarejhestrowac autko...nastepnego dnia dzwoni do mnie mechanik z jakiegos warsztatu i mowi ze klient przyprowadzil do niego bmw ktore kupil odemnie i że silnik zagotowal ze temperatura poszla w góre i oni rozebrali silnik w warsztacie i byl typowo przygotowany do sprzedaży,mowił cos o napinaczu że byl jakis spiłowany i twierdził że szpilki od głowicy odkrecal palcami że coś tam w środku powyrabiane w silniku...ja na to mu odpowiedziałem że nie mam pojecia moze termostat sie zawiesił a pozatym auto ma 395 tys przebiegu wiec jakie ma być w srodku NOWE??? a on dalej swoje że przygotowane do sprzedaży i wogole...
Wieczorem zadzwonil nowy własciciel że silnik do wymiany i mam sie zastanowic co z tym zrobimy bo on idzie na milicje...
po namyśle zadzwonilem do niego że nic nie mam zamiaru mu zwracac i ze mi sie nic z tym autem takiego nie działo a on na to że spotkamy sie w sadzie ...
mineło pare dni przyszło pismo z kancelarii ostateczne przedsądowne wezwanie do zaplaty ...
nie odpowiedzialem na nie bo myslalem żę gosc jest jakis chory i da sobie wkoncu spokoj...
Niestety w tym tygodniu przyszło pismo z sądu z nakazem zapłaty i na odwołanie mam 2 tygodnie .
Nie mam zamiaru sie poddawać i nic mu oddawać bo musiał wieśniaczysko przykatować samochod ,
Auto stało na moją mame,2 dni wczesniej 80 km od miejsca zamieszkania dostalem mandat z fotoradaru bo miał niedziałąc wiec co niby dokrecałem tą głowice codziennie czy jak ??? :D

Wie ktos jakimi argumentami posługiwać sie w sądzie żeby nie przegrać ??

o autko dbałem jak należy,wstawiłem do niej szarą skórke,zmieniłem kierownice na M-power,dla nowego własciciela dałem 2 skrzynki czesci zamiennych zaciski ham,sondy lambda,rózne plastiki,2 komplety klocków ham w bardzo dobrym stanie ...

jak coś moge pokserowac te dokumenty ktore przysżły i przeslac komus na maila ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 15:10 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Przede wszystkim jak najszybciej zgłoś sprzeciw od nakazu zapłaty, inaczej stanie się ostateczny i nic nie wskórasz. Jeśli wniesiesz sprzeciw i sąd uchyli nakaz zapłaty, sprawa będzie się toczyć w normalnym trybie - będzie rozprawa, na której podasz swoich świadków. Którzy zeznają, że autem jeździłeś bez żadnych problemów. Być może sąd zarządzi też dowód z opinii biegłego, który stwierdzi, co było przyczyną uszkodzenia silnika.
Żeby sąd uznał Twoją odpowiedzialność za wady pojazdu, strona przeciwna musiałaby dowieść, że wady te istniały w chwili jego wydania. Musisz po prostu udowodnić, że tak nie było, że jeśli coś się uszkodziło, to z winy nabywcy albo wskutek normalnego zużycia pojazdu - w końcu nowe nie jest, prawda? Poza tym, trzeba by podnieść okoliczność, że kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym pojazdu, a Ty nic przed nim nie zataiłeś (co do zatajenia - to on musi udowodnić, że zataiłeś, a nie Ty udowadniać, że NIE zataiłeś :-) ).
Najlepiej idź do prawnika :-)
Swoją drogą, mechanik musiał być nieźle je..nięty, skoro twierdzi, że szpilki odkręcał palcem.
I też podejrzewam, że kupujący mógł styrać silnik (znam przypadek pęknięcia obudowy termostatu właśnie w e39 m52 i kontynuowania jazdy - wskazówka była na czerwonym, płyn się zagotował, ale na szczęście nic więcej się nie stało, po wymianie tej obudowy auto jeździ jak przed awarią).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 17:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
Dokładnie tak jak pisze mój przedmówca. Od siebie dodam tylko że za każdy wydatek związany z tą sprawą (koszta dojazdu, prawnik, rzeczoznawca) bierz rachunki. Po wygranej sprawie Ty wnosisz o zwrot poniesionych kosztów + straty moralne :hyhy:

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 18:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
to tak zaocznie dostał w sądzie nakaz zapłaty???

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 18:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
darcyn napisał(a):
to tak zaocznie dostał w sądzie nakaz zapłaty???

Dla mnie właśnie jest to dziwne... :zakrecony:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SPRAWA W SĄDZIE ZA NIBY WADE UKRYTĄ BMW E39 528
PostNapisane: 8 września 2011, 18:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39 528
Kod silnika: M52
tak tak zaocznie jak mówiłem najpierw przyszło pisemko z jakiejs kancelarii pt. OOSTATECZNE PRZEDSĄDOWNE WEZWANIE DO ZAPŁATY a teraz ten nakaz z sądu;/... ludziom sie w głowach po...ało... kto kiedykolwiek słyszał o takich akcjach...;/ nakaz z sądu przyszedł w poniedziałek a jest 2 tygodnie na odpisanie wiec jeszcze poczekam popytam ale i tak go będe składał bo napewno bez walki sie nie poddam!!dziś o 20 30 mam zadzwonic do jakiegos biegłego sądowego który zajmuje sie takimi sprawami i moze bede wiedział cos konkretniej wtedy napisze> Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL