BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Mój montaż CB w E46 Touring
PostNapisane: 5 października 2011, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Wklejam mój post z innego forum; może komuś się tu przyda :)


Wreszcie się zdobyłem na fotki montażu CB w moim aucie :mrgreen: Już niedługo zmiany - lecz na gorsze (prawdopodobnie Yosan CB100 + Sirtel Porsche - się zobaczy).

Wszystkie radia, które miałem montowane były przy tunelu środkowym od strony pasażera. Jest to moim zdaniem najwygodniejsze miejsce (wygodna obsługa). Wchodzi dosłownie każde radio... wymieniając z pamięci: Uniden 520 (a fuj!), Magnum S9, Galaxy 95T2, Ranger 6900, Superstar 3900 EFT, President Jackson I/II, Uniden 68, Uniden 78. W chwili robienia zdjęć w aucie akurat jedno z moich ulubionych radii: Uniden PC-122.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mikrofon K-PO 532 po modyfikacjach u kolegi Szpary :) (bardzo ładnie pracuje, polecam!).

Zasilanie do radia pociągnięte z akumulatora (jest w bagażniku).
Obrazek

Profilaktycznie położyłem gruby kabel zasilający - z myślą o RM KL-400 ;) Ostatecznie zrezygnowałem z koncepcji wzmacniacza.

Kabel zasilający oraz antenowy biegną razem wzdłuż progu (pochowane pod plastikami, prosta i estetyczna robota bez zdejmowania osłon).

Obrazek

Antena Sirio Turbo 2000 w wersji czarnej. Miała być główka PL, jednak zdecydowałem się na wersję "hole installation". Gdyby antenę ukradli to dolna cewka zostaje w dachu - raczej dużego pożytku złodziejaszkowie mieć nie będą z takiej anteny (marna to pociecha, ale zawsze coś).

Dlaczego Turbo? Genialny patent składania i możliwość szybkiego demontażu bez używania jakiegokolwiek kluczyka. Nauczony wcześniej ginącymi motylkami w ciemnościach i zapiekających się klamkach nie popełniłem drugi raz błędu :mrgreen:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wzmocnienie pod antenę nie dawałem wcale. Dziura jest zrobiona jakieś 10cm od wzmocnienia w dachu i nie ma takiej potrzeby. Antena jest względnie lekka i pracuje sobie razem z dachem (nic nie jest powyginane).

Kabel poprowadzony prawym słupkiem i dalej już bagażnikiem i progiem do radia. Wtyk kątowy - przewód się nie wyrywa i przy grubszych radiach typu Galaxy 95T2 czy Ranger 6900 można spokojnie oprzeć radio z wtykiem o wykładzinę.

Ogółem tak się to prezentuje:
Obrazek
Obrazek


Głośnik zewnętrzny pod siedzeniem kierowcy (Uniden ESP-12 - najlepszy z jakim się spotkałem i również mogę polecić); przewód przeprowadzony przez tunel środkowy. Trzeba było zdjąć mieszek od drążka zmiany biegów, wykręcić 4 śrubki i przecisnąć kabelek.


I to by było na tyle... czas na zmiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mój montaż CB w E46 Touring
PostNapisane: 5 października 2011, 21:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu tego montażu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mój montaż CB w E46 Touring
PostNapisane: 5 października 2011, 21:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 234
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47/TU
jak dla mnie rozwiercanie dachu do CB nie ma sensu,i słabo to wygląda, wg mnie dobry magnes jest lepszym rozwiązaniem

_________________
///brak zgody na reklame///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mój montaż CB w E46 Touring
PostNapisane: 5 października 2011, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Jak najbardziej ma sens, jeśli jesteś fanem łączności :) Jak potrzebujesz zwykłego antymisia to faktycznie nie widzę powodu, by iść w zaawansowany montaż.

Montaż robiłem częściowo na wizytówkę mojego sklepu/serwisu CB; częściowo dla siebie - bo po prostu lubię jak jest porządnie zrobione.

Aha, czas montażu 60 minut bez pośpiechu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL