BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Czy używany President Harry II to dobry pomysł ?
PostNapisane: 4 grudnia 2013, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Witam !
Mam zamiar kupić CB Radio ale niestety dysponuję niewielkim budżetem. Początkowo oglądałem nowe radyjka, lecz te tanie jakoś mnie do siebie nie przekonują. Taki Harry II z ASC można za to kupić za około 250 zł. Ma RF-Gain, Auto 19, FM i co mi się podoba każde pokrętło służy do jednej rzeczy, a nie do dziesięciu. Czy to godne polecenia radio? Czy po latach mogło się w jakiś sposób wyeksploatować, aby pogorszyła się jakość rozmów?
Nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 300 zł na radio.
Pytanie drugie - używacie AM czy FM? Widzę że tak zachwalane radio jak President Johnny II korzysta tylko z AM. :niepewny: Jak to z tym jest ?
Z góry dziękuję za porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy używany President Harry II to dobry pomysł ?
PostNapisane: 4 grudnia 2013, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40B16
W Polsce tylko AM, nikt nie korzysta z FM'u, bo można na nim mieć tylko 1W mocy nadawanej.
Harry II, czy Johnny II to dobre radia. Najczęstsze usterki dotyczą wyrwanych przewodów z wtyczki gruszki, przepalone głośniki, jak ktoś miał radio zabudowane i słuchał non stop na full, zimne luty na płycie głównej od wyświetlacza, czasem od wzmacniacza.
Jak na ilość sprzedanych egzemplarzy radio godne polecenia.
Przez mój warsztat przeszły setki tych radii do Actrosów, i może jedna reklamację miałem na gwarancji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy używany President Harry II to dobry pomysł ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 00:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
Mam ww. radio ładnych kilka lat i jak najbardziej mogę je polecić. W czasie eksploatacji 2 razy przepalił mi się bezpiecznik (moja wina). Poza tym bezproblemowo. Radio jak i antena migruje między autami, do tej pory wszystkie przewody jak nówki, ale to zależy jak kto obchodzi się ze sprzętem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy używany President Harry II to dobry pomysł ?
PostNapisane: 16 stycznia 2014, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
No cóż.. posłuchałem podpowiedzi i kupiłem.
Opinia po miesiącu użytkowania : czwórka z plusem :cool:
Radio Harry II ASC zestrojone z nową anteną President ML145 + podstawa magnetyczna. Antena na klapie bagażnika.
Radyjko spisuje się bardzo dobrze, potrafi czytelnie odbierać nawet z 5 km. Nie słychać żadnych szumów, trzasków z instalacji elektrycznej samochodu. Cisza i spokój. Niestety funkcja ASC działa badziewnie - praktycznie nic nie przepuszcza, a jak przepuszcza to słychac tylko poucinane fragmenty. Może to wina zmęczenia materiału - w końcu używka. :kwasny: Korzystam więc z ręcznego Squelcha ale praktycznie nim nie kręcę, używam tylko RF-Gain (btw. bardzo pożyteczna funkcja, nigdy nie miałem okazji używać radia z takim urządzeniem,więc jestem pozytywnie zaskoczony). Ogólnie sprzęt godny polecenia :)
Poza tym wszystko ok. Brakuje tylko podświetlenia pokręteł, w nocy trzeba szukać po omacku. Radio przykręciłem z prawej strony konsoli środkowej po stronie pasażera. Może macie jakieś pomysły na jakieś słabe światełko ala jupiterki w dachu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL