BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 05:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] moja beemka nie nadaje sie do CB
PostNapisane: 21 lutego 2008, 14:47 
Witam,

Na początek pozdrowiona bo to mój pierwszy post :)

do rzeczy :
kupilem Unident 520xl plus Hustler IC-100 nowy zestaw i okazlao sie ze poziom zakłóceń emitowany przez moja BMW jest tak wysoki ze nie da sie praktycznie nic uslyszec i z prob jakie przeprowadzielm wyglada ze mnie tez nie słychać , dodam ze radio zostalo zestrojone i podłączone jest do zapalniczki. Spece od CB probowali kilka innych odbiorników i efekt był taki sam. Jeszcze przy wyłączonym silniku w miarę coś słychać ale i tak wg nich poziom zakłóceń jest za duży - przy włączonym motorze - masakra. Czy można na to coś poradzić czy tylko została mi zmiana auta :)


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:57 przez kwiatas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 10:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Hej a czy ci specjaliści od radyjka prubowali moze pociągnąć zasilanie bezpośrednio z akumulatorka :hyhy: bo jak powszechnie wiadomo najwięcej zakłuceń jest włąśnie gdy wtyk od cb podłączysz pod gniazdo zapalniczki ponieważ silnik wytwarza bardzo wiele zakłuceń i to oczywiście wpływa negatywnie na pracę cb :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 10:30 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Ja mam bezpośrednio z aku i też mam zakłócenia, ale od suba w bagażniku jak głośno gra to słychać w CB uderzenia (tylko na max RF) i orzy wyłączonym ASC :niepewny: wiec problemu nie ma :]

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 10:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
kwiatas, masz może zamontowane mega fajne Xenony z allegro? One też często powodują zakłócenia w CB.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 11:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Zakłucenia moze powodować wszystko wycieraczki spryskiwacze dmuchawa ale z akumulatora te wszystkie powyzsze i inne elemęty są ominięte więc o te pierdółki jest się do przodu gdy podłączymy pod gniazdo zapalniczki wszystko to nam się nawarstwia.gdy podłączysz bezpośrednio z akumulatora Ok 30% zakłóceń powinno zniknąc. Proponuje też posprawdzac:
--SWR u kogoś kto zna temat!!
--wtyczki , przy radiu i antenie
--kabel czy nie naderwany,przetarty lub przeciety
--mase , musi byc jeśli brak to działaj
;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 80
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E46 Touring '03
Kod silnika: M57N
Wlasnie, xenony jesli sa nie w standarcie to czesto zaklocaja CB. Montuje sie cewki i po klopocie :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, 09:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
jakie cewki zamontować żeby pozbyć sie zakółceń z CB radia????Mam zakłócenia spowodowane xenonami :( jak są wyłączone to jest ok ale jak włączę to strasznie trzeszczy.

proszę o rade???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Lubanie
te "cewki" to filtr przeciwzakłuceniowy, popytaj w sklepach elektronicznych może być taki sam jak do zwykłego radyjka w aucie. Jeśli zakłucenia przenoszą się po zasilaniu to nic nie pomoże podłączanie się bezpośrednio do aku. możesz jeszcze spróbować przetwornice podłączyć po filtrach każdą osobno, gorzej jak zakłucenia powstaja na wysokich częstotliwościach w okolicach 27MHz to juz przechlapane;(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 13:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
wiesz co zaobserwowałem ze te zakłócenia wytważa tylko lewa przetwornica bo gdy zapale swiatła i odłącze ta prawa to wszystko jest ok.
Zamieniałem już przetwornice i jest to samo. Obie zakłócaja tylko po lewej stronie.
od czego to zależy????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Lubanie
w takim układzie to nie przetwornice, sprawdz przekaźnik który załącza światła moze ma nadpalone styki bo z tego co piszesz wynika , że problem jest w słabym połaczeniu. Nie ma znaczenia w kturym miejscu podłączysz do instalacji w aucie urządzenie, jeśli bedzie ono zakłucać to i tak na całą instalacje się przeniesie. Łatwo go zlokalizujesz włączając światła i wyciągając pokolei przekaźniki (takie prostokąciki w puszce z bespiecznikami;) ) Jak jestes conieco bytry w elektryce to wyczaisz gdzie ma styki robocze kture zamykają obwód lampy, zmostkuj je kawałkiem przewodu i sprawdz czy nadal zakłuca. Jeśli nadal bedzie to w analogiczny sposób szukaj od lampy do samego aku. ps możesz się upewnić podłączając na osobnych kabelkach przetwornice do aku czy nadal zakłuca.;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 08:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
ok dzięki wielkie, zrobie tak jak piszesz :)
zakłóca mi tylko lewa strona prawa jes ok.
dam znać co i jak, podłącze bezpośrednio pod akum. przetwornice i zobacze jak będzie.

dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL