BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Jakie CB Radio posiadacie???
Midland / Alan 23%  23%  [ 54 ]
President 31%  31%  [ 75 ]
Uniden 23%  23%  [ 54 ]
Lafayette 2%  2%  [ 5 ]
TTI 7%  7%  [ 16 ]
Intek 3%  3%  [ 7 ]
Onwa 1%  1%  [ 3 ]
Albrecht 1%  1%  [ 2 ]
Magnum 0%  0%  [ 1 ]
Cobra 2%  2%  [ 4 ]
Stabo 0%  0%  [ 0 ]
INNE 8%  8%  [ 18 ]
Liczba głosów : 239
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 09:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Uniden Pro 520 XL + Sirio AS 100 - rewelacja :D Zestaw taki mogę z czystym sumieniem polecić. Uniden wiadomo to samo co President Johny2 i Harry tylko bez ASC. Ale te ASC w presidentach jest wadliwe (poczytajcie opinie). Antena Sirio AS 100 jest jedną z najlepszych do 140cm!
Bardzo dobry zasięg (trasa 10-15km bardzo czytelnie, miasto 5-8km czytelnie). Większe zasięgi to więcej szumu ale i tak da się zrozumieć :hurra:
Jestem bardzo zadowolony. Zestaw kosztował jedyne 290zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 17:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 522
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46 328ci
beciak napisał(a):
Uniden wiadomo to samo co President Johny2 i Harry


to nie jest to samo.

_________________
viewtopic.php?t=45082


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 52
Lokalizacja: Chełm/Stenungsund
Moje BMW: e36 cab
Kod silnika: M50b20v
Ja posiadam UNIDEN PRO 520xl Hustler IC 100, jak widze wiekszość i złapałem z 10km po prostej bez wyregulowania anteny tym miernikiem :hyhy:, antenka na klapie. A jakiej produkcji powinny być Unideny bo ja z allegro zakupiłem i pisze made in china :wstyd: ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 15:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
Uniden 520 XL i Sirio ML 145, mam nadzieję, że będzie dobrze :) Radio 220 zł na allegro, antena 150 w sklepie, czyli 370 zł za całość, oby było warto :cwaniak:

_________________
"..i nikt mi nie powie,że czarne jest czarne a białe jest białe"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2009, 20:11 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Speedy napisał(a):
A jakiej produkcji powinny być Unideny bo ja z allegro zakupiłem i pisze made in china ??


lub tez made in philipines, ja mam made in china

Po krótce chodzi o to, ze uniden jest w USA/KANADA, a president we Francji. Francja jako kraj unijny doprowadziła do ''wyciecia'' konkurencji i stad tyle zamieszania, ze unideny sa zle i nie moga byc uzywane w Europie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2009, 22:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
dzisiaj przyszło radio, na moim unidenie też jest made in china


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2009, 22:29 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
bidsko, starczył kabel antenowy na dlugosc (cos koło 3.7m), gdy antena stoji na klapie?

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 06:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 52
Lokalizacja: Chełm/Stenungsund
Moje BMW: e36 cab
Kod silnika: M50b20v
Ja w swojej e34 mam ok 4m i mam z poł metra zapasu, antena na klapie, kabelek puszczony lewą strona z bagażnika z wiązką kabli, pod siedzeniem, przy tunelu a cb między tunelem a siedzeniem pasażera, wiedz Tobie też powinno starczyć. Pozdro. A takie pytanko jak wam sie sprawują Unideny z antena na klapie w mieście bo ja mam sporo szmerów a antenka ma 1,1 tego czegoś (nie wiem w czym, to sie mierzy :wstyd: ) na mierniku a koleś powiedział że dopuszczalne jest 1,5?

_________________
Sprzedam klamoty z M50b25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 10:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
wystarczy,tak jak Speedy pisze, jeszcze zapasu zostanie.W starej antenie na podstawie ma cos ok 4 m kabla i sporo z tego leży w bagażniku.Nowego sprzętu nie montowałem jeszcze,więc nie wiem jak uniden ale z cobrą to tragedia była.SWR nawet do 2 chyba jest dopuszczalne ale wiadomo im niższy tym lepszy,najlepiej w przedz . 1:1,3,więc u Ciebie jest ok,ilość szmerów zależy też od antenki,dłuższa zbiera więcej syfu z eteru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, 21:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Speedy napisał(a):
antenka ma 1,1 tego czegoś (nie wiem w czym, to sie mierzy ) na mierniku a koleś powiedział że dopuszczalne jest 1,5?


Zakłocenia powoduje ''miasto'' czyli linie energetyczne, linie tramwajowe, nadajniki gsm, gps, a takze ilosc mobili (anten i cb) na 1 km kwadratowym. Im wiecej mobili blisko siebie , im dłuższa antena, tym wiecej zakłóceń.



1.1 to wskaznik SWR z angielskiego to 'Standing Wave Ratio' , 'współczynnik fali stojącej',

SWR z angielskiego to 'Standing Wave Ratio' ,co znaczy - 'współczynnik fali stojącej',
sama nazwa nie wiele nam mówi.. ale nie jest to parametr tródny do zrozumienia.. .
Radiostacje generalnie są przystosowane do pracy z impedancją 50 Ohm , kabel do anteny też posiada taką impedancje , ale antena nie ma stałej impedancji .. bo zależna jest ona od otoczenia i miejsca montażu oraz regulacji (gdy taka istnieje).
Radio i kabel ma stałą impedancję która wynosi około 50 Ohm ,czasem 52 Ohm więc różnica niewielka i mieści się w normie 50 Ohm.
Typowa antena ma też 50 Ohm ,i wtedy SWR będzie na poziomie 1,0:1 (1.0) ale żadko mamy do czynienia a tak idealnym stanem , częściej występuje 1,5:1 albo nawet 2,0:1 - co to oznacza..?, otóż to bardzo proste, SWR to wkaźnik róźnicy impedancji od nominalnych 50 Ohm czyli jeśli wynosi 1,5 antena ma około 75 Ohm lub 33 Ohm ,a gdy SWR wynosi 2,0 to antena może mieć impedancję około 100 Ohm lub 25 Ohm ,jak widać wskaźnik działa w obie strony i nie wiemy czy antena ma zbyt małą impedancję czy za dużą.. ale nie jest to nam też szczegulnie potrzebne .

A co się dzieje gdy SWR nie wynosi 1,0:1 ?.. otóż w kablu zasiljącym zaczynają występować odbicia tym większe im większy jest wskaźnik SWR, cześtotliwość odbić jest uzależniona od częstotliwości sygnału , mówiąc prościej w kablu występują raz bardzo duże napięcie a raz bardzo małe , napięcie jest zależne od miejsca pomiaru - zmienia się ono płynnie wraz z długością kabla i tak cały czas (z małego - wysokie i odwrotnie) .
Jeśli przy radiu na kablu wystepuje wysoka impedancja (wysokie napięcie) stopień mocy bardziej niż zwykle rozgrzewa się ,ponadto jest duże ryzyko uszkodzenia tego stopnia z powodu PRZEPIĘCIA !, spowodowanego wysokim napięciem.
Jeśli przy radiu na kablu występuje niska impedancja (niskie napięcie ale większe natężenie) stopień mocy również bardziej się rozgrzewa niż zwykle ,jednak nie istnieje ryzyko uszkodzenia przepięciem, praca nie jest idealna ale przy kontroli temperatury całkowicie bezpieczna .
To czy impedancja jest za wysoka czy za niska łatwo odczytać z wychyłowych mierników mocy sygnału nadawanego , jeśli wskazówka mniej się wychyla niż na poprawnej impednacji oznacza to zbyt małą impedancję (mniej niż 50 Ohm), oraz odwrotnie gdy za bardzo się wychyla niż powinna - oznacza to że impedancja jest wyższa od nominalnej (więcej niż 50 Ohm).
Wartość SWR anteny która ma go zbyt wysokiego możemy zmieniać długością kabla albo tzw. maczerem . Działanie anteny napewno sie nie poprawi ale stopień mocy będzie mniej przeciążony.
Na ile jest ważny SWR dla jakosci działania..?, otóż bardzo niewiele.., bo stopień mocy jest bardzo 'miekkim' elementem i gdy jest za bardzo obciążony małą impedancją to napiecie na nim spada a prąd trochę rośnie ,zaś gdy stopień jest odciążony - napięcie na nim rośnie a natężenie spada i moc pozostaje podobna w obu przypadkach.
Pamiętać należy że SWR w typowych antenach jest ściśle powiązany z REZONANSEM anteny i zmiana SWR poprzez zmianę długości promiennika powoduje też zmianę częstotliwości pracy anteny a co bardzo sie odbija na jakosci pracy !, raczej należy dążyć do minimalizacji SWR bo producent własnie w najniższym miejscu SWR ustanowił najlepszy rezonans anteny ,ale nie zawsze bo np. w tanich antenach na małych magnesach nie zawsze jest ważniejszy SWR.. - przekłada się go na większą sprawność - lepszy rezonans.


http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=3478

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 43
Lokalizacja: Bolesławiec
Mam President Harry II + antenka Wilson Little WII. Zestaw się sprawdza, ale.....ten ASC wycina więcej niż potrzeba. wtedy aby coś usłyszeć trzeba kręcić gałką i słuchać szumów, dodatkowo głośniejsze jak dodaję gazu. Ma ktoś pomysł jak to można ogarnąć, może jakiś filtr pomoże?

_________________
E60 530DA GALERIA

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 16:29 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
jeromer, najprawdopodobniej trzeba przestroic ASC, jest to wada w presidentach johny II ASC/harry II ASC. Wykona to serwis presidenta w Częstochowie, ale widze, ze mieszkasz za granica wiec Częstochowa odpada. Jak Ci sie chce czytac to wiecej szczegółow tutaj http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php? ... sc&start=0

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
też miałem harrego II i po prostu tragedia. ASC w moim aucie wogóle nie działało chyba że ktoś był 100m odemnie. a gdy kręciłem gałką to słyszałem szumy z układu zapłonowego czyli wraz z obrotami liniowo wzrastały szumy. próbowałem używać jakiś śmiesznych filtrów ale nic to nie dało w konu wymieniłem radio na OMEGĘ. nie dość że ponad 200zł tańsze to posiada wbudowane filtry i wraz z antenką Wilson Little Will działa bardzo dobrze :ok: jak dla mnie president johnny II to kicha płacisz grubą kasę za radio bez filtrów i z oryginalnie zepsutym ASC :dobani:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 16:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 219
Moje BMW: leon 1m
Kod silnika: tdi+++
ja posiadam walkera przerobionego z sinad częstochowa z antenką sirio as 100, naprawdę polecam, jestem bardzo zadowolony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 16:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
Uniden 520xl + antena President, zestaw świetny :ok:

mam pytanko odnośnie tych Unidenów. kupując swojego dałem za nówke 220 pln na allegro, w tym samym czasie poszedł na aukcji identyczny tyle że używany za ponad 250 pln :szok: z opisu wynikało że niczym się nie różnią :zakrecony:

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 17:19 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
bnd07 napisał(a):
mam pytanko odnośnie tych Unidenów. kupując swojego dałem za nówke 220 pln na allegro, w tym samym czasie poszedł na aukcji identyczny tyle że używany za ponad 250 pln z opisu wynikało że niczym się nie różnią


To mogl byc jednostkowy przypadek. Czasami bywa tak, ze ludzie uparcie licytuja, zeby tylko wygrac, a nie sprawdzili, że na innych aukcjach, taki sam towar jest dostepny od reki/kup teraz i to za mniejsze pieniadze :).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB posiadacie???
PostNapisane: 23 listopada 2009, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 33
Moje BMW: 330d e46
Radio: President Johny II
Antenka: Hustler

_________________
Obrazek
www.bmw3er.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB posiadacie???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 18:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 8214
Lokalizacja: Wiocha Choroń k. Częstochowy :)
Moje BMW: ....................
Kod silnika: ....................
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... lit=wodzu6
Radio: President Johny II
Antenka: Sirio ML 145
:super:

_________________
"Ludzi na drogach nie zabijają szybkie samochody tylko słabi kierowcy" /K. Hołowczyc/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB posiadacie???
PostNapisane: 12 marca 2010, 13:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 118
Lokalizacja: Brzesko
Moje BMW: e30
Witam. Posiadam radio TTI 550 i antenę SUNKER ELITE 105.
Odbieram sygnał z 10 km a nadaje na 7 km bez strojenia,

Obrazek
Obrazek

_________________
moje e30:):) viewtopic.php?f=6&t=50930&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB posiadacie???
PostNapisane: 12 marca 2010, 13:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
krzysiek3596 napisał(a):
Odbieram sygnał z 10 km a nadaje na 7 km bez strojenia,

Z ta 30cm antena i tym radiem :szok: :zdziwko: Na forum CB nikt ci w to nie uwiezy,z ta antena max 3-4km i to na trasie przy dobrej pogodzie.Kolego mialem antene president georgia (ta to jej podroba) i radyjko alana i wiem co mowie.Sygnaly z 10km to odbieraja anteny o dlugosci 100-150cm.Nie pisz tu glupot.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL