BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Jakie CB pod choinkę?
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 17:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1192
Lokalizacja: z CSW
Moje BMW: W poszukiwaniu :]
Witam.Chciałbym tacie kupi na gwiazdkę CB radio i antenę.Kwota jaką mogę wydać to 350złoty.
Czy do CB są potrzebne jakieś specjalne przewody do zasilania czy są w komplecie.
No i antena, żeby zbierała minimum z 15 km a nie z 5km.
Z góry dzięki.Pozdrawiam i wszystkim życzę wesołych i zdrowych świąt.


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:33 przez DaVeRc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 17:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
Od anteny aż tak bardzo nie zależy zasięg , tylko od dobrego CB , lecz antena też musi być jakaś lepsza . Żadne inne przewody nie są Ci potrzebne , tylko te które odstajesz w komplecie , chyba że chcesz sobie przedłużać lub inne cuda robić no to wtedy musisz dokupić kabla , a CB poleciłbym Ci to --> http://www.allegro.pl/item498594214_cb_ ... mocja.html

A resztę przeznacz na dobrą antenę , np. taką --> http://www.allegro.pl/item498809461_ant ... cewka.html

pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 17:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
popieram kolega 520 i do teg ojakas fajna antene

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 17:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
DaVeRc napisał(a):
No i antena, żeby zbierała minimum z 15 km a nie z 5km.


ach te mity...., to musisz kupic antenke z 3 metrową.

Antena 1,5m gwarantuje srednio 5-6 km jak są standardowe warunki. Ja raz miaem 11km, ale mam bata na 1,7 m.

Chyba cieżko sie bedzie na styk wyrobic z tych 350 plnach

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 18:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 4671
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 3288888888
a Ja Proponuje taki zestaw za 360zł ;) http://allegro.pl/item504888535_cb_unid ... ml#gallery

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 19:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Jesli chcesz naprawde dobry zestawik to proponowany wczesniej Uniden 520XL jest dorym wyborem a na antene polecal bym Wilsona Little Will i raczej w 350zl sie zamkniesz

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 22:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Santino napisał(a):
Jesli chcesz naprawde dobry zestawik to proponowany wczesniej Uniden 520XL jest dorym wyborem a na antene polecal bym Wilsona Little Will i raczej w 350zl sie zamkniesz


Polac Mu :hyhy: :08:

Dokladnie taki sam zestaw kupilem z miesiac temu...wszystko w jak najlepszym porzadeczku...lata ladnie ;) :)
Za taki zestaw zaplacilem cos kolo 360 zl + koszty przesylki...nie pamietam ale cos kolo 380 razem wyszlo :)

Co do zasiegu

Boogie napisał(a):
Antena 1,5m gwarantuje srednio 5-6 km jak są standardowe warunki. Ja raz miaem 11km, ale mam bata na 1,7 m.

Chyba cieżko sie bedzie na styk wyrobic z tych 350 plnach


Nie wiem na tyle o CB by obalac mity czy je tworzyc...ale skoro na 1.5 m powinno byc 5-6 km to ja na Wilsonie Litle Will( ma ona 100 cm) powinienem nie wychodzic dalej niz 4 km...a to bzdura...ostatnio z kolesiem gadalem od ktorego w lini prostej bylo na pewno ponad 8 km...i niech ktos nie mowi ze bylem na gorce albo On...gadalem z Nim w takim terenie gdzie On wzgledem mnie a ja wzgledem Jego bylem..."za siedmioma gorami...siedmioma rzekami"

Z czystym sumieniem polecam taki zestaw.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, 23:05 
Boogie napisał(a):
DaVeRc napisał(a):
No i antena, żeby zbierała minimum z 15 km a nie z 5km.


ach te mity...., to musisz kupic antenke z 3 metrową.

Antena 1,5m gwarantuje srednio 5-6 km jak są standardowe warunki. Ja raz miaem 11km, ale mam bata na 1,7 m.

Chyba cieżko sie bedzie na styk wyrobic z tych 350 plnach


1,5m sirio ml mam, czy jakoś tak.

Słyszałem rozmowe w miejscowości, która oddalona jest ode mnie 27km, czyli w lini prostej jakieś 20km myślę. I co ważne słyszałem świetnie. Radio President Johnny ll- uniden 520 jest odpowiednikiem johnnego- zdecydowanie tańszy, tylko bez homolacji- ale to akurat nie jest ważne :).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 10:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Nie oszukujmy się ale od zestawu za 350zł nie można oczekiwać że będzie bardzo fajny!!!!
Za tą kasę to tylko Unidena + Sirio ML145!!!!
Więcej o tym zestawie nie piszę bo to FORUM CB i wszyscy Fani BMW kupują ten najtańszy zestaw (nie bardzo wiem czemu :niepewny: )... i co drugi post jest właśnie o nim!
ja osobiście mam Lafayette Ermes + Sirio ML145 i z palcem w DUP... zbiera z 11KM!
odbiór i słyszalność na poziomie bardzo dobrym! President do 600zł jest przereklamowany i gorszy od UNIDENA!

PS.
Dla tych którzy się nie znają... właśnie najwięcej zależy od anteny a nie od CB! i prawidłowego zestrojenia!

Odbiór z 20-30 km jest możliwy tylko wtedy gdy rozmawiasz ze stacją naziemną...
a nie z mobilem!!!!!

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 10:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Zależy od trasy ten zasięg... w mieście czy na prostej Katowickiej.

Ja polecam anteny SIRIO 2000, SIRIO ML145. - ok 140-150cm (nie pamiętam).

Radio : Uniden 520xl.

Komplet się sprawdza luks. Jeździłem parę razy i super.

Nie jestem Hobbystą CB ani się tym nie interesuję, dlatego mogę polecić Ci szczerze to co przetestowałem. Każdy hobbysta zagłębia się bardziej i bardziej... i efekty są takie jak u mnie w sprawie foto, nie polecam innego aparatu niż lustrzanki, bo inne to badziew :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 12:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Aparat sam zdjęć nie robi... a 90% osób tak myśli i zwalają winę na aparat!
PS. miałeś inny aparat że tak piszesz?

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 12:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Morfii, nie jeden, nie dwa, nie trzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, 13:55 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Dwa warianty do wyboru:
1) uniden 520 pro xl + president florida, gdy antena na dachu (mam taki zestaw i dobrze sie sprawuje) http://www.allegro.pl/item508384599_uni ... p_hit.html
2) uniden 520 pro xl +SIRIO AS 100, gdy antena na klapie bagaznika w sedanie.
http://www.allegro.pl/item506900659_uni ... s_100.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 07:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Miałem Floridę przez parę tygodni... Gówno jakich mało :] Generalnie zabawa w głuchy telefon w porównaniu do tych, które wymieniłem wcześniej. Nagle (jadąc z floridą) miałem wrażenie że jadę sam na drodze, albo mam popsute radio. O ile jeszcze coś słyszałem, to mnie prawie nikt...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 07:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Morfii, jak ten Ermes się sprawuje? On ma w ogóle RF-gain? Bo kolorkiem to chyba idealnie pasuje do BMW :)

Swoją drogą można kupić superdrogiekstrazestaw, lanserskiego presidenta, walnąć bat na magnesie na krawędzi bagażnika, bez strojenia i g....no będzie słychać o ile się radio wcześniej nie spali ;)
Ja teraz też muszę czegoś poszukać bo mój Alan z ML-ką chyba wyzionął ducha :/

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 14:48 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Skoro słychac co mówią, a nie słychac jak sie nadaje to wina nie lezy po stronie anteny tylko radia. Odbior nastepuje w kolejnosci antena-radio(głośnik) wiec tu bylo ok, a problem sie pojawiał przy nadawaniu/wciskaniu gruszki, czyli radio-antena.

Jak wspomnialem wyzej florida jest dobra na dach, a nie na klape w sedanie, poniewaz promiennik anteny (tzw bat) powinien sięgać wyzej niż linia dachu.
Jestem zadowolony z zestawu uniden + florida wiec go polecam, mysle, ze inne osoby równiez, poniewaz obserwujac ulice widac, ze wiele aut jezdzi z floridą na dachu i na allego tez widac, jak duzo osob kupuje floridy, sam mam tez druga na zapas.
Dla mnie zaletami floridy sa:
1) zasieg w granicach 6km, mierzone po słupkach, dla mnie wystarczajacy. Obecnie co trzecie auto ma cb wiec informacje sa przekazywane na bierząco.
2) cisza w aucie, czyli jest ograniczona ilosc szumow i trzaskow zwlaszcza w miescie, gdzie wystepuja nadajniki GSM, nadajniki tv, linie energetyczne, trakcje tramwajowe. Takie trzaski wystepuja przy antenach dluzszych typu 1,5m, poniewaz mimo wszystko im dluzsza antena tym wiecej zlapie zakłoceń.
3) wizualnie dobrze sie prezentuje, bo antena 1,5m na dachu to totalna wiocha :rotfl: czy to w malym aucie czy tez eleganckiej limuzynie, a tak ludzie jezdza, bo ML maja kabel w granicach 3,60 m.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 21:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
renoraines napisał(a):
ak wspomnialem wyzej florida jest dobra na dach, a nie na klape w sedanie, poniewaz promiennik anteny (tzw bat) powinien sięgać wyzej niż linia dachu.

Cały czas wychodziłem z tego założenia, aż kiedyś wrzuciłem ją na klape i tak już zostało :hyhy: Na pewno zasięg jest gorszy, ale tak jak mówisz co trzecie auto ma CB więc informacje na bieżąco.
renoraines napisał(a):
cisza w aucie, czyli jest ograniczona ilosc szumow i trzaskow zwlaszcza w miescie, gdzie wystepuja nadajniki GSM, nadajniki tv, linie energetyczne, trakcje tramwajowe.
Potwierdzam :ok:

Florida całkiem dobra antena, porównywałem ją (jak stała na dachu) z hustlerem ic100 i zasięg praktycznie ten sam mimo zupełnie innej długości

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 15:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
KotSylwester napisał(a):
Morfii, nie jeden, nie dwa, nie trzy :)



He, he... to kiepski fotograf jesteś :P :P :P

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 15:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
TomekB napisał(a):
Morfii, jak ten Ermes się sprawuje? On ma w ogóle RF-gain? Bo kolorkiem to chyba idealnie pasuje do BMW :)

Swoją drogą można kupić superdrogiekstrazestaw, lanserskiego presidenta, walnąć bat na magnesie na krawędzi bagażnika, bez strojenia i g....no będzie słychać o ile się radio wcześniej nie spali ;)
Ja teraz też muszę czegoś poszukać bo mój Alan z ML-ką chyba wyzionął ducha :/


największa wada że nie ma RF-gain...ale spisuje się nawet nieźle... ja nie miałem problemu z porozumieniem się! kolor BURSZTYNOWY.... idealnie pasuje do BMW :) jak by był już tam oryginalnie :P ja go wybrałem ze względu na dużą jego popularność w ostatnim czasie...
ma lepsze filtry niż uniden i president w granicach 600zł, małą i poręczną gruszkę, dobrze słychać przez głośnik innych - nie CHARCZY!

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 18:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Morfii napisał(a):
KotSylwester napisał/a:
Morfii, nie jeden, nie dwa, nie trzy



He, he... to kiepski fotograf jesteś


No. na pewno ;)

Podobnie jak ze sprzętem audio. Jeden lubi dźwięk z TV inny kupi kino domowe za 700zł i mówi że bajka, a innemu nie starcza HiFi... :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL