BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wybor CB i anteny
PostNapisane: 26 maja 2009, 09:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Witam, chcialbym kupic zestaw CB + antena do mojej beemki e36 sedan. Interesuje mnie zestaw tani, na codzien raczej malo bede korzystal, glownie sporadyczne dalsze wypady. Antene chcialbym na klape bagaznika (nie znam sie czy lepsza przykrecana czy na magnes), nie obawiam sie raczej o krazdziez ale mozliwe ze bede potrzebowal sporadycznie zdjac. Wysokosc nie moze przekroczyc 2m (auto + antena), bo uniemozliwi mi to wyjazd z garazu. Fajnie by bylo gdybyscie dobrali mi cos z tego asortymentu:
CB http://sklep.perfectsystems.pl/index.php?cPath=133_137
anteny http://sklep.perfectsystems.pl/index.php?cPath=133_138
Mam ten sprzet kilka zl taniej, ale jesli jest cos jeszcze lepszego w dobrej cenie to chetnie zakupie np na allegro. Alan wpadl mi w oko i nawet kilka pochlebnych opinie przeczytalem, ale prosze was o rade :)

Aha, czy potrzebuje cos jeszcze oprocz cb i anteny czy raczej tym to sie zajmie pan, ktory bedzie mi to montowal?


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:11 przez ded, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 18:47 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
ded, witaj kolego wiekszosc pewnie sie ze mna zgodzi, ze jesli ma byc to tani zestaw i dobrze dzialajacy to dobyrm wyborem bedzie:
radio:
http://allegro.pl/item645461650_uniden_ ... iwice.html
antena:
http://allegro.pl/item640319147_cb_ante ... ielce.html
ewentualnie jesli ta bylaby dla Ciebie za dluga, to moze byc SIRIO AS 100 lub WilsonLittle Will (ok 1m dlugosci)
to jest moje prywatne zdanie i nie uwazaj tego jako jakis wyznacznik
pozdrawiam
ps nic wiecej nie potrzebujesz, jedyne co bedzie trzeba zrobic to zestroic zestaw po podlaczeniu koszt ok 15 - 20 zl, lub jak masz jakiegos znajomego z miernikiem to za "piwo" :D

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 19:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Radia polecam dwa: tańszy Uniden 520 pro xl, droższy President Harry II ASC, z anten na klapę antena magnesowa Sirio AS-100 - zwróć uwagę na podstawę magnesową, bo te anteny występują z różną średnicą podstawy.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 19:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
ja polecam zestaw Uniden 520 pro xl, droższy President Harry II ASC mam to drugie radjko ale kupilbym Unidena ze wzgl na cene pomimo tego iz jest nielegalny,

a antenke mam ML145 midland (chyba nie ma lepszych anten w przedziale cena/jakosc) a w dodatku mam podstawe na magnesie poniewaz zestaw nie jest do 1 auta a podstawa ma regulacje pochylenia takze jakbys mial za wysoko to mozesz pochylic albo szybko odkrecic (motylek)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, 18:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Zaczalem sie troche wgryzac w temat radyjek. Porozmawialem z kilkoma osobami i takze polecaja unidena. Biorac pod uwage to ze bede zadko korzystal sugerowali model 510. Co o tym myslicie?

Co do anteny to max dlugosc 90cm (liczac razem z magnesem). Czy dlugosci podawane sa razem z magnesem czy samej anteny?

Simoniak, allegro usunelo aukcje tego unidena i jak przegladam inne aukcje to tam ludzie sprzedaja same mikrofony ale wyraznie sugeruja zeby kontaktowac sie bo cena dotyczy calosci... Jak to jest, to przez ta historie z brakiem homologacji?


EDIT
Rozwazam zakup tego radia z antena http://allegro.pl/item648174082_cb_510_president_missouri_2_gratisy_lodz.html o ile sprzedajacy zgodzi sie na paczke pobraniowa ze sprawdzeniem zawartosci. Cena wydaje sie przystepna, dlugosc dla mnie w sam raz, mysle ze 3 m kable starcza, gdyz zamierzam zamontowac antene na klapie bagaznika a cb w okolicach podlokietnika. Jesli ktos moze sie wypowiedziec nt takiej konfiguracji to bardzo prosze o opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 18:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Dlugosc calej anteny z magnesem. Brak homologacji na unidena nie ma znaczenia, nikt tego nie kontroluje, podłaczasz radio do gniazdka zapalniczki i smigasz (sprzedaja radio z wtyczka lub bez, trzeba sie upewnic). Uniden 520 pro xl jest lepszy od 510 poniewaz ma wiecej filtrow przeciwzakloceniowych, generalnie uniden byl w USA, president w Europie, uniden 520 pro xl= president johny II ASC.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 19:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Napisalem do pana z allegro czy ma 520xl i presidenta missouri lub inna ponizaj metra. Powinno wyniesc nie duzo ponad 300zl wiec bardzo przyzwoicie jak na sprzet z tej polki. Mam nadzieje ze warto dokladac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 19:50 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
ded, kolego cos mi ta antena nie wyglada na president'a... porownaj sam [cena oryginalnej aneteny to ok 280zl]
http://www.president.com.pl/oferta/anteny/missouri/
wiec ta aukcja z alledrogo jest moim zdaniem podejrzana :dobani:
bierze Uniden 520 i antene 1m nawet jesli wjazd do garazu masz nizszy to nie problem, bo "bat" antetny jest dosyc elastyczny i sie wygnie bez problemu [wazne, abys we wnetrzu garazu mial lekki zapas wysokosci] sam zobaczysz jak sie wygina od predkosci [mam na mysli SIRIO AS 100] :hyhy:
to tyle z mojej strony, ale pamietaj decyzja i tak nalezy do Ciebie
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 20:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Wiesz dlaczego mi tak zalezy na odpowiedniej antenie? Znajomy wjechal na kanal malcem. Mial bata chyba ze 2 metry w kazdym razie ladnie sie zagiela. Zachaczyla sie o drzwi garazu (otwierana do gory) i podczas wyjazdu drzwi zaczely sie zamykac. Zdazylem zlapac ale nie chciabym miec takiego klopotu na codzien... Pochylac podobno nie warto, ucinac tym bardziej... Chyba zakupie samo cb a po antenke udam sie do lokalnego serwisu. Zainteresowaly mnie takie przykrecane do klapy bagaznika (te w szczeline), zadko bym odkrecal wiec moze warto... A w serwisie jakbym zakupil to moze od razu by wystroili gratis. Podobno maja dobre ceny a koszt strojenia 20 zl wiec warto sie przejsc i zapytac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, 13:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Ucinac anteny nie warto, bo dlugosc to jeden z parametrow ''calosci'', wiec po ucieciu zmieni sie charakterystyka. Wybor anten spory, takze mozna wybrac cos odpowiedniego.
Jesli interesuje Ciebie mocowanie na uchwyt na klape bagaznika to polecam uchwyt SF-40 i do tego anteny do wyboru:
-President hawaii (72 cm/150zł) - mialem taka na uchwycie SF40 +uniden 520 i pieknie chodził ten zestaw,
-Lemm AT-106 (80cm/95zł),
-Sirtel S60 (60cm/80zł).
Dobrze jest, aby antena wystawała choć trochę ponad linie dachu, a ponizej foto poglądowe jak prezentuje sie antena z boku klapy montowana na uchwycie:
Obrazek

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, 19:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
ded napisał(a):
Pochylac podobno nie warto


a kto ci takie bzdury opowiadal :?:

ded napisał(a):
Zdazylem zlapac ale nie chciabym miec takiego klopotu na codzien


az tak leniwy jestes :?: ja kazdorazowo biore do domu radio i anten i jakos mi to nie przeszkadza, skoro ty stawiasz na wygode to wygody nie bedziesz mial podczas urzytkowania, (nie powiedziane ze na 100% :) ) ja bym wybral (zreszta wybralem) 1.5m bata i nie narzekam, wygina sie jak sznurek i nic mu nie jest :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, 22:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Wybierajac zestaw CB chce sobie ulatwic zycie a nie utrudnic. Mysle ze jest to nie tyle lenistwo co brak czasu i okreslone (bardziej uzytkowe) podejscie do motoryzacji.

edit: Zastanawiam sie nad miejscem montazu, na poczatku chcialem przy fotelu pasazera ale mam sportowe fotele i nic tam sie nie da wcisnac. Za to przy zapalniczce mam wolne miejsce (tam chyba powinna byc popielniczka). Moze warto schowac tam radio i podlaczyc bezposrednio do aku, bo zapalniczku bede uzywal do podlaczania navi. Jak w przypadku schowania cb wyglada sprawa z glosnoscia. Jezdzilem ze znajomymi majacymi cb i w niektore wypowiedzi to na prawde trzeba sie wsluchac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 14:51 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W przypadku schowania radia dzwięk będzie niewyrazny dlatego też w takim wypadku stosuje się głośnik zewnętrzny np http://www.allegro.pl/item645834579_zew ... _1_8m.html czy http://www.allegro.pl/item642817093_glo ... do_cb.html .Uniden 520 pro xl ma wejście na głośnik zewnętrzny i przełącznik, więc z podłaczeniem nie będzie problemu.
Motaż radia może byc tez pod siedzeniem kierowcy lub w tunelu środkowym od strony pasażera.
Obrazek
Obrazek

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 15:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
ded napisał(a):
Wybierajac zestaw CB chce sobie ulatwic zycie a nie utrudnic. Mysle ze jest to nie tyle lenistwo co brak czasu i okreslone (bardziej uzytkowe) podejscie do motoryzacji.


czy jestes az tak zalatany i ci sie wszedzie spieszy ze minuta demontarzy anteny przed wjazdem do garazu cie zbawi :?: sadze ze nie

ja na twoim miejscu nie patrzylbym na 10 20 a nawet 30 cm roznicy w antenie, ja kupiel 145 cm a znajomi maja krotsze i troszke narzekaja ze brakuje im kilki cm :)

decyzja i tak nalezy do ciebie

co do montarzu to w bmw sam nie wiem gdzie to zamontowac :lol:
dobrym rozwiazaniem moze byc miejsce na popielniczke, tylko ciekawe wlasnie jak z slyszalnoscia,
ja w asterce trzymam przy boku kolo zapiecia pasow bezpieczenstwa i nie narzekam :)

inni montuja tez z boku gdzie trzyma sie nogi ale nie wyobrazam sobie jak oni to sluchaja bez zewnetrznych glosnikow
P.S. zdecydowales sie juz na jakis zestaw :?:

P.P.S. sprawdzilem sobie w moim radyjku Harry II i mozna tez sobie zamiast glosniczka sluchawki zamontowac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2009, 07:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
na pewno uniden 520, co do anteny to chyba udam sie do serwisu w moim miescie. Kolega goraco polecal mi osobe, ktora jest wybitnym specjalista i zrobi wszystko za dobra cene. W tygodniu sie przejde i zapytam jaka antene mi zaoferuje. Jesli cos rozsadnego z montazem w przyzwoitej cenie to pewnie sie skusze. Montaz radia tez mu zlece bo coraz bardziej podoba mi sie pomysl aby cb bylo na stale tam gdzie popielniczka i podlaczone do aku. Antena jakas mocowana na stale do klapy ale bez wiercenia. Czytalem ze od spodu klapy trzeba zdrabac troche lakieru zeby antena miala mase. Czy zabezpieczenie tego np wazelina techniczna zda egzamin czy raczej jakis inny sposob?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2009, 15:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
dokladnie trzeba zdrapac zeby byl masa, ale jak polaczysz to mozesz prysnac sprayem :D

z tym dawaniem komus do montowania to nie przesadzaj, sam sobie poradzisz no chyba ze nie zal ci kasy albo masz 2 lewe rece :) zdaj relacje co tam zakupiles

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL