BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 kwietnia 2024, 07:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] President Johnny II - ustawienie radia
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Z CB śmigam od niedawna. Jak ustawić radio żeby nie było szłychać szumów? Niby mam to całe ASC ale jak ustawie to pokrętło na max w lewo (ASC) to nie słysze nic. Jest jakaś uniwersalna metoda na to? Czy mam poprostu kręcić aż będzie ok? Bo przyznam że dość męcząca sprawa.

PS. Antene mam nie wiem jakiej firmy ale jak gadałem z gościem od CB to mówił że nie jest najwyższej klasy ale że są też sporo gorsze badziewy

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:15 przez Gumiś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
bialy napisał(a):
PS. Antene mam nie wiem jakiej firmy ale jak gadałem z gościem od CB to mówił że nie jest najwyższej klasy ale że są też sporo gorsze badziewy


zapewne tak

ja mam harrego II ASC i pokretleko srodkowe od szumu mam na minimum (u siebie mam pod skala napisane ASC) a RF GAIN reguluje w zaleznosci jaki promien zasiegu chce uzyskac, na trasie na polowe a w miescie nieco ponad minimu, ale to musisz sobie sam obcykac bo masz antene inna

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15728
RF GAIN max w prawo i tak zostawiasz, ASC/SQ regulujesz, sprobuj na godz 11.
Być może masz popsute ASC. Czytałem na forum o cb, że bardzo dużo osob narzeka na to radio, własnie na ASC i wysyła to radio do strojenia do serwisu Presidenta w Czestochowie. Czytając to podjąłem decyzje o zakupie Unidena 520 pro xl. Raz, że ponad 200 zł tanszy, a dwa dla mnie to absurd, zeby nowe radio president tuz po zakupie jeszcze stroić.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Jutro jeszcze popróbuje ustawić ale tak czy siak antene nową raczej na dniach zakupie.
Antena ma być przykręcana nie na magnes. Moglibyście coś polecić? (nie musi być tania, musi być dobra)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15728
http://www.president.com.pl/ np president hawaii 72 cm (taką miałem) lub dluższa president iowa 102 cm. Z tanszych np Sirtel S90 (98 cm), do tego uchwyt presidenta KF-150 lub też uchwyt SF-40. Przy zakupie anteny zwróć uwagę, żeby antena miała pierścienie, mozna je przesuwac góra/dół i wtedy łatwiej i dokładniej się stroi antenę.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2009, 21:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
a ja w zadne presidenty nie inwestowlbym, wiele naprawde wiele osob poleca milanda, sam takowa mam ML145 i spisuje sie w 100%

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 17:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
bialy napisał(a):
Z CB śmigam od niedawna. Jak ustawić radio żeby nie było szłychać szumów? Niby mam to całe ASC ale jak ustawie to pokrętło na max w lewo (ASC) to nie słysze nic. Jest jakaś uniwersalna metoda na to? Czy mam poprostu kręcić aż będzie ok? Bo przyznam że dość męcząca sprawa.


Ja w swoim Johnnym mam to samo. Jak ustawię na ASC to wycina mocny i słaby sygnał, a czasem działa bez zarzutów. W moim przypadku jest to ponoć wina układu zapłonowego (benzyniak), ale u Ciebie w dieslu powinno działać dobrze (sprawdzone osobiście).

Jakiej generacji masz ASC? Robi po zakończeniu rozmowy takie charakterystyczne 'ksz' :hyhy: ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 17:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
bialy napisał(a):
Z CB śmigam od niedawna. Jak ustawić radio żeby nie było szłychać szumów? Niby mam to całe ASC ale jak ustawie to pokrętło na max w lewo (ASC) to nie słysze nic. Jest jakaś uniwersalna metoda na to? Czy mam poprostu kręcić aż będzie ok? Bo przyznam że dość męcząca sprawa.


Ja w swoim Johnnym mam to samo. Jak ustawię na ASC to wycina mocny i słaby sygnał, a czasem działa bez zarzutów. W moim przypadku jest to ponoć wina układu zapłonowego (benzyniak), ale u Ciebie w dieslu powinno działać dobrze (sprawdzone osobiście).

Jakiej generacji masz ASC? Robi po zakończeniu rozmowy takie charakterystyczne 'ksz' :hyhy: ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, 12:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Lokalizacja: W-wa/Piaseczno
ja czytalem gdzies, ze ASC w Johnym potrafi przeszkadzac i za 20zl serwisy cos tam przerabiaja. Osobiscie nie narzekam i jestem bardzo zadowolony. Radio ustawiam tak, ze RF GAIN na max w prawo a ASC w połowie skali, w trasie sobie zmieniam.
Jako, ze moj zestaw dostalem to je uzytkuje ale gdybym mial kupowac to wybralbym Unidena bo po co przeplacac. To jest to samo co President, nawet gdzies czytalem, ze te dwie firmy ciagaja sie po sądach, że niby uniden to doskonala podrobka Presidenta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, 13:14 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15728
thekrzych napisał(a):
a czytalem gdzies, ze ASC w Johnym potrafi przeszkadzac i za 20zl serwisy cos tam przerabiaja.


Zgadza sie, takze to wina samego cb radia, a nie tego, ze zaklocenia powoduje auto (benyzna czy diesel.)
Uniden i president technologicznie jest tym samym. Uniden jest na USA, President na Europe, a ze zyjemy w socjalizmie UE, to President zablokował dostep Unidena na rynki UE pod pretekstem niespełniania norm. A wszyscy wiemy, ze z działaniem unidena nie ma problemu, bo z niego na codzien korzystamy.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL