BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Jakie CB Radyjko polecacie
PostNapisane: 28 lutego 2007, 19:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
Chce palnąć sobie cb. Nie wiem co i jakie wybrac. Na co patrzec!
Ogólnie co polecacie! ;)
a o tym co myślicie?
http://allegro.pl/item170007986_cb_radi ... atis_.html

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:54 przez lolejko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 21:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
zagladnij na www.cb-radio.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 21:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6181
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Kolego ja miałem ten sam dylemat ostatnio :)

Co więcej zastanawiałem się nad tym radiem co TY :)
Po kilku wieczorach lektury forum cb-radio.. wybrałem
http://allegro.pl/item170642398_cb_radi ... atis_.html
i jako że w grę wchodziła tylko antena na magnes
http://allegro.pl/item167610883_cb_ante ... _nowa.html

Zestawik spisuje się świetnie! POLECAM

Ogólnie polecam Ci też tego gościa którego aukcje wkleiłem- słowny i uczciwy- jak mi przesyłka zaginęła... to wysłał jeszcze raz- przed rozpatrzeniem reklamacji przez pocztę polską.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 22:13 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
uniden 510xl +antena hustler


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Lokalizacja: BIAÂŁYSTOK
Cobra 19 DX IV + ML 145

_________________
... i tylko Âżeby nie byÂło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 07:47 
Pułkownik Zuber napisał(a):
Kolego ja miałem ten sam dylemat ostatnio :)

Co więcej zastanawiałem się nad tym radiem co TY :)
Po kilku wieczorach lektury forum cb-radio.. wybrałem
http://allegro.pl/item170642398_cb_radi ... atis_.html
i jako że w grę wchodziła tylko antena na magnes
http://allegro.pl/item167610883_cb_ante ... _nowa.html

Zestawik spisuje się świetnie! POLECAM

Ogólnie polecam Ci też tego gościa którego aukcje wkleiłem- słowny i uczciwy- jak mi przesyłka zaginęła... to wysłał jeszcze raz- przed rozpatrzeniem reklamacji przez pocztę polską.

Ja polecam ten zestawik :D .....mam takie i spisuje sie rewelacyjnie
......a w drugim busie mam takie http://www.allegro.pl/item170334097_cb_ ... a_vat.html i
i ta sam antenka ML 145 sirio


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 23:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 708
Lokalizacja: STALOWA WOLA
Moje BMW: E61 530d 231KM
Kod silnika: M57N2
president
Johny II + president florida = poprostu rewelacja

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: cb
PostNapisane: 2 marca 2007, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa
UNIDEN 520 XL

extra:)

_________________
sed hercules contra plures....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 21:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 989
Lokalizacja: W&M
Alana 78 PLUS + President New Alaska :) bardzo ladnie odbiera

_________________
[you] Nie wiesz Jaki Masz kolor ? sprawdz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5186
a8 vs 7e65 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=31407


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 22:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
ja mam Onwa MK-3 + Sirio ML-145 ,ale za jakis czas planuje zmienic na President HARRY II z ASC cena 520 zł tańszą kopią tego radia jest własnie wymieniony wyzej Uniden 520XL z tym ze Uniden utracił homologacje i jesli ktos go sprzedaje to nie wystawi juz na niego faktury poniewaz sprzedaz jego jest juz nie zgodna z przepisami.

Polecam lekture forum www.cb-radio.pl tam o kazdym radiu z wyzej wymienionych mozesz sie dowiedziec szczegółów


http://www.allegro.pl/item171158796_pre ... f_vat.html


Obrazek

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 10:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
TTi TCB 770 + glosniczek + antena Sirio Turbo 1000 rewelacyjne osiagi na niej - mial byc uniden 520 pro xl ale jakos tak wyszlo ze wzialem TTi - bardzo ladnie to hula :cool:

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 23:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Nie słuchaj kolego ludzi którzy piszą:

mam radio XX i antene YY - rewelka.

uwierz im, jak zamontują kilka radyjek obok siebie i porównają jak to działa.


Ja mam TTI 880 (350pln) + antene President Alaska 150 cm (250 pln) na podstawie magnetycznej 16cm.
Podstawa największa żeby nie zwiało jej przy dużych prędkościach.

Większej anteny na magnesie sie ma sensu zakładac do auta osobowego bo długa antena przy większej prędkości wygina się w pałąk, i jest w sumie użytecznie krótsza.
A zbyt masywna antena, co sie nie wygnie będzie stawiała duży opór, i może ją zwiać.


Koniecznie kup radio z redukcja szumów.
Doceniam to, jak czasem przypadkowo wyłącze redukcje, i się dziwie co za syf jest w eterze.
TTI 770 ma kipeskie potencjometry, bardzo ciężko je regulować w czasie jazdy.

Czasem na trasie rejestruje zasięg 14 km z moim zestawem.
Czasem znacznie krótszy,ale to już sprawa fizyki.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 12:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Boogie napisał(a):
TTI 770 ma kipeskie potencjometry, bardzo ciężko je regulować w czasie jazdy.

No i ZNOWU sie musze z boogim nie zgodzic :zly: co to za bzdura ze sie nimi ciezko steruje co za totalny banał nie moge....Boogie ty masz dwie lewe rece ze wszystko ci tak sprawia klopoty z obsluga czy co? Ja sie naczytalem tego typu postow na cb-radio.pl o tych potencjometrach i kupilem to radio i DEMENTUJE te plotki :] obsluga nie sprawia najmniejszych klopotow w czasie jazdy ani tymbardziej postoju chyba ze ktos ma paluchy grubosci trzonka od łopaty to moze byc problem. co do reszty sie zgadzam oczywiscie tti 880 ma wiecej bajerow kosztem rozmiarow ale jak chlopak nie ma pojecia o radiach i antenach to mozna mu zapodac sprawdzony zestaw przeciez nikt by sie nie odwazyl reklamowac tutaj chłamu lub ewentualnie kompromitowac przed innymi mobilami. A najlepsze efekty dostaje sie wiercac dziure w dachu i zakladajac antene na stale a nie zakladac jakies badziewne magnesy-jak juz robic to raz a dobrze no chyba ze ktos ma jedno radio na kilka samochodow i bawi sie w przekladanie. Jesli radio ma hulac w jednym samochodzie na stale to magnes to porazka I nie mow ze tak nie jest bo ja powtarzam slowa czlowieka ktory zajmuje sie tym od ponad 18 lat (wiem ze to ból i polecam na wszelki wypadek uszczelnic otwor silikonem mimo ze uszczelka anteny i docisk jest full szczelny). A tak zamontujesz na magnes i sie bedziesz bawil z tymi kablami co chwile, puscisz kabel przez drzwi bedzie padac deszcz i juz masz wode w kabinie. Jest forum CB fajne na necie warto poczytac chllopaki tam sie znaja niektorzy to maniacy. pzdr koledzy :hyhy: :hyhy:

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 12:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
TTI 880 nie ma żadnych bajerów.
Może tylko ta redukcja szumów, ale szczerze polecam mieć to w CB !!

Raczej mało osób chce tu dzirawić samochód pod antene CB... wkońcu to nie dostawczak.

Szebart, piszesz z deka herezje...
Co jest lepsze, mieć cztery osobne, wygodne potencjometry do regulacji, mocy, czułości, mikrofonu, czy podwójne mniejsze potencjometry ?
Pytanie retoryczne.

Noc, jedziecie 150 km/h, droga troche buja autem, sięgacie do radia i musicie utrzymać sztywno rękę najpierw żeby trafić w odpowiednią część podwójnego potencjometra :niepewny:

Szebert widze ze lubisz kombinować, ale w technice istnieje inżynieria eksploatacji, i pewne rozwiązania techniczne, a raczej przesłanki w odniesieniu do obsługi, są stałe, tym bardziej w pojazdach.

Przypomniała mi się taka scena:
Jesteśmy na obchodzie odnośnie instalacji zasilania awaryjnego.
Na portierni siedzi koleś. Pytamy się go, jakie są procedury kiedy nagle zgaśnie światło w budynku.
On mówi że tu ma taką szafeczkę, i wtedy naciska trzy pczyciski, i uruchamia agregat.
Pada pytanie, a jak jest ciemno ?
To te przyciski mają żaróweczki i wtedy widać gdzie one są.
Kolejne pytanie.
A jak te żaróweczki okaże się, że się przepaliły ?
Cisza.
Szebert w tym miejscu Ty mógłbyś powiedzieć: wstane, namacam pokój, znajde szafke i ponaciskam wszytsko, albo policze przyciski i będę wiedział gdzie jest dobry, albo sobie przypomne który to, jakbym zapomniał.

Jaki był wynik obchodu?
Decyzja o całkowitym wyeliminowaniu tego gościa w procesie załącznia czegokolwiek, bo nie ma pewności co do tego, że w sytuacji awaryjnej ponaciska co trzeba.
Tak o tym traktuje inżynieria i teoria niezawodności.

A, no i dlatego kable się koloruje, chociaż przecież jakby się ktoś postarał to nie trzeba....

Dlatego dla mnie to lipa dyskutowanie co jest lepsze czy coś o prostym dostępie, czy coś przy czym trzeba się wysilać, i to w miejscu takim jak jadące auto.

To tak celem pokazania że gadanie kolegi jest wyłącznie radosną licealną dywagacją.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Cytuj:
TTI 880 nie ma żadnych bajerów.
Może tylko ta redukcja szumów, ale szczerze polecam mieć to w CB !!
W porownaniu do 770 ma - wymienie pierwszy z brzegu np przelacznik LO/DX
Boogie napisał(a):
Raczej mało osób chce tu dzirawić samochód pod antene CB... wkońcu to nie dostawczak.

Antena magnesowa na dachu to dla mnie druciarstwo. Ma ona stanowic calosc z bryla samochodu a nie wygladac jak nalesnik przylepiony do talerza. Jakby BMW robilo tak seryjnie to by kazdy sie z nich smial.
Boogie napisał(a):
Szebart, piszesz z deka herezje...
Co jest lepsze, mieć cztery osobne, wygodne potencjometry do regulacji, mocy, czułości, mikrofonu, czy podwójne mniejsze potencjometry ?
Pytanie retoryczne.


Oczywiscie ze 4 osobne ale twoja teoria na temat trudnosci obslugi tych dwoch podwojnych to bajka wyssana z palca.


Boogie napisał(a):
Noc, jedziecie 150 km/h, droga troche buja autem, sięgacie do radia i musicie utrzymać sztywno rękę najpierw żeby trafić w odpowiednią część podwójnego potencjometra :niepewny:

Przy takich predkosciach nie zdejmuje rak z kierownicy czlowieku nie chce nikogo ani siebie zabic.

Boogie napisał(a):
Szebert w tym miejscu Ty mógłbyś powiedzieć: wstane, namacam pokój, znajde szafke i ponaciskam wszytsko, albo policze przyciski i będę wiedział gdzie jest dobry, albo sobie przypomne który to, jakbym zapomniał.

O czym ty mowisz co to za przyklad?? a jak juz to uzyje mozgu i wlacze latarke w telefonie albo zapale zapalniczke ewentualnie przyswiece sobie przykladem. Bogie skad ci taki przyklad do glowy przyszedl przeciez to sie nijak ma do auta lol.

Boogie napisał(a):
Szebart widze ze lubisz kombinować, ale w technice istnieje inżynieria eksploatacji, i pewne rozwiązania techniczne, a raczej przesłanki w odniesieniu do obsługi, są stałe, tym bardziej w pojazdach.

Nie lubie kombinowac nie wiem skad taki wniosek. Lubie jak jest ciekawiej niz zwykle. Ot co. Monotonia dla wapniakow.
Boogie napisał(a):
Dlatego dla mnie to lipa dyskutowanie co jest lepsze czy coś o prostym dostępie, czy coś przy czym trzeba się wysilać, i to w miejscu takim jak jadące auto.

To po co odpowiadasz. :]
Boogie napisał(a):
To tak celem pokazania że gadanie kolegi jest wyłącznie radosną licealną dywagacją.

Kolega ma kompleks nizszosci i probuje sie postawic w sytuacji doroslego taty wychowujacego mlodego synka? Czasy sredniej szkoly przezylem dekade temu teraz sam juz bawie sie w nauczyciela - ale w szkole a nie po forach ;]

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 14:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Zdecydowanie do auta polece radio ktore ma 2 rzeczy:
RF Gain i po odlaczeniu zasilania wlacza sie na tym kanale, na ktorym sie wylaczylo.
Radio powinno miec filtr ANL i NB (pierwszy najczesciej maja wszystki, niektore maja wylaczany ANL).
Z rzeczy przydatnych ale bez ktorych mozna zyc:
- przelacznik kanalow w mikrofonie,
- szybka 19ka
- mic. gain

Z nowych dostepnych na rynku:
Uniden 520, President Johnny

Ze starych:
President Herbert, Alan 28.

Odsylam do poczytania www.cb-radio.pl

_________________
Tomek
Marzenia sie spelniaja...
E92 335ix


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 15:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
fomicz napisał(a):
Zdecydowanie do auta polece radio ktore ma 2 rzeczy:
RF Gain i po odlaczeniu zasilania wlacza sie na tym kanale, na ktorym sie wylaczylo.
Radio powinno miec filtr ANL i NB (pierwszy najczesciej maja wszystki, niektore maja wylaczany ANL).
Z rzeczy przydatnych ale bez ktorych mozna zyc:
- przelacznik kanalow w mikrofonie,
- szybka 19ka
- mic. gain

swiete slowa i to jest podstawa ! :)

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 21:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
fomicz napisał(a):
Uniden 520


uniden nie ma homologacji (deklaracji zgodności na polske)
wiec kupujesz na własne ryzyko :hyhy:
a jesli chodzi jakie polecam to president Harry II ASC ewentualnie classic, Johnny IIASC, Lub coś z półki wyzej Johnson IIasc, lub nowy herbert ASC, tti, cobry 19,alany 100 itp sobie odpuśc, a dlaczego z tego samego powodu dlaczego wybrałeś marke BMW ;) I Pamietaj kazdy chwali to co posiada, ale gdyby potestował radia okazało by sie ze juz nie wszystko jest takie cacy :hyhy: no i te zasiegi 20km nagle by sie tez skróciły....
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
swietnie tylko nie kazdego stac zeby wywalic na radio 400-500zl i wiecej na samo radyjko :) a unidena nie ma homologacji na sprzedaz w tym roku ale mozna kupowac nikt tego nie zabrania i zadne w tym ryzyko ;]

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
szebart, w sumie teraz tak patrze i zastanawiam sie po co cała ta dyskusja????lolejko, wysłał posta 27 lutego i pewnie juz z CB połowe polski przejechał ;)

a co do unidena to tak jest, z tym ze musisz miec do kazdego radia deklaracje zgodnosci oprócz radii posiadajacych multistandart i według polskiego prawa w razie kontroli (nie musza to byc misiaki) jesli takiej nie masz moga ci radyko skonfiskowac a jesli kupisz unidena dziś na allegro i sprzedawca powie ci ze ma deklaracje i takowa pokazesz jeszcze odpowiesz za fałszerstwo, dzis nie ma kontroli ale zapewniam cie ze beda przy tak rosnacym zainteresowaniu CB radiami. no i fakt uniden 520 xl to jedno z lepszych radyjek w swojej klasie.
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL