BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Dylemat przed zakupem CB radia oraz montaż w sedanie.
PostNapisane: 14 września 2009, 09:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1525
Lokalizacja: Poznań
Garaż: Byłe E36 318iS Motorsport International
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112799
Witam, jako szczęśliwy posiadacz e36 sedan postanowiłem uzbierać jeszcze trochę kasy i zakupić radio CB. W sprawach CB jestem zielony i potrzebowałbym Waszej pomocy. Przeszukałem kilka for o radiach i doszedłem do wniosku iż zakupie takie radio: UNIDEN PRO 520 XL 520XL

Dużo osób chwiali to radio i nie jest ono aż takie drogie w porównaniu z innymi. Radio ma służyć do poruszania się po mieście i śledzeniu sytuacji na drodze, czy tu i ówdzie nie stoją "niebiescy przyjaciele" :). Na Radio i antenę jestem w stanie przeznaczyć max 350zł. Jako iż z radiem może i nie ma problemu bo już wybrałem ale problem jest z anteną, mam 2 i nie wiem którą wybrać. Mianowicie, wraz z tym radiem znalazłem na allegro takie anteny:

- SIRIO AS-100
- ANT HUSTLER

Cenowo jest mała różnica bo 1 zestaw kosztuje 320zł a drugi 250zł. Jak możecie to poradźcie który zestaw byłby w miarę dobry i który nie będzie sprawiał dużo problemów, no chyba że jest jeszcze jakieś inne ciekawe i nie drogie radio i antena :).

Kolejną sprawą jest montaż takowego radia i anteny w e36 sedan [93rok]. Gdzie najlepiej było by ustawić radio żeby mieć dobry dostęp do niego. Ostatnio siedziałem w samochodzie i rozglądałem sie i mam swoje propozycje:

1) obok fotela pasażera, na wysokości drążka od biegów
2) z lewej strony kierownicy pod regulacją halogenów i zegarów
3) na środku samochodu za hamulcem ręcznym - jest taki mostek przy nogach w tylnej części samochodu [jeżdżę sam ewentualnie z pasażerem z przodu więc cały tył mam wolny.]
Teraz zostaje montaż anteny, jako iż te co myślę nad nimi mają po 1m długości i myślałem nad władowaniem ich na klapę bagażnika aby w miarę to wyglądało, no chyba że lepiej zamontować ja na dachu i jeździć z metrowym batem:)

Proszę o Waszą pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 15:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
HeniuS, ja z czystym sumieniem moge polecic antene Siro AS100 sam taka mam i nie moge narzekac, zadnych problemow. co do miejsca montazu radia to jak Ci wygodniej. najczesciej wybierane miejsca to te, ktore podales. co do "z lewej strony kierownicy pod regulacją halogenów i zegarów" ja nie jestem zbytnio za tym miejscem, jesli chodzi o wieksze radyjko bo przy wysiadaniu trzeba troszke uwazac zeby nie zachaczyc kolanem [ale z unidenem nie powinno byc takich problemow, bo jest dosc male]. ja bym wybral pierwsza opcje tzn "obok fotela pasażera, na wysokości drążka od biegów" na jakies rzepy techniczne albo cos [zeby nie robic dziur/otworow] w mire dobry dostep do radyjka, a pasazerowi tez za bardzo nie przeszkadza. jesli chodzi o tylnia scianke tunelu srodkowego tez nie polecam bo kazda proba zmiany kanalu, czy skrecenia SQ to wyginanie sie do tylu i spogladanie na radyjko [przynajmniej na poczotku dopoki nie zapamietasz co gdzie jest]. antene mozesz sobie postawic na klapie powinno byc ok.
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL