BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 03:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 20:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
hej a co to za radio?jak cobra to szkoda czasu. u mnie nie ma zadnych zaklocen slyszalem ze jak sa to wstawia sie filtr gorno albo dolnoprzepustowy nie pamietam ktory. podejrzewam ze to raczej wina radia i antenki byc moze antena nie jest tez zestrojona z radiem (koszt 10zl). PS: presidenty to najwyzsza polka :) a co to za sprzet testowales?

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 15:11 
Panowie powiedzcie mi jak to jest ?

Z tego co sie orientuje od expertow z sklepu CB to antene sie stroi do miejsca w aucie a nie do radia ? a z tego co czytam u WAs to do radia ?


Sam posiadam President Johnny II oraz antene na magnez ! i jak mi stroili to do miejsca a nie do radia !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 15:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
bodziotg77 napisał(a):
Z tego co sie orientuje od expertow z sklepu CB to antene sie stroi do miejsca w aucie a nie do radia ? a z tego co czytam u WAs to do radia ?
Sam posiadam President Johnny II oraz antene na magnez ! i jak mi stroili to do miejsca a nie do radia !

no dokladnie to mialem na mysli, wyjmuja kabel anteny podpinaja do miernika i stroją i dopiero wtedy wtyk wkladaja do radia. moze zle to okreslilem ale mysle kazdy wie o co chodzi ;)

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 16:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
bodziotg77 napisał(a):
Panowie powiedzcie mi jak to jest ?


antene zawsze stroi sie do auta ;)

inny SWR (wspólczynnik fali stojacej) bedzie na tej samej antenie montowanej na magnesie na srodku dachu w bodziotg77, e39 a w mojej e46 w tym samym miejscu z ta sama antena bedzie całkiem inny.(zbyt duzy SWR powyzej 3 przy dłuzszym nadawaniu moze spowodowac spalenie koncowki mocy w radiu)

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: B/Y/T/O/M
to radyjko co mialem to SUNCER chyba , ale bralem od bodzia JOHNY II i jest to samo te przetwornice od xenonu sa cos nie teges :zalamany:

_________________
BMW e-36 316i M43
SC 900
uprzywilejowana OPEL ASTRA II
-YAMAHA-
RADON
-HONDA CB 500-
----^moja stajnia^----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 21:41 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
musisz wyeliminować źródło zakłóceń ,najprawdopodobniej przetwornice sieją mocno i to nad tym trzeba popracować a nie nad zmianą radia

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 09:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
U siebie przetwornice mam wstawione w przednia belke zderzaka sa calkowicie odseparowane. Ale czy to akurat u Ciebie wina przetwornic - nie wiem. Mowisz ze przy nawet wylaczonych swiatlach jest slabo to w takim razie cos jest nie tak jak nawet president nie daje rady. Pozostawiam to w rekach kolegow ja CB mam dopiero od tygodnia :]

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 17:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
poprowadz zasilanie radyjka od akumulatora, jesli to nie pomoze to musisz znależc przyczyne zakłócen bo to wcale nie musza byc przetwornice...
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: B/Y/T/O/M
probowalem bezposrednio z aku bez zmian - :zalamany: zrobilismy jeszcze jednego testa kumpel w samochodzie obok wlaczyl presidenta a ja wlaczylem swiatla i mial takie same zaklocenia pomim o tego ze samochody staly w odleglosci okolo 2 metrow od siebie :zalamany: dziwne chyba pojade do specow od cb niech to sami zobacza ,,,moze jakies filtry ...hmmm

_________________
BMW e-36 316i M43
SC 900
uprzywilejowana OPEL ASTRA II
-YAMAHA-
RADON
-HONDA CB 500-
----^moja stajnia^----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 19:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
misster napisał(a):
moze jakies filtry ...hmmm

na filtry szkoda kasy
przetwornice masz oryginalne???

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2007, 12:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: B/Y/T/O/M
atinas napisał(a):
misster napisał(a):
moze jakies filtry ...hmmm

na filtry szkoda kasy
przetwornice masz oryginalne???

73!


nie sa to uniwersalne xenony z allegro :zly:

_________________
BMW e-36 316i M43
SC 900
uprzywilejowana OPEL ASTRA II
-YAMAHA-
RADON
-HONDA CB 500-
----^moja stajnia^----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: SIENIAWA
Witam mam CB i jestem z niego bardzo zadowolony bo uratowalo juz pare razy moj portfel przed anoreksja i dziekuje wszystkim normalnym posiadaczom za ostrzezenia i pomoc w uniknieciu kontaktu z drogowka zwlaszcza gdy sie ma tak zucajace auto w oczy jak moje pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia i szerokosci

_________________
BATMAN BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 11:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
misster napisał(a):
probowalem bezposrednio z aku bez zmian - :zalamany: zrobilismy jeszcze jednego testa kumpel w samochodzie obok wlaczyl presidenta a ja wlaczylem swiatla i mial takie same zaklocenia pomim o tego ze samochody staly w odleglosci okolo 2 metrow od siebie :zalamany: dziwne chyba pojade do specow od cb niech to sami zobacza ,,,moze jakies filtry ...hmmm


Z JOHNY II nic nie zdziałasz,jego budowa nie pozwala ograniczyć wiekszości zniekształceń przenoszonych owymi xenonami,alternatorem itp.(filtry żadne nie pomogą)
Fachowcy nic tu nie zdziałaja.Od kilkunastu lat posiadam różne radia(nie mówiąc o stacjonarnym)
Jedno które ostatnio od 2-lat mam w bunce to Intek M-790 http://allegro.pl/item223513298_cb_radi ... tura_.html
dobrze sobie radzi z zakłóceniami.Polecam też Uniden , pres.Harry.
Indywidualny dobór to najlepsze rozwiązanie.
Antenka jaka polecam to Sirio.(każdy model powyżej 60cm) chodzi o długość fali.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 22:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Kruger napisał(a):
Z JOHNY II nic nie zdziałasz,jego budowa nie pozwala ograniczyć wiekszości zniekształceń przenoszonych owymi xenonami,alternatorem itp.(filtry żadne nie pomogą)
Fachowcy nic tu nie zdziałaja.Od kilkunastu lat posiadam różne radia(nie mówiąc o stacjonarnym)
Jedno które ostatnio od 2-lat mam w bunce to Intek M-790 http://allegro.pl/item223...a_faktura_.html
dobrze sobie radzi z zakłóceniami.Polecam też Uniden , pres.Harry.
Indywidualny dobór to najlepsze rozwiązanie.
Antenka jaka polecam to Sirio.(każdy model powyżej 60cm) chodzi o długość fali

Kruger,
troche z toba sie nie zgodze JOHNNY II piszesz ze słabe radio a HARREGO polecasz??? obydwa radia maja takie same filtry ANL wiec jakim cudem Harry daje rade a Johnny nie???

zgodze sie z toba ze im dłuższa tym lepiej ale o co ci chodzi z długością fali????

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2007, 08:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
atinas napisał(a):
Kruger napisał(a):
Z JOHNY II nic nie zdziałasz,jego budowa nie pozwala ograniczyć wiekszości zniekształceń przenoszonych owymi xenonami,alternatorem itp.(filtry żadne nie pomogą)
Fachowcy nic tu nie zdziałaja.Od kilkunastu lat posiadam różne radia(nie mówiąc o stacjonarnym)
Jedno które ostatnio od 2-lat mam w bunce to Intek M-790 http://allegro.pl/item223...a_faktura_.html
dobrze sobie radzi z zakłóceniami.Polecam też Uniden , pres.Harry.
Indywidualny dobór to najlepsze rozwiązanie.
Antenka jaka polecam to Sirio.(każdy model powyżej 60cm) chodzi o długość fali

Kruger,
troche z toba sie nie zgodze JOHNNY II piszesz ze słabe radio a HARREGO polecasz??? obydwa radia maja takie same filtry ANL wiec jakim cudem Harry daje rade a Johnny nie???

zgodze sie z toba ze im dłuższa tym lepiej ale o co ci chodzi z długością fali????

73!



Niewiesz że długość fali pasma CB to 11 metrów? To jak kupujesz antenke,żeby dobrze pracowała i sie stroiła?
Nawet długość kabla musi być odpowiednia.Jesli skrucisz kabel musisz ponownie stroic antenke.
Przecież anteny też dzielą sie na 1/4 1/2 5/8 7/8 i kierunkowe.
Zreszta masz i poczytaj,bedziesz wiedzial co to dł.fali
http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=61


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2007, 09:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Kruger napisał(a):
Niewiesz że długość fali pasma CB to 11 metrów?


jak dla mnie to słyszysz ze gdzies w trawie piszczy ale gdzie to juz nie :dobani:

i prosze nie przytaczaj tutaj wiedzy która własnie czytasz a potem przepisujesz na nasze forum.
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2007, 10:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
Może ty tak sądzisz.Jeżeli bys wiedział nie zadawał byś tak banalnego pytania co to dł.fali.
Widze że jesteś guru w tej dziedzinie i niema co sie oddzywać.
Temat zakonczony z mojej strony,a link napewno pomoze nie jednemu i nie musze niczego udawadniac,poprostu amatorsko sie zajmowałem CB i dla mnie to wystarczy,ale skoro ty jstes profesionalistą zawsze znegujesz,skrytykujesz inna odpowiedz.
Zresztą po to jest forum tylko nie ten dzial,szkoda czasu na przekamażania.
Kto łyknał teorii to łyknał.


Ostatnio edytowano 10 sierpnia 2007, 11:03 przez Kruger, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2007, 10:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Kruger napisał(a):
Może ty tak sądzisz.Jeżeli bys wiedział nie zadawał byś tak banalnego pytania co to dł.fali.
Widze że jesteś goru w tej dziedzinie i niema co sie oddzywać.
Temat zakonczony z mojej strony,a link napewno pomoze nie jednemu i nie musze niczego udawadniac,poprostu amatorsko sie zajmowałem CB i dla mnie to wystarczy,ale skoro ty jstes profesionalistą zawsze znegujesz,skrytykujesz inna odpowiedz.
Zresztą po to jest forum tylko nie ten dzial,szkoda czasu na przekamażania.
Kto łyknał teorii to łyknał.


ja nie zadałem pytania tylko chciałem zrozumiec twoja wypowiedz
guru nie jestem.... i nie cytuje ledwo co przeczytanych wiadomości z netu!
w dodatku których do konca nie zrozumiałem
po za tym tu piszemy o CB-w mobilu a nie wstegach,dziurach itp od tego sa inne fora (nikt na tym forum nie robuIi DX-ów z BMW)
z mojej strony temat wyczerpany, a ty poczytaj ze zrozumieniem www.cb-radio.pl lub www.cb-forum.pl

73!
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2007, 11:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
Temat zakonczony z mojej strony,szkoda czasu.
:wstyd:


Ostatnio edytowano 10 sierpnia 2007, 13:39 przez Kruger, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL