BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 21 października 2010, 15:52 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Porównanie płyt Uniden 520 pro xl-President Johny II ASC-Stabo XM 3001 (początek można pominąć, więc od 5.10 min.) .


_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 26 października 2010, 12:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
I wszystko w temacie Unidena :] :ok:
Jak widać Uniden to nie to samo co President.

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 26 października 2010, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
No ok,ale ktore lepsze? Stare presidenty mialy plyte glowna z logo unidena.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 26 października 2010, 12:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
President lepszy, chociaż z elektroniką w tego typu urządzeniach bywa różnie. Nowsze rozwiązania, co nie musi oznaczać bezawaryjne itp. itd.
Przede wszystkim chodziło o to, że płacisz za Presidenta dużo więcej - za to samo co w Unidenie - co jest nieprawdą.

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 26 października 2010, 18:54 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Uniden (520 pro xl) unidenowi nie jest równy. Są filipińskie, są i chińskie, są 4W, są i 7W.
Słyszałem też o tym, że pojawiają sie podróbki president harry II classic, chinol ze zmienionym panelem przednim.
Nie mam na myśli np mtech legend II za 290 zł, ale jakąś elektronikę no name + obudowa z napisem president i sprzedawany jako president.
Obecnie cb president harry II classic można kupić za 390 zł. Obiektywnie patrząc po wprowadzeniu harrego III, harry II potaniał, a być może to właśnie są podróbki.
Obrazek

Obrazek

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 31 października 2010, 09:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Ciekaw jestem dokąd ten gość pojechał że sam szum na unidenie wychodził na 2 kropkę. Albo ten uniden był jakiś felerny, bo mam w busie taki sam i ciszę bez zbędnych szumów. Coby nie być gołosłownym: http://pl.youtube.com/watch?v=NktU5Y0ru ... re=channel tutaj President Johnny 2

http://pl.youtube.com/watch?v=hn0yTZzDaYE tutaj Uniden 520


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 3 listopada 2010, 10:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
pszemek napisał(a):
Ciekaw jestem dokąd ten gość pojechał że sam szum na unidenie wychodził na 2 kropkę. Albo ten uniden był jakiś felerny, bo mam w busie taki sam i ciszę bez zbędnych szumów. Coby nie być gołosłownym: http://pl.youtube.com/watch?v=NktU5Y0ru ... re=channel tutaj President Johnny 2

http://pl.youtube.com/watch?v=hn0yTZzDaYE tutaj Uniden 520


ten filmik dowodzi jedynie, że president ma mocniejsze wzmocnienie niż uniden

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 3 listopada 2010, 12:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
EniGmatiC napisał(a):
pszemek napisał(a):
Ciekaw jestem dokąd ten gość pojechał że sam szum na unidenie wychodził na 2 kropkę. Albo ten uniden był jakiś felerny, bo mam w busie taki sam i ciszę bez zbędnych szumów. Coby nie być gołosłownym: http://pl.youtube.com/watch?v=NktU5Y0ru ... re=channel tutaj President Johnny 2

http://pl.youtube.com/watch?v=hn0yTZzDaYE tutaj Uniden 520


ten filmik dowodzi jedynie, że president ma mocniejsze wzmocnienie niż uniden

Wzmocnienie czego?
Te filmiki dowodzą tego, że facet który porównywał radyjka z filmiku w pierwszym poście tego wątku miał coś skopanego w unidenie. Uniden tak nie szumi - co widać na filmikach które jak podlinkowałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 3 listopada 2010, 16:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
President Johny II ASC jest przereklamowanym radiem. Ludzie zachwycają sie ASC, bo wycina szumy, ale ASC wycina także rozmowy. Ten problem był opisywany na cb-radio.pl, wysyłanie johnego do korekty ASC do serwisu Presidenta w Częstochowie (na gwarancji lub odpłatnie) czy też do innych serwisów i to w okresie, gdy to radio kosztowało blisko 500 zł. Ucierpiała na tym marka President, drogie radia, a wymagają korekty tuż po zakupie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 3 listopada 2010, 19:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
ASC to gadżet do nabijania ludzi w butelkę. To samo można osiągnąć ustawiając odpowiednio RFgain i Squelch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 4 listopada 2010, 00:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
pszemek napisał(a):
Wzmocnienie czego?

a którym pokretłem kręci?? - RFgain

ASC - jest po to żebym nie musiał kręcic właśnie tym pokretłem od szumów (filtrem)
była wada w pierwszych modelach, później już nie - wycina słabe sygnały, a to że spora część userów ma takie szumofony, które nadają na poziomie sygnału - smieć, to inna sprawa. jak robię 500 km to wolę, żeby asc wycięło mi szumy i szumofonybo po 30 min. jazdy mam dosyć trzeszczenia śmieciowych radyjek...

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 4 listopada 2010, 07:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
EniGmatiC napisał(a):
a którym pokretłem kręci?? - RFgain

RFgain to jest regulacja czułości a nie wzmocnienia.
EniGmatiC napisał(a):
wycina słabe sygnały, a to że spora część userów ma takie szumofony, które nadają na poziomie sygnału

Moc sygnału nie ma nic wspólnego z jakością radia. Zazwyczaj wszystkie mają 4W i trzymają tą normę. Za moc sygnału najczęściej odpowiada zasięg lub antena - to znaczy albo ktoś jest daleko od nas albo nadaje z patyka typu Florida. Co innego jakość modulacji. Ale ASC wycina sygnał a nie modulację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 4 listopada 2010, 08:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
dużo by o tym pisać i duzo juz o tym napisane - szumofony sa to radia, które kiepsko radzą sobie ze wstęgą boczną i odstepem, w połączeniu z kiepską anteną dają "słaby" sygnał o krótkim zasięgu, co może być traktowane jako "śmieć" przez filtr. zazwyczaj wycina sygnał o niskim poziomiei/lub określonej częstotliwości
Edit:
Pozwoliłem sobie na zbyt duże niedomówienie, co mi się ostatnio zdarza:
Każde radio CB ma wbudowane różne układy mające poprawić jakość odsłuchu poprzez zmniejszenie zakłóceń. Najczęściej spotykane to ANL i NB.

Filtr ANL

Układ filtra ANL (Automatic Noise Limiter) skutecznie eliminuje zakłócenia od układu zapłonowego, silniczków elektrycznych, oraz wyładowań elektrostatycznych i atmosferycznych. Zasada działania polega na wycinaniu z sygnału impulsów o amplitudzie większej niż średnia. Występuje w każdym radiu CB, droższe modele odbiorników posiadają wyłącznik tego filtra. Różne modele radiotelefonów posiadają filtry o różnej skuteczności, na ogół jest ona nie wystarczająca na zakłócenia występujące w samochodach. Filtr ANL stosuje się dla modulacji FM i AM.

Filtr HI-CUT

Układ ten to szerokopasmowy filtr wycinający wysokie tony. Załączenie go powoduje zmniejszenie zakłóceń interferencyjnych od blisko nadających stacji, czyli często spotykanych w miastach gwizdów i wyć kiedy dwie osoby w pobliżu próbują nadawać w tym samym czasie.

Filtr NB

Układ NB (Noise Blanker) wyłącza on odsłuch radiostacji, gdy brak jest choćby słabego sygnału antenowego. Doświadczenie pokazuje że również przyczynia się do eliminacji zakłóceń impulsowych, dzięki wycinaniu impulsów znacznie przewyższających średni poziom sygnału. Charakteryzuje się miękkim przełączaniem pomiędzy wyciszeniem a przepuszczanie sygnału, przy niskim poziomie szumu w sygnale może zastępować squelch. Radio z załączonym filtrem, po odłączeniu anteny nie będzie szumieć. Stosuje się ten filtr tylko w modulacji AM.

żródło: http://www.mist-er.nazwa....-wbudowane.html


Nie bronie presidenta samego w sobie, ale uniden to nie jest lepsze radio tylko przyzwoite biorąc pod uwagę cena - jakość. wg mnie

każdy z nas oczekuje czego innego od radiotelefonu i w inny sposób je użytkuje, mało jest aktywnych użytkówników, którzy znają zasad, szczególnie gdy do korzystania nie potrzeba żadnej licencji - ale taka natura cywilizacji

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 5 listopada 2010, 15:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
EniGmatiC napisał(a):
Nie bronie presidenta samego w sobie, ale uniden to nie jest lepsze radio tylko przyzwoite biorąc pod uwagę cena - jakość. wg mnie

Zgadza się. Pamiętać należy też o tym że dzisiejszy uniden a taki robiony pięć lat temu to dwie inne bajki. Z jakiejś przyczyny zakazali obrotu nimi ;) Fabryka poszła na ilość a nie jakość przez co obwody rezonansowe byłe niedokładnie dostrojone co powodowało wzrost harmonicznych na wyjściu nadajnika. Takie samo radio, tylko odpowiednio wyregulowane, będzie trzymało normy z zapasem.
EniGmatiC napisał(a):
szumofony sa to radia, które kiepsko radzą sobie ze wstęgą boczną i odstepem

Wstęga boczna nie ma tu nic do rzeczy. AM to modulacja dwuwstęgowa z falą nośną. Sygnał modulujący jest "zawarty" w obu wstęgach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 22:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
Dziwne, bo niedawno robiłem z kolegą test dwóch radyjek - konkretnie tego Prezydenta i Unidena 520XL (made in china). Test polegał na podłączeniu obydwu radi pod tą samą antenę (Sirio as-100) i przejechaniu paru kilometrów po mieście i poza... Oczywiście President z wyłączonym ASC. O dziwo różnicy w użytkowaniu (zasięg, odbiór, szumy itp) nie było ŻADNYCH!!

Uniden kosztował 200zł a President 450zł.

Jaki morał z tego? A no taki, że w praktyce są to radia bardzo podobne do siebie a w użytkowaniu niemal to samo!

A co do filmiki to jest wysoce nieobiektywny, gdyż gość widać że pracuje w sklepie z radiami. Skoro prowadzi taki biznes to pewnie zgrzyta zębami, że nie może Unidenków sprzedawać i postanowił w necie im walnąć antyreklamę, niepopartą żadnymi wykresami, pomiarami, dowodami! Kto wie czy wogóle do Unidena podłączył antenę. Unidek tak na pewno nie szumi z zestrojoną anteną!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 23:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Cytuj:
Uniden (520 pro xl) unidenowi nie jest równy. Są filipińskie, są i chińskie, są 4W, są i 7W.


Bzdury. Nie było żadnych dwóch wersji, tylko ściema jakiegoś sprzedawczyka. Napis na pudełku 7W oznacza wyjście na głośnik, a nie moc nadajnika. Samo radio można podkręcić na mocy do jakichś 5 czy 6W (bez jakichkolwiek korzyści). By podnieść sygnał o 1S przy 4W potrzebne jest 16 watów - to tak informacyjnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 08:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
A i jeszcze jedno dla dalej niezdecydowanych - przypatrzcie się co ma wygrawerowane na płycie President. Czyżby tam był napis "Uniden"?
A więc teza przewijająca się na różnych forach odnośnie Unidenów to sama prawda. Nie wiem czym chciał koleś zabłysnąć na tym filmiku (pewnie swoją niewiedzą), bo President ma mały szkopuł więcej - mianowicie ma ASC, które wymaga wlutowania dodatkowych tranzystorów, wzmacniaczy i kondensatorów na płycie. Więc tylko dureń myślał by że w środku te radia będą identyczne.

Nie liczy się taki sam wygląd środka płyty głównej, liczy się to, że te radia po wyłączeniu funkcji ASC dokładnie tak samo się sprawują. W necie gdzieś krążą wykresy odnośnie tych dwóch modeli i są niemal identyczne ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 14:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Squzoff napisał(a):
Nie liczy się taki sam wygląd środka płyty głównej, liczy się to, że te radia po wyłączeniu funkcji ASC dokładnie tak samo się sprawują. W necie gdzieś krążą wykresy odnośnie tych dwóch modeli i są niemal identyczne ...


Niestety nie mogę się zgodzić i stanowczo dementuję głupoty ;)

President Johnny II/ Stabo 3001 ma większą czułość odbiornika (efekt dla przeciętnego użytkownika to więcej szumów) niż Uniden 520. U520 ma lepsze filtry przeciwzakłóceniowe.
To, że radia mają płytę główną "Uniden 2004" nie oznacza, że tak samo się będą sprawować. Każdy na forum CB to zaznaczy - trzeba tylko czytać opinie tych osób, które mają coś sensownego do napisania, a nie przepisują kocopoły wymieszane z miejskimi legendami ;)

Jestem ciekaw wykresy CZEGO krążą w necie, skoro widziałeś, to pewnie mi powiesz o co chodzi - bo ja się z takim czymś nie spotkałem, żeby radia porównywać na wykresach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 22:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
KNKTR5000 napisał(a):
Cytuj:
Uniden (520 pro xl) unidenowi nie jest równy. Są filipińskie, są i chińskie, są 4W, są i 7W.


Bzdury. Nie było żadnych dwóch wersji, tylko ściema jakiegoś sprzedawczyka. Napis na pudełku 7W oznacza wyjście na głośnik, a nie moc nadajnika. Samo radio można podkręcić na mocy do jakichś 5 czy 6W (bez jakichkolwiek korzyści). By podnieść sygnał o 1S przy 4W potrzebne jest 16 watów - to tak informacyjnie.



Zgadza się, że napis 7W audio output oznacza wyjście audio. Natomiast ja mówie o pomiarach i to nie za pomocą miernika z alegro za 20 zł.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Porównanie płyt Uniden-President-Stabo.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 11:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Zaciekawiłeś mnie. Zatem jak mierzyłeś tę moc?

CB to mój konik, więc bardzo chętnie poczytam jak można wycisnąć 7W bez straty dla modulacji w Unidenie 520XL.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL