BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 09:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
tej naklejki nie żałuję bo jest fajnie na wymiar już docięta i antena mi się po niej nie suwa.
Trochę przegiąłem z tą Georgią, ale co zrobić :wstyd:
Teraz myślę o Sirio Turbo 3000

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 20:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
ZiemniakofeL napisał(a):
Teraz myślę o Sirio Turbo 3000


też o niej myślę :super:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 27 września 2012, 07:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: nie wiem
Hej,

Mam BMW E46 compact, po wymianie akumulatora na radiu mam napis disabled. Miałam już to kiedyś jak naprawiałam alarm przez miesiac ale jakos samo sie naprawiło. Jeżdziłam po różnych mechanikach nikt nie potrafi mi pomóc, kazdy boi się BMW :zly: . Jestem z Katowic, czy jest ktos kto moze dac mi namiary na mechanika, elektryka który mogłby naprawić radio, właściwie przypuszczam że radio jest dobre tylko cos się popieprzyło z połaczeniem z komputerem. bardzo prosze o pomoc.

Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 19 stycznia 2013, 22:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E90
Witam. Mam BMW e90 i nie wiem gdzie mógłbym zamontować radio próbowałem już wielu opcji i nigdzie nie pasowało dobrze było by po lewej stronie kierowcy ale nie mam tam żadnej pułki i do tego obudowa w tamtym miejscu jest wypukła. Może ma ktoś jakiś pomysł? radio ma 5 cm wysokości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 20 stycznia 2013, 13:34 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Wraith PL, http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 0&t=145874

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 19 stycznia 2014, 21:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 291
Lokalizacja: D.G. Zagłębie :)
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
U mnie radyjko w końcu zamontowane. Zrobiłem to w ten sposób.
Obrazek
Obrazek

_________________
https://e36mods.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 7 maja 2014, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
U ojca. Najlepszy/najestetyczniejszy montaż w E46, oczywiście zaraz po moim :cool: ale ja mam inne radio.
Nic nie pląta się pod nogami, nikomu nic nie przeszkadza, fotele można suwać bez spiny i nic nie szpeci kokpitu :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 02:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam, może nie jestem jakimś specjalnym znawcą i nie znam się na milionach parametrach, które ludzie podają pytając o antenę czy CB, to mogę śmiało powiedzieć, że teoria a praktyka to 2 różne rzeczy. Po 1 po co ludzie montują na osobówkach anteny ponad 1m? Moim zdaniem głupota - dlaczego? Ano dlatego, że dobrze zestrojona dobra antena np. "podruby" PRESIDENTA MISSURI(72 cm długości) ślą sygnał na ok 7-10KM - średnio, bo wiadomo w mieście typu Wawa, Poznań itd. nie poślecie sygnału nawet na kilometr... A w totalnie "pustych" miejscach przy dobrych wiatrach będą Was słyszeć nawet i z 15... W ramach wyjaśnienia - jeśli ktoś myśli, że kupi 5metrową antenę i będzie miał większy zasięg to niestety, ale go rozczaruje - MYLI SIĘ!!! Antena jest od nadawania nie od odbierania (oczywiście nie trzymajmy się tego kurczowo-jest to przenośnia) Chodzi mi o to, że jeśli przeciętny gostek typu ja będzie mieć antenę mogącą posłać sygnał na np. 5km, to osoby czy to z antenami np. 60cm, 2m czy jakiejkolwiek innej i tak usłyszą mnie prawie z tej samej odległości. Oczywiście ktoś powie, że piszę bzdury bo wg. wyliczeń wychodzi inaczej - SPRAWDŹCIE. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić i kupić na prawdę dobre radio to polecam M-TECH Legend II. Dokładna "kopia" Presidenta Harrego II, który kosztował 2x tyle ile teraz to radio. Jeśli ktoś szuka dobrej a krótkiej anteny - niech poszuka jakiejś "kopii" Presidenta o którym pisałem. Uwierzcie - nie ma sensu montować jakiś niewiadomo jak długich anten - i tak niewiele Wam to da patrząc na to z jakimi antenami jeździ większość z Nas... Co z tego, że poślecie sygnał na 20km skoro mało kto będzie w stanie Wam odpowiedzieć z takiej odległości? A już największym błędem, który widać baaaaardzo wyraźnie to pacjenci, którzy chcą zamontować antenę by mieć mega "zasięg" a chcą ją założyć na uchwycie lusterkowym, do relingu, czy uchwycie do klapy... Jedno drugiemu niestety przeczy (chyba, że doprowadzicie osobno masę do antenty) w przeciwnym wypadku antena będzie działać jak sztyl od miotły... Co do strojenia anten - jeśli uda się zestroić antenę na ok 1,5SWR to i tak super. Reasumując - może nie podałem dużo liczb, ale to co piszę to własne spostrzeżenia. (Gdyby ktoś z Was posiadał "nie mającego koncesji na Polskę" Unidena np. 510, 520 - jeśli się zepsuje - naprawiajcie bo w tej kasie i tak nie dostaniecie lepszego radia - są to jedne z lepszych dostępnych radii a nowe Presidenty - Plasikowe ZABAWKI... Mam nadzieję, że coś pomogłem i nie zostanę zmieszany z błotem xD Pozdrawam, Robert.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 08:54 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
robercuss, nie zgodzę się, zasieg odbioru jak i nadawania jest większy wraz ze wzrostem długosci anteny :) 5m anten nie ma, najdłuższe do mobila są 2,75m działajace jako 1/4 fali

zasieg zależy od warunków pogodowych, jak jest dobra propagacja to i z gwoździa usłyszysz

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 09:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Robert troszeczke bzdur napisales, ale ok twoje doswiadczenie jest takie i niech bedzie. To ze sie troszke mijasz z prawda to inna sprawa. Co do Unidena to sie z toba zgodze w 100%

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 09:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Napisałem, że jest to przenośnia z tym, że dłuższa antenat nie równa się większy zasięg odbioru. Chodziło mi o to, że nie jest to tak jak większość ludzi myśli - zakłada antene 72 cm a drugi ma 1,5m i uważa, że będzie mieć 2x większy zasięg... Oczywistą rzeczą jest, że im dłuższa antena tym "teoretycznie" lepiej, ale przekładając to na "normalne" warunki i potrzeby przeciętnego kowalskiego antenat półtora metrowa nie ma większego sensu i tylko tyle miał znaczyć mój przekaz - być może źle to ująłem... Swoją drogą jeśli możecie proszę odpowiedzcie, które słowa mijają się z prawdą? Biorą oczywiście pod uwagę to co wyjaśniłem teraz. Chętnie sam się czegoś nauczę i poprawię to co napisałem źle :)


Z 5 metrową anteną to był tylko i wyłącznie poglądowy przykład dla takiego Kowalskiego jak ja, któremu antena poniżej 1m wystarcza aż nadto...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 11:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 291
Lokalizacja: D.G. Zagłębie :)
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Wiesz no niekoniecznie masz rację. Zastosowanie dłuższej anteny ma sens, ale tylko w połączeniu z odbiornikiem posiadającym dosyć rozbudowaną regulacje. Wyobraź sobie taką sytuację, zakładasz długa antenę i w radioodbiorniku wycinanasz szumyoraz zakłócenia i masz spory zasięg z czystym dźwiękiem.

_________________
https://e36mods.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Wszystko ładnie pięknie tylko nadal pytanie pozostaje jedno - kto to kupi i kto z tego będzie aż tak korzystać? Pracuję w sklepie gdzie zakładają zestawy CB i 90% klientów to osoby chcące CB tylko dlatego by nie płacić mandatów a więc nie potrzebują 20km zasięgu i sprzętu za 800zł+... Twierdzicie, że mijam się z prawdą, tylko w jakim sensie? Zamocowanie anteny 2x dłuższej nie spowoduje, że usłyszysz gościa mającego antenę np. Hustlera z 15km mimo, że Ty tyle mógłbyś teoretycznie od siebie nadać... Ja napisałem tylko o warunkach dla przeciętnego użytkownika, który szuka sprzętu dobrego a niekoniecznie drogiego. Jeśli mamy zacząć dyskusję na temat rzeczywistych osiągów - nie ma problemu tylko zadam jedno pytanie - kto z Was korzysta w 100% jadąc samochodem z tak długich anten? Każdy niech odbierze to co napisałem w swój sposób - jeśli nie mam racji - ok :) Wybaczcie. Jeśli ktoś będzie chciał to zasugeruje się tym co napisałem i śmiem twierdzić, że nie pożałuje. I w roli wyjaśnienia - nie odbierajcie tego co napisałem jako jakąkolwiek prowokacje do kłótni czy próbę na siłę udowodnienia swoich racji. Pozdrawiam, Robert.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 20:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 291
Lokalizacja: D.G. Zagłębie :)
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Nie mówię,że nie masz racji bo ta jest. Ludzie kupują anteny w większości bo myślą, że usłyszą co nadają na Kaukazie. Ja osobiście mam 1,5 m antenę. Kupiłem ją tylko dlatego żeby wyfiltrować sobie szumy i zakłócenia i zbierać czysty sygnał z odległości mniej więcej 10 km. Niestety w moim przypadku samochód to miejsce pracy i spędzam w nim codziennie koło 10 godzin. Jakbym miał słuchać tych wszystkich sprzężeń i pisków to bym oszalał, a tak nie tracąc zasięgu z jakiego zbieram nie słucham tego całego badziewia.

_________________
https://e36mods.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 listopada 2014, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Dokladnie tak jak piszesz. Chcialem tylko pomoc ludziom, ktorzy nie potrzebuja tego tak jak Ty:) klaniam sie nisko i zycze szerokich drog i gumowych drzew :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 18 listopada 2014, 13:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Fizyki się nie oszuka, antena dłuższa jest lepsza to jedno. Natomiast drugie to ''każdemu według potrzeb''.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 1 listopada 2016, 10:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Witam. Co koledzy sądzicie o zestawie Midland Alan 109 i antenie Sirio Mini Mag 27?
Że tak powiem dostałem w spadku stąd pytanie czy warto czy może skompletować inny zestaw?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 14 listopada 2016, 20:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
sebiii69 napisał(a):
Witam. Co koledzy sądzicie o zestawie Midland Alan 109 i antenie Sirio Mini Mag 27?
Że tak powiem dostałem w spadku stąd pytanie czy warto czy może skompletować inny zestaw?
Pozdrawiam

Jeśli to twoje pierwsze kontakty z CB i będziesz używać tego zestawu jako typowego "antymiśka" to wystarczy . Tylko, że trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt wysokich lotów, niektórzy nazwali by to radio szumofonem i cos może i by w tym było, bo będzie szumieć zapewne więc ktoś początkujący moze sie zrazić do radia bo będzie trzeszczeć i szumieć. Ale sadze, że warto spróbować :)

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 14 listopada 2016, 21:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Dzięki za odpowiedź, tylko na krótki dystans po drodze będzie używane. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 22 stycznia 2018, 13:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa/Grudziądz
Moje BMW: X3 3.0d 04'
Kod silnika: M57N
Moje pierwsze radio do Midland Alan 109+Sunker Elite.
Sprzęt budżetowy ale sprawdzał się.
Aktualnie President Harry 3 + missouri.
Jak widać nawet po forach jak i ulicach CB radia odchodzą do lamusa.
Aktualnie siłę przebicia ma yanosik i google maps.
Ja osobiście z radia korzystam tylko i wyłącznie na trasie (plus google maps oraz yanosik)
Z takim zestawem naprawdę wiemy duuuuuużo duuuużo więcej co się dzieje na drodze.
Jeżeli ktoś z Was lubi podróżować to polecam koniecznie CB na wakacje w przypadku jeżeli jedziecie na dwa autka bądź więcej.
Kontakt w podróży jest mega istotny i bardzo ułatwia synchronizacje Waszych planów, a czasami bawi :) :ok:
:super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL