BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2007, 16:46 
atinas napisał(a):
SEBOL28 napisał(a):
panowie a co powiecie o tym radyjku http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=06Alan42multi zaniedlugo bede zmieniał auto i nie ma chyba sensu kupowac radia stacjonarnego....


SEBOL28, to co jest w linku jest namiastka CB radia gdy zamkniesz sie z tym w buni to zasieg bedziesz miał 200-300 metrów no chyba ze masz zamiar wozic to na dachu :rotfl: ;)
radia stacjonarne to radia typu alan 555, president jackson, cobra 200gtl (choc tez sa montowane w autach)
kazde radio które kupisz mozna z łatwościa wymontowac i zabrac ze soba do nowej
SEBOL28 napisał(a):
zaniedlugo bede zmieniał auto

mam nadzieje buni ;)
73!


Nie prawda !
Alan 42 jest wyposazony fabrycznie w specjalna zasuwke do ktorej podlacza sie antene i wtedy mozna robic kilkunastokilumetrowe zasiegi.
Drugi koniec jest z wtykiem do zapalniczki , dzieki czemu nie zuzywa sie baterii (lub AKKU)
Na zdjeciu tego nie widac ale to jest wspanialy dodatek do radia.
Odpinasz pojemnik z akku i w to miejsce wpinasz zasuwke.
Wykrecasz antene helikalna i w ten sposob masz radio jakby w mikrofonie.
Uzywalem wiec wiem.
Szkoda tylko ze ciezko jest dostac ten model.
Jest jeszcze podobny INTEK H-550 ale mnie bardziej odpowiada ALAN 42.

Poza tym :
Kolego wiesz co piszesz ???
Widziales kiedys ALANA 555 - a tym bardziej w samochodzie ?
Chyba nie wiesz jak to radio wyglada i ile wazy ?
Jest ono zasilane na 220V i jest tak duze ze trzeba by go wozic na bocznym siedzeniu. Mysle ze pomylil ci sie model .
JACKSON natomiast nie jest radiem stacjonarnym.

pozdrawiam wszystkich


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 09:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1249
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e87
Kod silnika: n45b16
mam pytanie, doszłu do mnie słuchy że jak mam sekwencyjną instalację gazową to musze wybrać radio, które nie będzie miało zakłóceń spowodowanych tym sprzętem.....


słyszałem też że ksenony które są kupowane na allegro potrafią zakłócić ten sygnał.........

czy to prawda, czy tylko sugestie sprzedawcy żeby sprzedać sprzęt który on chce mi sprzedać??

_________________
zobacz moje byłe R4
zobacz moje byłe R6
a potem poświęć chwilę mojemu V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 21:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
KubaCK napisał(a):
czy to prawda, czy tylko sugestie sprzedawcy żeby sprzedać sprzęt który on chce mi sprzedać??


powiem tylko tak nic nie jest za darmo i drozsze radia maja filtry przeciw zakłuceniowe lepsze, samo oznaczenie ze radio posiada filtr ANL nie znaczy ze juz jest po problemie po prostu w drozszym jest filtr wysokiej klasy co za tym idzie mniej zakłucen.
ale moze sie okazac ze w tanim twoja instelacja nie bedzie siała... najlepiej zanim co kolwiek kupisz jedz do dobrego sklepu CB i przetestuj które radyjko daje rade w twoim aucie a potem mozesz je taniej kupic na allegro :hyhy:
sa przypadki zwłaszcza przy przetwornicach z allegro ze nawet stary herbert sobie nie radzi (stary herbert to klasyka sama w sobie tak jak BMW)
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 22:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
co do sekwencji to nie sądzę ze to ona może akurat czasami zakłócać ,raczej ogólnie samochody z silnikami benzynowymi sieją wiecej zakłóceń niż diesle ,a co do ksenonów to może tak być ze zakłócają i to bardzo ale w tym przypadku zmiana radia nic nie da żadne radio nie będzie dobrze odbierać pozostaje jedynie wyeliminować zakłócenia , misster z naszego forum ma problem z zakłóceniami od ksenonów i nie wiem czy udało mu sie je wyeliminować.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2007, 13:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 999
Lokalizacja: ZamoœÌ
KubaCK, nie zadnego wpływu znam ludzi co maja i nic sie niedzieje

_________________
ÂŁatwa diagnoza uszkodzonego czujnika ABS-u


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2007, 17:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Wklejam fotke mojego sprzetu a wiec jest to Uniden 520 XL + antena Hustler magnesowa przymocowana jest do bagaznika jest to moj pierwszy zestawik i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony jezdze duzo po miescie i wtedy bardzo przydaje sie RF gain slychac czysto tylko denerwuja mnie piski jak mowia 2 osoby naraz skutek jest taki ze nic nie slychac

Obrazek

instalujac radyjko w tym miejscu kierowalem sie tym ze nie chcialem wiercic dziur w desce anie nic takiego. pod fotelem byly juz otwory nagwintowalem je i dorobilem uchwyt na radyjko z blachy alu. radio jest zainstalowane "do gory nogami" zeby sie lepiej uzytkowalo. plus takiej instalacji jest taki ze nie trzeba nic wiercic wycinac ani psuc, minusy radio trzeba regulowac na wyczucie (po kilku tyg przestaje to miec znaczenie) no i glosnik skierowany jest w fotel ale naszczescie jak sie ustawi na maxa to slychac wszystko glosno i wyraznie, no i przydal by sie ciutke dluzszy przewod do gruszki bo przy rozmowie jest naciagniety konkretnie. pozdrawiam

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 10:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 149
Lokalizacja: Słupsk / Koczała
Moje BMW: e46 318i
Santino napisał(a):
Wklejam fotke mojego sprzetu a wiec jest to Uniden 520 XL + antena Hustler magnesowa przymocowana jest do bagaznika jest to moj pierwszy zestawik i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony jezdze duzo po miescie i wtedy bardzo przydaje sie RF gain slychac czysto tylko denerwuja mnie piski jak mowia 2 osoby naraz skutek jest taki ze nic nie slychac



instalujac radyjko w tym miejscu kierowalem sie tym ze nie chcialem wiercic dziur w desce anie nic takiego. pod fotelem byly juz otwory nagwintowalem je i dorobilem uchwyt na radyjko z blachy alu. radio jest zainstalowane "do gory nogami" zeby sie lepiej uzytkowalo. plus takiej instalacji jest taki ze nie trzeba nic wiercic wycinac ani psuc, minusy radio trzeba regulowac na wyczucie (po kilku tyg przestaje to miec znaczenie) no i glosnik skierowany jest w fotel ale naszczescie jak sie ustawi na maxa to slychac wszystko glosno i wyraznie, no i przydal by sie ciutke dluzszy przewod do gruszki bo przy rozmowie jest naciagniety konkretnie. pozdrawiam


jak dla mnie jest troche nie ergonomiczne... jesli w czasie jazdy ktos poprosi zeby wskoczyl np. 4 do gory to faktycznie na czuja trzeba zmieniac kanaly.... lub przestajesz patrzec na droge...

a jesli ktos siedzi obok na fotelu (no chyba ze jakas Pani :hyhy: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 13:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Ramon napisał(a):

jak dla mnie jest troche nie ergonomiczne... jesli w czasie jazdy ktos poprosi zeby wskoczyl np. 4 do gory to faktycznie na czuja trzeba zmieniac kanaly.... lub przestajesz patrzec na droge...

No chyba, zemasz radyjko ze zmiana kanalow w majku, ale dla mnie tez to jest rozwiazanie taie sobie.
W E39 bardzo fajnie mozna przykrecic uchwyt radia przed lewa noga pasazera. CO prawda dziurawi sie tapicerke, ale to jest tylko ten maly pasek, ktory mozna zawsze wymienic, zreszta na tym 'filcu' slabo widac dziurki, a plastik, ktory jest pod nim jest niewidzoczny.

_________________
Tomek
Marzenia sie spelniaja...
E92 335ix


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 14:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Akurat to radyjko ma to do siebie ze kanaly zmieniaja sie z wyraznym i wyczowalnym oporem i czuc kliknicie-przeskoczenie kanalu. a przestawanie obserwacji drogi nie ma sensu bo i tak nie zobaczysz jaki jest kanal bo musial bys wsadzic glowe pod kierownice :P tak wiec moze i miejsce montazu niezbyt ergonomiczne ale napewno bezpieczniejsze :) bo nawet jak bys chcial spojrzec na radio to nie ma sensu. tak wiec wszystkie regulacje odbywaja sie na wyczucie (mi sprawialo to problem przez pierwszy tydz) a teraz nie sprawia mi to zadnego problemu

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 21:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Santino napisał(a):
wiec wszystkie regulacje odbywaja sie na wyczucie (mi sprawialo to problem przez pierwszy tydz) a teraz nie sprawia mi to zadnego problemu


ale maik pałeta sie ciągle pod nogami :suchy:
i jak juz uparłes sie na taki montaz to lepiej przykręcic odwrotnie bedziesz lepiej słyszał (bo w tej pozycji głośnik jest zasłoniety)
73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 23:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Moze i glosnik jest zasloniety ale pokrętla mozna regulowac w wlasciwą strone!!! a poza tym ten Unidem ma 7watt mocy audio wiem ze jest to wartosc ktora ladnie wyglada na pudelku, ale nawet przy ustawionym radiu samochodowym na normala glosnosc i CB na max mozna bez problemu zrozumiec co kto mowi. a nawet jesli cos slabo slychac to bez problemu mozna z kierownicy (multifunkcyjna) przyciszyc radio, i wysluchac co jest grane na trasie. ogolnie nie narzekam na instalacje i w moim aucie bym nie zmienil na inna. ewentualnie dokupie gruszke z dluszym kablem, a jak sie ja wrzuci na fotel miedzy nogi (bez skojarzen prosze) to wg mnie jest wygodniej niz wyciagac i odkladac za kazdym razem na uchwyt gdzies na desce. zreszta jak kto woli, mi ta instalacja pasuje i to bardzo, nauczylem sie bardzo szybko jej uzytkowac i nie zmienie miejsca montazu, bo wg mnie jest super nie niszczy deski rozdzielczej i nie szpeci swoim wygladem, wszystko ukryte i nie widoczne dla postronnej osoby, a dla osoby ktora urzytkuje auto na co dzien w pelni funkcjonalna . pozdro all

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 23:27 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Santino napisał(a):
Moze i glosnik jest zasloniety ale pokrętla mozna regulowac w wlasciwą strone!


co do głośnika zawsze możesz kupić zewnętrzny ( jest nie duży i bez problemu zmieści sie ) pod fotelem ,to będzie lepiej słychać koszt około 25 zł


a co do montażu radia w tym miejscu ,no cóż ważne ze tobie się go dobrze obsługuje

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 23:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
rozejrze sie za takimi glosnikami ale w coupe fotel jest czesto unoszony do gory i w dol zeby mogl pasarzer wejsc, tak wiec rozwiazanie raczej deczko nie praktyczne tym bardziej ze jak sie ustawi na maxa radyjo (CB) to slychac naprawde wyraznie, ja mialem taka koncepcje wg ktorej radyjko ma nie byc widoczne i wg mnie to sie udalo b.dobrze, jesli ktos lubi eksperymentowac i chce miec ukryte radyjko to naprawde polecam Unidena 520XL. nie wiem jak z reszta ale do tej konfiguracji co ja mam nie potrzeba zewnetrznego glosnika bo zbiera naprawde ladnie

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2007, 22:42 
witam. mam bmw 525 kombi i nie mam kompletnie pomysłu gdzie zamontowac CB radio. Chciała bym żeby było dostępne ale żeby również nie wadziło mi ono podczas prowadzenia pojazdu. Z góry dziękuje za pomysły i iformacje.

Pozdrawiam Grażynka.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2007, 22:44 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
grazyna15, a jaki model :?: e34 czy e39 :?:

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2007, 23:12 
E 34


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2007, 22:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 149
Lokalizacja: Słupsk / Koczała
Moje BMW: e46 318i
ja mam przy "lewej" nodze pasazera....miedzy fotelem a mostem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2007, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: prawie 3miasto
miałem identyczny pomysł co SANTINO (pod siedzeniem, bo tam są jakby oryginalne otwory), mam ALANA 48+ , który jest troche większy nie standartowe cb (antena sirio ml 145) -polecam sposób montażu - bardzo wygodne, oraz zestaw w\w alan i antena - gwarantowane 20-25 km zasięgu

_________________
z 316 compact na 325tds touring, ale ciÂągle E36- pasaÂżerĂłw przybywa!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 21:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
HOLOWNIK napisał(a):
gwarantowane 20-25 km zasięgu

liczysz w lini prostej???

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
jak bedziesz miał 15 km to powinienes skakac z radosci, chyba że dajesz wiecej niz 4W w co wątpie. :wstyd:

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2007, 17:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Ja chcialbym zamontować CB na tej póleczce przy zegarze bo takowy posiadam :zdegustowany: W tym temacie jestem całkowitym laikiem. Zmieści się tam CB? Aha i doradźcie mi jakie kupić żeby dobrze śmigało i wyszło ok 600 zł Z góry dzięki

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL