BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, 19:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 112
Lokalizacja: Warszawa/Żnin
Moje BMW: BMW e34 530
Kod silnika: M60
Witam wszystkich. Mam pytanko czy istnieje możliwości podłączenia dwóch anten do CB? Pytam bo u mnie po mieście buja się e38 z dwiema antenami przykręconymi na stale do tylniej klapy bagażnika. I czy w związku z dwiema antenami jest lepszy efekt odbioru???

_________________
Obrazek
Wiele serc, jedno bicie, BMW ponad życie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, 02:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 136
Lokalizacja: 3-miato
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47D20O2
Rafi V8 napisał(a):
u mnie po mieście buja się e38 z dwiema antenami przykręconymi na stale do tylniej klapy bagażnika. I czy w związku z dwiema antenami jest lepszy efekt odbioru???

może gościu lubi jak jest symetrycznie, albo auto dociąża po drugiej stronie , a może zapatrzył się na traki z lat 80tych (po dwie anteny wygięte), co do efetu to będzie lepszy jak jedną na drugą postawisz.

Ja osobiście używam MIDLAND ALEN 100+ radyjko mam jakieś 10 lat antena nowa nowa bat 1m na magnesie ( często zmieniam pojazdy a zestaw wędruje razem zemną)
Buni wciskam CB między tunel a fotel pasażera i się super trzyma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
Rafi V8 napisał(a):
Mam pytanko czy istnieje możliwości podłączenia dwóch anten do CB?


A po co? Wystarczy jedna, a konkretna. Z drugiej strony jest to chyba fizycznie nie możliwe.

Rafi V8 napisał(a):
Pytam bo u mnie po mieście buja się e38 z dwiema antenami przykręconymi na stale do tylniej klapy bagażnika.


Możliwe, że jedna jest na miasto (mniejsza), a druga (np. coś pokroju Ml'ki na trasy), ewentualnie posiada dwa radia, z których jedno nadaje na jakiś prywatnych częstotliwościach, a drugie to typowe radio drogowe.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2009, 18:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 116
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
Zakupilem radyjko uniden 520 pro xl + antena omega 27 1m

Prosze poradzcie jak najlpeiej poprowadzic przewod anteny jezeli umieszcze ja na klapie bagaznika i jak doprowadzic do radia umieszczonego w schowku pol lewej stronie k. kierownicy?
zalezy mi na tym aby przewod byl niewidoczny, moze w progach jest miejsce na przewody? jak to jest u Was?

p.s. czy mozna dosztukowac dligosc przewodu zasilajacego radyjko raz dlugosc kabla anteny?? bo chyba mam to za krotkie? czy wplynie to na jakosc wysylania/odbioru sygnalu??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2009, 19:09 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Przewod pod kanapą wzdłuż tunelu środkowego, u mnie był tunel ciemny, wiec kabel nie rzucał sie w oczy.
Stosowanie przedlużacza np na beczkę pogarsza odbior, jesli juz trzeba przedłuzac to najlepiej zamontowac w antenie nowy kabel odpowiedniej dlugości.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 09:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 8
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E36 318 Touring Mpak
a ja mam skromnego Alana 78 plus i do tego antenka setka Hustlera na ogolnym kanale ciagnie do 10km - moim zdaniem to jest wystarczajace :D

dobra jakosc za rozsadna cene

radio wcisniete miedzy fotel pasazera a srodkowy kokpit podlaczone do zapalniczki w kazdej chwili mozna przelozyc do innego auta

antena ustawiona z tylu na dachu - chwyta sygnal od przodu po elipsie
kabel puszczony przez bagaznik pod tylna kanapa i dywanikiem do radyjka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 14:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
Ja też kupiłem Unidena 520 XL i antenkę Sirio ML 145, jeszcze tego nie montowałem bo pada deszcz, ale myślę, że będzie nieźle.A co do samego montażu to radio między fotel pasażera a tunel, kabel od anteny pod tunelem i kanapą do bagażnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 19:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 116
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
bidsko napisał(a):
Ja też kupiłem Unidena 520 XL i antenkę Sirio ML 145, jeszcze tego nie montowałem bo pada deszcz, ale myślę, że będzie nieźle.A co do samego montażu to radio między fotel pasażera a tunel, kabel od anteny pod tunelem i kanapą do bagażnika


my w e39 mamy takie fajne miejsce po lewej stronie k. kierownicy w schowku, a nie miedzy fotele.. :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2009, 19:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
idziecie na łatwiznę :rotfl: ,my w e36 nie mamy, więc musimy sobie radzić :ok:
E36 dla kreatywnych :hyhy:

_________________
"..i nikt mi nie powie,że czarne jest czarne a białe jest białe"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, 21:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 116
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
A teraz z innej beczki.

Po ok 2 miesiecznym uzytkowaniu CB a dokladnie antenki na magnesie ktora znajduje sie na klapie bagaznika pojawila mi sie rdza! musialem kupic paste polerska i to pucowac bo jakies dziadostwo sie przypelentalo, mimo iz mam ta cala gume na podstawce...

czy Wy tez cos takiego macie, jak mozna sobie z tym radzic???

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 44
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Moje BMW: E38 '95
Kod silnika: M60B40 +LPG
Tak się dzieje, jak nie zdejmujesz anteny magnesowej na czas mycia, lub kiedy pada deszcz. Upewnij się, że kiedy zakładasz ją z powrotem, miejsce w którym będzie stała jest suche.

A teraz dorzucę do całego tematu swoje trzy grosze nt. wyboru transcievera do samochodu.
Interesuję się już trochę tematem CB więc mam już swoich 'faworytów' jeśli chodzi o radia.

Na początek cenna rada: nie kupować Presidentów! Zdziwieni? Johnny i Harry NIE SĄ warte takich pieniędzy. Są dwa razy droższe od Unidena 520-tki, ale niestety nie są dwa razy lepsze. Czy płynnie przekręcające się pokrętło zmiany kanałów i ASC (które niejednokrotnie rwie zdania w połowie) są warte dopłacania kolejnych dwustu pięćdziesięciu złociszy? Odpowiedzcie sobie sami.

Jeśli miałbym komuś polecić radio do samochodu, byłby to Uniden 520XL lub TTI 880.
Cena pierwszego waha się w granicach 220-250zł z przesyłką (cena z Allegro). Radio to jest jednym z najmniejszych przewoźnych dostępnych na rynku, więc można je wepchnąć praktycznie wszędzie.

TTI 880, jak na ilość dodatkowych pokręteł i przycisków i tak jest niewielkie. Oprócz przydatnego RF-gaina i MIC-gaina, nawet z pozoru niepotrzebne funkcje, takie jak pamięć kanałów okazują się przydatne - od razu wiedziałem, jakie kanały zaprogramować sobie pod przyciskami. Kolejną nieocenioną zaletą TTI jest podświetlenie panelu. Niby bajer, ale cieszy. Nie trzeba na ślepo szukać odpowiedniego pokrętła, chociaż fakt, w U520 i tak jest ich niewiele. Mikrofon z przyciskami, w połączeniu z opcją 'pikania' przy zmianie kanałów - SUPER wygodny. W ogóle nie trzeba odrywać wzroku od jezdni.

Cena hurtowa TTI 880: ~260zł.

Podsumowanie: jeśli masz miejsce, bierz TTI, a nie pożałujesz. Ma wbudowane dość silne filtry, dzięki którym można przez cały czas jeździć ze Squelchem ustawionym na minimum. Jeśli chodzi o brak ASC w Unidenie... no cóż. Uważam, że urok korzystania z CB polega na 'dostrajaniu' najlepszego odbioru. Jeśli nie chcę słyszeć szumów, dzwonię z komórki.

Co do wyboru anteny, jest jedna zasada: im dłuższa, tym lepszy zasięg i odbiór. Za cenę króciutkiej Floridy można mieć już ML-145'tkę, a i zasięg większy, i odbiór czystszy. Krótką antenę kupowałbym tylko w ostateczności. Jeśli nie masz miejsca na chowanie długiej anteny - wiedz, że np. Sirio ML-145 jest bardzo giętka i bez obaw można ją zginać.

Tyle jeśli chodzi o moje zdanie.
Jeśli żadne z wymienionych radyjek Ci nie leży, zwróć uwagę, by takie, jakie sobie wybierzesz, nie miało wtyczki od mikrofonu na 'wcisk'. Mikrofon jest nieodłącznym elementem radia, i jeśli go odłączysz, radio przestanie odbierać. W niektórych radiach z wtyczką na 'wcisk', kabel się obluzowywał i radio zaczynało przerywać.

[EDIT]

Oleczek napisał(a):
Z drugiej strony jest to chyba fizycznie nie możliwe.


Jest to możliwe, wystarczy zastosować skrzynkę antenową. Przydatne, kiedy używając jednego transcievera nadajesz na różnej długości falach, nie tylko 11m.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 18:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 116
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
DCool napisał(a):
Tak się dzieje, jak nie zdejmujesz anteny magnesowej na czas mycia, lub kiedy pada deszcz. Upewnij się, że kiedy zakładasz ją z powrotem, miejsce w którym będzie stała jest suche.


Przy naszej pogodzie ciezko jest tego dopilnowac...
Słyszałem o pewnym sposobie aby nie zniszczyc lakieru. To m.in naklejenie na miejsce lakieru foli przyciemniajacej,-tej do szyb

co o tym myslicie? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 18:58 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Naklejenie folii to dobry sposob na ochrone lakieru, można tez uzyc np bezbarwnej folii do owijania ksiazek. Kolejnym sposobem jest uzycie gumowej oslony na magnes http://www.allegro.pl/item730633371_osl ... _guma.html lub podkładek http://www.allegro.pl/item732679128_pod ... b_9cm.html (poglądowe aukcje, nie mowie, zeby akurat u nich kupować).
Gumowe osłony oraz podkładki są dostepne w roznych rozmiarach, wiec mozna je dobrac do srednicy magnesu.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 19:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 116
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
Mi nawet z gumą rdzawka podeszła..dlatego szukam alternatywy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 23 lutego 2010, 20:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 194
Moje BMW: bmw 318 is
bidsko napisał(a):
idziecie na łatwiznę :rotfl: ,my w e36 nie mamy, więc musimy sobie radzić :ok:
E36 dla kreatywnych :hyhy:


jak ktos ma podłokietnik to mozna do niego przymocowac od spodu :)
ja tak mam zrobione i jest super nawet go nie widac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 21 kwietnia 2010, 10:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
2 tygodnie testów za mną, jazda po mieście i nieco trasy, więc mogę co nieco opisać.

Radio: Midland Alan 42
Antena: Wilson Little Wil
Koszt zestawu: 409 PLN

Zalety:
+ radio ma multizakres - można używać na terenie całej UE z wyłączeniem Austrii.
+ wielofunkcyjność - jest to ręczniak z fabrycznym adapterem do auta (do gniazda zapalniczki podłączenie)
+ brak dużej centralki umożliwia kompaktową instalację w aucie, tak że nie widać żadnych kabli, nie trzeba nic ciąć, przywiercać, a jedynie ma się 'gruszkę' do mówienia.
+ relatywnie dobra jakość odbioru
+ wystarczająco dobry zasięg
+ wygodne w użyciu

Wady:
- 'szum' w radiu szumi dość wyraźnie, nieco bardziej niż w Alan 48, jeżeli mamy skręcony SQ, podkręcenie squelchem problem całkowicie rozwiązuje (wyciszamy ludzi niezrozumiałych i różne szumiące syfy i zostają Ci zrozumiali, w sumie o których tylko chodzi)

wygląda to w aucie tak:
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 11 czerwca 2010, 08:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Alan 42 nie nadaje się do miasta. Przy wysokim poziomie zakłóceń squelch niestety nie daje rady ich stłumić. Brakuje RF Gaina - i tyle. Poza tym radio wygodne, nieduże, solidnie wykonane i na 19 jako antymisiek wystarczające.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 11 czerwca 2010, 15:37 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W nawiązaniu do anten, to dobrym modelem jest także antena helikalna Pirat, kosztuje około 120 zł.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 20:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Obrazek


a ja testuje takie coś.
Na razie wygląda całkiem nieźle.

"Bogato wyposażony radiotelefon z wysokiej półki. Radio zaskakuje niebanalnym wyglądem panelu przedniego, oraz parametrami.

Obsługa modulacji AM i FM, automatyczna blokada szumów ASQ !!!, pamięć 3 kanałów, funkcja nasłuchu dwóch kanałów, szybka 9 oraz 19, przycisk zmiany częstotliwości +-5KHz.

CB Radio wyposażone w bardzo ciekawą funkcje mute ( czasowe ściszenie odbiornika) , np. podczas rozmowy telefonicznej. Wyświetlacz z podświetlaniem w dwóch kolorach, czerwonym i bursztynowym, wyświetla nie tylko numer kanału, ale także częstotliwość.

Mikrofon dynamiczny z przyciskiem zmiany kanałów oraz przyciskiem funkcji automatycznej blokady szumów (ASQ).

Podstawowe funkcje:

* 40 Kanałów
* Przełącznik AM/FM
* Szybka 9 i 19
* Wyświetlanie anałów lub częstotliwości.
* Podświetlenie negatywowe czerwone lub bursztynowe
* Nasłuch DW 2 kanały
* Skaner
* Auto SQuelch Automatyczny
* Funkcja TOT - ochrona końcówki mocy
* Szybkie wyciszenie MUTE

Parametry techniczne:

* Zakres czestotliwości 26.960 - 27.400MHz
* Moc nadawania FM oraz AM 4W
* Auto squelch 0.3uV
* Stosunek sygnał szumy 40dB
* Odstęp kanałowy 10kHz
* Wymiary 145x160x48mm
* Waga: 1303g
* Zasilanie 13.8V DC
"

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, 18:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 399
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kod silnika: M54B25
renoraines napisał(a):
potwierdzam ze uniden 520 pro xl to dobre radio, z anten proponuje president hawaii na klapie bagaznika na uchwycie sf-40.
Sposoby montazu radia jak na foto :)


Napisz mi jak możesz jak pociągnąłeś kabel z bagażnika. Rozumiem że pisałeś wtedy o e39? Mam E39 sedana, tylna kanapa nie rozkładana i jeszcze butla podtlenku LPG centralnie za oparciem kanapy. Antenę miałem na magnes ale zachciało mi się montażówki, kupiłem a teraz nie wiem którędy kabel pociągnąć i jak to zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL