BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
renoraines napisał(a):
Pytac możesz, a ja Ci odpowiedziałem i nadal odpowiadam poszukaj zanim zapytasz, szkoda mojego czasu na wyjaśnienia, bo Ty tego nie zrozumiesz. Polemikę z Toba tratuję jako dobrą zabawę, bo wytykam kolejny raz z rzędu jakie bzdury piszesz. 1000 lepszy niż 5000 hahah,poczytaj strone sirio, nie sądze, żebyś znał włoski, to poczytaj stronę polsko języczną. Jest taka znafffco :rotfl:


To już zaczyna być jałowe. Zadałem konkretne pytania, na które nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi (brak wiedzy).
Zatem nie potrafisz wyjaśnić w czym P5000 jest lepsza? Nie wyjaśnisz też jak mierzy się moc, bo zwyczajnie nie wiesz.

Możesz jeszcze zacytować, gdzie napisałem, że P1000 jest lepsze od P5000?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
KNKTR5000 napisał(a):
Zobacz sobie schemat U520 i Johnny'ego II - tam są zupełnie inne filtry, jedynie płyta jest ta samo. Jak już pisałem, Johnny ma bardziej szumny (i bardziej czuły) odbiornik.
Nigdzie nie pisałem, że ASC w Johnnym II to och i ach - jeśli twierdzisz inaczej to mnie zacytuj.


Zwracam honor, bo tego nie napisałeś.
Jednakże nie pisz głupot że Uniden przestrojony w "0" sieje po wszystkich kanałach. Bo jak ktoś zainteresowany to przeczyta to uzna jeszcze, że to prawda.

Kolejna sprawa to wskaż nam lepsze radio w budżecie do 400zł niż Uniden (240zł).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Napisałem, że na bazie. Jak masz instalację bazową to przecież rozumiesz różnicę między mobilem a bazą :) Zupełnie inne warunki pracy. Przeczytaj wszystkie posty od początku.

Jakie masz wywołanie i gdzie masz bazę - jak będę w okolicy to będę wołał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
KNKTR5000 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Pytac możesz, a ja Ci odpowiedziałem i nadal odpowiadam poszukaj zanim zapytasz, szkoda mojego czasu na wyjaśnienia, bo Ty tego nie zrozumiesz. Polemikę z Toba tratuję jako dobrą zabawę, bo wytykam kolejny raz z rzędu jakie bzdury piszesz. 1000 lepszy niż 5000 hahah,poczytaj strone sirio, nie sądze, żebyś znał włoski, to poczytaj stronę polsko języczną. Jest taka znafffco :rotfl:


To już zaczyna być jałowe. Zadałem konkretne pytania, na które nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi (brak wiedzy).
Zatem nie potrafisz wyjaśnić w czym P5000 jest lepsza? Nie wyjaśnisz też jak mierzy się moc, bo zwyczajnie nie wiesz.

Możesz jeszcze zacytować, gdzie napisałem, że P1000 jest lepsze od P5000?


Nie zacytuje ciebie, ponieważ zmieniłeś swój post o godz 20.55 i tego cytatu nie ma.


KNKTR5000 napisał(a):
Porównywalne - Yosan Pro 120/AS-100 czy też bliźniacze Lafayette Atena/AS-100. Jak ktoś lubi kulturę pracy małych Presidentów to zadowolony będzie też z M Tech Legend II.


Zamiast kopiować moj przykład z pkt 5 ( Mtech legend II) czy kolegów z Sirio As 100, podaj własne, ale nie tak beznadziejne, jak Yosan Pro 120 :rotfl: czy Lafayette Atena. :rotfl:



Napisałeś,
KNKTR5000 napisał(a):
Sprawdzam tylko czy znasz się na rzeczy,
, ale Ty nie jesteś kimś, kto może sprawdząc wiedze, dlatego też, ja to ignoruje i mam ubaw, bo im wiecej Ciebie ignoruje, tym bardziej to Ciebie irytuje :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
KNKTR5000 napisał(a):
Napisałem, że na bazie. Jak masz instalację bazową to przecież rozumiesz różnicę między mobilem a bazą :) Zupełnie inne warunki pracy. Przeczytaj wszystkie posty od początku.

Jakie masz wywołanie i gdzie masz bazę - jak będę w okolicy to będę wołał :)


Tak mam bazę, więc wiem co mówię pisząc, że Uniden nie sieje po wszystkich kanałach. Powiem tak, przy bazie każde radio sieje, a Uniden zupełnie się nie wyróżnia.

Jaki masz u siebie zasięg bazy (jaki scrool, jaka gamma i emisja fal), FM czy AM a może SMART?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Zmieniałem co innego, więc się teraz nie wykręcaj.

Nie podoba mi się Twój prostacki ton prowadzenia dyskusji. Ja operuję argumentami, Ty wszystko sprowadzasz ad personam.

Napiszę Ci jak się mierzy moc radia, może Ci się przyda: zasilanie 13.2-13.8V, sztuczne obciążenie 50 Ohm. Pomiar na podłączonej antenie jest niewiarygodny, większość tanich SWR-miarek posiadających dodatkowo możliwość pomiaru mocy ma błąd na poziomie 20%, więc nawet po zastosowaniu poprawnego napięcia i obciążenia wynik trzeba traktować jako mocno orientacyjny.

Wyjaśnię Ci też dlaczego P1000 zachowuje się jak P5000: i jedna i druga antena jest zwarta, i jedna i druga posiada dwie cewki i obie są tej samej długości. Dlatego możesz zapomnieć o swoim dogmacie, że Performer 5000 będzie gnoić Performera 1000. Różnica polega na wyglądzie, sprężystości promiennika i mocy, którą może przenosić (co jest nieistotne, bo z zasady nie nadaję z mocą żelazka w eter - pewien poziom kultury radiowej musi zostać zachowany).

Co do Yosana 120 czy Ateny - jestem pewien, że nie miałeś nawet ich w rękach, więc o czym my tu rozmawiamy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Squzoff napisał(a):
KNKTR5000 napisał(a):
Napisałem, że na bazie. Jak masz instalację bazową to przecież rozumiesz różnicę między mobilem a bazą :) Zupełnie inne warunki pracy. Przeczytaj wszystkie posty od początku.

Jakie masz wywołanie i gdzie masz bazę - jak będę w okolicy to będę wołał :)


Tak mam bazę, więc wiem co mówię pisząc, że Uniden nie sieje po wszystkich kanałach. Powiem tak, przy bazie każde radio sieje, a Uniden zupełnie się nie wyróżnia.

Jaki masz u siebie zasięg bazy (jaki scrool, jaka gamma i emisja fal), FM czy AM a może SMART?


Najdłuższa potwierdzona łączność lokalna 113km w emisji USB, jeśli chodzi o DX to Wyspy Kanaryjskie :)
Najdłuższa potwierdzona łączność w AM 86km.

Antena Sirio 2016 - 5/8 fali, 16 przeciwwag. Cewka na 10 metrach. Częstotliwość użyteczna 26-28MHz.
Radio President Lincoln i Uniden PC-122.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:52 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Gdybyś czytał ze zrozumiemiem, wiedziałbyś, że o tym pisałem, żeby nie robić pomiarów tanią miarką z allegro itd, itp. Wiecej juz mi się nie chce odpisywać, bo z braku podstawowej wiedzy, jesteś trollem, a nie godnym rozmówcą. Dobranoc.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 23:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
renoraines, tania miarka czy droga... wszystko z chin... ;)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
znaczna część jest z Filipin, gwoli ścisłości ;) K-PO, Albrecht itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 13:20 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Morfii napisał(a):
renoraines, tania miarka czy droga... wszystko z chin... ;)


Dokładnie tak i cały czas o tym mówimy :), a niektorzy pojąć nie mogą, że obecne presidenty z dawniejszymi filipińskimi mają wspólną tylko nazwę. Presidenty bazują na wyrobionej opinii, ale to nie znaczy, ze mają jakość starych presidentów. Zaraz ktos wyskoczy, że unideny równiez nie mają nic wspolnego ze starymi unidemi :rotfl: , ale zapomina o tym, że my rozmawiamy o sprzecie dobrej jakości za rozsądne pieniądze, a takim jest zestaw
uniden520 z anteną sirio as100/sirio ml145.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Bezawaryjność Presidentów nadal pozostaje na najwyższym poziomie.
Ale jeśli ktoś myśli, że jak ma Unidena 520 to złapał Boga za nogi to chyba jeszcze musi nabrać trochę doświadczenia.

Uniden 68 czy 78 to moim zdaniem najlepsze radia na podstawę - przy nich "szlachetna" 520 to po prostu barachło typu Johnny II, Alan 102 i inne "radyjka".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 17:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
KNKTR5000 napisał(a):
Bezawaryjność Presidentów nadal pozostaje na najwyższym poziomie.
Ale jeśli ktoś myśli, że jak ma Unidena 520 to złapał Boga za nogi to chyba jeszcze musi nabrać trochę doświadczenia.

Uniden 68 czy 78 to moim zdaniem najlepsze radia na podstawę - przy nich "szlachetna" 520 to po prostu barachło typu Johnny II, Alan 102 i inne "radyjka".


Nie no kolejny raz kolego masz racje, że Uniden 520XL będzie słabszy od radia za 700-1000zł. Pozostaje mi się tylko z tym zgodzić ...
Dobrze, że to odkryłeś to teraz wszyscy będą wiedzieć, że radia to szukać za 1000zł, bo inne to "barachło".

Szkoda, że temat zszedł na psy... bo niektórzy byli ciekawi jakie są najlepsze alternatywy za kwotę do 500zł za radio ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 16 stycznia 2011, 01:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Podałem alternatywy. Wystarczy poczytać, a nie czepiać się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 16 stycznia 2011, 20:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Bez przesady z tym tysiacem. Ja unidena 68 elite (pomaranczowe podswietlenie w sam raz do bmw i grucha z metalowymi elementami) wylicytowalem za 300zl. Co prawda uzywka ale za to bardzo dobrze stal w czestotliwosci i nie byl zniszczony. Przy cenie ponad 200zl za chinskiego 520xl mysle ze warto poczatowac. Na cb-forum.pl czesto ktos sprzedaje te unideny nawet nowe w dobrych cenach.

Sam 68 jest bardzo fajnym radiem- na prawde wysoka jakosc (ja przesiadlem sie z alana 109).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 16 stycznia 2011, 20:39 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
To dobrze trafiłeś i głownie chodzi o częstotliwości. Zakup dowolnego radia z forum cb jest alternatywą w stosunku do allegro itd, ale kij ma dwa końce. Przy używkach wszędzie trzeba uważać na radia po ''modyfikacjach'' od majsterkowiczów.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 08:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
na cb-forum mozna dostac te unideny nowe, dobrze przestrojone i w przyzwoitych cenach. Powiem tylko, ze doplata za modele wyzsze niz 68 jest nieuzasadniona (kanaly pogodowe i wbudowana SWR miarka sa nieprzydatne). Wada tych radyjek jest rozmiar, ja montujac w komorze na nogi pasazera, tak zeby panel byl kolo drazka zmiany biegow przy najwezszym unidenie 68 mam nieco ograniczona mozliwosc manewrowania fotelem. Przy jezdzie z pasazerem nie ma problemu, ale jak chcialbym przesunac fotel na maxa do przodu bo np cos przeworze to jest juz klopot. U76/78 bylby juz sporo za duzy.

Co do presidenta to jesli ktos potrzebuje faktury, gwarancji i przestroi ASC to mysle ze fajne radia, ja chcialem Walkera ale dalem spokoj bo uniden ladniejszy szczegolnie w nocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 12:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 45
Moje BMW: 318i E36
Kod silnika: M43B18
Nie to, że lubie policje, ale tak na marginesie to fajna ta beemka w policyjnym stylu :ok:

_________________
Team Evil Ninja - Coder Team and Hackers exploit´s

Welcome to Team Evil Ninja we are developers of all kinds of code language and we are also IP tracer

http://team-evil-ninja.com/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 15:48 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Mnie tez sie podoba ;).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 25 stycznia 2011, 23:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Kod silnika: m52b28
O widzę, że mowa jest o Ubotach :hyhy: Ja sam posiadam Unidenka 68 XL, bardzo dobre radyjko i mogę je z całego serca polecić lecz...brakuje dobrej auto blokady szumów, Unidenowskie DSC to porażka dlatego szczerze myślę czy nie zamienić go na Harrego III :]

_________________
BMW E36 Coupe 328i :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL