BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 10 maja 2011, 21:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Zamierzam zalozyc CB do piatki kombi. Co do radia to juz wiem gdzie je umieszcze, ale mam duzy dylemat z antena. Priorytetem jest aby nie wystawala za bardzo ponad auto, bo czesto wjezdzam do garazu i nie chce jej za kazdym razem demontowac czy pochylac. Z tego powodu montaz na dachu odpada. W sedanie mialem zalozona antene na stale w tylnym blotniku. Rozwiazanie bylo idealne. Nie wystawalo za wysoko, schludnie wygladalo, dobra masa.

W blotniku kombi nie chcialbym wiercic (w trojce wykorzystalem fabryczny otwor) wiec rozwazalem uchwyt na klapie. Niestety nie moge znalezc uchwytu, ktory by nie obcieral o blotniik. Zaden nie dochodzi do klapy tak jak powinien, bo jest ona niekorzystnie uksztaltowana. .

Antena, ktora chce zamontowac ma 1m i na tej wysokosci montazu pasowalaby idealnie. W zasadzie kwesia to dobor uchwytu, bo pomysly na miejsca montazu to juz chyba wszystkie rozwazylem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 10 maja 2011, 21:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 392
Lokalizacja: Płońsk
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
moja propozycja sprawdzone i polecam
http://allegro.pl/antena-cb-president-g ... 13486.html
http://allegro.pl/cb-antena-president-f ... 55988.html
nie wiem jak niski musiałby być garaż zebyż zachaczył :hyhy:
długie anteny są dobre na postoju gdy jedziesz szczególnie po wyżej 100km/h wyginają się i załamują sygnał :mur: 180cm a przy 100km/ z 50cm będziesz lepiej nadawał
poszukaj coś z lem-a około 70cm i również polecam na tych antenkach i radyjku uniden 520xl wyciskałem około 8- 12km zależy jeszcze jak dla mnie wynik super

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 10 maja 2011, 21:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
marian2823 napisał(a):
długie anteny są dobre na postoju gdy jedziesz szczególnie po wyżej 100km/h wyginają się i załamują sygnał 180cm a przy 100km/ z 50cm będziesz lepiej nadawał

Napisz to na forum CB i cie zlinczuja,dobra bajka ;)

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 09:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Co do antenki to mam 1m helikalna i ja chcialbym wykorzystac. Interesuje mnie stosowny uchwyt, bo nie moge znalezc nic, co daloby sie zamontowac do klapy kombi e39.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 15:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Z uchytów mozna polecic Av-400 oraz Sps inox.
Zrobisz jak zechcesz, ale montaz anteny w kombi tuż przy klapie, poniżej linii dachu ( czy też jak niektórzy montują w zderzaku) nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo cała klapa zasłania antenę. Proponuję zatem zmierzenie odległości od dachu auta do bramy garażowej, dobór anteny odpowiedniej dlugości i montaż jej na łączeniu dach/klapa, czyli główka anteny jest ponad linią dachu. Druga opcja to montaż równiez w tym samym miejscu bardzo giętkiej długiej anteny, ktorej nie trzeba przy wjeździe składac.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 16:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
Ja obstawiam nadal przy swoim i proponuję Siro na dach. Nie kaleczysz auta, zawsze można zdemontować- nikogo nie kusi.

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 17:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Obecnie jest taki plan:

Obrazek

Antene zamontuje na krzyzowce uchwytu krawedziowego i lusterkowego. http://allegro.pl/uchwyt-klapowy-sirtel ... 57231.html Uchwyt ten jest waski, co pozwoli mi go zamontowac w miejscu nad lampa. Czesc uchwytu, na ktorej sa wkrety odpowiednio "wyklepie" i przedluze, tak zeby zamocowac do niewidocznej czesci blotnika (najlepiej pod plastikami). Montaz na sruby lub na nity, zobaczymy co bedzie lepiej trzymac. Blacha nie bedzie uszkodzona w widocznych miejscach. Ciekawi mnie czy do tego uchwytu mozna przyspawac kawalek plaskownika i czy sam uchwyt jest na tyle plastyczny, ze dam rade uformowac go w odpowiedni sposob.

Chce zamontowac w jednym z tych 3 miejsc:

Obrazek

Najwyzsze wiadomo ze da najlepszy zasieg, ale wydaje mi sie ze swist wiatru bedzie najbardziej slyszalny, bo glowka i uchwyt beda "odsloniete". W tym miejscu standardowy uchwyt nie bedzie dolegal, bo blacha nie jest prosto wyprofilowana- kolejne przerobki.
Miejsce ponizej to dobra opcja bo zasieg nie pogorszy sie za bardzo, ale bedzie sporo kombinowania z uchwytem, bo otwory na 4 wkrety pewnie mnie nie omina.
Najnizsze miejsce da najgorszy zasieg, ale najlatwie bedzie zakamuflowac mocowanie anteny. W tym miejscu obawialbym sie troche czy np rozhustana antena nie uderzylaby w karoserie albo lampe.

Obecnie moim faworytem jest opcja nr 2 czyli zaraz nad lampa. Taka opcja bardziej mi sie widzi niz na klapie, bo podczas otwierania kabel bedzie nieruchomo (nie przetrze sie). Antena nie unosi sie razem z klapa, wiec nie uderzy w dach i moge smialo otwierac bagaznik w garazu. Do tego mniej jest roboty z montazem i jednak halas mniejszy (sama antena niezle gwizdze). Co o tym myslicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 18:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Ja polecam coś takiego http://allegro.pl/antena-cb-sirio-snake ... 37842.html ma zawias i możesz sobie troszkę przygiąć i nie będzie zawadzać o garaż u mnie to tak wyglada Obrazek

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 19:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Uchwyt SF40 jest tańszy http://allegro.pl/uchwyt-sf-40-i1586672539.html .
Poza tym uchwyt można łatwo przedłużyc i dopasować. Przecina się go boshem, a w środek wspawa płaskownik. Podkleji się gumą, na to czarna termokurczka i lakier się nie porysuje.

Propozycja palec216, to też dobre miejsce i montaż albo na magnes albo na uchwyt http://allegro.pl/uchwyt-relingowy-reli ... 95331.html

ded, druga kropka czyli zaraz nad lampą, patrząc na foto, uchwyt Sirtela/Sf40 raczej nie będzie przylegał całą szerokością.

Można też tak, otwór w dachu, np president carolina 43 cm, foto zaczerpniete z netu
Obrazek

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Ostatnio edytowano 11 maja 2011, 19:34 przez renoraines, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 19:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
Palec216 podał chyba najlepsze rozwiązanie: kompromis między kosztami, wyglądem a funkcjonalnością. Nie wiem czego chcieć więcej... :zabawa:

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 11 maja 2011, 21:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
renoraines, co do przylegania uchwytu, to zdaje sobie sprawe, ze bedzie go trzeba troche podpilowac, ale akurat w tym miejscu powierzchnia jest wzglednie plaska. Bardziej chodzi o to, ze powierzchnia pomiedzy lampa a zagieciem klapy jest nieco za mala (przymierzalem uchwyt far-40). Sirtel wydaje sie wezszy i z tego co widze jest calkiem oblany plastikiem.

Opcja z krotka antenka jak ta carolina takze wchodzi w gre. Zastanawiam sie co lepiej bedzie odbieralo. Sirio delta w uchwycie zamontowanym ponad lampa, czy moze wlasnie taka krótka antenka zalozona w dziurke po tej malej antence na dachu (to chyba od telefonu, ktorego nie uzywam, tak?)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 12 maja 2011, 16:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Mała antenka może byc od telefonu albo to zaślepka. Moim zdaniem lepszym wyborem jest montaz na dachu krótkiej anteny (zbiera bezproblemowo 360 stopni i mimo wszystko nad dachem jest wiecej cm bata), niz długa antena montowana na wysokości lampy (zasłania ją jednak klapa i ponad dach będzie wystawalo mniej cm anteny).
Przy doborze anteny w dziurkę w dachu trzeba zwrócić równiez uwage na wielkosc głowki, żeby główka mieściła sie w przestrzeń miedzy dachem, a podsufitką. Dobrze też wybrać antene znanego producenta, bo przy okazji jeśli będzie taka potrzeba, można dobrać drugą antenę, która będzie pasowac na tą samą główkę. Czyli szybka zmiana po odkręceniu motylka, krotka na miasto, dłuższa na trasę.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 18 września 2011, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
ded napisał(a):
Obecnie jest taki plan:

Obrazek

\


Wiem, że odgrzewam kotleta, ale jakby kogoś naszło kupować ten uchwyt (moja aukcja tak w ogóle): NIE NADAJE SIĘ DO BMW. Z prostej przyczyny - wymaga dużej szpary, a beemki są złożone bardzo dobrze i dużych szpar po prostu nie ma (w bezwypadkowych ;).

Odradzam też SF-40 (słaba jakość wykonania, rdzawka wchodzi bardzo szybko). Polecam Alan SP-S INOX i AV-400.

Jedyna zaleta tego uchwytu to jakość wykonania i to, że jako jedyny w obudowie jest w stanie pomieścić główkę mocującą od Sirtel Santiago 600/1200. Ale jak to pisałem: nie do BMW, tylko do jakiegoś starszego auta (do nowych aut też nie przypasuje, chyba, że to Peugeot :D )

Zdrówko,
Przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 18 września 2011, 18:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Dzieki za info. Antenka zamontowana w dziurke w dachu. Wyjalem ori antenke GSM i tam siedzi moja sirio. Jak sie uporam z przeprowadzaka i ogarne auto to porobie dokladne foto co i jak zamontowalem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 18 września 2011, 18:44 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W fabryczny otwór czyli podobnie jak w poprzednim aucie, tam w błotniku, tu w dachu i pasuje.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 18 września 2011, 21:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Tam w blotniku bylo wygodniej bo wchodzil na styk do garazu bez skladania. Tutaj za kazdym wjazem musze antenke polozyc. Musialem zrezygnowac z wygodnego zabezpieczenia antykradziezowego sirio na korzysc motylka.

Antenke zamontowalem na szybko i okazalo sie ze juz z 4 km slysze bardzo slabo. Dzisiaj poprawialem. Przeszlifowalem wszystko papierem sciernym, zdjalem troche tej ochrony od wewnatrz dachu i mocno dokrecilem antene. Wszystko popryskane kontaktem. Dzis z 3 km slyszalem bardzo dobrze, jutro zrobie prawdziwy test na trasie.

Zastanawiam sie co jeszcze moglem spaprac przy montazu. Ten trojkatny docisk, ktory dociagam sruba i on zapewnia mase przeszlifowalem caly, ale na dachu szlifowalem tylko tak, zeby jedna nozka trojkata miala dostep. Myslicie ze warto oczyszcic calosc do golej blachy? Co polecacie do zabezpieczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 18 września 2011, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
ded napisał(a):

Zastanawiam sie co jeszcze moglem spaprac przy montazu.


Montaż w błotniku w touringu. Ot i cała tajemnica :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 19 września 2011, 09:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Antenka jest zamontowana w dachu w miejscu antenki gsm. Dzis jak sprawdzalem, to mobile slyszeli mnie z daleka i z dobra modulacja, a ja ich bardzo slabo. Duzo szumow i zaklocen. Jak wczesniej pisalem wszystko oczyszczone i psikniete kontaktem. Kabla nie zarabialem powtornie. Radio chyba nie moglo sie tak "dziwnie" zepsuc... Zauwazylem ze szumow jest wiecej niz w poprzednim aucie. sq musze bardziej skrecac. Cewka w antenie nie uszkodzona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 19 września 2011, 14:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
ded napisał(a):
Zastanawiam sie co jeszcze moglem spaprac przy montazu. Ten trojkatny docisk, ktory dociagam sruba i on zapewnia mase przeszlifowalem caly, ale na dachu szlifowalem tylko tak, zeby jedna nozka trojkata miala dostep. Myslicie ze warto oczyszcic calosc do golej blachy? Co polecacie do zabezpieczenia?


Całość oczyść,a do zabezpieczenia np WD40. Zmierz ile cm musi byc, żeby nie składać anteny przed wjazdem do garażu.Jeśli wystarczy 60 pare cm to możesz zmienić na Sirio T3-27/62cm. Z sirio na sirio główka powinna pasować, ale mimo wszystko przed zakupem lepiej to sprawdzić w sklepie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kombi- jaki uchwyt do anteny?
PostNapisane: 19 września 2011, 22:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Dzis zrobilem test i bardzo sie zdziwilem.

Kolega ze sprzetem mtech legend 2 i sirio ml 145, oddalal sie do 10 km, wjechal w srodek miasta i dalej slyszalem go bardzo wyraznie, on stracil mnie calkiem juz po 6-7km a przedtem mowil ze bylo juz kiepsko. eksperyment robilismy na kanale 21. Zastanawiam sie, czy z moim radiem wszystko ok. Silnik mialem wylaczony, ale bmw nie sieje jakos wyjatkowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL