BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 05:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 30 maja 2016, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Witam robię u siebie w E39 retrofit navi 4:3 mk2.Z racji tego że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem to piszę tutaj. Dla sprawdzenia podłączyłem całą navi w bagażniku ibus zasilanie itp. Mianowicie problem polega na tym, że soft startuje normalnie lecz gdy wejdzie w board computer nie idzie nic wybrać tak jakby sie zawiesił. Podłączałem navcodera i z info wynika coś takiego informacja od pokrętła wyboru i od regulacji głośności jest wysyłana, a od reszty przycisków żadnej reakcji na logu navcodera.Wie ktoś może w czym leży problem jeśli coś nie podłączyłem to proszę doradzić.Jeśli dzwonię na telefon do auta to na monitorze pokazuje się info, o przychodzącym połączeniu lecz nie moge odebrać z przycisku na monitorze. Nawigacja pochodzi z BMW E38 07/99r.Mam zegary z dużym bc moje auto 05/99r.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:29 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Przekodowałeś licznik pod nawigację?
Jest tam opcja dotycząca BC

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E39 Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 31 maja 2016, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Opcja zmieniona w konfiguracji zegarów na boardmonitor.Czy niemodyfikowany klucz źródłowy wyposażenia auta może mieć jeszcze na to wpływ?
Edit

Właśnie dodaje opcje SA609 czy trzeba też dodać SA602 boardmonitor mit tv?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 31 maja 2016, 15:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Którą opcje wybrać? Dodam, że informacje zegarowego BC spalanie kilometry do przejechania pokazują sie na monitorze tylko nic nie można zrobić

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 1 czerwca 2016, 07:28 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Najlepszym wyjściem byłoby zmiana klucza ZCS. Usuwając stary wpis dotyczący radia, które było, a dodając opcje dotyczące nawigacji

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E39 Navi mk2 retrofit problem i parę pytań
PostNapisane: 1 czerwca 2016, 11:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Klucz SA zmieniony. Wpisu o starym radiu nigdzie nie zauważyłem po dekodowaniu w programie BMW Decoder v 0.4

Klucz przed zmianą:

GM : 51810000-6
SA : 200108000C2014C4-A
VN : 006D53FFD7-E

I po zmianie programem BMW Decoder v 0.4

GM :518100006
SA :20010800CCA414C4-2
VN :006D53FFD7E

Jeśli trzeba zmieniać coś jeszcze oprócz klucza SA?Może jakimś innym programem?Próbowałem coś modzić zeko ZCS ale wyskakuje mi komunikat:

Gvn not included in ZCS
Can not rebuild ZCS

Z innej beczki to
Po przywróceniu ustawień fabrycznych navcoderem navi pyta o płyte z oprogramowaniem. Płyty nagrywam programem IMG burn w najniższą zalecaną prędkością i mode 2. Po włożeniu płyty z ori oprogramowaniem napęd po chwili oddaje ją. Próbowałem już z różnymi wersjami oprogramowania od v18 do v32 i nic cały czas to samo na różnych nagrywarkach. Jedynie płyta z softem od Mr.Lowa zostaje w napędzie i po jakimś czasie ekran robi sie biały.Napęd na pooczątku pomieli ze świecącymi diodami ON i Disc po 10 sek diody znikają ekran robi sie biały czekałem ok 20 min i nic zero reakcji ekran biały.Jeśli podłącze napęd pod niebieską kostke od tunera tv. Wszystko od po odpaleniu prosi o płyte po włożeniu objaw taki sam tylko ekran robi sie czarny i na dole monitora miga obraz. Czy to może być wina uszkodzonego napędu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL