BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 13 lutego 2017, 19:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Simoniak napisał(a):
Pozwólcie, że jako założyciel tematu wtrącę swoje trzy grosze:
Po pierwsze prosiłem o wypowiedzi w kwestii wymienionych przeze mnie dedykowanych zestawów, przez osoby które je posiadają lub przynajmniej miały okazję je usłyszeć na żywo. Jednak jak to bywa (w przypadku chyba każdego forum) skończyło się to na wypowiedziach typu "ctrl+c" i "ctrl+v" czyli jak wyżej "10 cm nie grają, pakuj 16 cm i wzmacniacz najlepiej taki za 2000 zł". Prawdę mówiąc rozczarowałem się tym, że na tak dużym/popularnym/znanym forum ani jedna osoba nie posiada takiego zestawu w swoim aucie, a prawie każdy narzeka jak to kiepsko gra nagłośnienie w BMW.
Po drugie upgrade do wersji HiFi moim zdaniem jest nieopłacalny. Sprawdzałem u kolegi i jedyna różnica jest taka, że basu jest ciut więcej, ale nie na tyle, żeby warto było to wymieniać.
Po trzecie zamówiłem jeden z wymienionych przeze mnie w pierwszym poście zestawów i jak tylko zrobi się trochę cieplej to będę go montował. Na początek podepnę pod samo radio/nawigację, a jak będzie brakowało to dołożę wzmacniacz.
Po czwarte jak już będę po wymianie nagłośnienia opowiem o swoich wrażeniach i podsumuję czy tylko "16 cm i subwoofer na pół bagażnika" dają radę, czy też dedykowane zestawy potrafią jakoś zagrać.

Podsumowując sprawdza się jedyna metoda rób wszystko sam, nawet jeśli popełnisz błędy i wydasz przy tym trochę pięniedzy.

dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wypowiedzi.
pozdrawiam Simoniak


Fakt, trochę tu się brzydko wtrąciłem, ale bez sensu było zakładać nowy temat, jeżeli język nie jest dla ciebie barierą to polecam e90post.com , jest tam wiele fajnych rozwiązań na "każda kieszeń", a jeżeli okaże się ze po spięciu dedyku w kupę będzie brakowąć, jest tam całą masa tematów na temat wzmacniaczy :)

Cytuj:
cursor

U siebie zastosowałem głośniki z Logic7, pochodzące bodajże z tylnych drzwi Land Rovera/Range Rovera(dwudrożny koaksjal 10cm) i jak na budżetowe elementy, to też potrafi zagrać całkiem przyjemnie



Rozwiniesz wątek ? Suby w podłodze seria ? Bez wzmaka i tweetów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 13 lutego 2017, 21:41 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Integy napisał(a):
Rozwiniesz wątek ? Suby w podłodze seria ? Bez wzmaka i tweetów ?

Trochę źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam BMW ;)
Na słupkach mam dwudrożne, koaksjalne głośniki Logic7 pochodzące bodajże z Land Rovera.
Głośnik wysokotonowy to ten sam, co w E60/E90 Logic7. Średniotonowy 10cm to nie alu membrana, tylko bodajże papier lub polipropylen, a magnes jest neodymowy(podobnie jak bodajże w serii Fxx ).
Nie ma co porównywać go ze wspomnianymi Morel Integra Ovation, ale myślę, że to tania i ciekawa opcja na lepsze granie.
Lokując taki głośnik na słupku(zamiast w drzwiach) i używając nawet prostej trójdrożnej zwrotnicy(np. Hertz udostępnia schematy swoich zwrotnic), pozwoli poprawić sporo scenę dźwiękową.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 14 lutego 2017, 09:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
cursor napisał(a):
Integy napisał(a):
Rozwiniesz wątek ? Suby w podłodze seria ? Bez wzmaka i tweetów ?

Trochę źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam BMW ;)
Na słupkach mam dwudrożne, koaksjalne głośniki Logic7 pochodzące bodajże z Land Rovera.
Głośnik wysokotonowy to ten sam, co w E60/E90 Logic7. Średniotonowy 10cm to nie alu membrana, tylko bodajże papier lub polipropylen, a magnes jest neodymowy(podobnie jak bodajże w serii Fxx ).
Nie ma co porównywać go ze wspomnianymi Morel Integra Ovation, ale myślę, że to tania i ciekawa opcja na lepsze granie.
Lokując taki głośnik na słupku(zamiast w drzwiach) i używając nawet prostej trójdrożnej zwrotnicy(np. Hertz udostępnia schematy swoich zwrotnic), pozwoli poprawić sporo scenę dźwiękową.


A okej ;) Niedopoatrzenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 26 lutego 2017, 17:38 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Witam ponownie,
jestem już po zamontowaniu zamówionego zestawu (Audio System X200) w fabrycznych miejscach i pod fabrycznym radiem (nawigacja profi CCC czyli teoretycznie 25W na kanał/głośnik przy 2 Ohm). Powiem tak w porównaniu do podstawowego "stereo" systemu jest dooobrze (moje subiektywne odczucie). W porównaniu do oryginalnego HiFi też jest lepiej (i to bez wzmacniacza :hyhy: ). W końcu słychać wysokie tony i poprawiły się też basy. Ale jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia wiem już, że będę dokładał wzmacniacz, bo czuć iż potencjał tych głośników jest większy niż przy fabrycznym radiu (po prostu radio nie daje rady to tylko 25W na kanał! i to nie wiadomo przy jakich zniekształceniach :kwasny: ). Jeśli chodzi o kwestię montażu to nie ma tragedii, jednak nie jest idealnie 100% "Plug&Play". Po pierwsze nie ma kostek połączeniowych pasujących do oryginalnej wiązki i trzeba łączyć/lutować przewody. Po drugie otwory montażowe w wooferach (pod siedzeniami) są za duże do oryginalnych śrubek i trzeba stosować podkładki. Po trzecie trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na zwrotnice, po później jest problem z montażem boczka drzwi (przy dokładaniu wzmacniacza przeniosę je gdzieś do kabiny, a w drzwi wpuszczę tylko przewody). Nie żałuję wydanych pieniędzy i jestem zadowolony z efektu "końcowego", a za kombinacje z dystansami, szukaniem jak najpłytszych głośników i kombinowanie jak to upchnąć pod tapicerką serdecznie dziękuję.
Podsumowując jeśli ktoś (tak jak ja) nie czyje się na siłach przy "grubych" modyfikacjach nagłośnienia polecam takie rozwiązanie.
Jak tylko zamontuję wzmacniacz znów dam znać.
pozdrawiam Simoniak

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL