BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 15:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] radio właczone bez kluczyka w stacjce ??
PostNapisane: 22 października 2007, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
witam
jak wiadomo w bmw e 36 w momecie wyłaczenia stacjiki radio przestaje dizałać. co zrobić by radio dizałało cały czas bez przekreconego kluczyka w stacjce. czygdy kabel podtrzymywania podłacze do zasilania radia ( napiecie jest tam cały czas) czy nie spowoduje to rozłado wania akumulatora po dłuzszej chwili ??

_________________
zdjĂŞcia mojej beemy ----> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, 08:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Lokalizacja: myslowice
Moje BMW: 318 is
witaj ak wiesz dzisiejsze radia nie pocieszaja sie paroma amperami z twego akumulatora wiec ja bym uwazał... :P jak siedzisz w aucie to z reguły masz kluczyk wiec poco ta kombinacja?? :hyhy:

_________________
kriss


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, 10:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
no niby nie powinno od razu rozładować no ale lepiej zostaw tak jak jest :) ja miałem w chryslerze tak ze bez kluczyka grało ;] pewnego dnia ściszyłem bo gadałem przez kom i zostawiłem ściszone na cala noc no i po aku rano z buta do pracy

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
lol , akumulatora nie rozładuje nawet po całej nocy :P ( już sprawdziłem :P ) na granie z subem akumulator trzyma napięcie razem z kondensatorem przez 3-4 godziny (sub na maxa na zlocie :D). mam oryginalny akumulator bmw 74 amperogodziny.

a po co to ?? bo jak zostawiam grające auto i idę gdzieś to wolał bym zęby nim nikt nie odjechał.

poza tym poco odgrzebywać takie stare posty :/

ps. w ten sam dzień co napisałem posta znalazłem schemat i zrobiłem to tak jak pisałem

_________________
zdjĂŞcia mojej beemy ----> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, 23:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: 750i
Kod silnika: M70B50
Oj a ja miałam radio odłaczone od stacyjki ,niestety włamanie do samochodu bo wszystko zablokowane akuś nowy padł .Elektryk na nowo podłączył radio do stacyjki i jak narazie nie ma kłopotu z odpalaniem :14:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2007, 16:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
niec zlego sie nie stanie ja mam tak podlaczone radyjko juz ponad rok i zadnych problemow z akumulatorkiem:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, 19:11 
hornet1975 napisał(a):
jak siedzisz w aucie to z reguły masz kluczyk wiec poco ta kombinacja??
Bo niektórzy lubią szpanować bagażnikiem i wolą mieć kluczyki w kieszeni :]

Wojtas ja mam też od aku i nie miałem jeszcze tak że mi aku siadł. Ale dłużej niż 15 minut to nie słucham (np jak na kogoś czekam)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 13:32 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
co zrobić by radio dizałało cały czas bez przekreconego kluczyka w stacjce.

Każde z nowszych radyjek ma dwa źródła zasilania :stałe i po zapłonie.
Zasilanie stałe jest konieczne dla potrzymania pamięci radia o ustawieniach i zaprogramowanych stacjach oraz innych dodatków.
Zasilanie po zapłonie jest zasilaniem głównym radia, na którym opiera sięfunkcjonowanie pozostałych układów prądowych w radiu. Faktem jest, że radio posiada wyłącznik, ale często ten wyłącznik jest układem zasilania umożliwiającym włączenie radia na "przycisk", który nie jest standardowym włącznikiem.
Fakt ten sprawia, że pracujący układ pobiera dodatkowe miliampery z zasilania co przyczynia się do zwiększonego poboru prądu z akumulatora na wyłączonym zapłonie.
Ten pobór prądu może sięgać nawet do 50mA w zależności od radia, a 50mA więcej potrafi rozładować akumulator w ciągu nawet 48 godzin.....co również zależne jest od mocy akumulatora i jego stanu.

Gdybym z tak podłączonym radiem miał zostawić auto na lotniskowym parkingu choćby na weekend to obawiałbym się o brak możliwości uruchomienia silnika.

Jeżeli już tak usilnie zależy Ci na podłączeniu radia z ominięciem zasilania w stacyjce, to sprawdź najpierw jakiej wielkości prąd pobiera radio w stanie wyłączonym ale gotowości do pracy i jeśli znacznie przekracza wartość 35-40mA to zasilanie radia, które powinno być po zapłonie podłącz na stałe zasilanie z dodatkowym wyłącznikiem, którym będziesz mógł to zasilanie odłączać.
Radyjko będzie mogło grać z wyłączonym zapłonem a na dłuższe postoje wyłącznik pozwoli Ci uniknąć rozładowywanie akumulatora.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, 23:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 130
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: m40b16
Panowie, podpinam się pod temat. Założyłem sobie radyjko sony do e36, ale po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki resetują się ustawienia. W samochodzie, z którego przełożyłem to radio na początku było tak samo i zrobił mi to elektryk, jednak teraz w miarę możliwości chciałbym zrobić to sam. Pomógłby mi ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, 20:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Lokalizacja: myslowice
Moje BMW: 318 is
witam wyglada na to ze nie masz podlaczonego zasilania podstawowego ktore jest niezalezne od stacyjki.musisz wyjac radio i pomierzyc na kablach ktore fabrycznie masz w aucie przy przekreconej stacyjce na ktorych jest zasilanie(+)...musi byc na 2.
nastepnie wylacz stacyjke i zobacz z ktorego napiecie sie traci...gdy to ustalisz i bedziesz znal juz kolory to nic ino wziazc instrukcje swego radia i podlaczyc jak zalecane...staly + na staly a drugi na podtrzymanie...prosta sprawa :hyhy:

_________________
kriss


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2008, 15:24 
Witam wszystkich, ja mam dość podobny problem, chciałbym by radio działało mi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
Jak podłączyć kable wiem, problem tkwi w tym, że nie mam żółtego kabelka który jest w sumie właśnie za to odpowiedzialny (mam tylko czerwony - zapłon i czarny - masa + 8 kabli do głośników).
Kabel żółty to niby 12V ale czy bezpośrednio do akumulatora mogę go przyłączyć? :/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL