BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 czerwca 2024, 08:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] montaż radia w miejsce schowka pod panelem klimy
PostNapisane: 22 marca 2008, 21:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Tak jak w temacie chciałem zamontować nowe radio, ponieważ mam ori radio razem z nawi i komputerem szkoda mi sie go pozbywać stąd muszę znaleźć inne miejsce na montaż radia, czy ktoś próbował montaż w miejsce tego zamykanego schowka pod klimą? Jak zdemontować tą klapkę i półeczkę? Czekam na wszelkie informacje jak sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2008, 22:38 
heh, ale nawet nie napisałeś o jaki model chodzi :]

tak czy inaczej, pod panelem klimy w E36 miejsca nie ma, niżej idzie wał, a wyżej jakiś plastik od nawiewu czy jakoś tak, już nie pamiętam, a w E46, bo chyba o tym modelu mowa też wątpię, że tam znajdziesz miejsce


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2008, 22:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Jeżeli chodzi o e46 to ja tak mam zamontowane. Całe radio i tak tam nie wchodzi. W schowku mam zamontowany sam panel, a radio pod fotelem kierowcy. No i schowek też musi być ten z klapką otwierana do dołu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 00:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
No fakt zapomniałem o najważniejszym ;) tak chodzi mi o model e46, z tego co dziś oglądałem gdyby wyjąć tą plastikową półeczkę jest szansa żeby się to zmieściło, chyba że jest za nią coś czego nie da się usunąć a co zapobiega temu by radio weszło całe do środka...ponieważ nie wiem jak to jest liczyłem właśnie że coś mi doradzicie...

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 01:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Pisałem już że radio tam sie nie zmieści,
możesz sprawdzic sam, ten schowek jest na zatrzaski wystarczy lekko uniesc go do góry i powinien sie wypiać z nich (troszke sie trzeba pomęczyć z nim).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 10:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
kurcze to rzeczwiście smutna sprawa...A możesz w takim razie opisać jak dokładnie zamontowałeś to radio u siebie, ewentualnie jeśli ktoś montował je jescze gdzie indziej też proszę o info po świętach chciałbym zacząć montaż.

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 10:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Zobacz to: zrobiłem tak jak kolega aNdRe tylko radio mam pod fotelem kierowcy.
Niestety Fotek jeszcze nie zdążyłem zrobić.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... highlight=


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 13:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Lukaszi, przejrzalem tamten topic i musze przyznac ze aNdRe i Ty daliscie rade ! masz zalozony panel radia zamiast popielniczki tak jak tam pisales?

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 14:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Santino napisał(a):
Lukaszi, przejrzalem tamten topic i musze przyznac ze aNdRe i Ty daliscie rade ! masz zalozony panel radia zamiast popielniczki tak jak tam pisales?


No niestety, po dokładnym obejrzeniu tej popielniczki uznałem ze na 95% sie to nie uda, trzeba by było przesunąc uchwyt mocujący i otwierajacy klapke i cięzko było by to spasować tak jak w orginale.
Myslałem że uda mi sie zrobić tak jak tu:
http://www.basser.pl/podstrony/6galeria ... bmw_x5.htm
Niestety poległem, w X5 jest chyba większa popielniczka i inaczej rozwiązany mechanizm otwierania.

Tak wiec zrobiłem ta jak aNdRe i teraz wiem że to było najlepsze rozwiązanie.
Jedyne co zmieniłem to radio zamontowałem pod fotelem kierowcy, troszke więcej pracy bo trzeba dorobic mocowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 19:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
A możesz mi powiedzieć w jaki sposób połączyłeś panel z resztą radia, da się to zrobić samemu? Jak zamocowałeś panel w schowku oraz dlaczego obróciłeś otwieranie szuflady?

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2008, 19:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Jeżeli chodzi o rozdzielenie panela od radia to musi to zrobić jakiś elektronik, no chyba że masz takie zdolnosci i sam sobie poradzisz.
Co do schowka to go nie obracałem do tego co masz (klapka otwierana do góry) panel sie nie zmiesci. W niektórych modelach e46 były montowane schowki typowo na okulary, on sie troche inaczej otwiera i tam sie mieści panel. Ja taki znalazłem na allegro za 50zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2008, 02:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Rozumiem, powiedz mi jeszcze czego użyłeś żeby spasować panel w otworze i zamocować go tak żeby się nie ruszał?No i skąd wziąłeś sygnał antenowy, rozdzieliłeś go z oryginalnego radia?I jeszcze jedno pytanie gdzie znajdują się śruby mocujące boczek drzwi?Mam manuala ale dla wersji po lifcie wersja sprzed liftu wydaje mi się ma śruby trochę gdzie indziej...

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2008, 10:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Co do panela to trudno tak wszystko wytłumaczyć pisząc. Dorobiłem sobie taką ramke z MDF i przykreciłem dwoma wkretami. Jest to troszke cięzko wszystko dopasowac. Jeżeli nie zalezy Ci na chowanym panelu to łatwiej jest poprostu tylko wymontować schowek, zamiast niego wstawić wyciatą z MDF ramke, ładnie obić jakimś materiałem i zamontować panel, lub kupić schowek nie zamykany bo też takie były. Ja tak miałem dopuki nie kupiłem schowka tego na okulary.

Anteny jeszcze nie mam podłączonej( brak czasu) ale ja pod orginalnym radiem mam podciągniete dwa kable antenowe o różnych końcówkach, kupiłem przedłuzacz antenowy i do jednej sie podepne. To akurat w tym wszystkim to najmniejszy problem. ;)

Śruby od boczka myśle że sa tak samo jak w wersij po lifcie
Dwie pod listwą ozdobną.
Dwie w podłokietniku, na samym dole pod zaślepkami
Jedna pod panelikiem z regulacja lusterek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2008, 12:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Sorry że tak męczę ale powiedziałbyś jescze jak zdjąć tą ozdobną listwę żeby jej nie połamać no i ten schowek mówisz podnieść do góry próbowąłem i nic nie idzie?;> to moje pierwsze kroki z tym autem nie chcę niczego poniszczyć...

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2008, 13:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
-grzechu- napisał(a):
Sorry że tak męczę ale powiedziałbyś jescze jak zdjąć tą ozdobną listwę żeby jej nie połamać no i ten schowek mówisz podnieść do góry próbowąłem i nic nie idzie?;> to moje pierwsze kroki z tym autem nie chcę niczego poniszczyć...


Rozumiem

Listwa to nie problem, trzeba ją podwazyc najlepiej srubokretem owinietym w szmatke aby nic nie porysowac. Schodzi bez problemu jest na takich szpilkach metalowych. Pomalutku, nie nerwowo i bedzie ok.

Co do schowka to juz wiekszy problem jeżeli sie go ściaga po raz pierwszy.
Po otworzeniu go musisz dwoma palcami po bokach mocno pchać ku górze, wtedy on powinien wyskoczyc z dolnych zaczepów.
Tak jak już mówiłem nie jest to łatwe i trzeba sie troszke pomeczyć.

Ja na początku miałem zamontowany panel w takim schowku.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, 17:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Przede wszystkim chciałem podziękować _aNdRe_ oraz Łukaszi za wszelkie wskazówki dotyczące montażu, nie wiem jak innym ale mnie bardzo się przydały, i pozowliły względnie bezproblemowo poradzić sobie montażem całego car audio.
Niestety to wszystko w moim przypadku może pójść na marne ze względu na problemy z rozdzieleniem panelu od tyłu radia, dziś odebrałem radio od elektronika niestety niezrobione, stwierdził że po założeniu taśmy komputerowej (długość 170cm) nie było komunikacji pomiędzy radiem a panelem mówił że jak się tą taśmą poruszało to coś tam łapał kontakt ale nic na stałe, no i teraz pytanie do wszystkich którzy rozłączali panel czy mieliście jakieś problemy? Czekam też na wszystkie propozycje jak sobie z tym poradzić, bo teraz wychodzi że moja wielogodzinna praca być może pójdzie na marne bo nie ma gdzie radia zamontować:(
ps moje radio to alpine 9855R

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, 20:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Niestety w tym przypadku nie potrafie Ci pomóc, ja juz kupiłem radio z rozdzielonym panelem. Z tego co słyszałem to nie jest to bardzo skaplikowane.

A może rozważysz taki montaż radia:
http://www.barieradzwieku.pl/instalacje/61.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, 23:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Teraz właśnie prowizorycznie miałem tam zamontowane, ale to nie jest zbyt udane miejsce, bo panel nie jest zbyt widoczny, a już napewno nie dla pasażerów;) Ale jeśli z tym rozdzieleniem panela nie będzie się dało nic z robić to nie będę miał wyjścia-a miało być tak pięknie...Podjadę jeszcze do zakładu montującego car audio i zapytam czy by się nie podjęli rozdzielenia tego panela, powiem że już ktoś próbowął i że się nie udało może znajdą jakiś sposób, jeszcze mam taki pomysł żeby zamonotwać tył radia w schowku to znacznie skróciło by odległość od panela, a wiadomo im krócej tym większa szansa że zakłóceń nie bedzie i panel będzie działać.

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2008, 05:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: BMW 3 E46
Długość kabla w tym przypadku nie ma znaczenia, przez ten kabel nie jest podawany żaden sygnał tylko samo sterowanie radiem.
Napewno Ci to zrobia bez problemu, takie rozdzielenie jest często spotykane.
Poprzedni elektronik widocznie coś przeoczył, może żle polutował, sam mówił ze jak poruszył taśmą to coś tam działało. A może tasma jest uszkodzona, gdzieś załamana i nie ma połaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2008, 10:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Obyś miał rację...to nie był przpadkowy elektronik, naprawiał mi już nie jedną rzecz i zawsze sobie radził, spróbuje jescze z innym elektronikiem ale jak to się nie powiedzie to zostaje mi, montaż w schowku.

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL