BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] - moja koncepcja i pare pytań
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Witam wszystkich audiofilów. :)
Na początku chciałbym zaznaczyć że w tematyce car-audio jestem zielony ;) .... poza tym teraz nie mam kasy na cały zestaw sprzętu do mojej buni (e36 sedan) i chciałbym wszystko kompletować powoli.... ale musze już mieć opracowany plan działania (żeby dokupywać wszystko systematycznie) wiec mam pare pytań.

Mój pomysł jest taki:

-na przód w miejsce fabrycznych głośników JBL GTO 507C
http://www.allegro.pl/item221211454_glo ... etery.html

-w drzwiach (trzeba by kupic panele i oczywiśćcie całość wygłuszyć) JBL GTO 6507c
http://www.allegro.pl/item219263156__jb ... w_wa_.html

-w bagażniku subwoofer
taki: JBL GTO1204BP
http://www.allegro.pl/item221338693_jbl ... od_ss.html
lub taki JBL GTO1204BR
http://www.allegro.pl/item221340544_jbl ... od_ss.html

i tu już moje pierwsze pytanie - który lepszy? czy ten z membraną na zewnątrz czy ten do środka?? cena by wskazywała że ten co do środka ale czy napewno??
i jaki będzie efekt w e36 sedan?? czy dziura na narty to nie za mało aby dobrze słyszeć bas w środku auta ??

no i wzmacniacze (jak już wspomniałem jestem zielony w tym temacie): czy moc wzmacniacza dobieramy mniejwięcej podobnie do mocy głośników czy też może być większa/mniejsza?

nie wiem czy dobrze ale ja starałem się dobierać to względem mocy w RMS (przy 4ohm)

wzmacniacze JBL raczej odpadają ze względu na cenę wiec postanowiłem wybrać coś z oferty Carpower (podobno mimo przystępnej ceny są bardzo dobre)

-a wiec na zasilenie przodu czyli 16-stek w drzwiach i 13-stek pod nogami:
CARPOWER POWER 4/400
http://www.allegro.pl/item222395310_car ... lowka.html

-na zasilenie suba przy zmostkowaniu
CARPOWER POWER-2/250
http://www.allegro.pl/item219839304_car ... _k_ow.html

no i tutaj pytanie: czy dobrze zrobiłem?? bo moc pierwszego wzmacniacza to 4x100W (a mi potrzeba teoretycznie 2x70W + 2x55W)
a przy drugim wzmacniaczu moc to 1x400W a mi potrzeba teoretycznie 1x300W

czy coś stoi na przeszkodzie żeby wzmacniacze były przystosowane pod większą moc niż głośniki??

aa i jeszcze jedno pytanie - jeśli kupuje głośniki w zestawach (woofery + tweetery + zwrotnice) to co powninen zrobić z tweeterami ?? tylko jeden zestaw umieścić przy słupkach a drugi powiedzmy komuś sprezentować czy skoro dwa głośniki na dole na strone to i po dwa tweetery??

o jescze jedno- czy potrzebny będzie do tego jakiś kondensator czy to wszystko pociągnie akumulator??

co sądzicie o tym cały sprzęcie?? czekam na opinie i ewentualne propozycje zmian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 00:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Napisze krotko bo nie mam sil w tej chwili na wiecej

Brawo za decyzje montazu glosnikow w drzwi. Zamontuj tam dobre glosniki i suba w bagaznik, uwierz mi wystarczy Tobie. Zamiast pakowac jeszcze glosniki w seryjne miejsca, kup lepsze glosniki w drzwi. Polecam przykładowo Hertz HSK 165

Ja staram sie aby moc wzmacniacza byla wyzsza od mocy glosnika

Napisz moze sume jaka chcesz przeznaczyc na sprzet to pomoge cos wybrac, jaką muzyke to ma grac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 14:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: ÂŚwiecie
Podaj maila to dostaniesz fotki jak wygladaja ladnie zrobione drzwi z gosniczkami a i jeszcze jedno jakie e36 masz bo jak coupe a chcesz miec naprawde swietny basik to musisz miec naprawde dobego suba .Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 16:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
jak już wspomniałem zakup sprzętu będe sobie rozkładał w czasie - chciałbym jednak ze wszystkim (glosniki, sub, wzmaki, kable, panele i wygluszenie) raczej zmieścić się w 3-4tys.

co do rodzaju muzyki to oprucz radia i tego co tam leci to głównie dance/pop/trance/house, teraz już znacznie rzadziej hip-hop

co do fotek zabudowy to bardzo chętnie (mail: marcin87k@wp.pl ) jednak dużo bardziej by mnie interesowały powiedzmy linki gdzie można kupić jakoweś w miare ładne panele (z tym że mam jasny środek to muszę poszukać czegoś odpowiedniego - czerń odpada). a auto to sedan.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: ÂŚwiecie
masz fotki na mailu a takie panele jak ja mam powinna zrobic ci kazda firma car audio za tani grosz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2007, 16:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Dzieki za fotki. Sub w bagażniku robi wrażenie (ja jednak chciałbym coś troche mniejszego - np. takie jak w moich linkach z pierwszego postu, bo bagażnik jest mi od czasu do czasu potrzebny ;) )

apropo paneli... ale co to znaczy tani grosz?? i czy zna ktoś może jakąś taką firme z Warszawy lub okolic co by to przyzwoicie i niedrogo wykonała??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL