BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Boardmonitor 16/9 - pytania przy zakupie
PostNapisane: 2 września 2007, 10:14 
Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam z góry za moje "zielone" pytanie ale noszę się z zamiarem zakupu boardmonitora BMW E46 16/9 ALPINE takiego jak tu:
http://www.allegro.pl/item228916705_bmw ... lpine.html.
Mam pytania odnosnie tego sprzętu (przeszukałem Forum i trochę mi rozjeśniło temat ale..):
- z tego co wyczytałem ten sprzęt "czyta" DVD? Czy jest wobec tego możliwośc nagrania zwykłego (nie MP3) Audio-DVD i jego odczyt w tym sprzęcie?
- interesuje mnie też funkcja AUX - czy możliwe jest w miearę bezproblemowe popięcie odwarzacza MP3 i ich odwarzanie? czy jest możliwość zarządzania wówczas takimi plikami MP3 z poziomu boardmonitora?
W skrócie: Chcę zmienić radio w mojej e46 320D na coś ciekawego i w przyszłości rozbudować ewent. o NAVI. Głównie jednak chodzi mi o w miarę bezproblemowe i łatwe odtwarzanie muzyki, najlepiej w MP3. Nikt ze znajomych nie ma takiego sprzętu, nie jestem więc w stanie w innym miejscu zasięgnąć opinii. Będę Wdzięczny :) gdyby ktoś podzielił się spostrzeżeniami z użytkowania tego sprzętu..Czy warto złożyć sam boardmonitor jako radioodtwarzacz CD a później rozbudowywać?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2007, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
link nie działa...
andxei napisał(a):
Czy warto złożyć sam boardmonitor jako radioodtwarzacz CD a później rozbudowywać?
niestety ale żeby CI działało to itak musisz prawie wszystko odrazu wpakować (nie wiem jaki masz w tej chwili sprzęt) jakiś czas temu sie dowiadywałem to za wyświetlacz, czytnik, wiązki itp. jakieś 4 do 5 tyś więc tanio nie wychodzi niestety.... chyba że masz "małą navi" to pewnie sporo taniej wyjdzie.
Co do otwarzania mp3 to wiem że któreś czytały ale nie pamietam czy to było do e46 czy e39 :wstyd: pewnie niedługo ktoś odisze kto będzie wiedział ;)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2007, 15:41 
Dzięki za odpowiedź :)
Tzn. rozumiem iż sam boardmonitor nie może pracować jako radio i odtwarzacz CD? Chcę narazie pominąć navi i inne bajery..Chciałbym mieć głównie "ciekawy" odwarzacz CD z radiem - najlepiej z MP3 ewent. AUX żeby można było "pokombinować" np. z odtwarzaczem MP3. A, no i pozostaje kwestia sterowania z kierownicy..
Nie moge się przekonać do "niefabrycznych" radioodtwarzaczy.. dziwnie wyglądają z maskownicą na desce.. chętnie bym założył board monitor a klimatronic przesunął niżej, nawet gdyby miał służyć tylko jako radioodtwarzacz a później ew. go rozbudowywać..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2007, 17:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
co do kierownicy to alpina ma radia które współpracują z multifunkcją w BMW. ale jak sam zuważyłeś najlepiej wygladają orginalne( zwłaszcza navi ;) )

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 15:44 
hmmm.. chyba się wk*rwię i kupię Alpine ida X001 - ciekawi mnie tylko jak to "podpiąć" pod fabryczne starowanie z kierownicy.. wie ktoś, Panowie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 23:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
sa adaptery/interface'y - jeden koniec wtykasz w alpine, drugi pod kable i trybi (cena za nowy 2 lata temu ok 400pln ;) ).

PS
chyba ze w tych nowych alpine nie sa juz konieczne (ale nie wydaje mi sie żeby dało sie zrobic cos tak uniwersalnego)

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 06:15 
własnie Bartus.. wie ktoś jaki jest symbol tego kabla i czy można to złąożyć samemu? ew. gdzie to dostać?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 16:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
nie pamiętam już symbolu niestety, ale nie wiem czy na polskiej stronie ALPINE go nie znajdziesz w akcesoriach. tak samo jak kontakt do dystrybutora na PL.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 17:21 
radio będę miał chyba w przyszłym tygodniu to myślę ze od racu fundnę sobie przejścióweczkę.. poszukam.. :D jeszcze raz dziękuję :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL