BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 17 września 2012, 13:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Lokalizacja: Orzysz
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52
Witam serdecznie.
Zakładam nowy temat, ponieważ po kilku dniach namiętnych poszukiwań nie znalazłem nic konkretnego odnośnie interesującego mnie zagadnienia.
Mam E39 520i z ‘97 roku. Auto nie zostało wyposażone fabrycznie w centralny zamek sterowany pilotem. Pojazd otwieram i zamykam kluczykiem, co niestety staje się coraz bardziej irytujące.
Chcąc dorzucić swemu autku odrobinę luksusu, zakupiłem na allegro uniwersalny zestaw, tj. centralkę z wiązką przewodów i dwoma pilotami- Link do aukcji z zestawem

Będę konkretny, bo takich odpowiedzi oczekuję po tych kilku dniach daremnych poszukiwań.
Moje pytania skierowane do ogółu są następujące:
1. Gdzie wpiąć przewód odpowiedzialny za zamykanie, tak by zamykały się wszystkie zamki (ewentualne miejsce i kolor przewodu)?
2. Gdzie wpiąć przewód odpowiedzialny za otwieranie, tak by otwierały się wszystkie zamki (ewentualne miejsce i kolor przewodu)?
3. Gdzie wpiąć przewody sterujące kierunkowskazami sygnalizującymi zamknięcie i otwarcie auta (ewentualne miejsce i kolory przewodów)?

Domykanie szyb z pilota i otwieranie bagażnika są dodatkową opcją zakupionego przeze mnie zestawu, ale nie są dla mnie priorytetem.
Najważniejsze są te trzy zagadnienia, które spędzają mi sen z oczu.

Jeśli ktoś ma pomysł jak tego dokonać, to bardzo proszę o odpowiedź. Temat jest dość popularny ale nikt nie powiedział nic konkretnie.

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 17 września 2012, 15:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
czemu nie kupiłeś sobie dedykowanego do E39 z instrukcją montażu np taki http://allegro.pl/bmw-e39-e46-ster-cent ... 08795.html Podaj e-mail to podeśle Ci instrukcje jak się to robi w e46 może sobie poradzisz ;)

_________________
Jacek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 17 września 2012, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Lokalizacja: Orzysz
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52
Jaceke46 napisał(a):
czemu nie kupiłeś sobie dedykowanego do E39 z instrukcją montażu[...]?

Kupiłem uniwersalny, bo wg mnie nie różni się niczym (prócz instrukcji montażu) od tego dedykowanego do bmw. Różnica w cenie jest kolosalna a byłem pewien, że z pomocą forum zamontuję go bez problemu.
Kiedyś bawiłem się w montowanie kompletnych zestawów centralnego zamka włącznie z siłownikami i jak się okazuje montaż instalacji od podstaw jest bajecznie prosty w porównaniu do rozbudowania tej fabrycznej o zdalne sterowanie.
Materiał, który otrzymałem od Jackae46 rozwiewa kilka niejasności i udowadnia, że to żadna filozofia, ale pozostaje ta cholerna świadomość, że E46 różni się instalacją od E39 :(
A może ktoś ma gdzieś jakąś rozpiskę z E39 z uwzględnieniem miejsc i kolorów przewodów, których poszukuję?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 28 września 2012, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Lokalizacja: Orzysz
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52
No i zdalne sterowanie centralnym zamkiem zamontowane.
Dla potomnych opiszę krótko jak tego dokonałem.
SoundMan napisał(a):
Moje pytania skierowane do ogółu są następujące:
1. Gdzie wpiąć przewód odpowiedzialny za zamykanie, tak by zamykały się wszystkie zamki (ewentualne miejsce i kolor przewodu)?
2. Gdzie wpiąć przewód odpowiedzialny za otwieranie, tak by otwierały się wszystkie zamki (ewentualne miejsce i kolor przewodu)?


W pierwszej kolejności informacja: E39 ma sterowanie PLUSEM! W zestawie ze sterownikiem zdalnego sterowania centralnym zamkiem jest instrukcja z różnymi możliwościami instalacji samochodowych. Nas interesuje schemat p.t. sterowanie plusem.
Zdejmujemy tapicerkę drzwi kierowcy. Odpinamy przy tym linkę od klamki i kostki odpowiedzialne za otwieranie szyb i regulację lusterek.

Do dzieła:
Ad.1- [niebiesko/czerwony] w drzwiach łączymy z przewodem odpowiedzialnym w centralce za zamykanie.
Ad.2- [czarno/biały] w drzwiach łączymy z przewodem odpowiedzialnym w centralce za otwieranie.

Zasilanie (+12V) – łączymy z grubym [czerwono/fioletowym] w drzwiach kierowcy.
Minus – masa w drzwiach.

W celu sprawdzenia działania naszego zamka należy podłączyć kostki do panelu od szyb i lusterek.
Następnie sprawdzamy czy guzik zamykania faktycznie zamyka auto a guzik otwierania - otwiera.
Jeśli jest odwrotnie, należy zamienić miejscami przewody o których pisałem (Ad.1 ; Ad.2).
Piszę tak, bo robiłem to kilka dni temu i mogłem to pomylić.

Centralkę montujemy również w drzwiach np. za pomocą nylonowych opasek zaciskowych. Należy montować ją przy opuszczonej szybie tak, by nie kolidowała z ruchomym mechanizmem.

Pokusiłem się również o podłączenie kierukowskazów, ale jest to dość skomplikowana operacja powiązana z rozbieraniem obydwu progów, plastików nad nogami kierowcy i pasażera. Kierunki bardzo ładnie migały przy zamykaniu i otwieraniu, ale pojawił się problem z używaniem kierunkowskazów w czasie jazdy. Migały bardzo szybko i doprowadzały mnie do szału. Odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, więc odpiąłem kierunki od wiązek w progach i zażegnałem problem ze "stroboskopami" ;)

Trochę to chaotycznie opisane, ale wydaje mi się, że rozwiałem wiele niejasności.
W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 30 października 2015, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 520i
Kod silnika: M52B20
Witam, chciałbym odswiezyc temat, ja rowniez mam auto na kluczyk co mnie strasznie irytuje, natomiast chcialbym podlaczyc sterownik pod moduł komfortu do otwierania i zamykania, oraz otwierania bagaznika, czy ktoś może mnie nakierowac pod ktore piny trzeba sie wpiac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 2 listopada 2015, 23:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Lokalizacja: Orzysz
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52
Ja niestety nie pomogę z modułem komfortu, ponieważ cały mechanizm podłączyłem pod tapicerką drzwi kierowcy. Dodam tylko, że od instalacji minęły już 3 lata i ani razu nie miałem problemu z otwarciem lub zamknięciem auta za pośrednictwem pilota. Także polecałbym wykonanie tego prostego zbiegu, który opisałem powyżej :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Jak zamontować zdalne sterowanie centralnym zamkiem?
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 07:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 300
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: BMW E87
Kod silnika: M47N2
Odgrzeję kotleta i dodam od siebie, że:

1) [niebiesko/czerwony] w drzwiach łączymy z przewodem odpowiedzialnym w centralce za zamykanie
2) [czarno/biały] w drzwiach łączymy z przewodem odpowiedzialnym w centralce za otwieranie - cienki bo w jednej z wiązek jest też gruby czarno-biały
3) Zasilanie (+12V) – łączymy z grubym [czerwono/fioletowym] w drzwiach kierowcy
4) Minus – masa w drzwiach - przykręciłem do jednej ze śrub która szła w drzwi podnośnika

Wszystkie przewody są brane z wiązek od kostki odpowiedzialnej za otwieranie szyb i regulację lusterek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL