BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 20:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 12 października 2012, 08:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 5
Lokalizacja: Pabianice
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Witam,

Jestem posiadaczem BMW E46 z 1999 roku, silnik 323i. Auto oryginalnie jest wyposażone w radio kasetowe Philips z małą monochromatyczną nawigacją. Z racji tego, że kasety są już nie na czasie, a ja nie mam zmieniarki do tego radia, jedyne co to w zestawie jest napęd DVD do map. Chciałem zmienić radio na wersję CD Blaupunkt, ale mam problem, ponieważ wczoraj po odłączeniu i wyjęciu tego starego radia z nawigacją ujrzałem taką kostkę:

http://suwe.nazwa.pl/images/seb/bmw/1.jpg
http://suwe.nazwa.pl/images/seb/bmw/2.jpg
http://suwe.nazwa.pl/images/seb/bmw/3.jpg

Natomiast radio CD Blaupunkta ma następujące wejście:

http://suwe.nazwa.pl/images/seb/bmw/bmw ... unktcd.jpg

No i teraz pytanie, czy jest możliwość kupienia jakiejś przejściówki, żeby połączyć radio CD Blaupunkta do tej mojej wiązki? Moja kostka ma 12 pinów i wszystko jest na 1 kablu, nie mam dodatkowego kabla antenowego, wszystko jest na 1 przewodzie. Może ktoś już próbował coś z tym zrobić? Będę wdzięczny za jakieś rady.


Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 12 października 2012, 10:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Nie jestem pewien czy tak jest też w małej nawigacji ale poszukaj w bagażniku czy tam nie masz tunera radiowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 12 października 2012, 16:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: m52b25
wandii napisał(a):
Nie jestem pewien czy tak jest też w małej nawigacji ale poszukaj w bagażniku czy tam nie masz tunera radiowego.


Rozumiesz pytanie autora?

_________________
NIE MASZ TALENTU? ZAWSZE MOZESZ POKAZAC CYCKI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 12 października 2012, 16:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
richi napisał(a):
wandii napisał(a):
Nie jestem pewien czy tak jest też w małej nawigacji ale poszukaj w bagażniku czy tam nie masz tunera radiowego.


Rozumiesz pytanie autora?


s3b napisał(a):
Będę wdzięczny za jakieś rady.


Czytasz posty do końca?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 13 października 2012, 05:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: m52b25
To co ty napisales to nie jest zadna rada.
Autor pyta o mozliwosc podlaczenia innego radia,ktyore jest w srodku auta,a ty wysylasz go do bagaznika,wiec jesli tobie sie wydaje ze napisanie czegokolwiek komus pomoze to przepraszam.Mi wydawalo sie ze chodzi o zlacze przy radiu w aucie.

_________________
NIE MASZ TALENTU? ZAWSZE MOZESZ POKAZAC CYCKI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 13 października 2012, 10:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
richi napisał(a):
To co ty napisales to nie jest zadna rada.
Autor pyta o mozliwosc podlaczenia innego radia,ktyore jest w srodku auta,a ty wysylasz go do bagaznika,wiec jesli tobie sie wydaje ze napisanie czegokolwiek komus pomoze to przepraszam.Mi wydawalo sie ze chodzi o zlacze przy radiu w aucie.

Wiesz kolego czasem nawet najmniejsza informacja okazuje się być kluczem do rozwiązania problemu.

Wysyłam go do bagażnika bo tam jest tuner i stamtąd trzeba by zacząć podłączanie radia.

Ps. Moje posty chociaż coś wniosły do tematu, co więcej były na temat. Ty napisałeś sobie 2 posty jebitnego OT.
Nabijać posty to sobie idź do galerii a jak Cie szef gnębi lub żona ... to nie przelewaj tej goryczy na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 13 października 2012, 13:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: m52b25
Radi cd blaupunkta ma tuner wbudowany wiec nierozumiem czlowieku czego ty kazesz szukac autorowi w bagazniku.
Moim zdaniem mozna kupic zlacze iso do normalnego radia i takiego jakie mozemy kupic w kazdym sklepie rtv lub caraudio i z tej oto przejsciowki polaczyc kable z glosnikami i zasilaniem,kabel antenowy w tym przypadku trzeba prowadzic na nowo do bagaznika lub gdzie kolwiek tam gdzie jest antena lub jej wzmacniacz i tyle w tym temacie.

wandii

ja nie wtracam sie ani w twoje sprawy rodzinne ani zawodowe wiec prosze cie o to bys tego tez nie robil bo nie ladnie,moze ty na forum jestes po to zeby nabijac posty ale ja nie. Jesli nieznasz kontruktywnej odpowiedzi na zadane pytanie to lepiej niepisz nic. Moje posty byly po to zeby uswiadomic tobie ze nie pomagasz i nie rozumiesz tematu a nie po to zeby nabic sobie 1 post wiecej bo akurat to niema dla mnie zadnego znaczenia. Jesli poczules sie przez to urazony to bardzo przepraszam.

_________________
NIE MASZ TALENTU? ZAWSZE MOZESZ POKAZAC CYCKI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 15 października 2012, 00:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 173
Moje BMW: to gowno
kupi nie oryginalne radio- bedziesz mial mp3, jakosc dzwieku miazdzaca seryjne radia bmw i zadnych problemow z podlaczeniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 15 października 2012, 05:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
I dostanie również o wiele gorszy wygląd i sporo większe zainteresowanie złodziejaszków :P


niestety wygląd nigdy nie idzie w parze z dobrym brzmieniem w modelu e46 ta deska jest po prostu prześliczna :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 15 października 2012, 18:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
richi napisał(a):
Radi cd blaupunkta ma tuner wbudowany wiec nierozumiem czlowieku czego ty kazesz szukac autorowi w bagazniku.
Moim zdaniem mozna kupic zlacze iso do normalnego radia i takiego jakie mozemy kupic w kazdym sklepie rtv lub caraudio i z tej oto przejsciowki polaczyc kable z glosnikami i zasilaniem,kabel antenowy w tym przypadku trzeba prowadzic na nowo do bagaznika lub gdzie kolwiek tam gdzie jest antena lub jej wzmacniacz i tyle w tym temacie.

W bagażniku każe szukać autorowi właśnie miedzy innymi przewodu antenowego i zapewne głośnikowych o których ty tutaj piszesz a które podłączone są teraz zapewne do tunera radiowego w bagażniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 15 października 2012, 20:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: m52b25
wandii napisał(a):
richi napisał(a):
Radi cd blaupunkta ma tuner wbudowany wiec nierozumiem czlowieku czego ty kazesz szukac autorowi w bagazniku.
Moim zdaniem mozna kupic zlacze iso do normalnego radia i takiego jakie mozemy kupic w kazdym sklepie rtv lub caraudio i z tej oto przejsciowki polaczyc kable z glosnikami i zasilaniem,kabel antenowy w tym przypadku trzeba prowadzic na nowo do bagaznika lub gdzie kolwiek tam gdzie jest antena lub jej wzmacniacz i tyle w tym temacie.

W bagażniku każe szukać autorowi właśnie miedzy innymi przewodu antenowego i zapewne głośnikowych o których ty tutaj piszesz a które podłączone są teraz zapewne do tunera radiowego w bagażniku.


Z twojej wypowiedzi wynika ze powinien ciagnac kable glosnikowe z nowego radia do bagaznika,ta polaczyc je z tymi ktore biegna do glosnikow np: w przednich drzwiach i bedzie git. Prosciej poleciec z kablami prosto do drzwi a antenowym prosto do wzmacniacza antenowego.
Naprawde nierozumiem po co ciagnac wszystko do bagaznika i tam jeszcze raz laczyc.Zwykla strata czasu materialu i jakosci dzwieku.

_________________
NIE MASZ TALENTU? ZAWSZE MOZESZ POKAZAC CYCKI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 15 października 2012, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Nie rozumiem po co niszczyć oryginalna instalację, tworzyć nową, zamiast wpiąć się w już istniejącą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 16 października 2012, 07:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 445
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
richi napisał(a):
wandii napisał(a):
richi napisał(a):
Radi cd blaupunkta ma tuner wbudowany wiec nierozumiem czlowieku czego ty kazesz szukac autorowi w bagazniku.
Moim zdaniem mozna kupic zlacze iso do normalnego radia i takiego jakie mozemy kupic w kazdym sklepie rtv lub caraudio i z tej oto przejsciowki polaczyc kable z glosnikami i zasilaniem,kabel antenowy w tym przypadku trzeba prowadzic na nowo do bagaznika lub gdzie kolwiek tam gdzie jest antena lub jej wzmacniacz i tyle w tym temacie.

/quote]

Z twojej wypowiedzi wynika ze powinien ciagnac kable glosnikowe z nowego radia do bagaznika,ta polaczyc je z tymi ktore biegna do glosnikow np: w przednich drzwiach i bedzie git. Prosciej poleciec z kablami prosto do drzwi a antenowym prosto do wzmacniacza antenowego.
Naprawde nierozumiem po co ciagnac wszystko do bagaznika i tam jeszcze raz laczyc.Zwykla strata czasu materialu i jakosci dzwieku.


Dobrze pisze nie mów ze źle , wzmacniacze są z tyłu , on chyba też ma wzmaka z tyłu tak że nie zrobi tego inaczej jak kablami do tyłu a potem do przodu do głosników...
Tu masz wersję najtańszą , najbardziej eco i wymagającą najmniej pracy...

Btw co do kostki , kup sobie zestaw kostki ori (takiej jak do cd) a z drugiej strony z iso. zdejmij te z iso i zalutuj je do tamtych kabli które są w niebieskiej kostce
a potem tą czarną kostkę na piny możesz wpiąć do ori radia :)
Tym sposobem unikasz ciągnięcia nowych kabli http://allegro.pl/ramka-1din-bmw-3-e46-zlacze-iso-adapter-bmw-3-i2637270297.html


Jak coś to pisz wytłumaczę dokładniej.

Cytuj:
Nie rozumiem po co niszczyć oryginalna instalację, tworzyć nową, zamiast wpiąć się w już istniejącą.
[/quote]

Po to że jak masz wzmacniacze itd to ori instalacja ssie ...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 16 października 2012, 11:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
PestD1 napisał(a):
Btw co do kostki , kup sobie zestaw kostki ori (takiej jak do cd) a z drugiej strony z iso. zdejmij te z iso i zalutuj je do tamtych kabli które są w niebieskiej kostce
a potem tą czarną kostkę na piny możesz wpiąć do ori radia
Tym sposobem unikasz ciągnięcia nowych kabli http://allegro.pl/ramka-1din-bmw-3-e46- ... 70297.html



Czyli przewody w czarnej kostce pokrywają się z tymi z niebieskiej ( + / - / podtrzymanie / głośniki / etc )? Myślisz o zrobieniu po prostu przejściówki z niebieskiej na czarna i to załatwi sprawę?
Wiem, że są radia z mono nawi które mają z tyłu od razu czarną kostkę http://allegro.pl/radio-bmw-navigation- ... 69496.html i są takie same mono nawi które mają kostkę niebieska (autor ma taką). Różnica między nimi polega tylko na kostce a wiązka jest taka sama i można sobie ja zmienić za pomocą przejściówki tak jak napisałeś? Te radia z czarną kostką mają wtyk antenowy te z niebieską nie więc autor musiałby jeszcze chyba podciągnąć antenę z bagażnika.
PestD1 przerabiałeś ten temat czy to tylko wiedza teoretyczna? Jak masz to podaj jakiś link do poradników w sieci albo czegoś więcej na temat tych nawigacji i instalacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 16 października 2012, 13:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 445
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Wygląda to tak
masz schemat kostki tej niebieskiej - od małej navi , wiesz który kabel to jest + , który to jest - itd . co do anteny najprawdopodobniej wystarczy dorobić końcówkę , którą wepniemy do nowego radia ...

Jak wrócę do domu to wrzucę schemat tej kostki niebieskiej , oraz rozpiskę pinów czarnej ,

Postaram się napisać który kabel z któym i będize git


p.s
chyba że ktoś dyspouje schematem pinów tej niebieskiej kostki ?


KOLEGO NAPISZ JAKI TO MASZ MODEL TEGO RADIA !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 16 października 2012, 13:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
s3b, zazdroszczę Ci, ze masz ta instalke. Bo masz możliwość rozbudowy do dużej navi niskim kosztem.


Ale żeby tu wsadzić zwykle radio to Ci współczuje bo kostkę która potrzebujesz do radia masz w bagażniku z lewej strony.


kasztelan, U siebie tez to zrób, cwaniaku ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 18 października 2012, 12:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
richi, nie mądrój się jak nie masz pojęcia w temacie... wandii, dobrze pisze... przewody, tuner radiowy itp. są w bagarzniku... i jeśli chcemy korzystać z ory. instalacji audio trzeba podpiąć się właśnie tam... chyba że mamy opis niebieskiej kostki przy radiu ;)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 18 października 2012, 20:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 445
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Morfii napisał(a):
richi, nie mądrój się jak nie masz pojęcia w temacie... wandii, dobrze pisze... przewody, tuner radiowy itp. są w bagarzniku... i jeśli chcemy korzystać z ory. instalacji audio trzeba podpiąć się właśnie tam... chyba że mamy opis niebieskiej kostki przy radiu ;)



No Morfii , zarzuć opisem tej kostki jak masz bo ja coś znaleźć mu nie mogę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 30 października 2012, 23:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 5
Lokalizacja: Pabianice
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Jeśli radio jest w bagażniku to teoretycznie na desce rozdzielczej mam jakby sam panel sterujący, więc nawet jakbyśmy znaleźli rozpiskę pinów z niebieskiej kostki to nic to nie da, bo te kable idą z tego co się orientuje do radia, które jest w bagażniku. Ciężki temat to jest, szkoda, że nie mam normalnej wiązki to bym sobie bez problemu podpiął radio, a teraz nic tylko kombinacje alpejskie :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana radia z małą nawigacją na radio CD?
PostNapisane: 30 października 2012, 23:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
No to sobie kup zmieniarkę. Wyniesie Cię połowę tego co radio a i płyt 6x więcej włożysz :)

P.S Ostatnio zainteresowałem się takim radiem jak Twoje (mono navi) i nigdzie nie mogę znaleźć co dokładnie wyświetla obc w tych navi? Podobno tylko jedną opcję więcej niż komputer w manetce? s3b jakie funkcje obc masz u siebie w navi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL